Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy sehol nem találok autógenerátorokról olyan adatot, hogy mekkora fordulatszámon adja le a legnagyobb feszültséget és mekkora ez a feszültség, akármilyen generátor jó nekem, akár lada vagy más autóé. Úgy tudom talán 50-60 V körül van, de nem biztos. És ehhez a feszültséghez kellene nekem egy egyszerű szabályozó áramkör kapcsolási rajza ami 12 V-ra szabályoz. Tudnátok nekem segíteni? Előre is köszi. Üdv. Heby
Ja és a szabályozó alkatrészeiről működéséről pár szó ha lehetséges...
Részleteznéd egy kicsit ezt a trafós feltranszformálást hogy oldotad meg.Mekora trafo mikor van a ki és bekapcsolása stb.
Szia!
A mostani modern (20 évnél fiatalabb) autóknál már a generátorba van építve a fesszabályzó! Már az 1-es golfnál is...Nem kell vesződni semmivel,kap egy kapcsolható gerjesztőáramot,és kész!
Jajj gyerekek tegnap mentem Pestre, mikor az m1 esen elnéztem jobra ........az a sok piros pont(sajnos más sötét volt) megpillantottam azt a sok szélgépet
Melegség áraztotta el a szívemet ahogy forogtak
Hali!
Tusom, hogy már be van építve, viszont nekem csak elméleti síkon kellene és suliba, tehát nem jó hogy azt mondom hogy benn van és kész hanem kellene a kapcsolás.
Régi Rádióamatőrök Évkönyvében akad tucatnyi. Wartburg, Zsiguli, stb. Egykori panelos, fémdobozos, germániumtranzisztor..., de 1-2 újabb beöntöttnek is ott a kapcsolása.
Rádiotechnika Évkonyv 1982-es kiadásában is van .
Leírják a működését is ,teszek vel egy részletet.
meg tudná valaki mondani, hogy a lapát hossza és szélessége milyen hatással van a rotor fordulatszámára és a nyomatékra??
köszi. Fel tudnád tenni még azokat az oldalakat amiken szintén szabályozók vannak, mint pl. a 11.ábra wartburg...
előre is kösz. üdv. heby
A teljesség igénye nélkül,a lapátok hossza forditott arányba befolyásolja a fordulatszámot,viszont növeli a nyomatékot.A lapátok szélessége ésszerü határok közt növeli a nyomatékot,de csökkenti a fordulatot,ha ,,,tul szélesre,,, sikerednek.Ezenkivül van még egy sor más tényezö,ami szintén kihat a fordulat/nyomatékra.
Hali
Idézet: „1-2 újabb beöntöttnek is ott a kapcsolása” Ez az 1-2 új érdekelne ha fel tudnád tenni őket. Előre is köszi.
Ezt megépítettem, és azóta is kifogástalanul üzemel.
Érdemes alaposan áttanulmányozni, a javaslatokat megfogadva, "örökös" darab lesz.
Sajnos, nincs szkennerem. De több helyen is fenn vannak az RT évkönyvek, és szabályzó kapcsolási rajzok is.
üdv mindenkinek. jó ideje böngészgetem a fórumot, és párhuzamosan a netet is. nem sikerült olyan képletet találnom, amellyel az építendő szélgenerátorom egy tekercsén adott fordulat mellett indukált feszültséget és áramerősséget modellezhetném (a mágnes erőssége, menetszám, légrés méretének figyelembe vételével).
van valakinek erre valami megfelelő formulája? Lehar, te sokszor adtál tanácsokat a menetszámot illetően másoknak... te milyen képlettel számolsz, amikor azt becsülöd, hogy hány voltos generátor elkészítéséhez milyen menetszámok kellenek? ha megvannak a megfelelő képletek, szívesen készítek egy olyan progit, ami a paraméterek változtatására kiszámolja a megfelelő kimeneti értékeket. pls segítsetek...
ezt komolyan gondolod??? de tényleg...
és aki általában helytelenül ír, nincs tisztában a központozással, hasonulással és társaival, azt elküldöd iskolába, vagy ne is írjon? (pl. Lehar sem egy helyesíró-bajnok - de ettől máris értéktelen a hozzászólása? vagy csak nincs jobb dolgod?) tényleg: mi bajod van a kisbetűimmel? csak mert a beírásomban más hibát nem találsz, miközben abban az egy mondatban, amit nekem írtál, egy helyesírási és egy nyelvhelyességi hiba volt. pedig az csak egyetlen mondat...
Így igen rövid életű leszel itt...
Keresd sziriusz hozzászólásait! Kész programot találsz generátorok tervezéséhez, méretezéséhez.
van ez így... ha csak nagy kezdőbetűket írva lehetek értékes tagja a társadalmunknak, akkor belenyugszom a kitaszíttatásba...
Helyesírási hibáért senkit nem piszkálnak feleslegesen... de ha valakit nem is érdekel a minimum elvárás, az ne csodálkozzon semmin.
Üdv Rasta testvér!
Az általad felvetett problémával én is szembesültem, amikor foglalkoztatni kezdett a téma, (és ez betűmérettől teljes függetlenül merült fel). A lényeg, hogy a neten fellelt infókból, a két fórumból, és Sziriusz olvtársal való közös elmélkedésünkből összegyúrtam egy excell táblát, ami az általad felvetett probléma megoldását szolgálná. Sajnos az utóbbi időkben nem volt rá módom, hogy gyakorlatban is ellenőrizzem a számolás pontosságát, de ezt talán majd a kész géppel rendelkező kollégák megteszik. A program által adott értékeket nem kell szentírásnak tekinteni, de arra mindenképpen használható, hogy rávilágítson, hogy az egyes tényezők, úgy mint átmérő, gyorsjárás, tekercsek száma, menetszáma, huzalvastagság hogyan befolyásolják a kész generátorunk teljesítményét.
Mi történt, kimoderáltátok magatokat?
Most vettem észre, hogy véletlenül lezártam pár cellát a programban, amit nem akartam. Itt van újra nyitottan használhatóbban. Ha valakinek van hozzá észrevétele, módosítási javaslata nyugodtan ossza meg.
Sziasztok!
Tudtok olyan forrást, hogy hol lehetne megtalálni, hogy hogyan kell tervezni feszültségcsökkentő buck konvertert? kb 15-60V-os bemenő jelből kellene 12 V-ra szabályoznia és ezt szeretném megtervezni, kiszámolni mi kell bele... kösz üdv.
Hind, spec thx! Nagyon jó ez a táblázat! Még turkálom egy darabig, valószínűleg kérdésem is lesz.
Üdv Hind!
Ha rakod össze a generátorod, két dologra biztos kíváncsi leszel: -Elfér-e a légrésbe a huzal, illetve kisebb légrés és menetszám is elég lenne-e a kívánt teljesítményhez. -A huzal ellenállása hány wattal melegíti a generátort.
Mi a helyzet felétek?
Itt megjött a Tél Igaz olvad,de a feelingje megvan.
Nálunk 7 ágra süt a nap
Szívesebben lennéék ott
A táblázatodban a 70-es menetszám 1 fázis vagy 1 tekercs menetszáma? Fázisonként 70 menet vagy 280?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |