Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   668 / 1679
(#) MaTe193 hozzászólása Dec 17, 2010 /
 
Üdvözletem!
Na ma délütán utánépítettem az oldalon található fénykapcsolót.NyÁK-ot magam tervezem,kézzel,úgyhogy az alkatrészek csak tévelyegnek a panelen.Iskolai használatra készült,azért van kivezetve minden.Még be lesz építve egy 1N4148-as is fordított polaritás elleni védelemként.Kipróbálni nem tudtam,az IC majd szerdán érkezik.Véleményeket várok!
Máté.
[OFF]Alja kissé csúnya lett...Rakjak fel képet? :hide:

S6304665.JPG
    
(#) vicsys válasza MaTe193 hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Ha iskolai használatra készült, akkor készítsd el újra! Ha otthon és saját célra, akkor is...
Tudsz te ennél szebbet is!
(#) MaTe193 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Köszönöm a bíztatást! Majd meglátom,belefér-e a keretbe még egy... :yes:
(#) David.zsombor válasza MaTe193 hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
A vasalásos módszer szerintem szebb is könnyebb is és nem nehéz megtanulni. szerintem próbáld ki
(#) MaTe193 válasza David.zsombor hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Már próbáltam,nincs is vele semmi bajom,csak a nyomtató.Osztálytársamnál szoktam nyomtatni,de mire kész az minium két nap! (Beviszem,visszahoza).Mint írtam volt kézzel lett tervezve,mivel nekem az gyorsabban megy.Programmal biztosan kisebbre is összejött volna(ellenállást lecserélem állóra stb.).Na majd legközelebb!
(#) vicsys válasza MaTe193 hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Nem akarom szétOFFolni a témát, de kb. 20 évig csak filccel rajzoltam a nyákokat. Kell hozzá kockás lap (terv) és a vonalzó nevű segédeszköz. Így, egy ic 2 lábsora között 5 vonalat vittem át. Hidd el, csak akarni kell. :yes:
(#) klemo86 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Én még most is így csinálom, és semmi akadálya egy ilyen műveletnek
(#) bankimajki válasza klemo86 hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Én egy időben pont ennek a fordított módszerével csináltam próbapanelt. (Az egész nyákot lefestettem és bekarcoltam négyzetesen.) Ill. egy egyenirányítónak valót csináltam meg kézzel. (Elég is volt. Maradok a sz.gépes tervezés mellett.)
(#) Fery válasza vicsys hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Így igaz, régen nem volt más...csak csőtoll, vonalzó, penge. Mégis készültek nyák-ok...
(#) klemo86 válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Szigetelőszalaggal csináltuk ugyanezt
(#) bankimajki hozzászólása Dec 17, 2010 /
 
Kész a kandós karácsonyfa 2. Ez már kicsit közelebb áll a valósághoz, mint az előző. (Ill. ez nem 5 perc alatt, hanem kb. 30 perc alatt készült el.) Íme a remekmű. Hoppá, háttérnek kellett volna egy fehér lap. (Majd legközelebb.)
(#) leocska66 hozzászólása Dec 17, 2010 /
 
Sziasztok. Ma készlettem a TTL órámmal 71mm es kijelzők , pontos ,és nekem nagyon tetszik , dobozra még nem jutott időm , várom a véleményket
Üdv Tibi
Ui.:További képek itt: Bővebben: Link
(#) bankimajki válasza leocska66 hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Király, ez jó lenne karórának. (Ha elég nagy a karod.)
(#) leocska66 válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Hát elég nagy kéne AM köszi
(#) huba válasza leocska66 hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Szép nagy lett. De nem folynak össze a számok? Szerintem kicsit csoportosítva az órák percek másodpercek, még jobb le olvasatóságot eredményezne.
(#) Rumcájsz válasza leocska66 hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Klassz lett a "karórád" !
Nekem is kicsit furcsa hogy nincsennek elválasztva az órák, percek, másodpercek egymástól, ha más nem két-két villogó vagy folyamatosan világító LED-del.
Kivi leszek milyen lesz dobozostul!
(#) golem hozzászólása Dec 18, 2010 /
 
Sziasztok!
Akkor én is küzé teszem amit épitetem.
Disco fényt, Erősitőt de még nincs készteljesen, meg egy hangfalat csináltam.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Dec 18, 2010 /
 
Egy 586 -os számítógépből bontott kijelző modult keltettem életre.

A kijelzőt soros úton lehet vezérelni, én' az ana-digitális vezérlés mellett döntöttem, mivel még nem tudok programozni. A kapcsolás lelke egy MC14499P ic. Összesen négy digitet tud meghajtani, és kaszkádolható is.
Képek itt találhatóak.

Hasonló jellegű IC -t hol lehet szerintetek beszerezni?
Az sem gond ha nem hét, hanem több szegmenst tudna meghajtani, ami jó lenne. (konkrétan 14 szegmensesre kellene hasonló jellegű IC .)
(#) nagy hoho válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
A rumcájsz sem piskóta, még a kivi jobb is.

rumcajsz.gif
    
(#) Rumcájsz hozzászólása Dec 18, 2010 /
 
Ühhhhümmmmm...
(#) zenetom válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Gratula!
Nekem a 74HC595-öt ajánlották valamelyik topicban, úgylátszik elég népszerű, mert még errefele is lehet kapni. Ja és filléres dolog.
(#) Moderátor hozzászólása Dec 18, 2010
 
Ne offoljatok, légyszi!
Megértéseteket köszönöm!
(#) zolika60 válasza leocska66 hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Nem sok egy kicsit a kijelző? Óra percre 4 is elég. Egyébként szép munka.
(#) yohnsee hozzászólása Dec 18, 2010 /
 
Hali mindenki! Egy kicsit én is dicsekednék a művemmel. Ez egy 2x550W/4ohm végfok, Apex tervei alapján, 80.000µF/100V pufferrel, egyelőre csak tesztüzemre összehuzalozva. Egy öreg Reflex 500 dobozába került.
(#) zenetom válasza yohnsee hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Atyagatya!
Gratula! Mennyire volt nehéz az élesztés? Nem búg?
Én valahogy leragadtam a TDA-nál
(#) bankimajki válasza yohnsee hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Komoly, bár a trafó kicsit alul méretezettnek látszik a képeken. Mekkora a vas mérete? Ja igen, a gratuláció kimaradt. Gratula, szép munka.
(#) yohnsee válasza zenetom hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Nos, az élesztés elég könnyű volt, a trafó szekundereivel sorba kötöttem 1-1db 150ohm/25W-os ellenállást, ez nem csak arra volt jó, hogy ők durranjanak el, ha valami balul üt ki, hanem arra is, hogy a kondipark úgymond formázva legyen, ne hirtelen kapjon hatalmas áramokat (a végső változatban ez utóbbi szerepet a toroid lágyindítója lesz hivatott betölteni). Ami meglepő volt számomra is, még így összehányva sem búg, még csillagpontos földelés sincs neki kialakítva, és a szobai 50W-os kenwood hifi hangfalaimon, ha nincs jel rajta, akkor is csak nagyon közelről hallok egy pici neszt. Repdesett a szívem, mikor megszólalt, hangosítási végfokhoz képest nagyon szép tiszta hangja van. Ja, és azóta hangosításra való hangfalakon is ki lettek próbálva, amíg bírták, addig lettek hajtva, nagy hangerőn is szép tiszta hangja van. Ami különösen tetszik rajta, hogy az áramkörön rajta van egy optocsatoló ellenállás kimenettel, ami egy limiter áramkör része. Így elviekben nem lehet egy hangfalat sem tönkretenni vele ( :gonosz2: - elviekben )
Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok.
Üdv
(#) zenetom válasza yohnsee hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Köszi a választ, mégegyszer emelem kalapom, ez valahogy nekem nagyon megtetszett! :yes:
(#) yohnsee válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Igen, jól látod, a trafó "csak" 1kW-os. A vas méretét nem tudom, nem én tekertem eredetileg, én csak 2x15V -ot tekertem fel a fő szekunder mellé. Ezzel tesztelem, a végsőbe majd 1,2-1,5kW-os fog kerülni, mert a 2 modul hidalható, így valahogy 1100W/8ohm lesz a vége.
És mindkettőtöknek köszönöm, de a fémmunka még nincs teljesen kész, a doboz szinterezve lesz, és ugye az elejéről még hiányzik a bekapcs. gomb, protect ledek és a hangerőszabályzók.
Üdv
(#) yohnsee válasza zenetom hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Köszönöm, és ha van rá lehetőséged, és persze ha szükséged van egy ilyen szörnyetegre, bátran merem ajánlani, hogy építsd meg, segítek is, amiben tudok.
Üdv
Következő: »»   668 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem