Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műszaki rajzasztal készítése házilag
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Danis hozzászólása Okt 1, 2010 /
 
Hali!
Üvegező asztalt szeretnék csinálni házilag csak nem tudom hogyan fogjak hozzá, bár nem tűnik bonyolultnak. Az asztal lényege h van egy üveglap (65X50 cm) ami alulról meg van világítva. Ha a másik oldalára ragasztunk egy kész rajzot és arra egy üres lapot akkor a rajz átlátszik és könnyen másolható. Olyat szeretnék aminek állítható a fényereje. Olyan fényforrás kéne ami több vastagabb lapot is átvilágít rendesen. Haverom erre monitorból kiszerelt fénycsövet használt. Az lenne a kérdésem h h kéne összerakni a konektortól az égőig mert sajna nagyon kezdő vagyok. És psze az is érdekelne h mennyibe kerülne?
(#) Georgee válasza Danis hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Szerintem egyszerűbb lett volna a kezdő kérdése témába irni. Monitor fénycsőhöz (ccfl) inverter kell, de annak is megvan a maga témája. Ha meg nem nagyon értessz az elektronikához, akkor először nézz át pár alapkapcsolást, addig fölösleges belefogni!
(#) Medve válasza Danis hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Használj izzókat, és vásárolj hozzá egy fényerőszabályozót (dimmert).
(#) _JANI_ válasza Danis hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
Szia! Gondolom valami hasonló rajzasztal készülne. (Bővebben: Link)
Szerintem névválasztás sajnos nem lett túl szerencsés!
A " Kopírozó asztal készítése - megvilágítása " kevésbé lenne félrevezető. Bár te csak a megvilágítást szeretnéd megoldani...
( A másoló asztal keresésére a barátunk sok rossz találatot hozott. )
Az én kopírozómba fénycsövet építettem be. ( Igaz csak egyet mert kis rajzokat kellett csak készíteni. S ahhoz a munkához nekem elég fényt adott, s fényerőszabályzás nem kellett. ) A te munkafelületedre KB: 4BD de inkább 6DB 20W-os fénycső kellene. Hasonlóan elhelyezve, mint ahogy az '' UV-s NYÁK-levilágító készítése házilag '' (Bővebben: Link)-ban megtalálható.
Ha a csöveknek egyedi előtétet építesz be ( vagy elektronikust, vagy fojtótranszformátort + gyújtót ), akkor az egyes csövek külön kapcsolásával a fényerőt és a megvilágítás helyét is be tudod állítani. A Fénycsövek bekötését én nem is részletezném itt, mert rengeteg fénycsöves téma létezik! (Bővebben: Link) S biztosan találsz magadnak megfelelőt.
Üdv.: _jani_
(#) Danis válasza _JANI_ hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
köszi szépen, tanulmányozom amit írtál
(#) szecsii2 válasza Danis hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Helló Danis!
Látszatra nagyon egyszerű a feladat.Bonyolultabbá akkor válik, amikor a kivitelezés következik. Néhányat már építettem...Én úgy kezdtem, hogy írtam egy listát az elvárásaimról: 1. Elektromosan biztonságos legyen ( érintésvédelem .......
A fotón lévő megoldás az egyik legolcsóbb, de biztonságos . Sok türelmet kívánok!

DSCI0005.JPG
    
(#) Danis válasza szecsii2 hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
én is ilyenre gondoltam a kérdésem az lenne h neont használtál e és h sima üveget v sötétítettet? jah és meg tudnád mondani h kb mennyibe fáj egy ilyet megépíteni?
(#) szecsii2 válasza Danis hozzászólására (») Dec 3, 2010 / 4
 
Helló!
Bocs a késői válaszért...
A képen látható változat 16-ezer körüli. 6 db 20W-os (18W-os) fénycső, opál plexi munkalap.
A fénycső alkalmazás mellett szól, hogy nagy az átvilágított felület, a hőfejlődés tűrhető. Megoldható a csövek külön és/vagy együttes működtetése. Csövenként
ki-be kapcs., ha mindenképpen fényerőt szeretnék módosítani. 230 V/ 12 V DC dugasztáppal és PC ventikkel
az esetleges hűtés is biztonságosan, olcsón lehetséges.
Beépíthető még hőfokszabályozó-korlátozó és hőbiztosíték ( mikrotemp) is. A hálózati csatlakozásnál érdemes dugaszolható Fí relét (AVK) használni.
Ez a változat a max. biztonság min. áron, használható, mobil... Üdv.!
(#) Danis válasza szecsii2 hozzászólására (») Dec 5, 2010 /
 
köszi szépen! megpróbálom megcsinálni, de szerintem a fényerőszabályozás az ki fog maradni
(#) xzilon válasza Danis hozzászólására (») Aug 11, 2011 /
 
Dimmelheto elektronikus fenycsoelotetet lehet kapni en azt javaslom.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem