Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   108 / 399
(#) Kistóth válasza Pioneer hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
kivettem az ic-t a 6. láb helyén most -11v van! raktam be új ic-t:13,8v megint!
(#) Pioneer válasza Kistóth hozzászólására (») Nov 28, 2010 / 1
 
Hopp nem jól gondoltam, mivel az invertáló bemenet nincs DC csatolva föld felé, csak a 4,7K ohm-os visszacsatoló ellenállással.
Tehát, ha az OPA kimenetén 14V körüli fesz van az természetes.
Mindenképp azt kellene kideríteni miért van feszültség a hangszóró kimeneten.
Ha jól olvastam, akkor a kimeneten -50V körüli feszültséget mérsz. Ez attól lehet, hogy a T10 végtranzisztor kinyit, vagy zárlatos. Esetleg át kellene nézned a forrasztási oldalt nincs e valami forrasztásból adódó zárlat.
(#) Ge Lee válasza Kistóth hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Ha megnézed a rajzot amit csatoltál abban sincs 220 ohm. A nyákodban benne van, valószínűleg az 1,8k-val együtt. Összesen 3db hibás Quad-al találkoztam, a végtranyók cseréje után mindegyik működött. Más nem is szokott tönkremenni benne.
(#) Kistóth válasza Pioneer hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
átnéztem nincs a panel gyári,működött. ha a t10,t9,t8,t7-et kiveszem a fesz a kimeneten 16,4v körüli lesz!
(#) Kistóth válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
azt a képet neten találtam!
ez az enyém csak TL 071 ic-vel!
a végfokok nélkül is 16v van a kimeneten

quad405_1.jpg
    
(#) Ge Lee válasza Kistóth hozzászólására (») Nov 28, 2010 / 1
 
Akkor tényleg nem értem miért volt benne , de ettől még jónak kéne lennie. Ha a végfok előtte működött és azóta nem kötöttél el vagy zártál rövidre semmit, akkor most is kéne működnie ha a végtranyók jók. Hogy az IC-nek bármi baja legyen az szinte kizárt.
A legegyszerűbb ha a működő példányt végigméred egy multiméterrel, az értékeket pedig felírod a rajzodra amit utána össze tudsz hasonlítani a másikkal.
(#) Kistóth válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
az ic kimenetén 13v van a jó panelon csak 2,5.
lassan fölgyújtom!
na jó szétszedem mégegyszer.
nem tud valaki üres quad panelt mert lassan sz.rá megy a sok forrasztástól.
(#) Kistóth hozzászólása Nov 28, 2010 /
 
most mérek mindent előről! a végtranyók jók! tuti
a meghajtók is! igen ezaz ( hogy lehet örülni egy zárlatos félvezetőnek) találtam egy t5=bc556-ot ami totál zárlatos!
remélem ez volt a baja! Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!


Laci : még mindig azt mondom mindent ellenőrizz alaposan aztán ha ténylegesen rendben találsz mindent akkor ennek menni kell . Akár tízszer is mérj rá a dolgokra , mivel méred a félvezetőket és hogyan
Föleg ezt Cirokl-nek!
(#) Kistóth hozzászólása Nov 29, 2010 /
 
Hali kivettem a zárlatos bc 556-ot.
most sem jó, -16,4 volt a kimenetem. a két 1kohm-os ellenállástól a 3 microH tekercsen keresztűl jut a kimenetre! így megy végig 15k+22ohm+75ohm+0,091ohm(spirál drót)+3microH tekercs. az összes tranyó kint van a panelból,kiveszem a diódákat.
valaki segítsen már!
(#) djhans válasza Kistóth hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Azok miatt az ellenállások miatt nem lehetne fesz a kimenten, mert azok mind a negatív mind a pozitív oldalról megvannak és kioltódik. Ha minden alkatrészt jónak méred és jó helyen is vann akkor a nyák lehet a hibás.
(#) magneto válasza Kistóth hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Szia!
Ez a végfok elég strapabíró. Általában a nagy tranzisztorok mennek tönkre, esetleg az "A" osztályú erősítő valamelyik tranzisztora.
Mivel nálad (valószínű) már nem ez a helyzet így nehéz lesz egy alkatrészre rábökni, és azt mondani hogy na ez a rossz!
Több eset lehet, hogy miért nem működik a végfokod:
1) Elmérsz valamit.
2) Nem aktív elem a rossz. (zárlatos egy ellenállás, vagy kondenzátor)
3) Valahol van egy zárlat a panelon, amit nem veszel észre.
(Az ember a saját "műhibáit" nehezen veszi észre!)
Ennyi idő alatt kiforraszthattad volna az összes alkatrészt - beleértve a passzívakat is - és már rég meg is tudtad volna mérni őket. Vagyis már rájöttél volna rég a hibára. Szedd ki az összes alkatrészt, és mérd meg őket. Ha mindegyik jó, akkor csipogtasd végig a panel vezetősávjait.
Olyan nincs, hogy minden jó és mégsem jó!
(#) Szebence válasza magneto hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Egy ismerősöm mondta, hogy ahova 0,01 vagy hány ohm-os ellenállást kell tenni, oda általában 0,1 ohm-ot szoktak beépíteni, de ő 0.2 ohm-ot tett bele, így nem volt csak kb olyan 70-80W viszont ha a kimenetét rövidre zárta nem ment tönkre!
Egyébként csak egyszer kell megépíteni igényesen, szépen a végfokot, ha jól van összerakva, valóan strapabíró!
(#) Kistóth válasza magneto hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
bakker! megtaláltam a hibát! a diódán a felcsíkozott fele a katód,ugye? a dióda anódtól a katód fele vezet ugye? vagy nem
(#) petemazi válasza Kistóth hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
A dióda csak egy irányba vezet, csíkozott résznél a multiméter fekete kábele.
(#) Kistóth válasza petemazi hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
úgy,ahogy írtad! az létezik,hogy záró írányban (tehát csíktól ellenkező irányban) vezet? megfordítottam mind a két diódát a kimeneten 0v van! Érti ezt valaki
(#) Szebence válasza Kistóth hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Mindegy, hogy van a csík... Vedd ki mértd ki mind a két irányból és helyesn rakd be...
Nem egy olyan diódával találkoztam, ahol fordítva volt jelölve! Általában 4001 és 4007-es diódáknál jártam így.
(#) Kistóth válasza Szebence hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
ez 1n4148 ,tuti rossz a jelőlés mert így jó az erősítő!
mindenkinek köszi a segítséget!
(#) magneto válasza Szebence hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Vagy 0,091Ohm, vagy 0,063Ohm van a quadokban. Az Urbán félében 0,1Ohm. Ez az ellenállás "kapcsolja" a végtranyók védelmét. Minél nagyobb annál hamarabb kapcsol be a védelem. Vagyis az erősítő beáll "áramgenerátoros" üzemmódba. Ha az ismerősöd ezt nagyobbra cserélte, akkor kisebb teljesítmények kapcsol be a védelem és a nagyobb kimenő teljesítménynél már vágni fog, akár már akkor is amikor még nem is kellene neki.
(#) magneto válasza Kistóth hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Ez az erősítő korábban működött nem? Fordítva raktál vissza egy diódát? Melyik volt a ludas? Mi a pozíciószáma?
(#) hangszoros válasza ekkold hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Gondold végig: Mitől szól egy hangszoró ???
A valamilyen áramforrás ( tápegység ) feszültségét vezérelve (ez az erősitő) rákapcsolja.
Jogos ? Tehát csak sorba van vele.
Ezért nem mindegy semmi, és ezért misztifikálják a kapcsolásokat, meg egyébb mindenfélét, mert ez az egyszerü szemlélet hiányzik.
A falban jövő 230 is benne van a képben !!! Bocs a hangban
Egyébbként emlékeim szerint ezt az erősitő tápegységei-ben irtam a toroid szórásával .( nov 10.én )
Kaptam is priviben kioktatást Alkototól a trafók árnyékolásával kapcsolatban.
Igértem neki Jensen trafó árnyékolásáról képet. Azt nem találom, de itt van egy másik fotó az Audio Ciklopédia cimü ( USA ) könyvből. Remélem eloszlatom vele a tévhitjét, és hasznos a tájékozódni vágyoknak.
Magyarnyelvü ( Orosz forditás ) könyvből is fényképeztem idevágot. Könyvboritóval együt. Rengeteg, okos gyakorlati, érthető okosság van benne. Valahol van még egy bibliaként használható magyar nyelvű könyvem. Csak arra emlékszem, hogy világskék boritója van és piszok vastag. Többször kölcsönadtam diploma készitő ifjú titánoknak. Lehet, hogy nem jött vissza? El kellenne küldeni néhány erősitő gyártónak, hogy legalább alapvető dolgokat tegyenek magukénak. Pl. a Marshallnak, meg a Missionak. Na de nem köpködök.
Az érdekességei a dolgoknak, hogy a 60-as években irodtak, amikor több nagyságrenddel kisebb volt az elektrosmog, mint napjainkban
(#) horn hozzászólása Dec 3, 2010 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy +-60V-ot elvisel a Quad405-ös?
Kaptam egy 600W-os toroid trafót, melyből 2X56V jön ki(ez már egyenirányítva és 2X10000µF kondi után ennyi)....
Köszi az infót!
(#) Bassmester válasza horn hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Megfelelő feszültségtűrésű félvezetőkkel elviseli. (nem BD249-cel)
(#) potenciameter hozzászólása Dec 5, 2010 /
 
Sziasztok. Tudna valaki ajánlani nekem egy hangszinszabályzó kapcsolást a Quadomhoz?
(#) Directors hozzászólása Dec 9, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy 100W-os quadom ami eddig működött.
Most sajnos túl lett vezérelve és meghalt benne a + tápágban lévő 0,91 ohmos ellenállás illetve a két végtranyó és a negatív tápágban lévő BD244C tranyó.
Kicseréltem az összes diódát csak a két zenert nem(ezek jók).Kicserélem még a 0,91 ohmos ellenállást a nagy BD-t a két végtranyót illetve a kis BD tranyókat de sajnos nem jó még mindég.
A +- tápágban lévő izzók világítanak.Nem nagyon de világítanak.Illetve ha nincsenek bekötve a nagy BD és a végtranyók akkor nem világít egyik izzó sem.
Szerintetek mi lehet a probléma?
Már nem tudom.Néztem a szigetelést is de semmi.
(#) Alkotó válasza Directors hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
Talán a 0,91ohm helyett, az eredetileg ajánlott 0,091ohm-ot kéne megpróbálni.
Általában csak a két végtranyó, és a negatív oldali BD szokott elpusztulni.
(#) Directors válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
A kistranyókat is cseréltem.
Alkotó: Nekem úgy van megoldva,hogy 1db 1 ohmos és vele párhuzamosan 1db 0,1 ohmos ellenállás van. Gondolom ez így jó mert eddig is ilyen volt benne.
(#) Alkotó válasza Directors hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
Az pont jó, csak elírtad. Ha a legalapvetőbb dolgokat már megmérted, akkor bekapcsolás nélkül, diódavizsgáló állásban ripsz-ropsz mérd meg a tranyókat (BE és BC oda-vissza polaritással). Így kiszűrheted ha esetleg valamelyik még mindig rossz. Azért figyelni kell az értékeket, mert az ellenállások kicsit bekavarnak, de a zárlat vagy szakadás kideríthető.
(#) hangszoros válasza Directors hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
8 Ohm 100W ?
Akkor örülj hogy eddig birta- + _50V a BD-nek reszkir üzem. Ezt párszor ide is irtam . ( A SOAR miat )
Ha meg is csinálod, se lesz üzembiztos BD-vel. Föleg a most kaphatókkal
(#) Nagy Tamás válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Üdv! Az enyém ugyanilyen feltételekkel megy kb 5 éve zenekarban kontroll erősítő ként!! bomba biztos,túlméretezett hűtésssel. Szerencsémre..
(#) Directors válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Ezek szerint nagyon hülyén írom az üzeneteimet vagy csak te vagy figyelmetlen.
"Most sajnos túl lett vezérelve és meghalt benne a + tápágban lévő 0,91 Ωos ellenállás illetve a két végtranyó ÉS a negatív tápágban lévő BD244C tranyó."
Magyarán a végtranyók 2n3772.
De sokra megyek vele mert megszólalni se szólal meg pedig minden félvezetőt kicseréltem már csak az IC-t nem.Lassan felrobbanok.
Következő: »»   108 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem