Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   188 / 489
(#) tomeszku válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Igen tudom hogy ott fent van de nekem viszont olyan kellene ami assembly nyelven van, mert a hex-eket nem nagyon tudom visszafordítani, így ezáltal nem tudom elolvasni a forráskódokat. Ezért kérném hogy akinek megvan az tegye már fel légyszi, ha lehet akkor mind 3 részegységhez, de az sem baj ha csak a táviránytóhoz van. Az előbb rosszul írtam és a távirányítóban 16f84 es pic van. köszi fontos lenne
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
most még nincs menü kb azt tudja mint a 886 os , bár arról csak képeket láttam a forrását nem.

amit most tud :

óra analóg
óra digital felő byte-on
futó szöveg felső byte-on
álló szöveg
kép megjelenítés
animáció félig kész
hőmérés még mincs
tick működik
analóg mutató 3 féle
óra számok római és arab

kb ennyi
itt egy kapcsirajz :
Bővebben: Link


ezen még nincs rajta a hőmérő de a gyári panelen már rajta lesz.

üdv
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Szia! Azért kérdezem mert véleményem szerint ha sok a funkció akkor a legjobb a menüs rendszer.. Láttam olyat,hogy öt gombos távival lehetett irányítani és még lehetett szöveget is beleírni a pörgetős menürendszer segítségével. a rajz egyszerűbb mint a mi óránké a sok tranzisztor és ellenállás miatt leegyszerűsödik. Nincs olyan kontroller miben van RTC akkor az sem kéne külön.
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
tervbe van csak ez ám soksok idő , lehet össze kéne fognom valakivel aki nagyon ráér programozni?

az a szívás hogy nem lehet infrán felprogramozni így mindíg le kell állni rádugni elindulni....
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Tudom,hogy nagy meló csak javasoltam,hogy az elején vagy akkor melyik irányban menj tovább.. Te döntesz.) Amúgy mekkora az órajele?
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
picbe fér még cucc. jelenleg 90kB a HEX de ezen még sokat lehet faragni mivel a most még nem használt eeprom tök üres
(#) sysy válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Úristen! Ebből van több verzió is? :wilting:
Prop 16F886 SMD_jo.gif
(#) sysy válasza janocsi hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
A nagyfrekis átvitel kiválóan működik, kb 1200bit/sec sebességgel. Természetesen oda-vissza. A base station kimenő teljesítményét vissza kell vennem, mert sorra elpukkannak a LED-ek a breadboardon. Vagy a tápfeszt kell kisebbre választani, vagy kell egy szintszabályzó (poti) a végfok FET-ek elé. Azt hiszem, hogy ez lesz a legegyszerűbb megoldás. A működési elvét már leírtam néhány hozzászólással ezelőtt. A kapcsolási rajzot (persze, hibásat) mellékeltem pdf-ben. De a lelkes építők, majd kérdeznek. Hangolt tekercsek, színuszos meghajtás, burkológörbe detektor, PPM moduláció.
A szoffer? Hát igen. Az én is úgy loptam egy másik fórumból átírtam benne néhány bájtot és ezért sajnos nem publikus. Majd a komoly érdeklődők kapnak egy hex állományt.
(#) patexati válasza sysy hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Szia! Nem tudom miért ne lenne bekötve a TSOP?? A kimenet fel van húzva 10k-val tápra és egy diódán megy az ICSP 1 lábára..
(#) sysy válasza patexati hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Ezen a rajzon speciel nincs bekötve. És nekem csak ez az egy rajzom van.
(#) Hp41C válasza sysy hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Szia!

Szerintünk be van kötve, csak a Vdd felirat helyett Vpp kellene. A TSOP kimenetét az R49 a tápra húzza, továbbá a D31 -en kereresztül a pic 1. lábára megy.
(#) patexati válasza sysy hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Most akkor én nem látom vagy hülye vagyok?? Így van már több mint tíz óra mi működik!
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Szia! Igen az tényleg el lett írva! Köszi javítom!
(#) boldivi válasza sysy hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Szia sysy!

Gratulálok a sikeres adatátvitelhez!
Visszalapoztam, de nem találom a kapcsolási rajzot, amire hivatkoztál. A cél IC-s megoldásról készül fotókra emlékszem. Mi publikus a megoldásodból? Engem érdekelne. Ha netán lenne rá időm és kedvem megcsinálnám a saját változatomat belőle.
(#) sysy válasza boldivi hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
(#834477) hozzászólás. Ez az base station adója. A vevő a propelleren van, szintén LM567. Az adatlapjában megnézhető az FM demodulátor kapcsolása. Nagyon egyszerű, kb 5 alaktrész kell bele.
(#) sysy válasza kly hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Kly!

A csehek lelopták az ötletedet. Még a kapcsolási rajz is ugyanaz, mint a tiéd. Szerintem olvassák ezt a fórumot, mert az egyik szerzőnek magyaros a neve: Marian Kuruc. A panelodat szinte egy az egyben lemásolták. Csak azt nem értem, hogyan került a programod az ő weboldalukra?
Még az általad felrakott képeket is felhasználták a videójukban: ITT!

Nagyon kell vigyázni ezekkel!

ITT reklamálhatsz náluk.

Lehet, ha nem vigyázunk és egyszer a HP41C programját is le lehet tölteni valami idegennyelvű honlapról.
(#) patexati válasza sysy hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Idézet:
„Lehet, ha nem vigyázunk és egyszer a HP41C programját is le lehet tölteni valami idegennyelvű honlapról.”
Ezt kétlem!
(#) kly válasza sysy hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
szia

Nem hiszem ,hogy tőlem lopták mivel nem az én öltletem (nem is mondtam soha) egy ismerősömtől kaptam a félig kész forrást és azt fejlesztgetem. és még egy pár képet meg ötletet ez alapján fogtam bele.Ami náluk van az nem tudom milyen szoftware de nem az ami nálam van az biztos. Egyébként meg az alapprogram még azonos is lehet.

az eredeti forrásban voltak szlovák bejegyzések is az angol mellett, meg volt még egy nyelv amit nem ismertem fel.

üdv
(#) kly válasza sysy hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
igen megnéztem biztos ugyanaz , de ha megnézed a dátumokat ők kezdték előbb nem én. Ezek egyetemista srácok szerintem ők csinálták meg és az ő félkész forrásuk juthatott el hozzám. ŐK előrébb vannak mint én....sajnos ....sőt volt náluk a v1 verzió is. valszeg annak a software lehet az enyém alapja. (az ami hozzám került le se fordult csak javítás után)

szép a nyákjuk jövőhéten teszem fel én is a gyári nyákos képeket.

de ez nem aggasz mivel tudtam hogy valahonnan származik (bár nem gondoltam ,hogy publikus) csak éppen azt nem hogy honnan,rágyúrok a programra és az enyém jobb lesz.

( 1db leddel biztos mivel ma raktam fel a nyáktervre )
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
megnéztem a videót is, az enyém ettől már többet tud
megpróbálom leszedni a forrásukat hátha kapok 5leteket belőle.
(#) boldivi válasza sysy hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Köszi!

Így már sejtem a dolgot. Az egyik irány így oké. A másik irány még kérdés - már ha szükség van másik irányba kommunikálni...
(#) c27 hozzászólása Nov 24, 2010 /
 
Sziasztok.
Az óra bázisába kell egy MBR10100-as schottky dióda, erre nekem adtak egy P600J diódát (azzal hogy ez jó helyette, bár én nagyon kételkedek). Elvileg jó ha azt teszem be helyette?
(#) Hp41C válasza c27 hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Szia!

Az árama jó, de a nyitófeszültsége nagyobb lehet, jobban melegedhet.
Az MBR10100 egy Schottky dióda (10A, 100V, max 0.7V nyitófeszültséggel @ 10A), a P600 egy normális dióda (600V, 6A, 1V max nyitófeszültséggel @ 10A). Az MBR TO220 tokját könnyebb hűteni.
(#) c27 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Helló.
Gondoltam hogy nem olyan jó. Akkor érdemes mégis beszereznem egy Mbr10100-at?
(#) Hp41C válasza c27 hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Szia!

Nem olyan rossz, próbáld ki...
(#) sysy válasza boldivi hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Szerintem nem kell visszafele kommunikálni. ( mindjárt leherapják ezért a fejemet )
(#) sysy válasza kly hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Én leszedtem a 2.0 verziót. Elküldjem, vagy boldogulsz magad is?
Mindenesetre ideteszem.
(#) janocsi válasza sysy hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Szia!
Szerintem sem kell visszafelé kommunikálni. Az adatokat a propeller felé elég átküldeni, amit szeretnénk is megjeleníteni, pl. különböző szövegek kiírása. (Nem harap senki, ha "normális" a párbeszéd.)
(#) c27 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Ok. Az lesz már be is forrasztottam. Ha minden jól megy hétvégén méregetem a cuccokat. Kösz a segítséget.
(#) Hp41C válasza sysy hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Szia!

Több szinten lehet elképzelni a propeller működését:
- A rotor önálló egység, az adatokat maga állítja elő és jeleníti meg: Ez az eredeti terv filozófiája - nincs kommunikáció.
- A rotor csak egy megjelenítő - minden kijelzendő adatot a bázis küld át, a rotor megjeleníti. Ekkor elég az egyirányú kommunikáció. De előfordulhat, hogy a hibásan vett adat lesz a kijelzőn, vagy egy darabig a kijelzés kihagy a vételi hiba miatt.
- A rotor önállóan jelenít meg szövegeket, ábrákat, stb, amiket a számítógépről lehetne betölteni, vezérelni. Az adatforgalom mehet a bázison keresztül, de mehet közvetlenül is. Ekkor már nem lesz elég az egyirányú kommunikáció. Pl. a beprogramozott szöveget, képet szeretnéd visszaolvasni. De legfőképen a hibajelzések miatt nem elég az egyirányú kommunikáció.

Persze mindenki olyat épít, amihez kedve van...
Következő: »»   188 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem