Fórum témák
» Több friss téma |
Hali!
Üvegező asztalt szeretnék csinálni házilag csak nem tudom hogyan fogjak hozzá, bár nem tűnik bonyolultnak. Az asztal lényege h van egy üveglap (65X50 cm) ami alulról meg van világítva. Ha a másik oldalára ragasztunk egy kész rajzot és arra egy üres lapot akkor a rajz átlátszik és könnyen másolható. Olyat szeretnék aminek állítható a fényereje. Olyan fényforrás kéne ami több vastagabb lapot is átvilágít rendesen. Haverom erre monitorból kiszerelt fénycsövet használt. Az lenne a kérdésem h h kéne összerakni a konektortól az égőig mert sajna nagyon kezdő vagyok. És psze az is érdekelne h mennyibe kerülne?
Szerintem egyszerűbb lett volna a kezdő kérdése témába irni. Monitor fénycsőhöz (ccfl) inverter kell, de annak is megvan a maga témája. Ha meg nem nagyon értessz az elektronikához, akkor először nézz át pár alapkapcsolást, addig fölösleges belefogni!
Használj izzókat, és vásárolj hozzá egy fényerőszabályozót (dimmert).
Szia! Gondolom valami hasonló rajzasztal készülne. (Bővebben: Link)
Szerintem névválasztás sajnos nem lett túl szerencsés! A " Kopírozó asztal készítése - megvilágítása " kevésbé lenne félrevezető. Bár te csak a megvilágítást szeretnéd megoldani... ( A másoló asztal keresésére a barátunk sok rossz találatot hozott. ) Az én kopírozómba fénycsövet építettem be. ( Igaz csak egyet mert kis rajzokat kellett csak készíteni. S ahhoz a munkához nekem elég fényt adott, s fényerőszabályzás nem kellett. ) A te munkafelületedre KB: 4BD de inkább 6DB 20W-os fénycső kellene. Hasonlóan elhelyezve, mint ahogy az '' UV-s NYÁK-levilágító készítése házilag '' (Bővebben: Link)-ban megtalálható. Ha a csöveknek egyedi előtétet építesz be ( vagy elektronikust, vagy fojtótranszformátort + gyújtót ), akkor az egyes csövek külön kapcsolásával a fényerőt és a megvilágítás helyét is be tudod állítani. A Fénycsövek bekötését én nem is részletezném itt, mert rengeteg fénycsöves téma létezik! (Bővebben: Link) S biztosan találsz magadnak megfelelőt. Üdv.: _jani_
Helló Danis!
Látszatra nagyon egyszerű a feladat.Bonyolultabbá akkor válik, amikor a kivitelezés következik. Néhányat már építettem...Én úgy kezdtem, hogy írtam egy listát az elvárásaimról: 1. Elektromosan biztonságos legyen ( érintésvédelem ....... A fotón lévő megoldás az egyik legolcsóbb, de biztonságos . Sok türelmet kívánok!
én is ilyenre gondoltam a kérdésem az lenne h neont használtál e és h sima üveget v sötétítettet? jah és meg tudnád mondani h kb mennyibe fáj egy ilyet megépíteni?
Helló!
Bocs a késői válaszért... A képen látható változat 16-ezer körüli. 6 db 20W-os (18W-os) fénycső, opál plexi munkalap. A fénycső alkalmazás mellett szól, hogy nagy az átvilágított felület, a hőfejlődés tűrhető. Megoldható a csövek külön és/vagy együttes működtetése. Csövenként ki-be kapcs., ha mindenképpen fényerőt szeretnék módosítani. 230 V/ 12 V DC dugasztáppal és PC ventikkel az esetleges hűtés is biztonságosan, olcsón lehetséges. Beépíthető még hőfokszabályozó-korlátozó és hőbiztosíték ( mikrotemp) is. A hálózati csatlakozásnál érdemes dugaszolható Fí relét (AVK) használni. Ez a változat a max. biztonság min. áron, használható, mobil... Üdv.!
köszi szépen! megpróbálom megcsinálni, de szerintem a fényerőszabályozás az ki fog maradni
|
Bejelentkezés
Hirdetés |