Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1123 / 2208
(#) fleta válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 27, 2010
Ez igen. Ez egy erődítmény!
(#) bakos13gab válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 27, 2010
Ez se semmi. Igazi csőbarlang
(#) hangszoros válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 27, 2010
Bocsi eggyel alatadinak a Heinriknek szántam
(#) lpcollector válasza CHZ hozzászólására (») Nov 27, 2010
Ezek szerint megérte a fáradozást. Szépen "világítanak" ezek a csövek
A maradék anyagokból összehozott füleserősítőt szereltem készre. Mivel ennek a témának van saját fóruma, oda raktam fel (meg a képtárba).
Ma egy kicsit pihenek, de holnaptól már csak az EAR-ra koncentrálok...
A kimenő akkor maradhat így? (Mert ha igen, lassan készülhet a párja...)
(#) joco63 válasza CHZ hozzászólására (») Nov 27, 2010
Köszi szépen, a neten lévőt megtaláltam, a másikat még nem láttam, szuper! Majd csak összeáll előbb utóbb.
(#) CIROKL hozzászólása Nov 27, 2010
Kérdésem lenne a tőlem jobban hozzáértőktől ? kaptam én 4 szép picike csövet 6C3Pev névre hallgat és ezt kéne tudni hogy audio célra jó lenne .
(#) heinrik endre válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 27, 2010
Szia.....abból jőttem rá hogy a előfűtés ideje .legalább 50 -százalékkal megnőtt ...a márka..EPCOS..A haverom azt monta hogy nem baj hogy egy kicsit be van fáradva legalább tovább megy a előfűtés
(#) heinrik endre válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 27, 2010
Szia őrulök ennek a képeknek mert sokat túrtam a netet hogy mire használták ezeket a csőveket.A honvédségnél sokféle cső volt legalább amit én láttam..pl gu 50 .. El 34....6h13c..gu 30...stb de egyiket se láttam hol volt ,mire használják,műkődés kőzben véképp nem Amit hazavittem mert tecett a kiselejtezett rádios kocsikból volt ..ha volt ..valamelyik fiokból
(#) Bassmester válasza heinrik endre hozzászólására (») Nov 27, 2010
Hali!
Én sem tudtam, most derült ki amikor szétkaptam a szkóp tápját. A szikrázós csöveket kicseréltem, aztán jó is lett. Még jó hogy a múltkor rendeltem 6 db-ot a Pozsitól, a fejhallgató erősítőmhöz
(#) CHZ válasza sturbi hozzászólására (») Nov 27, 2010
Igazad lehet ..., sok lesz a 10-22k , kisebb azért mehetne alá , azért mégsem kell 0-ra leszabályozni .
Pontosan is ki lehetne számítani az ellenállás nagyságát .
(#) mayky válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 27, 2010
Szerintem nem értek jobban hozzá, de ezt találtam:
Nekem is van ilyen csövem, egy fórumon javasolta valaki, hogy nagyon jó hangú cső. Még nem próbáltam.6SZ3P-GU50
(#) CHZ válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 27, 2010
Számításaim szerint 4k7 kell és kb. közép állásban lesz jó a trimmer beállítása . Rácsot sem tudod így teljesen földbe döngölni .
(#) mayky válasza CHZ hozzászólására (») Nov 27, 2010
Hát igen a 6e5p nem szereti ha rács direktbe megy a földre.
(#) CIROKL válasza mayky hozzászólására (») Nov 27, 2010
Ezek szerint akkor jó , egy pici időm lesz tesztelem !
/ Köszöntem szépen /
(#) Bassmester válasza CHZ hozzászólására (») Nov 27, 2010
Oké, köszi hogy kiszámoltad nekem
Már rá is terveztem a nyákra.
(#) sturbi válasza mayky hozzászólására (») Nov 27, 2010
Nem akarok kötözködni, de mi az "anyám tyúkja" problémát okoz, ha a 6E5P rácsa földre kerül 120 Kohmnyi ellenállás után, az első 6E5P -nél mikor le van véve a hangrő teljesen (mert az ott lévő poti a hangrőszabályozó), akkor miért nem "haldoklik" az a cső ettől a "merénylettől". A második pont egy ugyanolyan fokozat, mint az első (-Vagy ennél az erősítőnél kikötés, hogy nem lehet csutkáig letekerni a hangerőt (mert ugye akkor az a rács is direktbe kerül a testre ?)). Szerintem az alá a poti alá nem kell semmi, méréssel be kell állítani a szimmetrikus vezérlést vele, ha nem lehet (mert nem elég a jel legnagyobb állásnál sem, amiben kételkedek kicsit), akkor meg kell növelni 10 K-ra (esetleg ezzel egyidőben csökkenteni a 120 K-t.
(#) mayky válasza sturbi hozzászólására (») Nov 27, 2010
Igaz abban a kapcsolásban normál üzemben nem kerül földre a cső rácsa, de ha hangerőpoti van az elején, akkor valami van mert egy hatalmasat koppan a cucc amikor a poti eléri a 0 ohmos állapotot, ezt itt más is tapasztalta. Egy 1 k-s ellenállás segít rajta.


ITT még egy ferrit gyöngyöt is tett a tervező a cső rácsára, gondolom nem csak azért hogy szebb legyen. Talán valami negyfrekis gerjedés miatt mert ugye ez a cső se audióra készült.
(#) sturbi válasza mayky hozzászólására (») Nov 27, 2010
Nem értem miért nem akarja ma senki azt olvasni amit leírok, egy szóval sem említettem, hogy nem lehet indokolt a ráccsal egy soros gerjedésgátló ellenállás. Én a poti talpának elemeléséről beszéltem (vissza lehet nézni). Az alapprobléma az volt, hogy ha a második potit testre tekeri, akkor koppan (ez a poti üzemszerűen soha nem lehet testen, mert akkor a második cső nem kap vezérlést). A gerjedésgátló ellenállás nem emeli váltóáramúlag más osztásra a potmétert, de a talpának felemelése igen, ha elég nagy, lehetetlenné teszi a beállítást. Gerjedésgátló ellenállás természetesen rakható a rácsokra, ha szükséges, ha nem (szereléstől is függ, hogy feltétlenül kell-e, de rutinból is rakható, én is teszek szinte mindig, ha van a rajzon, ha nincs). A ferritgyöngy amúgy pont azért van, hogy ne kelljen oda az 1K-s (vagy akármekkora) gerjedésgátló ellenállás.
(#) mayky válasza sturbi hozzászólására (») Nov 27, 2010
Én nem vitatkoztam veled. Csak annyit hogy célszerű elkerülni, hogy a cső rácsa direktbe a földre kerüljön, mert gondolom az ellenfázisú jel résznél is "kopogni" fognak, valakik meg szeretik tekergetni a potikat faltól falig. Egy erősítőt meg jó bolondbiztosra csinálni, hogy ilyen önkívületi állapotba nem lehessen hozni.

De én is gondolkodom, hogy hol van elszúrva a dolog, át akarom alakítani a bemenet földjeit mert ez nem normális, de most máson dolgozom.
(#) hangszoros válasza sturbi hozzászólására (») Nov 27, 2010
Talán mert gerjed.
Ezért javasoltam néhány hsz-el odébb a vezráccsal sorba az ellenálást
Esetleg anódba kukacot is megprobálhatod
(#) mayky válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 27, 2010
Igen csak az a kérdés, hogy a 6e5p miért más, én más csőnél még ilyet nem tapasztaltam.
ECC-k EF86.
(#) sturbi válasza mayky hozzászólására (») Nov 27, 2010
Ebben egyetérthetünk (kellhet a gerjedésgátló, bár a gitárerősítőknél leginkább csak akkor tesznek, ha tényleg kell, inkább csövet válogatnak, minthogy soros ellenállást rakjanak a rácshoz), de a második potit biztosan nem tekergetheti senki, mert az csak egyszeri beállításra szolgál (illetve csőcsere esetén lehet szükség a beállítására), ki szerel az előlapra egy PP erősítő mindkét fázisának külön hangerőszabályozót ? Az első csőnél sem biztos amúgy, hogy poti lesz, hiszen ezek előtt még van legalább egy előfokcső is, mert a gitár onnan nem fogja kihajtani (bár ettől még lehet ott poti, gitárerősítőről van szó ha jól figyeltem).
(#) mayky válasza sturbi hozzászólására (») Nov 27, 2010
Pl. én biztos hogy megnézem, hogy mi van a poti egyik és másik végén
(#) sturbi válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 27, 2010
Vagy gerjed vagy nem.
(#) hangszoros válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 27, 2010
Miért ne lenne jó ?
Kicsit jobban kel figyelni a gerjadékenységére,
A zaja is kicsi R eqv 200 Ohm
Ha nem mikrifoniás MC-re is lehet jó
(#) joco63 hozzászólása Nov 28, 2010
Vannak itt sokat látott emberek hát megkérdezném a következőt. Vásároltam egy ECC85 ös csövet, amit az eladó újként hirdetett. amikor megkaptam csak néztem, hogy mi van. A tetején a foncsorozás, fekete volt nem krómszínű, a fűtőszál környékén pedig füstölési, kormozódási nyomok voltak, mondjuk csak nagyítóval láthatók. Véleményetek szerint ez új lenne? A foncsornak nem krómszínűnek kellene lennie? Azt tapasztaltam, hogy a hosszú ideig rosszul szellőző helyen üzemelő csövek teteje feketedik be. Hogyan lehet szemrevételezéssel biztonsággal megállapítani, hogy egy cső új, vagy használt?
(#) CIROKL válasza joco63 hozzászólására (») Nov 28, 2010
Fényképezd le és megnézzük , egy jó képről meglehet mondani a cső állapotát .
(#) mark.budai válasza joco63 hozzászólására (») Nov 28, 2010
Nekem is van ilyen csövem, nincs velük semmi baj, a getter lehet fekete is, ha nem abból az anyagból van, mint ami a krómszínű getterben van.
(#) mayky válasza joco63 hozzászólására (») Nov 28, 2010
A foncsorozást hívjuk inkább GETTER-nek, és használtak más, nem tükrös gettert is.
Akkor van gáz (a szó szoros értelmében) ha ez a getter fehér, vagy már nincs is.
(#) Bassmester válasza joco63 hozzászólására (») Nov 28, 2010
Van nekem is egy halom fekete getteres ECC85-öm, zsír újak, dobozosak (Tungsram). Szívesen cserélnék belőlük 6N1P, 6N6P, 6N23P, E88CC csövekre.
Ha a búra nem üvegesen átlátszó, hanem füstösen sötét, akkor valószínű hogy már gyilkolták a csövet, de ugyanakkor az is elképzelhető, hogy egy erősen használt csövön sem látni nagyon a használat jeleit, pláne ilyen kis csöveknél. Attól is függ, hogy milyen körülmények között, milyen beállításban használták.
Következő: »»   1123 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem