Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   199 / 489
(#) Hp41C válasza c27 hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Szia!

Ebbe a rotorba beprogramozható a 16F628(A) és a 16F648A verzió is.
(#) janocsi válasza c27 hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Szia C27!
Nem-nem, a "C27_Prop_648_2_16" az egy becsomagolt propeller program! Azt kellene a rotorba égetned, mert szerintem éppen ahhoz írta Hp41C. (Benne van a hex állomány is az RC5x távirányítóhoz fodított propeller PIC16F648A-hoz!) A másik tömöritett állomány, az több bázis programot tartalmaz, az való a bázisáramkörhöz.
(#) c27 válasza janocsi hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Ok,akkor azt a 2 hex fájlt kell beégetni a pic-be és ha kevés a kitöltés a bázisnál akkor lehet növelni. Ha kevés a kitöltés azt honnan veszem észre?
(#) janocsi válasza c27 hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Szia!
Ha kevés a szekunder feszültség, általában nem működik a kijelzés, vagy csak kevés számú led és halványan világít. De előszőr mérni kell a propelleren, megvan-e a Zeneren a feszültség (álló motornál!) és mindkét üzemmódban is, (készenléti/ üzemi). Ha már ott kevesebb, akkor kell növelni egy másik (kövezkező) bázisprogram beégetésével, vagy átírod a kitöltést a forrásban nagyobbra. Ha benne van az RTC is, akkor már csak az üzemit kell nagyobb kitöltésre beállítani, a készenléti el is hagyható, vagyis az lehet "00".
(#) c27 válasza janocsi hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
De ha a készenlétit nem törlöm ki az baj? vagy érdemes?
(#) janocsi válasza c27 hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Szia!
Mindegy! (Ha van egy kevés, az nem lehet baj.)
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
készül a 27Mz es teszt power supply

raktam fel új videót és képeket az óráról Bővebben: Link

kicsit gáz a videó minőség. sajnos most nem tudok jobbat.
Sorry

100_4285.JPG
    
(#) suhanc hozzászólása Dec 17, 2010 /
 
Sziasztok.
Én egy vertikális változatot szeretnék megépíteni valahogy úgy hogy 2 led sor legyen kicsit eltolva egymás mögött így kicsit 3d hatása lenne és lehessen szöveget bevinni gombokkal .Pic programozás nekem kinai de ráfekszek a témára aztán egyszer csak lesz belőle valami.
Tudna nekem ebben valaki segíteni?
Köszi előre is.
(#) nurseboy hozzászólása Dec 18, 2010 /
 
Sziasztok !

Ugy néz ki az előző óra a hall IC rossz bekötése miatt lett annyi.

A lomexben kaptam 4 lábú Hall IC-t (N3220) de légyszi nézzétek már meg , hogy kössem be. Nincs semmi adatlapja, vagy ilyesmi. Teszek fel egy képet hátha ráismer valaki.

Valami fórumon felhúzó ellenállásról is beszéltek. Az nem kell erre ugye?

Hall IC.JPG
    
(#) nurseboy hozzászólása Dec 18, 2010 /
 
Sziasztok!

Pc ventiből kivettem egy 4 lábú hall-IC-t Két szélére +5V kapcsolva, és egy LED-et 10K -val a + és az egyik kimenetre kötve , mágnes hatására ki-be kapcsolt a led.
Ez ugye jó a 886-os órához?
(#) patexati válasza nurseboy hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Szia! Jó hozzá ha a kiosztás ugyanaz mint az órában lévő bekötés.. A Mellékletben lévő való bele az biztos jó Lomexben kapható SO8 tokban .. A négy fölös láb nincs beforrasztva..
(#) nurseboy válasza patexati hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Köszi!

Elvileg a pc-s is ugyanaz mert a TÁp stimmel (két szélső) ugy.az. Középre kötöttem a ledet az meg a kimenet.

Most nem tudok rendelni a Lomextől, Zsozso hiján?!
(#) vdivald hozzászólása Dec 18, 2010 /
 
Sziasztok

A TSOP hogyha jelet kap elvileg lemegy 0 V körülire ugye? Nekem 5V-ról max 4,5V-ig ment le jel hatására. Akkor az alkatrész rossz, kuka? (URC22B távival, 552es kódot használtam)
(#) Hp41C válasza vdivald hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Szia!
Nem mindegy, mivel méred. Egy oszcilloszkóp követni tudja a gyors változásokat, de egy digitális voltmérő nem. Ha voltmérővel mérted, akkor a működés látszatát kelti...
(#) AMD hozzászólása Dec 19, 2010 /
 
Sziasztok!
Ha az alap RC5 távirányítóba 16F628A I/P PIC-et teszek működni fog a 4MHz-es kvarcal?
Előre is köszönöm!
(#) Hp41C válasza AMD hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Igen.
(#) patexati válasza AMD hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Szia! A bővített verziót építsd ha még nincs megépítve csak két gomb kell bele pluszba és jóval többet tud!
(#) AMD hozzászólása Dec 19, 2010 /
 
Köszönöm szépen! Már meg van építve csak másik projektbe kéne a 16F84A. 628-ból meg van egy pár darab itthon.
(#) Hp41C válasza AMD hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Szia!

A 16F628-hoz való hex -et kell beprogramozni...
(#) AMD válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Tudom.
(#) Rumcájsz válasza patexati hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Melyik bővitett verzióra gondolsz? Segitenél?
(#) patexati válasza Rumcájsz hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
(#) AMD hozzászólása Dec 22, 2010 /
 
Sziasztok!
Valamiért nem bírom lefordítani az ékezetes asm-et. Hibát ír ki. Mit csinálok rosszul?
(#) AMD válasza AMD hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Úgy tűnik sikerült.
(#) nurseboy hozzászólása Dec 22, 2010 /
 
Sziasztok!

Elkészült az órám és müködik is, de nem tökéletesen. Ez a nyers változat, majd bedobozolom. Segítsetek. A mellékelt videó is mutatja:

1 A külső led (zöld) villog ,nem folyamatos!

2 A fényerő is kevés, elég halványnak tűnik!

3 A távirányító csak a bázist vezérli, semmilyen parancsot nem fogad a prop.

Videó001.mp4
    
(#) patexati válasza nurseboy hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Szia! A külső led addig villog még nincs az időben állítás tehát ez azért van mert nem is tudod állítani! Milyen a TSOP?? A dióda milyen ami a ICSP 1 lábra megy?? Azt rövidrezárva is meg kéne próbálni ( fel,újraprogramozáskor van szerepe ) Melyik verzió,melyik táviránító,címfigyelés be van e kapcsolva,stb.. Itt már nem lesz nagy baj szerintem nagyon örülök,hogy elindult
(#) nurseboy válasza patexati hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
A TSOP 4836-os, a dióda LL103C. A prop verzió a V_4-es, a távi_ mellékletben, a programban fogalmam sincs be van e kapcsolva a címfigyelés, de szerintem igen, a hexeket és a forrást elküldöm emailben.
(#) Kocska hozzászólása Dec 23, 2010 /
 
Sziasztok!

kaptam kölcsönbe egy oszcilloszkópot, audió méréshez. Az órámon továbbra se megy az rtc rész. Ha már van műszer gondoltam ránézek, hirtelen nekem az RTC órajelének mérése ugrott csak be. Ennek egész véletlenül nem négyszögjelnek kéne lennie? Szerintem ez nagyon nem OK, okozhatja ez a problémát?

Kép058.jpg
    
(#) patexati válasza Kocska hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Szia! Nem négyszögnek kell lenni hanem szinusznak! Ez a jelalak nem tűnik rossznak van órajel.. Az olvasással és a beírással lehet gond.. Fel van húzva mindegyik digitális port a tápra a 2K7 ellenállással? A hőmérsékletmérő működik??
(#) Kocska válasza patexati hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Szia.

A probléma régóta fennáll, csak karácsonyra jönnek vendégek gondoltam beüzemeltem az órát. Ez a sima 16F628A verzió csak RTC ben bent. A felhúzó ellenállások 2k ez szerepelt a rajzon.
Következő: »»   199 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem