Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1119 / 2208
(#) hangszoros válasza joepapa hozzászólására (») Nov 24, 2010
Hát arra rálesnék, bocs fülelnék, ha az "E"-nek a hangját jobbá tudnád tenni, mikor hardveresen béna
(#) hangszoros válasza djhans hozzászólására (») Nov 24, 2010
Az oké, hogy az állapot, megbizhatóság fontos.
Visszont én még nem találtam PC-ben jól szoló alkatrészt
(#) joepapa válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 24, 2010
Félreérthető voltam:
Pontosítok:
Abban a kapcsolásban a 6p3s-e -t betéve jobban szólt, mint ha ugyanoda simán bedugtam volna a (amúgy jobb hangú) 6p3s-t.

De a 6p3s-e ből is feltételezem lehet jóhangú erősítőt csinálni. Csak teljesen más.
Pl más Ra tetszhet neki..nem biztos...(ill nekem ez adott 4k volt, de lehet ha más lenne a hang is más lenne)
Más Ug2, ha jól emlékszem fent 10k lent 47k volt az "osztóban" (ami nem osztó), a sima 6p3s 4k7 fent és 47 lent...
Ig2 is fela akkora...lehet teljesen más segédrácsmegoldással szólna jól.
A katódba is más ellenálások voltak, talán 240Ohm míg a sima cső alatt most 200Ohm van , de 140 Ohmal is volt már...

TÉNYLEG KÉRDÉS!: Szerinted a sima 6p3s alatt mekkora értékű ellenállás a szerencsés. Ha csak a hangminőség a cél.

Mekkora Ug2? Nekem úgy tűnt fülre a zUg2 nek (sima 6p3s) 50V al legalább a nagyanód alatt kell lennie...

Aztán az is lehet az E-s cső hangszererősítőbe teljesítene jobban, azaz a hangja nem jobb, de kinyírhatatlanabb brutálabb cső amit PPP be kötve iszonyat teljesítményt tudna.

Nekem eddig a legjobb hangút az 1959 es Foton 6P3S volt a legjobb.
1978 as Reflector 6N9S el hajtva (SRPP).

Az SRPP nél találtam anno olyan "hibát", hogy növelve a kivezérlést lassan, (szkópon mentem utánna V/Div el) szép szép szép, aztán egyszer csak elkezdett az egyik fele lapulni (nem koppanósan, csak hízott) aztán tovább növeltem a kivezérlést, és kirúgta magát és ismét jó volt a jelelak.
Mi lehetett ez? Lehet az SRPP táp soros R je volt túl nagy? Vagy mi a szösz?
(#) hangszoros válasza joepapa hozzászólására (») Nov 24, 2010
Akármi csinálsz az "E" nem fog úgy szólni mint a sima
Az SRPP-nél meg arra tippelek, hogy kifogtál egy kornyadt, vagy kéttörépontos csövet. Karakterisztika néző nélkül nehéz tetten érni.
Volt egy Fender Bassman nálam, amin végigment a szakma, mert Fenreisz cikkizte, hogy nem jó. Müködött, de valami volt vele. A meghajtó ECC 81 volt kéttöréspontos vagyis stikkes
Én annyira nem molyoltam a G2 meg hasonlókkal, úgyhogy erre nem tudok nyilatkozni. Az általános játékszabályokat betartva a megbizhatóságot szem elött tartva szoktam matatni.
Még az orosz cucokhoz: Azonos tipusjelölessel vagy 10 féle elkóval találkoztam az elkoknál. A gyáraknak volt egy jelük. Bele volt nyomtatva házba. Az egyik egy rezgökör szerü volt. Mindegyik másképp szólt ! A csöveknél is valami hasonló lehet
(#) CHZ válasza lpcollector hozzászólására (») Nov 24, 2010
Valóban nem érdemes áttekerni a kimenőt , ha sikerülne szimmetrikus vágást beállítani , akkor ezzel az áttétellel is meg lesz az a teljesítmény többlet .
Mivel DC csatolt , meghajtás DC beállításával is (33k) próbálkozhatnál a szimmetrikus vágás megvalósítására .
A kompenzáló kondik nagysága csak az eredeti kimenőhöz lehet pontos érték , sajátodhoz be kell lőnöd.
Első cső katódjában ha elhagyod az elkot, akkor már 500mV körüli érzékenysége lesz , hangja is változni fog picit . Esetleg az 510k és a 150k ellenállásokat 330k-ra cseréled , akkor is csökken az erősítés (már 600mV )DC szint viszont nem változik , ami itt fontos szempont
(#) lpcollector válasza CHZ hozzászólására (») Nov 24, 2010
Köszönöm az újabb útmutatást! Ma este Tarokk, de holnap kipróbálom hogyan változik, ha megpiszkálom a meghajtás DC beállítását.(Nekem ez eszembe sem jutott...) A hangját még csak a próbahangszórón hallgattam a "műhelyasztalon", így arról nyilatkozni nem tudok, egyenlőre csak méregettem. Válogattam az innen-onnan jött E88CC-k között. Zöme valahonnan bontott, de egész érdekesek és mérve nagyon jók is akadnak közöttük. (Találtam eredeti "Made in Great Britain" Mullardot, Philips Miniwattot és Siemens SQ-t is.) Új dobozos csak a piros feliratos Tungsramból van.
Igyekszem a tápot is lerajzolni és a jelalakokat lefotozni. De közben a füleserősítőt is össze akarom rakni a kétéves fórumos szülinapomra
(#) bwviktor hozzászólása Nov 24, 2010
Tisztelt fórumtársak!
Segitséget szeretnék kérni.Irjatok nekem olyan csövet ami kiváltja az EZ 81-et.És a Puskás börzén is beszerezhető!Megkötés hogy novál foglalatos kell legyen vagy ennek a helyére beférjen mindenféle + reszelgetés nélkül. Kidobott párat az internet,de annyira nem vagyok benne biztos.Picit hajlok az orosz csövek felé és konkréten 6C4P-EV tipust is beadta helyettesitöként.De ez nem 7 lábú? Persze ha kapok EZ81-et újat akkor azt veszek.A múltkor csak 1 újat tudtam venni.Használtat nem szeretnék.Viszont még vadászok párat.Tehát ha irnátok nekem valami konkrét csövet azt megköszönném!
(#) CIROKL válasza bwviktor hozzászólására (») Nov 24, 2010
Nyugodtan megveheted a használtat is , hisz az uj is már sok-sok éves ,ezeket a csöveket már nagyon régen nem gyártják .
Bővebben: Link
(#) bwviktor válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 24, 2010
Köszönöm! Igen tisztában vagyok vele,de a legtöbb használt le van strapálva.Persze az eladó azt mond amit akar hogy kivan mérve meg ilyesmi.Ha nincs más használt lesz.Bizom benne hogy kapok újat.Amúgy új dobozost vettem a múltkor(EZ81) 1 darabot.
Az elektroncsö honlapján irják ezt a 6AC4.Direkt irtam igy ugyanis ott igy van és akkor helytelen,mert ilyen csövet nekem nem adott ki a google.Viszont a 6CA4 az már rendben van.
(#) mayky válasza bwviktor hozzászólására (») Nov 24, 2010
ÚJ EZ81
(#) (Felhasználó 1947) válasza bwviktor hozzászólására (») Nov 24, 2010
Az elektroncső.hu-n 2000Ft egy új Tungi.(ha már emlitetted)
Mondjuk az nem a börze, de nem is a börzés árakat kell mérvadónak tekinteni
(#) bwviktor válasza mayky hozzászólására (») Nov 24, 2010
Hát ennyiért rájuk is rohadhat! Azért köszi.Kimondottan a börzére gondoltam mint vásárlási terület.
(#) (Felhasználó 1947) válasza bwviktor hozzászólására (») Nov 24, 2010
Használt cső rizikós, egyformákra esély sincs.
Olcsó csőnek meg hig az anódja.
(#) bwviktor válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Nov 24, 2010
Köszi,de kimondottan a börzére gondoltam.A kérdésem végülis csak a helyettesitö csö tipusára korlátozodik.
(#) bwviktor válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Nov 24, 2010
Ezért is vadászok újakra és ezért volt fontos a helyettesités. Igy majd a másik tipust is lesem.
(#) hangszoros válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 24, 2010
Na én inkább használt Tungsramot, mint Mazdát
Az EZ 81-et könnyü minösiteni, csak a maradékfeszültséget kell megmérni, vagy bedug, és mekkora a fesz .
(#) djhans hozzászólása Nov 24, 2010
Készen van a táp nyák. Kétáramkörös az anódfesz késleltető relé. Egyik egyik fele az előlapon lévő kétszínű LED-et kapcsolja. Ami a felfűtés alatt pirosan, utána meg zölden világít.
(#) mayky válasza bwviktor hozzászólására (») Nov 24, 2010
Hát pedig ennek a cégnek tűrhetőek az árai. Előbb utóbb meg el fognak fogyni a nem használt régi csövek.
Használt csövet meg tényleg csak fillérekért szabad megvenni. Nekem van használt EZ80-asom és a katódja már látszik hogy nagyon ramaty. Szinte lehet látni a fűtőszálat. Ne feledjük ezek az EI csövek vannak a legnagyobb igénybevételnek kitéve, ezek nem tudnak pihenni mint pl. egy végcső, ezek folyamatos üzembe nyomják.
Sajnos sz@rból nehéz várat építeni.
Nekem is van zsír garijegyes tungi EZ81-esem, de nem tudom hogy 2000-ért eladnám-e. Ha ennél olcsóbban tudsz venni, az már jó vétel, mert olyan ritka lesz mint a fehér holló. Vagyis már az
tungi ez81 16 dolcsi
(#) mayky válasza djhans hozzászólására (») Nov 24, 2010
Látom te is vettél a vaterán attól a sráctól ellenállásokat, aki kilóra árulta. Nagy nem ?
(#) djhans válasza mayky hozzászólására (») Nov 24, 2010
Nem. Nekem máshonnan van. Én szeretem ezeket az ellenállásokat. Elég jók.
(#) bwviktor válasza mayky hozzászólására (») Nov 24, 2010
Értem és elhiszem amit írsz.A gyakorlat is ezt mutatja.De ha árról beszélünk akkor csak annyit írok hogy én az új dobozos EZ81-et 800 forintért vettem a börzén akivel voltam ő pedig a másikat.A többi amit láttunk szinte mind használt volt.Némelyik alig lehetett,de mégis.Engem amíg esélyes addig csak új cső érdekel.Tehát ilyen max 1000-et adok darabjáért.Többért nem fog érdekelni.Ez az én elképzelésem az árral kapcsolatban.Érdemes a börzére ellátogatni.Sajna én vagy 200 km-re lakom tőle,de nekem igy is megérte.Persze nem csak egy csövet veszek! Sajnos ahol lakom szépen mondva is csak az a vége hogy itt sz.r sincs.
(#) mayky válasza bwviktor hozzászólására (») Nov 24, 2010
Az egy nagyon jó vétel volt :nyes: Bár ha 200 km-et utaztál érte, akkor már nem biztos Kérdés hogy mit vettél még.
(#) bwviktor válasza mayky hozzászólására (») Nov 24, 2010
Hát például még 3 darab Sprague kondit 420 mikro 350 volt.Darabja volt 600 forint.Külsöleg mintha új lenne.Remélem majd a belseje is jó lesz.Itt megemliteném hogy szoktam vaterázni.Illetve sokszor ott nézek utána dolgoknak,de szerintem ezt sokan csinálják már....Na de azért nem irok le mindent amit vettem.Annyit elég tudni hogy kb 30000-et hagytam ott és 3000 forintba került az utam oda és vissza.Szóval nekem nagyon megérte.Sok csövet is vettem.Még eladni is tudok belőle.Hab a tortán. 1 pár kimenő az ECL86SE kapcsolásomhoz.1200-ért adta a bácsika a párat.Hát **** ennyiért szerintem máshol szóba sem állnak az emberrel ha tekertetni akar.És had ne mondjam mekkora upgrade volt ez az erősitőmnek.

.. nem elég hogy off ?
(#) EcoPityu hozzászólása Nov 24, 2010
Már látom szomorú jövőmet... Nem tudom, ti hogy voltatok ezzel, de még csak 1 éves, és már meg is találta...
(#) klemo86 válasza EcoPityu hozzászólására (») Nov 24, 2010
Részvétem
(#) vikipapa válasza klemo86 hozzászólására (») Nov 24, 2010
Hát amikor muterom nekiáll vizes rongyal "letörölgetni" a csöveket amik vannak, már akkor kergetem ki szobából, de amikor testvérem gyereke nekiugrik a cuccaimnak akkor igencsak ki szoktam akadni. Aranyszabály: mindent 150 centi fölé!
(#) Action2K válasza EcoPityu hozzászólására (») Nov 24, 2010
Nincs itt semmi baj. A kisasszony megtalálta a szép nagy, fényesen csillogó "legót".
(#) klemo86 válasza vikipapa hozzászólására (») Nov 24, 2010
Szerencsére én tartom tisztán a szobám, úgyhogy itt nincs probléma. De öregszem, és családalapításra fogom adni a fejem előbb-utóbb, úgyhogy ja (asszogy, gyerek/ek ) Ez már csak ilyen… Ennyit talán megér
(#) marci91 hozzászólása Nov 24, 2010
Üdv!
Szerintetek az alábbi rajzhoz régi Tungsram szelén egyenirányítót használjak, vagy egy új diódahidast?


http://licho.rowerpower.org/gitara/practic2_lite.gif
(#) klemo86 válasza marci91 hozzászólására (») Nov 24, 2010
EZ80
Következő: »»   1119 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem