Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   106 / 308
(#) dpeti válasza zozz12 hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Nekem az van. Pöpec kis cucc.
Farnellről tudsz hozzá olcsóbban rendelni vágótárcsákat (gyémánt, favágó stb, igaz nem dremeles, de sokkal vékonyabb, mint amiket ők árulnak - nyák vágáshoz meg ideális, csak viselj maszkot mert nagyon tud porolni). Az alapgép megéri az árát, mert lehet hozzá minden alkatrészt kapni.
(#) elektrorudi válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Hmmm...
Vagy az intelligencia szintemmel van a baj, vagy a humorom hagyott el a megnáthádásom miatt...
...de továbbra sem tudom mi lesz ez?
De... már nem is érdekes.
(#) szamóca válasza elektrorudi hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Idézet:
„Burkolat lesz egy kapcsolóhoz.”

Csak simán egyszerűen olvasd el.
(#) mp3maker válasza elektrorudi hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Idézet:
„Vagy az intelligencia szintemmel van a baj, vagy a humorom hagyott el a megnáthádásom miatt... ...de továbbra sem tudom mi lesz ez?”
Én inkább a szemészet meglátogatását javasolnám. :hide:
Idézet:
„Burkolat lesz egy kapcsolóhoz.”
Idézet a #860031 hozzászólásból.
(#) zozz12 válasza szamóca hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Helló!
Mit kell egy kapcsolón burkolni? (a gyárin kívül)
(#) szamóca válasza zozz12 hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Léteznek olyan kamrás kapcsolók, amik kapcsolószekrényekben alkalmazhatóak. Ha csak ilyened van, és nincs ahová beépítsd, akkor magadnak kell burkolatot produkálnod hozzá. Gondolom én.
(#) mex válasza szamóca hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Hajajj... De sok nyílást vágtam ki anno az ilyenek számára.
(#) rockersrac hozzászólása Dec 20, 2010 /
 
Érdeklődnék, hogy Ezt a multimétert vette-e meg már valaki? Most itt nem feltétlenül a vateráról való vásárlásra gondolok, hanem hogy ilyen multiméterrel valaki rendelkezik-e? Mert erősen szemezek vele, de nem tudom megéri-e?
(#) tsanyesz válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Szia! Nekem van egy-két hasonló multiméterem. Nem egy laboratóriumi pontosság de alapvetően használható. Egyébként nem egy komoly valami. Attól függ mit és mennyire pontosan akarsz mérni.
Alap dolgokra megfelel, de pontos mérésekre nem igazán alkalmas.
Nagy hátránya, hogy váltakozó áramerősséget nem tudsz vele mérni.
(#) rockersrac válasza tsanyesz hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Csövesnél hálózati feszt mérni, katódáram, stb mérés, ellenállásom mérése, szakadás vizsgálat nyákon, vezetéken, meg ilyen alap dolgokra gondoltam használni, szóval semmi komoly ,,laboratóriumi" jellegű mérést nem akarok vele csinálni!
(#) patexati válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Szia! Nekem is van egy "vaterás"" hasonló műszerem..Nem valami spéci de működik.. Én kalibráltam a másik műszeremhez mi hitelesítve volt..Inkább akkor vegyél egy Ilyet ez mér váltóáramot meg kondit is..
(#) SALáta válasza patexati hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Van ennek más változata is, kihajtható kijelzős, nem is nagyon kellett hozzányúlni, használható. A jó abban hogy kondi mérés is ki van vezetve mérőzsinórra. Egy hiteles metex LC mérőhöz mérve nem tévedett sokat, pedig ár szerint elég olcsó.

Ám mondok én valamit legelső műszernek megteszi, másodiknak egy komolyabb márkás 4 digites. Ami mindenképp jó ha van az az analóg multi. Nekem a régi orosz multi még mindig messze a legjobb műszerem, azaz nem adnám semmiért .
(#) BarnaPili hozzászólása Dec 21, 2010 /
 
Sziasztok!
E-bayon lőttem magamnak 4000db 1206-os SMD ellenállást.80 különböző érték 50-esével.Ki miben tárolja ezeket az alkatrészeket?Most szétszórva hevernek az asztalon,ami a satupad is egybe,nem ez az ideális.
István
(#) mex válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
(#) Tarbur hozzászólása Dec 28, 2010 /
 
Sziasztok!
Nem találkozott valaki ilyen Bővebben: Link, vagy hasonló kábelcsupaszolóval? A lényeg, hogy hosszanti irányban vágjon, és a pengemélység is állítható legyen. Nem kellene sűrűn használnom, de amikor igen, akkor nagyon megkönnyítené a munkámat. Meglehetősen kellemetlen kézzel bontogatni a vezetékeket. Ennek az árát viszont eléggé borsosnak találom. Talán ha egy helyiértékkel előrébb lenne az a tizedes, de így...
Köszi előre is!
(#) szamóca válasza Tarbur hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
(#) SzervízMacska válasza Tarbur hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Szia. Én imádom a célszerszámokat,de amit linkeltél, a pofátlanság teteje egy darab müanyagért. Lacihoz hasonlóan javaslom, közelebb is nézz szét ( Jokari; Weidmüller; Haupa stb. ). Túl "messzi" nekünk az az ámerika...
(#) Tarbur válasza szamóca hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Hmmm, ígéretes. Na majd megsasolok egyet. Köszi szépen!
(#) b-max válasza Tarbur hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Szerintem egy jóképességű esztergályos megcsinálja neked némi apróért. Egyedül a penge beszerzés kicsit necces, de lehet sima tapétavágó késbe ami van, az is jó lenne.
(#) Doncso hozzászólása Dec 28, 2010 /
 
Ú, urak, ma megpróbáltam a műhelybe feltölteni a toneremet, hát nem sikerült, valahogy kipattant a kezemből, miközbe feszegettem a régi toneremet, egy kis porért, na széthullott, az összes festék ki, rá a hősugárzóra, az meg fújta szanaszét vadul, ááá, úgy néz ki a műhelyem most mintha felrobbant volna valami. Persze fogalmam sincs mivel álljak neki feltakarítani, benti porszívóval mégse kellene, mégiscsak festék. Meg ugye kellett nekem szőnyeg a műhelybe.
(#) SALáta válasza Doncso hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Esetleg sztatikus töltéssel? Nyomtatóba is így működik. Porszívót meg se próbáld! Por, azaz nagyon finom por. Mérgező is rádásul belélegezve.
(#) Doncso válasza SALáta hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Mérgező? Na az szuper. Lehet meg kellene próbáljam a mágnes hengerével a nagyját legalább összeszedni?
(#) Doncso válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Na, jóvan, egy óra aktív takarítással sikerült megszüntetni a kaotikus állapotokat. A mágnes bejött.
(#) elektrorudi válasza Doncso hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Legalább filmre vehetted volna !
(de szemét vagyok...)
Szerintem csak víz szűrős porszívóval van esély az összetakarításra. A szőnyegből még csak haggyán, de a polcokról, apró tárgyakról, nem lesz egyszerű...
Én egy kuka-zsákban szoktam tölteni a tonert. Persze előtte három darabot hazavágtam, mire a negyedik sikerült...
(#) elektrorudi válasza Doncso hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Mágnes?
Hoppá.
Tulajdoképpen miből van ez a por???
Megesküdtem volna, hogy valami műanyag, ami 150 fok körül olvad... Tévedtem?
(#) csjohnny válasza elektrorudi hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Műgyanta és korom keveréke, de ha mágnessel összetudta szedni akkor ez kétkomponensű toner volt amiben még van egy vaspor (Developer) nevű anyag is.
(#) Doncso válasza elektrorudi hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Megnézted volna mi? Majd legközelebb. Egyébként, érdekes anyag, a polcokról szerencsére a nagyja lejött mágnessel, majd kis nedves rongy sűrűn kimosva, egész jó lett, mondjuk rá is fért már a műhelyre egy kis takarítás, portörlés, a szőnyeg viszont neccesebb, valószínűleg tavaszal felszedem, felcsiszolom szemcsére a betont, és felületkezelem. Elég jól is néz ki. Bővebben: Link
A por meg tényleg érdekes, amit összegyújtöttem, vízbe nem nagyon oldódik, max nagyon sok vízbe el keveredik, de nem oldódik, és mágneses, meg persze 150c-on olvad. Érdekes cucc. De hogy én többet nem töltögetek a műhelybe semmit, pff, atya úr isten. Élmény volt.
(#) patexati válasza Doncso hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Szia! Ismerős a szitu.. Egyszer hasonlóan jártam.. A csavarhúzók,fogók nyeleit úgy megfogta nem akart lejönni róla! Nitrohigítóval jött le a nyelükről ez a por..
(#) Müszi válasza Doncso hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Tonert régen én is szedtem szét, kijött a festék (kicsi voltam még, nem tudtam mi volt benne), az asztalon sokáig ott volt a nyoma, alig jött le :no:
(#) nagy hoho válasza Doncso hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
A műhelyben csak pálinkát szabad töltögetni az nem megy kárba. Ismered a viccet? A skót elmegy az orvoshoz. Doktor úr szálka ment a nyelvembe. Az meg ,hogy történt kérdi a doki. A whiskym kifolyt a padlóra.
Következő: »»   106 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem