Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVB-T - Földfelszíni digitális problémák
Lapozás: OK   10 / 82
(#) chipi válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
De ezt a készülékben nem tudom megcsinálni, hogy átkapcsolja a jelet. Csak ha kikapcsolom
Szóval vettem egy kakukktojást.
(#) kadarist válasza chipi hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
TV/AV gomb nincs rajta? Egyébként miért baj, hogy ki kell kapcsolni az átkapcsoláshoz?
(#) chipi válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Nincsen rajta TV/AV gomb. Mert 10 másodperc kell neki mire felépül az OP rendszere.
(#) chipi válasza chipi hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Készítettem pár fotót:

Kép1
Kép2
Kép3
Kép4
Kép5
Kép6
Kép7
Kép8
Kép9
(#) kadarist válasza chipi hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
A 10 másodperc sok? Szerintem nem. Szeretsz sűrűn kapcsolgatni készülékek között ?
(#) chipi hozzászólása Dec 16, 2010 /
 
A videómagnó milyen frekvencián add ki jelet az RF csatlakozón? Rákötöttem azt is erre a kütyüre és nem találta meg a kimenő jelet.
Megoldás lehet egy ilyen RF modulátor?
(#) Action2K válasza chipi hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
NEM kell venned, ott van benne az RF modulátor. Kapcsold be a beltérit, kösd össze RF-en a TV-vel, és kerestesd le. Ott kell lennie! Amúgy a leírásának van műszaki adatok része, az tuti leírja mi van benne.
(#) chipi válasza Action2K hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Lefényképeztem a menüt és nem találom benne.
3 Hozzászólással felett.
(#) kadarist válasza Action2K hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Ezekben nincs RF-modulátor. Analóg tévére vagy másik beltérire lehet továbbvinni a bejövő antennajelet, azért van két RF koaxcsatlakozó rajtuk.
(#) chipi válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
(#) Action2K válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Szörnyű, hogy milyen "low cost" verzió.
(#) Action2K válasza chipi hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Úgy volt, hogy visszaviszed, nem?
(#) kadarist válasza Action2K hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
A HD-koncepcióba már nem fér bele az analóg jelmoduláció.
(#) chipi válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Szóval ezzel lehet megmagyarázni azt is, hogy ezért nem látja a videó jelét sem RF-n.
Az RF modulátorral is akkor ugyan az lenne a jelenség mint a videós verzióval? Valahol olvastam, hogy ez a külső RF modulátor 870Mhz -ig adja a jelet. De itt számít igaz, hogy analóg, vagy digitális a jelnek a generálása?
(#) kadarist válasza chipi hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Ugyan az lenne, mintha videót használnál modulátornak. Ugrik a sztereó hang, meg a kép is rosszabb lesz, ha RF-modulátort használsz, vagy videóval modulátorkodsz.
(#) Action2K válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Figyusz, nekem van egy olyan érzésem, hogy Chipi, az antennabemeneten akarja a video RF jelét bevinni és azt bekeresve felvenni róla a régi kazikat.
Jól látom Chipi?
(#) kadarist válasza Action2K hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Nem két AV-s készüléket akar egy tévére kötni? Vagy az egy másik történet? AV- nélküli tévével valóban csak modulátoros megoldással lehet beadni a műsort.
(#) chipi válasza Action2K hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Igen! Tökéletesen jól látod a problémámat, csak nem fejtettem ki megfelelő módon.
Igen, A régi kazettáimat szeretném bedigitalizálni, tudom létezik merevlemezes DVD író is, de az 50e Ft körül mozognak, ezért egy jóval olcsóbb és ami a fontos, hogy közvetlen gépre tudjam ráhúzni, mert ha kiírja DVD re akkor nekem vissza kell fejtegetnem a videót avi fájlokká.
Mivel nem tudok Scart -n bevinni jelet ezért kénytelen vagyok az egyetlen egy bemenő pontján átalakítással jelet csempészni a készülékbe.
(#) kadarist válasza chipi hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Mivel szeretnél digitalizálni?
(#) Action2K válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
A DVB-T-s beltérijével. Csak most az antennabemenetén akarja a video RF jelét megfogni.
(#) Action2K válasza chipi hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
PC-be való digitalizáló kártyán nem gondolkoztál? Egy ezresért utánad vágják.
(#) chipi válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Ezzel a készülékkel Emtec N150H.
Vagy is ő végzi el a csatlakoztatott külső tárolóra a rögzíttést.
Elméleti kapcsolás.
(#) kadarist válasza Action2K hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
A DVB-T vevő csak a DVB-T adásból tud felvenni.
(#) chipi válasza Action2K hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Mindenképp külső egységként akarom megoldani. Gondoltam én is tv tunerre. Van is a gépemben, de mivel ezt nem itthon akarom használni.
(#) Action2K válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Én tudom, csak Chipi nem.
(#) chipi válasza Action2K hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
De most már én is tudom! Hála nektek! Köszönöm!

Az RF modulátor analógon adja le az átkonvertált jelet amúgy?
(#) Massawa válasza chipi hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Ne légy elkeseredve, ettöl még sokkal *** készülékek is nyomják a polcokat, és tömik a reklámokat (és kapják a jobbnál jobb teszteket az un. szaklapokban, meg WEB oldalakon).
Én eggyel 3 honapot kinlodtam, mire sikerült véglegesen a gyárto fejéhez vágni, mert az még lejátszani sem tudta a felvett videot.
Ez az EMTEC legalább rendesen müködik.

A nem kívánatos rész törlendő. Action2K
(#) kadarist válasza chipi hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Nálad ez úgy működik, hogy az analóg AV-jelet (Scart-ból) beküldöd az RF-modulátorba és abból meg kiszeded a szintén analóg, modulált, rádiófrekvenciás, UHF-sávi tévéjelet, amit a tévéd már fel tud dolgozni.
(#) Inhouse válasza chipi hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
És hogyan fogsz egy analóg videó jelből és egy RF modulátorból az Emtec-nek elfogadható digitális jelet csinálni? Ez nem egy DVB-T tuner?

Üdv
Inhouse
(#) PICer hozzászólása Dec 27, 2010 /
 
Sziasztok, azt szeretném tudni:

Megoldható-e hogy egy szimpla DVB USB MPEG4 vevővel befogjam az NGC, HBO műsorait?
A pontos eljárás leírása fórumban lehet illegális lenne.
Ezért csak annyit kérdezek, hogy ezt már kivitelezték-e vagy sem.

PICer
Következő: »»   10 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem