Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   206 / 442
(#) tomat5 válasza niedziela hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
OK jogos.
(#) niedziela válasza tomat5 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Hát.... nem csak a te rajzodban, hanem külön rajzon sem lehet összekötni két egyforma IC-t sem.

Szerintem rosszul van megrajzolva pár IC ebben a lib-ben.
(#) tomat5 válasza niedziela hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Ez azt jelenti, hogy a programban van a hiba?
(#) niedziela válasza tomat5 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
A lib fájlban van a hiba.
Itt a javítás, de csak erre az egy IC-re amit használsz.
Másold be a lib könyvtárba és a rajzban pedig frissítsd ezt a könyvtárat.

74xx-eu.lbr
    
(#) tomat5 válasza niedziela hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Köszi szépen.
Közben kipróbáltam, ugyanezt az ic-t dil tokkal kezeli, és másik smd ic-kel is boldogul. Fura.

Még egyszer köszi szépen.
(#) niedziela válasza tomat5 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Nem fura, az SMD tokoknak egy része ebben a lib-ben rosszul van kiosztva.
(#) Sendi válasza niedziela hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Helló.
El árulhatnád, hogy szerinted mi volt a hiba. Ugyanis én kézzel, minden további nélkül össze tudtam kötni.
Az autorouteren meg a távolságot 0.635mm-re vettem és rögtön be is huzalozta.
(#) niedziela válasza Sendi hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Ha az autoroutnál 0.635 akkor jó persze.
Ha szigorúan vesszük akkor jó az eredeti is, de ha
0.635 raszterrel balra van tolva az IC, akkor nem kell sehol az 1,27 rasztert elállítani ahhoz, hogy routolható legyen. Én szubjektiv ezt preferálom jobban.
(#) Sendi válasza niedziela hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Jó, jó, de akkor mit javítottál a könyvtárban?
(#) niedziela válasza Sendi hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Annak az egy toknak balra léptettem a lábait fél rasztert.
(#) tomat5 válasza niedziela hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Köszönöm mégegyszer, most már OK.
(#) niedziela válasza tomat5 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Szívesen.
(#) Lory612 hozzászólása Nov 29, 2010 /
 
Hello. Most ismerkedem az Eagle-el. A kérdésem, hogy megcsináltam a nyáktervet (brd) és ki szeretném nyomtatni de csak a vonalak látszanak az alkatrészek ne. Valaki le tudná írni hogyan tudnám kinyomtatni.
Előre is köszönöm.
(#) kaqkk válasza Lory612 hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Akkor kapcsolj ki minden réteget csak az 1 piros -vagy a 16 kék réteget hagyd bekapcsolva , és ha véletlenül a forrszemekre is szükséged volna akkor a két zöld réteget is kapcsold be Ezt a baloldalon felül egy színes kockákat tartalmazó ikon -ra klikkeléssel tudod megtenni .
(#) Lory612 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Köszi a segítséget sikerült
(#) DanyyX válasza Frankye hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Annyit szeretnék csak hozzáfűzni, hogy az eagle manualjban bennevan, a saját alkatrész rajzolásánál, hogy a tPlace (bPlace) réteggel a padekre nem szabad rárajzolni, ott a tDocu (bDocu) réteget kell használni az alkatrészkörvonal megrajzolásához.

Persze ennek csak akkor van jelentősége, ha a panelt gyártatja az ember és kér pozíciószitát, ugyanis, ha rá van rajzolva a tPlace a padre, akkor a pozíciószita festékéből kerül oda is ahova nem kéne (a pad-ekre) és ez semmiképpen sem jó (remélem érthetően magyaráztam).
(#) DanyyX hozzászólása Dec 2, 2010 / 7
 
EAGLE fóliákkal kapcsolatban pár gondolat:

Nyáktervezőben (layout editor):

[1-16] Top, RouteX, Bottom - Gondolom egyértelmű mindenkinek, ezeken a fóliákon vannak a vezetősávok, Top az alkatrészoldal, Bottom a forrasztási oldal, a többi a kettőnél több rétegű paneleknél játszik, ezt hobbi szinten nem használja az ember

[17] Pads - Az alkatrészek (akár furatszerelt, akár SMD) lábai körüli vezetősáv réteg, a gyakorlatban ezt kell majd forrasztani, mérete és alakja elég lényeges

[18] Vias - A nyák rétegei közötti összeköttetések (viák, furatgalvánok) nem összekeverendő a pad-ekkel.

[19] Unrouted - A nyáktervezőben (board editor) a még fizikálisan be nem huzalozott összeköttetések (airwire, rubberband), ez jelzi hogy mi az amit még össze kell majd kötni

[20] Dimension - A nyáklemez körvonalai (beleértve egyes furatok körvonalait is)

[21, 22] tPlace, bPlace - Az alkatrészek körvonalai, gyártásnál ez a réteg lesz a pozíciószita. Az összes t... és b... nevű fóliára érvényes, hogy a t... a top layer vagyis az alkatrészoldal, a b... a bottom layer, vagyis a forrasztási oldal

[23, 24] tOrigins, bOrigins - Az Origin az a kis kereszt, ami az alkatrész megfogási pontját jeöli

[25, 26] tNames, bNames - Az alkatrész pozíciószáma (pl. C101, R1, R2... tehát nem az értéke)

[27, 28] tValues, bValues - Az alkatrészek értéke

[29, 30] tStop, bStop - Forrasztásgátló maszk (szokták lötstopnak is mondani, gyári paneleken általában zöld színű)

[31, 32] tCream, bCream - Reflow forrasztás esetén az SMD paszta felviteli maszkja (szitája) normál vagy hullámforrasztás esetén nincs jelentősége

[33, 34] tFinish, bFinish - Sajnos nem tudom mire való

[35, 36] tGlue, bGlue - SMD alkatrészek forrasztás előtti rögzítésére használt ragasztó felviteli maszkja, gyártásnál van jelentősége

[37, 38] tTest, bTest - Beállítási információ (pl. oda lehet írni egy trimmer mellé hogy mi állít)

[39, 40] tKeepout, bKeepout - Olyan terület ahova nem helyezhetünk el alkatrészt (az alkatrészekhez célszerű hozzárajzolni, én pl az SMD-khez szoktam használni, hogy ne lehessen egy bizonyos távolságnál közelebb rakni egymáshoz, így meggátolva a pákával való hozzáférést)

[41, 42] tRestrict, bRestrict - Olyan területet határozhatunk meg vele, ahova nem kerülhet vezetősáv, valamint ha az ember 'teleföldet' vagy kitöltést csinál polygonnal, ha egy bizonyos területet körberajzol ezzel a fóliával, ott az eagle nem fogja kitöltést alkalmazni

[43] vRestrict - Olyan terület ahol nem lehetnek viák

[44] Drills - Olyan furatok amelyek átvezetnek egyes rétegek között (tehát gyártásnál furatgalvánozott, ilyenek a viák furatai és az alkatrészlábak furatai)

[45] Holes - Olyan furatok amelyek nem vezetnek át, csak mechanikai szerepük van (pl. rögzítőfuratok)

[46, 47, 48, 49] - Milling, Measures, Document, Reference - Nálam ezeken nincs semmi, a Measures gondolom méretvonalakhoz való, a Document általános dokumentációra, a másik kettőre nem tudok mit mondani

[51, 52] - tDocu, bDocu - Alkatrészek dokumentációja (körvonal kiegészítés, egyéb dolgok amiknek a pozíciószitában nem kell szerepelniük)

Kapcsolási rajzon (schematic editor):

[91] - Nets - Ezekkel kötjük össze az alkatrészeket, a nyáktervezőben ezekből lesz airwire, majd vezetősáv

[92] - Busses - Több netet lehet vele összefogni, használatára nem térek ki, tapasztalt kollegák biztosan elmondták már

[93] - Pins - Alkatrészek kivezetései (fizikálisan is)

[94] - Symbols - Alkatrészek szimbólumai

[95] - Names - Alkatrészek pozíciószáma

[96] - Values - Alkatrészek értékei

Elnézést a 'regény'-ért és ha valakit untattam vele, remélem hasznos lesz ez az írás azoknak akik csak most ismerkednek a programmal és sok feleslesleges kérdés elkerülhető vele.
(#) DanyyX hozzászólása Dec 2, 2010 /
 
Ha valakinek van információja a Finish, Milling és Reference rétegekkel kapcsolatban, kíváncsian várom, főleg a milling érdekel
(#) Programmer hozzászólása Dec 2, 2010 /
 
Szükségem lenne egy alkatrészre Eagle ben de nincs meg nekem, 8284 es órajel generátorról van szó. Ha esetleg valakinek van ilyene, vagy tudja honnan szerezhető be, esetleg tudna egy lépésről lépésre leírást adni új alkatrész készítésérő,l azt nagyon megköszönném.
(#) kaqkk válasza Programmer hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Nézted már a cadsoft oldalán a lib-ek közt ??
(#) vilmosd válasza Programmer hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Hali
Ott van a micro-intel.lib-ben a 82C84.
Udv Vili
(#) Programmer válasza vilmosd hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Köszönöm a válaszokat. Annyi lib van hozzá hogy nem tudtam hol keressem, s 8284 re nem adott semmit. Vili által javasolt lib-ben megtaláltam 82C284 néven (ez 80286 hoz volt tervezve nem 8086 hoz de tökéletesen megfelel).
Még egyszer köszönöm a segítséget!
(#) Sendi hozzászólása Dec 5, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek.
Valamit nagyon elnézek, de nem tudom, hogy mit.
Új alkatrész csináltam, pontosabban egy wirepad 1,6/08-bol csináltam, 1,4/0,8-ast. Nem az első alkatrészem, és valami nem stimmel. A külső átmérőt megváltoztattam, elmentettem, frissítettem, és más van a könyvtárban, és más a boardon.
Mit nézek el?
(#) niedziela válasza Sendi hozzászólására (») Dec 5, 2010 /
 
Vedd ki újra az alkatrészt a lib-ből a boardra, akkor is más ?
(#) Sendi válasza niedziela hozzászólására (») Dec 5, 2010 /
 
Szia.
Igen, próbáltam. Ha átdefiniálom kőrnek, akkor kőr jelenik meg, csak az átmérője nem változik. Próbáld, ki itt a lib.
Köszi

wirepad2.lbr
    
(#) kaqkk hozzászólása Dec 5, 2010 /
 
Nekem az LT1381 smd ic lib kellene , de a cadsoftnál sem találom . megalkotta már valaki saját alkatrészként ?
(#) Sendi válasza Sendi hozzászólására (») Dec 5, 2010 /
 
Helló.
Érdekes, ha teljesen új board-t készítek, akkor jó, ha egy régebbi rajzot akarok módosítani, akkor nem. És ha új alkatrészként rakom fel a régi boardra, akkor is hibás.
A lib. frissítve van.
(#) niedziela válasza Sendi hozzászólására (») Dec 5, 2010 /
 
Nálam jó.
van sch rajz is + board is a régi rajzban amit módosítasz, vagy csak board rajz van ?

Mert ha csak board van akkor azt még megpróbálhatód, hogy a régi wire-t törlöd, mented a fájlt és utána teszed fel az újat.
(#) sirály12 hozzászólása Dec 5, 2010 /
 
Mitől lehet az, hogy az smd-ipc.lbr-t nem tudom használni? Már 3 verziót is kipróbáltam, és egyszerűen nem tudom használni. Az alkatrészkönyváraknál látom, itt meg is tudom nyitni, viszont amikor egy rajzot biszek be, akkor már nem látom, hiába van hozzáadva a projekthez, meg sem jelenik. Ez mitől lehet?
(#) sirály12 válasza sirály12 hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
Már rájöttem, hogy nem is lehet ott, mert nincs benne csak a tok, így szedtem a netről egyéb lbr fájlokat, amikben bennevan ami nekem kell. Bár így kicsit macerás.
Következő: »»   206 / 442
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem