Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autóban 12V --> 3V
 
Témaindító: Krajcsooo, idő: Szept 25, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 4
(#) vicsys válasza nogradi hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
Kis áramra 1 előtét ellenállás+1 db zöld led.
(#) kzolt hozzászólása Aug 16, 2010 /
 
Sziasztok!

Megépítettem az alábbi kapcsolást, de 3V helyett 3,75 V-ot produkál. Azt szeretném kérdezni, hogy melyik alkatrészt cserélgessem, hogy 3V-ot adjon.

Köszönöm!

12V_to_3V.GIF
    
(#) kadarist válasza kzolt hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Szia!
3V-os Zener diódával valószínűleg beáll a feszültséged. A kimenő feszültséget terhelés mellett mért!
(#) kzolt válasza kadarist hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Köszönöm a gyors választ!
(#) donjon hozzászólása Dec 12, 2010 /
 
Sziasztok!

Aksiról kéne menni a routeremnek,és ehez kéne egy 12v-ból 9v 850ma gyártó cucc.Ebben kérnék segítséget

Köszi
(#) zolika60 válasza donjon hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Például:Bővebben: Link
(#) potyo válasza donjon hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Én simán rákötném direktben az akkura, belül úgyis stabilizál magának tápot, nem 9V-ról megy.
(#) abcdabcd válasza donjon hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Neked valamilyen kis feszültségesésű (low-drop) fesz-stabilizátor kéne, olyan mint normálból a 7809 csak kis feszültségesésű fajta... LDO Voltage regulator... Esetleg beállítható feszültségű tipus, ha pont 9Vosat nem találsz... a lomexben ilyeneket látok többfajtát is de konkrét tipust nem tudok ajánlani neked, mert én még nem használtam egyiket se...
(#) minitrue válasza donjon hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Az a 9V váltó- vagy egyenfeszültség? Ha váltó, akkor nem biztos, hogy működni fog egyenfeszültségű táppal.
(#) donjon válasza abcdabcd hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
köszönöm a választ mindenkinek

Mondanál 1 állítható tipust,hogy rákeressek(ajánlás nélkül
(#) donjon válasza donjon hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
egész pontosan 1 ilyet kell meghajtanom


Bővebben: Link
(#) minitrue válasza minitrue hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
DC tápja van, nem szóltam.
(#) donjon válasza minitrue hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Igen egyenmotyó


Szerintetek ezzel tökéletesen menne?

Bővebben: Link
(#) potyo válasza donjon hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Igen. De pl. ha van kéznél 7808 stabkocka, akkor a közös lábára beteszel két 1N4148 diódát sorba, katódjukkal a GND felé, az is jó lesz, és akkor nem kell rendelni semmit sem. Nem kell ide olyan rettenet pontos és stabil feszültség meg LDO meg akármi, nagyjából 9V legyen és kész, ha nagyon félsz a 12V-ra kötéstől. LDO-nak eleve nincs ide értelme, amikor 12V-ból kell 9V-ot csinálni. A 3V-ot el kell fűteni, azt meg tökmindegy, hogy sima stabkocka csinálja vagy LDO...
(#) potyo válasza minitrue hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Én még nem láttam olyan soho kategóriás switch, router, stb. cuccot, aminek a tápja belül trafóval kezdődne, mivel eredendően hülyeség először csinálni 230V-ból mondjuk 9V-ot, aztán abból meg belül valami mást. Így tehát ha váltakozófeszültséget adna ki a tápja, az 99%, hogy belül graetz-el kezdődik, vagyis egyenfeszültségről is tökéletesen működne.
(#) minitrue válasza donjon hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Elvileg igen, ha az akku feszültsége (a ráülő zavarral együtt) nem csökken sokkal 11V alá. Zavar alatt azt értem, hogy esetleg (mint a topik címe mutatja) autóban használod majd.
Hűtőfelületre szükség lesz (járó autóban 14V fölé is emelkedhet a feszültség, akár 5W-nyi hőt is el fog fűteni a stabilizátor). Ajánlott kapcsolást nézd meg az adatlapján.
(#) donjon válasza potyo hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Szia!

7808-am pont van otthonviszont diodam nincs,de ugyis mennem kell a lomexba(sorbaállni )ugyhogy veszek egy ilyet L7809CV (STM) RoHS STANDARD VOLT.REG. +9V 1A TO-220 kemény 41ft-ért meg kondikat is hozzá
(#) zolika60 válasza donjon hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Egy LED diódád sincs? Az is jó és még mutatja is a működést.
(#) donjon válasza minitrue hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Letöltöttem a pdf-ét és egy dobozban fog csücsülni kint mert ott van net és át kéne játszanom a gépemig wifin,viszont nincs áram és nem lehet hosszabbítót kivinni.
(#) minitrue válasza potyo hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Van egy TP-LINK routerem, fura módon AC 9V táppal. Lehet, hogy a tápcsatlakozó után rögtön graetz van, de az sem kizárt, hogy kihasználták a váltófeszes táplálást valahogy. Nem néztem bele, garanciás...
Mivel nem tudom, hogy a most szóban forgó eszköznek a belső tápja hogyan van megoldva, nem adok olyan tanácsot, ami problémás lehet (a weboldalon kapcsolóüzeműnek tűnő táp látható, ami igen jól tartja a kimeneti feszültséget, ellentétben egy vasmagos trafóból kialakított stabilizálatlan táppal, amit más routerek esetén mellékel a gyártó).
(#) donjon válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Hát nemvok felkészülve ilyenekre,a 7808-is a centírozógépem tápépíéséből maradt meg.Vettem tarcsiba akkor még egy 7808-at,és egy 7908-at(hátha bénázok alapon) mert kellett -v,és +v is
(#) Tetye hozzászólása Júl 30, 2011 /
 
Üdv!
Szerintetek ez így jó lehet digit. tényképező táplálására? csak annyi van írva hogy 3v ot kér, de egy ic nagyon melegszik.
kösz.

3vreg.JPG
    
(#) Tetye válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Raktam rá 10uf-t és 100nf-t is. Most 5v-al tápolom és nem melegszik a fesz stabilnak tűnik de a fényképező kikapcsolgat.
(#) Tetye válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
lm2576 rol megy de alig eszik róla kikipcsilt gépnél kb 40-50ma, ha bekapcsolom akkor meg 700-900ma.
(#) Tetye válasza Tetye hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
talán a nokia töltő kábele nem bírja? fesz nem esik le...
kb 70cm kábel van nokia töltöé+ a dugó.
a kábel elején még megvan a 3V.
(#) Zs_21 hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Sziasztok! szeretnék autóban használni egy olyan készüléket ami DC 5V 2A-t igényel,milyen lehetőségeim vannak? találtam ilyen átalakítót de 4e-nél kezdődik.Segítséget előre is köszönöm.
(#) Tetye válasza Zs_21 hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Heló!
Vehetsz egy ilyet amit jól hűtesz. Ehhez nem nagyon kell rajz, max amit látsz az adatlapon.
Vagy csinálhatsz egy kapcsitápot Lm2576 -al. Ezt pedig így.
(#) van Robert válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Hello!
Pont ilyesmit kerestem. Sajnos a jelzett tranzisztor nem érhető el, a helyettesítője ez lenne: BD 241 C. Ez is jó hozzá? Dobozba tenném, hűtés kell rá?
(#) Saggitarius válasza van Robert hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Ez a BD nem igazan lenne jo hozza, mivel kicsi az aramerositesi tenyezoje. A 2SC-nek 35-350-es tartomanyba esik, mig a BD-nek max 100 koruli, de az is 200mA-es kollektoraramnal.
(#) van Robert válasza Saggitarius hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Kösz. Ahogy számolgattam, elég lehetne de nem vagyok valami nagy szakértő szóval lehet, hogy rosszul kalkuláltam. Autóban szeretnék egy külső-belső hőmérőt meghajtani (3V jelenleg 2 ceruza elem formájában...). 12V-t jelenleg csak a biztosítéktábla / relédoboz hátuljából tudok kiszedni.
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem