Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   44 / 211
(#) shield hozzászólása Dec 14, 2010 /
 
Sziasztok!

Nagyon gyors segítségre lenne szükségem. Most kezdtem használni a programot, több nyák rajzot hogy lehet egy lapra összehozni a nyomtatáshoz? Fóliára mennének a rajzok, gondolom a fólia nem kedveli ha többször kerül a nyomtatóba. Próbáltam a leírásban választ kapni, de nem találtam rá megoldást. Holnap reggel lehetőségem lenne kinyomtatni, sajna nincs lézer nyomtatóm. Lehetőségem legközelebb csak egy hét múlva lesz megint.
A segítséget előre is köszönöm.
(#) ha9pi.feri válasza shield hozzászólására (») Dec 14, 2010 /
 
Szia!
Én úgy szoktam, hogy elmentem makróként az egyes terveket, utána új lap és azon úgy rendezem el őket, hogy elférjenek az A4-es lapon.
Üdv.: HA9PI
(#) poros válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Ehhez nem kell makróként menteni. Gondolom mappába mented a rajzaidat , megnyitod először azt amit másolni szeretnél. Bal lenyomott egér gombbal kijelölöd az egész rajzot,vagy azt a részt amit másolni akarsz. Ezután jobb egér gomb kattintásra feljön egy ikon ahol lehet kivágás, másolás stb választani ott kiválasztod a másolást. Ezután megnyitod azt a rajzot ahova be illeszteni szeretnél , jobb egér gombbal beilleszted. Gyakorlatilag ugyan úgy mint egyéb más programokban megy a másolás , beillesztés.
(#) borvendeg válasza poros hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Hello!
Nekem ez nem működik. Én is makróként szoktam menteni.
(#) niedziela válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Ahogy poros mondja, simán lehet másolni.
(#) shield válasza poros hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
A másolás nem ment, de azért még megpróbálom.
Talán a makró.
Köszönöm a segítséget.
(#) Alkotó válasza poros hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Poros, Niedzelle! Másolni még nekem sem sikerült "kívülről" -pedig sokszor körbejártam már, mert a CTR+C és CTRL+V komnibáció nagyon kézre esne, de hiába ha nem működik". Sőt még az egy fájlhoz tartozó különböző "panelfülek" között sem lehet mindig.
A makróként való mentés, majd azok egymáshoz montírozása viszont tökéletes eredményt hozhat.
(#) gulyi88 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Én úgy vettem észre hogy minden megynitott programnak (mert egyszerre több is futhat), külön vágólapja van. Ezért nem látják egymás vágólapjait...
Van viszont munkalap! Ezekből több is lehet egy programban (mint az excellben) ezek már ugyanazt a vágólapot látják, lehet egymásból másolgatni egymásba.
A munkalap megynitással be lehet hívni (új)munkalapként nyákterveket, ezek között pedig alul kattintással lehet lépkedni (talán a munkalapokon való lépkedésre is van billentyű kombináció, erre még nem jöttem rá) Közbe rájöttem hogy te is ezt mondtat
A makroba mentés viszont teljesen jó megoldás.

munkalap.GIF
    
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Idézet:
„Poros, Niedzelle! Másolni még nekem sem sikerült "kívülről" -pedig sokszor körbejártam már,”


Ha nem lehetne nem írtam volna.
Délután egy rövid képernyőmentésben meg is mutatom hogyan lehet 3 lay fájl tartalmát egy negyedik fájlba bemásolni.
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Idézet:
„Ha nem lehetne nem írtam volna.”

Ha ez nálam is működne, én se írtam volna, hogy nálam nem megy. De azért még eddig mindig megoldottam a makrós módszerrel.
(#) poros válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Valamiért biztosan elbeszélünk egymás mellett. Azért újra leírom nálam hogyan működik. Telepítés után létre hoztam egy mappát ebbe mentem az elkészült rajzaimat. Ekkor ott már mint " lay file " szerepel. A mentés ikon melletti , megnyitás ikonra kattintva megkerestem a korábban létre hozott mappát majd megnyitom belőle a korábban mentett rajzot . Majd később minden nyák tervet ebbe mentek . Ezután ha a megnyitás ikonra kattintok már mindig ezt a mappát nyitja meg. Ezután a rajzok között már simán másolok és beillesztek . Bármely tervet bármely tervbe . Egyetlen gondom van vele a beillesztés után már nem tudok módosítani a rajzon. Erre néha szükségem lenne de már nem enged módosítani. Érdekes mert ha valaki feltesz egy "lay" filét és azt megnyitom bármit enged módosítani. Nyomtatásra kiválóan használható. Egyetlen papírra
tetszés szerinti rajzot tehetek , csak a papír mérete szab határt.
(#) gulyi88 válasza poros hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Kijelölöd és ctrlU, azaz lakat bont (esetleg többször is, ha rajzolás közben használod a ctrlg, lakat zárt ikont), és máris engedi módosítani, bármit, bárhol, bármikor.
(#) poros válasza gulyi88 hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Az "anya" már több mint két éve használom és nem jöttem rá. Nagyon szépen köszönöm! Nos akkor felvetnék egy személyes problémát is. A régebbi gépem tönkre ment újra kellett a mostanira telepíteni a programot. Minden ugyan úgy működik mint az előzőn. Kivéve a mérés funkciót ahogyan mozgatom a "mérés" vonalat nem látszik a méret ikon. Ez vajon telepítési vagy valamilyen beállítási hiba?
(#) blackdog hozzászólása Dec 15, 2010 /
 
Sziasztok!

Tetszik ez a tervező progi csak kicsit fapados nekem.

Szeretnék kérni pár használati jótanácsot.
Ti hogyan kezditek a tervezést?
Milyen sorrendben vezetékeztek és milyen logika szerint helyezitek el az alkatrészeket?
Nem lehet beállítani, hogy ha vezetékezés után mozdítom ez az alkatrészt mert pl. útban van akkor a vezetékezés is menjen vele?

Próbálkoztam az autoroute funkcióval is, de sok vele az utómunka nagyon ügyetlen.
Szóval szeretnék pár kezdő instrukciót kapni.
Előre is köszönöm!
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Rajzok másolása pár képben csatolva.
De meg lehet csinálni makróba is, ez igaz.


Idézet:
„mérés" vonalat nem látszik a méret ikon.”

Arra az ikonra gondolsz ahol mutatja a méretet ?

copy.zip
    
(#) poros válasza niedziela hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Igen.
(#) niedziela válasza poros hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
azt látnod kellene, nem választható.
(#) poros válasza niedziela hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Akkor a letöltött program lehet a hibás?
(#) niedziela válasza poros hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Nem tudom, lehet..
Sok értelme nincs is ha nem látod mit mérsz, ezért gondolom, hogy ki/be kapcsolni nem lehet.
Nem is találtam ilyen lehetőséget a programban.
(#) poros válasza niedziela hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Köszönöm! Megpróbálom újra telepíteni mert makró rajzolásánál szükségem van rá.
(#) niedziela válasza poros hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Én a koordinátapontot használom mérésre.
Szubjektiv, de szerintem használhatóbb.
(#) gulyi88 válasza niedziela hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Én meg a vezetősávot szoktam mérésre használni,
shift nyomása mellett (helyreugrik) leteszem az egyik felét a vonalnak, szpésszel beállítom a törésmentes változatot, shift+katt másik fele.
Tulajdonságok fülben kiírja a vezetősáv hosszát is, 2 tizedes pontossággal.
Shift pozíció rásegítés miatt néha egyszerűbb (nem kell zoomolgatni...).
Makro rajzolásnál meg az SMD padot szoktam betenni és legkisebb raszternél körberajzolni (0mm es vonallal). Meg a raszterrehelyez és a tükrözés között van egy ikon, azon belüli funkciókkal szoktam egymáshoz pozícionálgatni a dolgokat (közben ctrlG-U, ctrl+katt sűrűn használva).
(#) pcroland hozzászólása Dec 15, 2010 /
 
Hello!
Megint lenne pár kárdésem:Hogy lehet kikapcsolni szerkesztés közben pár színt(mint a nyomtatásnál ) a jobb átláthatóságért.És hogy lehet nyákra írásnál beállítani a betütípust?(a nevem szeretném ráírni,de valami klassz betütípussal)
(#) vicsys válasza pcroland hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Bővebben: Link
Én, konkrétan megrajzoltam, pontonként.
(#) poros válasza gulyi88 hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Mindegyik lehetőséget kipróbáltam az előzőnél .
Akkor látom legnagyobb hasznát mikor átlóban is megmérem a lábkiosztást az új alkatrészeknél,hogy a furatok elkészítése után ne keljen még azt bővíteni. Eddig bejött.
(#) niedziela válasza gulyi88 hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Idézet:
„Makro rajzolásnál meg az SMD padot szoktam betenni és legkisebb raszternél körberajzolni (0mm es vonallal). Meg a raszterrehelyez és a tükrözés között van egy ikon, azon belüli funkciókkal szoktam egymáshoz pozícionálgatni a dolgokat (közben ctrlG-U, ctrl+katt sűrűn használva).”


Addig értem, hogy makro rajzoláskor, de miért, mikor ?
(#) niedziela válasza poros hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Milyen alkatrész lábait méred átlóba ?
14 lábú IC-t ?
(#) poros válasza niedziela hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Például relé, ebből elég sokat használok és nem mindegyikhez találok makrót. Azért ami készen van arra már nem készítek saját szabványú tokozást . Lehet megpróbálom és keresek hozzá gyártót. :smoke:
(#) gulyi88 válasza niedziela hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Pl kell egy keretet rajzoni ami x hosszú és y széles, legegyszerűbb, ha beteszek egy x hosszú y szélességű SMD padot és körberajzolom a legkisebb raszterosztás mellett (4 kattintás, néhány szpész, 0 db mérés) így, csak a 4 sarkára kell zoomolni és odakattintani, aztán a smdpadon katt+del (99*99mm SMD padot lehet max csinálni).
Így gyorsabb, mint ha le is kellene mérni az oldalait.
(#) pcroland válasza vicsys hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Köszi.Amúgy te is felírod a nyákra a neved klassz módon
Következő: »»   44 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem