Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   866 / 1319
(#) messer hozzászólása Dec 26, 2010 /
 
Sziasztok!
C-s kérdésem lenne, ha egy programom több forrás állományból áll, és abban amelyikben a main található létrehoztam egy változót ami az adott pic egy regiszterére mutat
Idézet:
„#WORD PWMCON1 = 0x1c8”

hogyan tudom használni a másik állományaimban a PWMCON1-et?
(#) watt válasza messer hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Vagy átadod a címét egy mutatóban, vagy kívül deklarálod a main-en.
Pontosabban a kívül deklarálás a megoldás.
(#) messer válasza watt hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Azért kell több állományt használnom, hogy átláthatóbb legyen a programom. a sima int típusú változókat tudtam használni a fő állományomon kívül is ha az elején az extern előtaggal beírtam. Viszont ez a regiszterre mutatás kicsit megfogott. hogyan tudok mutatóval mutatni rá?
(#) icserny válasza messer hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Pontosan ilyen célokra használjuk a header állományokat (.h kiterjesztésű fájlok).
(#) watt válasza messer hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Fix címet megadni C fordítókörnyezetben elég kiszámíthatatlan, mert a fordító nem tudja, hogy oda nem szabad változót tennie! Maradj csak a szokásos deklarálásnál. Ha C nyelvről akarsz kérdezni, javaslom ne itt tedd, hanem a C-s topicok egyikében, ott bővebben is lehet válaszolni, offolás nélkül...
(#) messer válasza icserny hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Tehát akkor a megoldás az hogy az adott állományban létrehozom, majd tudok simán hivatkozni rá abban az állományban amiben a main található anélkül hogy ott lenne létrehozva? Magyarul nekem arra kell megoldás hogy minden állományban tudjam címezni az adott regisztert.
(#) messer válasza watt hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Ok köszönöm az eddigieket úgyis feltettem a kérdést a ccsc topikban csak ezt többen nézitek.
(#) watt válasza messer hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Na ez az amit itt nem jó szemmel néznek...
(#) messer válasza watt hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Igazad van sőt igazuk van az a baj hogy ebbe a topikba minden bele fér ami pic-el kapcsolatos Nekem is ez a topic a kezdő lapom
(#) watt válasza messer hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Mostanában éppen nem a PIC-el kapcsolatos kérdések jönnek. Ha egy LED van a PIC-en, akkor azt is itt kérdezik, pedig semmi köze a PIC-hez, mint ahogy igazából a nyelveknek sem, mert az különálló kérdéskör, illetve van külön topicja.
(#) ndavid87 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Köszi, most már tudom használni ezt is.

(Lecseréltem az ellenállásos feszosztót 74ls244-re, így most már tudom írni/olvasni a winbondot is.
Még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget! )
(#) papcsi95 hozzászólása Dec 26, 2010 /
 
Helló!
Igazából nem biztos,hogy idevaló de mivel nem nagyon látom hosszú életűnek a témát nem akartam feleslegesen nyitni egy új fórumot. :hide: A kérdésem hogy van-e valakinek BGA írója ,vagy foglalkozik-e valaki ilyennel?
(#) whalaky hozzászólása Dec 27, 2010 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a PIC18F6722-ben a Vss és Vdd lábak a tokon belül össze vannak-e kötve? Nyákot tervezek, de a PIC még nincs a fiókban, és sokat könnyítene a dolgomon ha a 8 láb helyett csak 2-t kellene bekötni, de nem tudom elég-e.
W.
(#) trudnai válasza whalaky hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Igen, be kell kotnod, sot, mindegyik Vdd/Vss parosra kell gy-egy hidegito kondenzator. Belul ossze vannak kotve de nem birnak el terhelest, inkabb csak referencia miatt van az osszekotttes...
(#) whalaky válasza trudnai hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Köszönöm, bár elkeserítettél.... a hidegítők már sehogy nem férnek el.... akkor kezdem elölről.
(#) fejesg hozzászólása Dec 27, 2010 /
 
Sziasztok!

Kérlek segítsetek megérteni, mi a baj az áramkörömmel.

Csináltam egy hőszivattyú vezérlőt 16F1936-ossal, egy darabig ment is normálisan. Az sch közepén látjátok a stabot, 2x100nf SMD 7805-ös; a betáplálást egy 12V-os, kapcsolóüzemű noti táppal láttam el. Feltehetőleg 1x fordítva dugtam a noti tápot az áramkörre, azóta mintha megpusztult volna a PIC; tudom írni, olvasni, törölni, a program "megy" rajta, de az LCD kijelzőn fekete karakterek ugrálnak, stb. Önmagában az LCD-nek semmi baja.

Arra gyanakszom, hogy 1: a kapcsolóüzemű tápot nem szereti a PIC, 2: kevés volt a 2x100nF védelem...

Csatoltam egy módosított sch-t, ahol jóval több minden van a 7805 mellett (végülis SMD marad, 2x33 µF-16V D méret).

Szerintetek emiatt pusztulm meg a PIC? Elég a 2x33 µF a végelemhez?

fg
(#) lidi válasza fejesg hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Az ugye tiszta, hogy a kondi a fordított táp ellen nem véd ?
(#) fejesg válasza lidi hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Szia Lidi!

A DCC-vel egyelőre leálltam, a Nejem kidobatta a félkész terepasztalt a kazánházba.............................

Úgy tudtam, hogy a 7805 nem érzékeny a rövid ideig tartó fordított tápra. Rosszul tudtam?

Mi a véleményed a *mod kapcsolásiról? Ott a 7805 előtt is van egy dióda, és a kimenet-bemenet között is van 1.

(#) lidi válasza fejesg hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Szia ! A módosított az jónak tűnik.
Tuti hogy jó az lcd ? Mert ha a picet tudod írni ovasni, akkor lehet hogy nem az krepált be. LCD tápra is szoktak rakni 100n szűrést. De itt szerintem nem ez lesz a gond. Esetleg a pic a fordított táptól kicsit károsodott, és mondjuk nem azon az órajelen jár már a belső osc, amin kéne, ezért nem jók az lcd időzítései.

dcc ben most saját terhelésszabályozott dekóderrel foglalatoskodom
(#) fejesg válasza lidi hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
100%. Az LCD önmagában megy. 1x már (a vezérlő dugipaneles időszakában) már megjártam, majdnem kidobtam az LCD-t.... De magához tért.
(#) fejesg hozzászólása Dec 27, 2010 /
 
Még azt szeretném megtudni; a LOMEX-nél kapható, 24-00-44 cikkszámú tápegységet merjem használni a módosított tápos (diókák, elkók) vezérlőhöz?

TÁPEGYSÉG 100W 12V 8.5A S8JX-G10012CD (OMR) RoHS KAPCS.ÜZ.DIN-SINRE

Mindenképpen sínre pattintható kell, mert az egész cuccot villanyász dobozba kell rakni.
(#) lidi válasza fejesg hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Tehát ha az lcd másik panellel vezérelve megy, akkor ok. PIC be érdemes tenni ilyenkor egy rövid kis tesztprogit, ami mondjuk másodpercenként kapcsolgatja az összes kimenetet H és L szint között. Egy ledes próbalámpával ellenőrizni kell hogy le és fel is tudja-e kapcsolni a lábakat. Az órajelre is lehet következtetni belőle, hogy helyesen jár-e.

A táp jó, bár nem tudom minek 8.5A. Ja és még a relékhez is kell védődióda !
(#) fejesg válasza lidi hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Igen, az LCD (EW14000GLY) teljesen külön van, saját stabbal, a PIC-től 6 vonal megy; RS-EN parancs, D0..D3 adat.

Az összes kimenetre (6 db) N-csatornás power FET-et kötöttem, a PIC lábairól 10k ellenállásokon keresztül megy az anyag.

Áramerősség: ezt találtam (...), 1A elég lenne.

Az N power-fetekben beépítve van a dióda.

lcdcsatl.png
    
(#) lidi válasza fejesg hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Ez ugyan már nem pices kérdés, de minek külön táp az lcd nek ? Akkor már ezt is védd le diódákkal.

A relén a táp felől folyik az áram a feten keresztül földre. Ha ezt megszakítod, akkor ő tovább szeretne folyni. De merre ? A relé tekercs és a táp+ közé kéne szerintem dióda, ami a fetben van az nem jó erre a célra. (szerintem, de cáfoljatok meg nyugodtan Bővebben: Link )
(#) fejesg válasza lidi hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Azért van külön stab, mert a háttérvilágításnak kb. 12V kell, a logikának pedig 5V.
(#) potyo válasza fejesg hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Attól még a logika mehetne a PIC 5V-os tápjáról.
(#) fejesg válasza potyo hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
O.K, de ez már meg van tervezve és készek a NYÁK-tervek.

Lidi, még 1x köszi a segítséget. A diódás táp lesz a megoldás.

fg
(#) vilmosd válasza fejesg hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Csak ugy kivancsisagbol: milyen relet hasznalsz, hogy 12 A-es FET kell a kapcsolasahoz? A masik : ha nem raksz a rele tekercsevel parhuzamosan diodat ne varj semmi jot, mert bizony mint lidi kollega is irta, a tekercs kikapcsolaskor igen nagyot rug (Lenz torveny), es a drotok meg felveszik a szot, es nem tudjuk kit zavar meg a hatalmas feszultseglokes (es kit tesz tonkre). A pic biztosan nem szereti, mert CMOS bemenetei vannak.
(#) fejesg válasza vilmosd hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Jelentem, Omron G5V2-12V mini beforrasztható 2-áramkörös Morse reléket; névleges üzemi árama 41,7 mA (288 Ohm); illetve NTD3055L104 típusú power N-feteket.

Hogy miért? Mert ez volt a legolcsóbb megoldás a Lomexnél... Az NTD3055L104 egyébként "logic level" FET, úgy viselkedik, mint egy "CMOS kapcsoló".

fg
(#) vilmosd válasza fejesg hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Es az ULN2003 mennyibe kerul? Abban benne vannak a diodak is. Nem hiszem hogy nagyobb helyet foglal el. De a diodakat azert rakd bele a kapcsolasodba.
Következő: »»   866 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem