Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   187 / 489
(#) nurseboy válasza patexati hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Hello Patexati!

Akkor ha fentről nézzük, a nyákot a + jel a +5v a két középső a GND? és a - jelű az out?

Mert Az érzékelőn a középső az out kimenet!
(#) janocsi válasza nurseboy hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Szia!
A négykivezetéses Hall-hoz tervezett nyákon az 1. a +5V, 2. Out_L, 3. Out_H, 4. a GND.
A három kivezetéses Hall bekötése tehát, 1.+5V, 2. és/vagy 3. Out, 4. GND.
(#) Hp41C válasza c27 hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Szia!

Építsd meg a bázis táp részét. Ha van otthon egy 7812, azzal stabilizált 12V -os kimenetet tudsz ideiglenesen csinálni a bázis pufferkondenzátoráról. Mérd nem a feszültségét. Erről tápláld meg a mérések alatt a rotort.

16F648A -t fel lehet programozni a párhuzamos programozóval. Watt szerint a Vpp -t 10k-val húzd a Vdd -re az égetés alatt. De jó megoldás az is, ha a kapcsolt Vpp -re (ami a MCLR lábra megy) és a Vdd-re egy-egy led kerül 1k áramkorlátozó ellenállással (a föld felé). Évek óta használtam ilyen programozót - csak a win95... stb nem szereti a párhuzamos portos megoldásokat - nyomtatót akarnak rajta keresni... stb. Kb. 2 éve átálltam PICKit2-re...

16F684 (14 lábú): Már rajzoltam Neked kapcsolást, a program is átírható rá - még kvarc sem kell neki....
(#) nurseboy válasza janocsi hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
köszönöm!
(#) c27 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Igen arra emlékszem egyszer már nagyjából megterveztem a nyákot is, de majd azt még normálisan megcsinálom valamikor. A nyomtatóportos égetővel akkor fel tudom programozni a 684-et is ugye?
Akkor a windows xp sem szereti a nyomtatóportot ugye vagy azzal még megoldható? (Talán tudok szerezni egy linuxos gépet, ha nem fog menni az xp-n.)
(#) Hp41C válasza c27 hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Elég, ha letiltod a nyomtató keresést - már többször megadtam. Mennie kell a 16F648A -val és a 16F684 -gyel is, ha a programozó program ismeri őket. A legtöbb még a 18F2550 -et is programozza - így készülhet egy PICKit2 klón.
(#) t0bi hozzászólása Nov 21, 2010 /
 
Elkészült végre az óra, bár még nem 100 százalékos. Időt beállítani lehet a próbapaneles távirányítóval, de néhány funkció egyszerűen nincs a programjában (RC5X.ZIP), analóg-digitális kapcsoló, fordulatszám, stb. Nem tudjátok, hol lehet? A távirányító nem működött, aztán egy 2007-es hozzászólásban olvastam, hogy a távirányítóban minden lábat be kell kötni - ez a baja a próbapanelnek, ha egyszerűsíteni akarja az ember a dolgokat.
Visszaolvasás folytatódik.

Prop3.JPG
    
(#) Hp41C válasza t0bi hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Szia!

Töltsd fel a Keys???.asm állományodat. Melyik távirányítót építetted meg? Hány gombot kezel?

Az RC5X az általam módosított 16 + 2 gombos távirányítóhoz való. A két extra gomb szerepe:
Address gomb: Ha lenyomva tartod és közben a 0..15 gomok egyikét megnyomod, a távirányító címe 16+(a lenyomott gomb sorszáma) lesz a továbbiakban.

Page gomb: Minden lenyomásával egyet lapoz a parancsok lapján:
1. lap: 0 ..15 parancskódok,
2. lap: 16 .. 31 parancskódok,
3. lap: 32 .. 47 parancskódok,
( 4. lap: 48 .. 63 parancskódok).
A látható led a kiválasztott lap sorszámának megfelelő számút villan.
(#) c27 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Ok, akkor amint lesz időm próbálkozok még beforrasztom előtte a cuccokat.
(#) Hp41C válasza c27 hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Pont azt akartam mondani, hogy fokozatosan haladj, csak akkor ültess be új dolgokat, ha a már beforrasztottak jól működnek...
(#) t0bi válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Minden működik, köszönöm szépen a segítséget!
Először persze nem tudtam, hogy milyen állományt, hova és hogyan töltsek fel, de sikerült áttanulmányozni az RC5 lelkivilágát, legalább most már azt is megtanultam, nomeg a programozását.
Szóval minden kifogástalanul beállítható, lehet dobozolni. Semmi nem melegszik, az új, nagyobb PC ventit megtekertem, az állórészre 0,5-ös huzalt raktam. Bázist nem csinálok neki, csak egy stabil 9 Voltot fog kapni. Most is annyiról megy , bőven elég. Tervezek egy Skori féle kapcsolóüzemü tápot bele (mint a forrasztóállomásba), így trafónak a PC táp standby trafója is elég lesz. Az egészet a ventillátorba tudom rakni, tehát kis helyen elfér.

Prop4.JPG
    
(#) kly hozzászólása Nov 22, 2010 /
 
sziasztok

hamarosan elkészül egy új verziójú propeller épp most csináltatom hozzá a gyári nyákot.
Esetleg ha érdekel valakit (5eFt-ért tudok majd adni) most jelezze akkor többet rendelek.

az egész propeller összköltsége nyákkal együtt kb 10eFt ból jön ki.

amit tud a cucc:
kb ugyanaz mint a 886 verzió plusz még animáció megjelenítése.
66 db külön vezérelhető LED
nagyobb PIC
eeprom
hőmérő
RTC

a software-t még pofozni kell de raja vagyok

üdv
(#) subi válasza kly hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Szia Kly!
Ha egy kicsit több információt adnál az órádról, megköszönném. Például: milyen PIC -el megy, smd alkatrészekkel van szerelve, milyen távcsi kell, milyen bázis. Esetleg egy kapcsolási rajz tervezet is jó lenne a döntéshez.
Köszi. Üdv.
Subi
(#) kly válasza subi hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
minden lesz de még nincs normálisan lerajzolva.

PIC30Fxxxx van benne, SMD , RC5, bázis hagyományos infraledes.

üdv

nyak.JPG
    
(#) vdivald válasza patexati hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Patexati említetted hogy a P fetet nem szoktad beültetni hanem rövidre szoktad zárni a tesztelés alatt. Pontosan melyik pontokat kell rövidre zárni?
(#) patexati válasza vdivald hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Szia! A 12V táp+ és ami a ledekre megy el..
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Szia! Gratulálok Nagyon jónak tűnik A portokat igazítottad a nyákhoz vagy a szoftverben állítottad hozzá??
(#) vdivald válasza patexati hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Köszi, közben már rájöttem..
Még annyit hogy 886os PIC az SOIC vagy SSOP tokozású? mert azt még nem rendeltem..
(#) patexati válasza vdivald hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Szia! SOIC.
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Azt hiszem itt nagyobb áttolgozásról van szó: 16 bites digitális jelfeldolgozó egységet tartalmazó pic, igen sok lábbal (64, 80, 100 ??), smd tokban (0.5 mm lábtávolsággal). Kihívás mindenképen a program átírása és a beforrasztása is.
Gratulálok kly -nek. Hagyon örülök, hogy egyre több a fejlesztő...
(#) tomeszku hozzászólása Nov 22, 2010 /
 
Sziasztok!

Valaki lenne olyan szíves és feltöltené a távirányítóhoz a beégetendő programot(assembly + a hex fájl) az alábbi távirányítóhoz kellene: RC5X, 16f628 uvezérlő, 16 gombos

és ha még meglenne valakinek a módosított assembly a bázishoz és a propellerhez akkor azt is nagyon megköszönném.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Szia! Egy kérdés.. a fényerőt is szabályozza?? Ha igen milyen módon?
(#) sysy hozzászólása Nov 22, 2010 /
 
Észrevette már valaki, hogy a TSOPxxx infra vevő kimenete nincs sehová sem bekötve a kapcsolási rajzon?
(#) Hp41C válasza tomeszku hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Szia!

Fenn van Vicsys cikkénél - a távirányító forrása C...
(#) kly válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
szia

valóban , semmi köze az alap forráskódhoz. Az elv is tök más ahogy a ledeket hajtom.
C ben íródik az egész. forrasztás...az kemény ...de nem lehetetlen!

a ledek meghajtásához csak 7 db portra van szükség és ebben már a PWM fényerő is benne van.
van benne 4db 16 bites shift regiszter . ezzel el is árultam hogy működik.
Ha ezzel megvagyok elképzelhető,hogy csinálok majd egy 3x64 LED-ES RGB verziót is. bár lehet hogy ez már túlzás egy órának.........persze ha fényképkeret is egyben az már döfi , ezért tettem a prop-ra egy 24LC1025 -öt....persze ehhez már szobai álló ventillátor kéne

most már csak programoznom kell.
nemsokára felteszek csomó képet.

ja még annyit ,hogy a HEX publikus lesz.
üdv
(#) janocsi válasza sysy hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Szia!
Igen, de megvan a nyákterven hová van kötve, ezért nem jelentett igazából még problémát. (Az építők úgyis kérdeznek, ha nem tiszta valami a kapcsolásban. mint én is)
- Hogy állsz a nagyfrekis forgótrafós meghajtással? Errről írhatnál kicsit többet, ha publikus lenne a megoldás.
(#) Hp41C válasza sysy hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Szia!

Melyik verzión?
(#) laszlo válasza kly hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Szia Kly!
Ha a nyákokat gyártatod, Én vevő vagyok 1 db-ra!
Köszi,és üdv.
László
(#) kly válasza laszlo hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
ok , elrakok neked 1-et de dobj egy privit is mert itt nehéz visszakeresni hogy ki kért.
első körben 10 db lesz ezért ilyen drága (6miles vonal is van rajta azért kell gyártatni, próbáltam CNC vel gravírozni de esélytelen , vagtag vonalakkal meg túl széles lett volna a rotor ,azt meg nem akartam a zaj miatt.

nekem 4db kell a többi eladó.

1 akkor elkelt
(kb dec. első hetében tudom küldeni majd) már csak 5 van.


elfelejtettem mondani hogy a program úgy lett írva hogy ezzel lehet piszkálni:Bővebben: Link

nem érdemes építgetni, illyet úgyse tudok csinálni ennyiért.egyébként az elő órám is ezzel megy.
üdv
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Szia! Menüs rendszerű vagy hasonló mint a miénk??
Következő: »»   187 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem