Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszóró probléma
Lapozás: OK   18 / 42
(#) shalafi.66 válasza szamóca hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Érzékenyebb példányt, magasabb együttmozgó tömeggel.
(#) Leadtek hozzászólása Dec 18, 2010 /
 
Sziasztok!
Hangszórónak a pilléjét mivel lehetne úgy eltávolítani, hogy ne sérüljön meg? Teljes egészében kéne a pille nem szeretném levágni. Körömlakk lemosót ajánlották de nem használt.
(#) shalafi.66 válasza Leadtek hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Hát az a legnehezebb normálisan megmenteni, és jó hangszóróknál nem is nagyon oldószerezhetők a ragasztások.
(#) rolitechno hozzászólása Dec 26, 2010 /
 
Heló.Tudja valaki hogy a Fostex SE 208 sigma szélessávút gyártják e még ? Mert én nem találtam csak FE208 (ES) sigma típust, és nekem az ( ES ) jelzés nélküli kéne. De nagyon
(#) shalafi.66 válasza rolitechno hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
nem túl valószínű, hogy sikerül találni már. De legalább megmenekülsz 2*30 000,- Ft kiadásától.
(#) rolitechno válasza shalafi.66 hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Szerintem egy ilyen hangszóróért nem pénz. Inkább ezt venném , mint a VISATON B200 at 2x45 000 ért. Bár szerintem az is megéri, csak teljesítményre nem tudnak sokat az a baj.
(#) shalafi.66 válasza rolitechno hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Mert nem is az a feladatuk. De szerintem ezek max. a tizedét érik. Nem értem, mitől lenne érdemes 35-45 000,- pénzt kiadni értük. Fostex közelében nincs az adatlapnak, Visaton csak 30% körüli eltéréseket produkál, de mindkettőnek elég riasztó hibái vannak.
(#) rolitechno válasza shalafi.66 hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Én hallottam már mindkettőt, és azért éri meg mert így te rakhatod össze a hangfalat és nemfog 100 ezrekbe kerülni, csak max 1 százba. A másik meg hogy össze sem lehet hasonlítani egy PA vagy egy 5000 Ft os hangszóróval őket minőségileg, ráadásul 50W al szólnak olyat mint azok 150 el ! Tudom nincs olyan jó mint a 3-400 E Ft os Lowther ,Supravox vagy sorolhatnám ,de ezért kerülnek 10x kevesebbe. Bizony sok HiFista hallja ,hogy van közük az adatlaphoz. Őket sem lehet átvágni tehát ezek fillérekbe kerülnek
(#) shalafi.66 válasza rolitechno hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Aha, most jön a hitelesített hallás. Vannak egypáran, akik mérni szokták, hogy mennyire fantáziadúsak pl. a Fostex mórickarajz átvitelei, vagy esetleg azt, hogy az érzékenységükből hiányzik 2-3dB, és ennek eredményeképp a T-S is más, stb.

Lowtherről már ne is beszéljünk. Az ócska kínai habszélekkel.

Az ár meg, sajnos semmilyen összefüggést nem mutat a használati értékkel, összehasonlítani tehát bármit lehet, mint ahogy 5000,- ért is lehet legalább ilyen, vagy jobb hangszórót.
(#) rolitechno válasza shalafi.66 hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Sok szerencsét kívánok az 5000 ért vásárolt szélessávú High End hangszóróhoz Én maradok a VISATON , és FOSTEX típusú , nem hozzánk való mérnökök által kifejlesztett , tudásához képest olcsó gagyiknál. Amúgy a gumiperemes mindenféle csicsás hangszórót én sem kötnéb be itthon, max 10 percre kipróbálni
(#) hangszoros válasza rolitechno hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Na ha valóban hangot szeretnél, reális áron, akkor keress, de ne itt ! Mailben. Némi trafikálás után, - hogy tudjam mit akarsz_-csinálhatok Neked 60-70%-os hangszorót.
Ne olyan varázslást kérjél, mint itt valaki, hogy sub 95 dB-re kicsi hangszoróval, 2-300Wattos terhelhetőségre Erre nem vagyok képes. Hary Potter se
(#) rolitechno válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Nekem elég az amit a VISATON BG20 vagy a B200 tud. Csak legalább 70W( 40 helyett ) folyamatosban min.92dB el. 20cm persze. Ennél többre nem vágyok. Egyébként ha tud valaki profi tekercselőt ,aki meg tudná oldani 4 db visaton BG20 pontos áttekercselését 8 ról 4 ohm ra , (alu csévére) az nem lenne rossz. Sorba kötve szeretném őket használni, így a teljesítmény és az akusztika is megoldódna. Jericho horn és 25L es monitorok párban. Minden megvan csak át kéne tekerni őket úgy,hogy a membránfelület abszolút sértetlen maradjon.
(#) hangszoros válasza rolitechno hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Ezt gond nélkül megoldhatnám, Csak értelmetlen dolgokat nem szeretek csinálni. Nem is szoktam, még sok pénzért se. Ezért vagyok szegény
Ha már dolgozok, legyen esélye a hangszorónak jól szólni, és ebben az alu csévetest nem fér bele
(#) shalafi.66 válasza rolitechno hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Ezt ma Magyarországon két helyen tudják megoldani, az egyik Székesfehérváron a H2000-nél, a másik lehetőség pedig nálam, ugyanis senki más nem rendelkezik azzal a lengőcsévegyártási technológiával, amivel pl. a Visaton, Vifa, Fostex, Dynaudio, stb. hangszórók készülnek.
(#) shalafi.66 válasza rolitechno hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Én ezt nem gondolom, hogy a szerencsére lehetne bízni. Jobban szeretem a realitást.

Az említett hangszórókon annyira azért nem látszik, hogy óriási fejlesztésekbe kezdtek volna azok a mérnökök. A Visatonok egyértelműen egy mára elavult technológia túlárazott végtermékei, az idő eljárt fölöttük, csak az árakat elfelejtették hozzáigazítani a használati értékhez.
(#) rolitechno válasza shalafi.66 hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
A BG20 as azért jól szól az árához képest és drágább vagy jobb hangszórót nem engedne a szivem áttekercselni. Inkább 4db 4ohm os-BG20 mint 2 -B200 vagy fostex. Mert így megmaradhat a szép kolonial szekrényemen a 2 kis monitor is és mellette a jericho-k is.És még teljesítményben is birni fogja az erősítőt +az erősítő is a 8ohm ot Tehát ha jól értettem neked vannak megfelelő technikáid és Székesfehérváron. Ha lehet ,igényt tartok valamelyik hozzáértőre mert valóban nem a véletlenre szeretném bízni. És lehet hogy egy PA rendszerben elviselik az eltéréseket , én itthon nem akarom.
(#) hangszoros válasza shalafi.66 hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Huh
Ezt baleset nélkül megúsztam
Nem estem le a székről a röhögéstől, vagy az elképedéstől a hozzáértés ilyen szintje miatt
Egy céget láttam csak eddig,( természetesen féltéglával veri a melét ) aki hasonlót csinált amit 20 éve kényszerből kitaláltam, hogy a spéci hangszorómat megtudjam javitani.
(#) shalafi.66 válasza rolitechno hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Inkább úgy kellet volna fogalmaznom, hogy ezek a hozzáférhető helyszínek. Fehérváron ugyan van még két hangszórógyár, a HSS és a Harman (JBL, Infinity, stb.) utóbbi biztosan használja még ugyanezt, de hozzájuk nehéz bejutni, és pár, de még párszáz-ezer darabos dolgokkal sem foglalkoznak. Van még egy harmadik olasz autós gyártó is, de ők meg csak összeszerelnek, ha jól emlékszem, alkatrészgyártásuk nincs.
(#) rolitechno válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Azért ha valaki tényleg megtudja csinálni elfogadhatóan úgy mint a gyárban , akkor ennyi pénzért nehezen lehetne jobb megoldást kitalálni röviden ennyi, de ha valaki tud azt is értékeljük azért
(#) rolitechno válasza shalafi.66 hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Azt is írtad hogy"nálam" lehet hogy hülye vagyok Ezt egyébként elvállalta nekem egy tekercselő cég , csak nem nagyon merem rájuk bízni. Ja amúgy várom a minőségi ötleteket szívvel lélekkel Ha tud valaki jobbat ilyen árban :én is dobok 1 hátast
(#) shalafi.66 válasza rolitechno hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
írtam persze, azok között említettem, ami magánembernek is elérhető. Ezt a második hozzászólást csak kiegészítésnek szántam, hogy hol létezik még ilyen tekercselés ebben az országban.

BG20 nem egy nagy színvonal szerintem, rezonáns felső-középtartomány, 10-15dB-s átviteli hibákkal, haldokló felső oktáv, stb. A csatolásban látható verzió pl. már jobb vmivel, de még ezt sem tartottam elég jónak annakidején.

C598AN.jpg
    
(#) rolitechno válasza shalafi.66 hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Ezzel a csatolással csak annyi bajom van,hogy inkább középsugárzónak nézem minthogy szélessávúnak. Azért gondoltam az alu csévére, mert én eddig ahol öntvény kosarat , ott alu csévét láttam. Ugyanígy a 17 vagy 20 cm es szélessávúnál is. Tök mind1 csak a tekercs tökéletes legyen De azért kösz mindent...
(#) rolitechno válasza shalafi.66 hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Talán azért mert csak 200 Hz ig mutatja...valóban jobb mint a BG20 és én nem azt mondtam hogy az tökéletes hangsugárzó , mert valóban rezonál és lyukak is vannak a hangképben , a felső tartományokat persze mindenki ki tudja egészíteni. Csak annyit mondtam ,hogy az árához képest nemrossz. Ráadásul nem is gumis ,ami nálam fél siker.
(#) shalafi.66 válasza rolitechno hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
A maga 23Hz-es rezonanciafrekvenciájával valamivel szélessávúbb mint bármelyik Visaton. Azért csak 200 fölött látod, mert alatta erősen dobozfüggő mind az átvitel, mind a harmonikus torzítás.

Én az előítéletekkel nem tudok mit kezdeni, igazából értelmetlenek, mindig az adott helyzet dönti el, hogy milyen anyagokra, alkatrészekre van szükség. Pl. egyáltalán nem lényegtelen a csévetest anyaga, de nem ez az egyetlen szempont, az is fontos, hogy milyen módszerrel készül. És ezek alapján egy textilszél ugyanúgy elrontható, mint egy hab, vagy egy gumi, nincsenek anyagok szerinti értékrendek.
Idézet:
„a felső tartományokat persze mindenki ki tudja egészíteni.”
Igazából még nem találkoztam olyannal, aki ki tudta volna egészíteni. Ezzel a lépéssel a szélessávú hangszóró egyetlen előnyét is elveszted.
Idézet:
„Csak annyit mondtam ,hogy az árához képest nemrossz.”
Igen, ezért szóltam hozzá, mert pont az árához képest pocsék a használati értéke.
(#) rolitechno válasza shalafi.66 hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
6500 Ft ért rossz Egyet értek veled persze mert nem írsz hülyeségeket ,de ezzel az egyel nem. Manapság ennyi pénzért SAL okat alig lehet kapni
Ja és 23 Hz az nincs lent egy kicsikét? Azért annyira csak nem megy le ,érdekes és hihetetlen ,bocsáss meg de én nem láttam még olyan hangszórót. Lehet hogy akkor tényleg elvagyok maradva.
(#) shalafi.66 válasza rolitechno hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
A rezonancia pontja lehet mélyebben attól, hogy mondjuk 45-50Hz az alsó határ.

Ok, 27€ darabja tehát 7000,- körül van, úgy a felééért még talán rendben is volna. Aki ennyi pénzért vesz SÁL-at, az meg meg is érdemli, én azt mondom.
(#) rolitechno válasza shalafi.66 hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Most nem azért ,de tud valaki pl. te számodra is elfogadható minőséget mondjuk max 15 000 ért ? Mert akkor már teljesen egyetértenék veled de addig még mindig nemtudok.
(#) shalafi.66 válasza rolitechno hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
15k már nagyon sok pénz, abból szinte bármit lehet, ha gyártásról van szó, és nagyobb darabszámról. De nem feltétlenül érdemes szerintem, hogy a téma az én elvárásaimról szóljon, ezek az én személyemtől független dolgok, úgy hiszem.

Elfogadhatót már a 3500,-as kategóriában is lehet találni, előfordult a történelemben, hogy valaki H2000 hangszóróra (HA17-582) cserélt egy Sonidó szélest, én igazán megértem, hogy miért tette. És az előbb csatolt sem a 15000-es kategória volt pl. meg ez sem az.

558an.GIF
    
(#) rolitechno válasza shalafi.66 hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Ez igazán jól néz ki,de vajon mennyi az RMS e.? Egy ilyen hangképű hangszórót 50W RMS el megvásárolnék amennyiben nem 50 000/db.
(#) szulek hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Hello!
Azt szeretném megkérdezni hogy melyik hangszóró jobb szerintetek : "lg las 5221" vagy "sal BC 100" és hogy melyik terhelhető jobban.
Előre is köszönöm!
Következő: »»   18 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem