Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikus dobókocka
 
Témaindító: Szabadember, idő: Máj 15, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 6
(#) Szabadember hozzászólása Máj 15, 2007 /
 
Hello!
Az a helyzet, hogy nagyon érdekelne, hogy lenne-e olyan vállalkozó kedvü ember, aki megcsinálná nekem ezt az áramkört:
http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/e-dice_elektronikus_dobo...a.html

Összesen 2 darab kéne(ha csak 1 van az is jó). Természetesen fizetek is érte, ha elfogadható az ár!

Várom az árajánlatokat!

Hogy miért nem rakom össze magamnak? Kevés az időm, nincs meg a felszerelésem és életemben nem csináltam még ilyet. De asszem nyáron majd belekostolok a témába
(#) kun dani hozzászólása Máj 16, 2007 /
 
mire jo ez a dobokocka????????????
(#) maTaKee válasza kun dani hozzászólására (») Máj 16, 2007 / 1
 
na vajon mire jó egy dobókocka???

(#) 925 válasza Szabadember hozzászólására (») Máj 16, 2007 / 1
 
Miért nem veszel a Conradnál? nézd meg ez nem lenne jó? fél óra alatt össze tudod rakni ha van egy pákád!

Bővebben: Link

Rend. sz.: 117285
3990,- Ft


Link gombot, tessék használni! --szabi83
(#) Villám hozzászólása Júl 15, 2007 /
 
Megcsináltam az oldalon lévő dobókockát, de vmiért nem tudom belerakni a programot. Beinportálom a hex-et, sikeresen kiírja, de amikor ellenőrizni akarom hibát jelez. Belerakva a PIC-et az összeépített cuccba csak sípol, nem csinál semmit. Nem íródik bele. Az égető jó, mert mást tudtam vele égetni.
http://people.inf.elte.hu/villam/helektroforum/successful.JPG

http://people.inf.elte.hu/villam/helektroforum/verify.JPG
(#) Villám válasza Villám hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Lehet az a baj, hogy nem 12F629-et használtam, hanem csak 12F683 van itthon? Leirat szereint az égetőm tudja égetni ezt a típust, lábak jó helyen vannak, észleli a PIC-et, az importálás bejön, de csak csupa nulla van a PIC-ben égetés után.
(#) MaSTeRFoXX válasza Villám hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Biztos hogy az a baj! Hogy áttérj a másik PIC-re módosítanod kell a forráskódot, majd lefordítanod hexbe.
(#) Villám válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Akkor veszek pontosan olyan PIC-et, ami a kapcsolásban szerepel, mert fogalmam sincs hogy lehetne átírni.
(#) ccs hozzászólása Dec 30, 2007 /
 
Képek a délután összerakott dobókockáról.
Az elemtartó és elemek egy kékledes öngyújtóból való.
A hangszóró egy rossz mobiltelefonból.

Köszönet érte:
- vicsys-nek a kapcsolásért és a PIC kódért.
- Frankye-nek a PIC-ért.

no meg a ChipCad-nek az 1nap alatt megküldött PICKIT2 Debug Express-ért, amivel ezentúl bármikor égethetek...

BÚÉK mindenkinek !
(#) DMZ válasza ccs hozzászólására (») Jan 14, 2008 /
 
Sziasztok!!
Szeretnék egy dobókockát készíteni de nincs meg a nyák kapcsolási rajza,csak az elvi kapcsolás rajza van meg! Megkérhetek valakit hogy megtervezné nekem ennek az elvi kapcsolásnak a nyák rajzát!
Én nem tudtam megcsinálni a nyáktervet mert felraktam a nyáktervező progit és nem müködik sehogyse! Hálás köszönet annak aki megcsinálja nekem a nyák kapcsrajzot!!
Mellékelem az elvi kapcsolás rajzot!!
(#) Feri007 válasza DMZ hozzászólására (») Jan 14, 2008 /
 
Ehhez tervezek neked nyákot, mert már megvan a terv itt
az egész leirás pedig itt
(#) DMZ válasza Feri007 hozzászólására (») Jan 14, 2008 /
 
Szia Feri 007!
Köszi a kapcsrajzot de a többit nem tudtam megnyitni,pl.: leírást,ehez tervezek nyákot!!
(#) DMZ válasza DMZ hozzászólására (») Jan 14, 2008 /
 
A másik hogy ne olyan kapcsolású legyen ami programozott ic van benne mert ,én nem tudok pic proamot készíteni,nincs meg hozzá a pic program égető készlet! :no:
(#) Feri007 válasza DMZ hozzászólására (») Jan 14, 2008 /
 
Bocs, a linkeket elszúrtam, itt megtalálod.
(#) nagyagyas hozzászólása Jan 14, 2008 /
 
Hát ezt nem értem. Lehet hogy ennyire, hü... Vagyok. De minek kell egy dobókockát elektromosra megcsinálni. :nemtudom:
(#) bbb válasza nagyagyas hozzászólására (») Jan 14, 2008 /
 
mert móka
(#) littlejoe hozzászólása Ápr 14, 2008 /
 
Találtam egy dobókocka rajzot til számkijelzővel.Szeretném egy hozzáértőtől megkérdezni hogy ez a kapcsolás 1-6-ig vagy 1-9-ig generál véletlen számot?Mi a müködési elve?Az elejét már értem (555-ös ic) és a végét:7447-es ic és a kijelző csak közte homályos a dolog.

cir73.gif
    
(#) szilva válasza littlejoe hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
Az eleje egy megállítható órajel-generátoraz 555-tel. A következő fokozat a 7490-nel egy olyan számláló, ami a 6 elérésekor nullázza magát, azaz 0-5 állít elő számokat a kimenetein. Az ezutáni fokozat a 7483-mal egy 4 bites összeadó, hozzáad 1-et a számláló által előállított értékhez, így 1-6 között lesz a 7447-es kijelzőmeghajtó által a 7 szegmenses kijelzőn láható érték.
(#) pet hozzászólása Máj 5, 2008 /
 
Sziasztok!

Egy nap alatt összebarkácsoltam az itteni kapcsolások közt lévő kockát.

A baj az, hogy az én kockám cinkelt
Komolyan.

Nem egészen világos, de úgy tűnik, hogy mindig ugyan az a számot adja, akár hányszor forgatok. Aztán, ha áramtalanítom, azt újra megpróbálom, akkor egy másik számmal csinálja ugyan ezt.

Pedig nem írtam a programba.

Még próbálkozok, de esetleg ötletek
(#) littlejoe hozzászólása Júl 13, 2008 /
 
Megépitettem a rajz alapján a dobókockát és jó az 555-ös része mint órajelgenerátor!
Valószinűleg elköthettem valamit az elöző próbaáramkörnél.Viszont ettől a 7490-es számlálótól megörülök vagy rossz a dobókocka rajz.A probléma az hogy ha a rajz szerint kötöm a 7490-et akkor 5,6 ot dob.Ha a 2 lábat kikötöm akkor 1-4 ig, ha a 3.lábat akkor 1-2-őt.Ha a 2-3 letestelem akkor 10-ig számol.Hogy kellene kötni a 7490-et hogy jó legyen mert szerintem rossz a rajz?
(#) proba válasza littlejoe hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Lehet a tápra nem ártana egy csomó hidegítő/pufferkondi.
(#) littlejoe válasza proba hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Van a tápon hidegitő kondi,minden ok és megsem jó.Ha a 6-7 lábot tápra kötöm akkor 10-et számol ahogy kell csak a nullázó lábakkal nam akar müködni.
A rajznak mégiscsak jónak kellene lenni, r01-r02 magas szintjére kellene 0-ra ugrania a számlálónak a katalogus szerint ami az 5+1-et jelentené a dobókockánál.
(#) littlejoe hozzászólása Júl 13, 2008 /
 
Ha be van kötve az r01 r02 láb a 8-9es lábra akkor csak 5-6 között ugrál a szám de miért?
(#) littlejoe válasza littlejoe hozzászólására (») Júl 14, 2008 /
 
Abbahagytam a dobókocka projectet mert szerintem rossz a rajz.Kiprobáltam a 7490 katalogusa alapján bekötve ha az r01 vagy az r02 magasra a másik alacsonyra van húzva akkor is 0-ra áll a számláló vagyis a kocka nem tud 6-ig számolni,bár ez az eset nincs benne a katalógusban.Esetleg további kapukkal tudnám elképzelni a nullázást amikor r01 és r02 is magas szinten van.
(#) proba válasza littlejoe hozzászólására (») Júl 14, 2008 /
 
Az alldatasheet.com szerint BÁRMELYIK bemeneten 0V van számolnia kell az ic-nek .Én mégiscsak tápra gondolok ,esetleg rossz icre.
Milyen sorozatú ic-ket használsz (ls,s hc hct normál)?
mennyi az áramfelvétel? Mennyit tud a tápod?
Esetleg az órajel bemenetre egy pár pikos kondi.
Lehet mérgemben 7493 -mal próbálkoznék.Csak a 8 as osztójával . (bár ezzel is működnie kellene.)
(#) viktorka0011 hozzászólása Aug 7, 2008 /
 
Sziasztok megépítettem EZT a dobokockát és nem csinál semmit 12f675 pic-et használtam lehet hogy az a baj?
(#) viktorka0011 válasza viktorka0011 hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Megvan a hiba a beűltetési rajzon forditva vannak a ledek megfordítottam és műkődik!!
(#) hzsolt77 válasza nagyagyas hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Sziasztok! Találtam egy ilyen "edice" kapcsolást RGB ledekkel. Amugy a HE-n találhatót én is megépítettem és jól müködik.A családban az apróbb gyerkőcöktől már kapom is a megrendeléseket
(#) viktorka0011 válasza viktorka0011 hozzászólására (») Aug 10, 2008 /
 
Rakok fel képet a kockámrol az ellenállásokat smd-vel csináltam!!
(#) totti91 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 10, 2008 /
 
uhh azért az húzós valami nem tuti hogy tökéletes
Következő: »»   1 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem