Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   130 / 434
(#) kadarist válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
El fog férni egy TO220-as tokozású FET? Mert egy olyat kellene beépíteni a régi helyére, ha hűtőbordás hűtést szeretnél a nyákhűtés helyett. A másik probléma, hogy nem is kapsz hűtőbordás hűtésű FET-et ebben az áram-feszültségtartományban.
(#) _ampervadasz_ válasza kadarist hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Igen, ha merőlegesen a nyáklemez síkjára helyezem el, és tudok rá rakni hűtőbordát is.
(#) hg1dmt válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Köszönöm a fáradozásodat.
Azt hiszem, hogy maradok a meglevő dugónál.
Az Ezermesterben 40 forint volt, mikor még volt Ezermester.
Kellemes ünnepeket, és BÚÉK!
(#) kowi hozzászólása Dec 24, 2010 /
 
Sziasztok!
Hol lehet kapni 5KV-os 0,75A-os 6*40mm-es üvegbiztit?
Kellemes ünnepeket.
(#) CIROKL válasza kowi hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Bocs de megtaláltam neked : Bővebben: Link
(#) kowi válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Ezt nem hiszem el!!!
Már mindenhogy beírtam de nekem nem adta ki.
Köszönöm nagy vagy.
(#) Jimmyfromhu hozzászólása Dec 26, 2010 /
 
Sziasztok,,,
Még új vagyok itt a forumon, és a segitségeteket kérném.
Érintö érzékelös kapcsolót szeretnék épiteni, de nemtalálok
sehol sem alkatrészt LS7541, vagy TT8486A, vagy S576, ezek mind hasonló jellegü IC-k, de bárhol kerestem nem jártam sikerrel. Elöre is köszönöm a segitséget.
(#) kadarist válasza Jimmyfromhu hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Szia!
Csináld meg hagyományos alkatrészekből: Bővebben: Link
(#) b-max hozzászólása Dec 26, 2010 /
 
2 dolgot keresenék, ehhez kérnék tanácsot, hol lehet beszerezni.
Az egyik 2.5 mm / 5.5 mm laptop tápcsati, eddig csak gagyit találtam, talán a conrád-nál lenne jó, de a többinél HQ, ret... csak gagyi van, forrasztásra a műanyag megolvad....

A másik pedig egy olyan anyag lenne, amivel a megforraszott csatit "kiöntöm" , valami sziloplaszt szerű dolog, tehát rugalmas, és szigelelő.
(#) qvasz2 válasza b-max hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Sziloplaszt helyett melegragasztó használatos. A gyári szerelhető csatikat is ezzel csinálják.
(#) erobi82 hozzászólása Dec 26, 2010 /
 
Keresek olyan kb 0,3-0,4mmes lemezt ami alkalmas lenne akkucellák összekötésére szerszámgép akkuban.
Vettem az ebayről egy fajtát, de az csak 5mm széles, meg elég vékony is. EZ konkrétan forrasztható is, de az sem lenne baj ha nem lenne forraszható, csak ne saválló legyen, mert olyanom már van, de nemtudom hozzáhegeszteni a cellához. Az se baj ha mondjuk A/3-A/4es méretű fel tudom szeletelni
(#) b-max válasza qvasz2 hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Igen, tudom, de sztem egyszerűbb lenne melegragasztó helyett valami lassabban kőtő, és könnybben alakitható cumó.
(#) flyingdoctor válasza qvasz2 hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Szia!
Én is kipróbáltam már műgyantát, de azzal is nagyon macerás bánni, mert teljesen folyósan nem lehet használni, viszont pontosan a gélesedés kezdetekor be kell önteni mert utána villámgyorsan megköt. Azt szeretném kérdezni, hogy melyik ragasztóstift a legalkalmasabb a csatlakozó kitöltésére (milyen az optimális minőségű)?
Üdv.:
Laci
(#) sprofan válasza b-max hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Valami rossz adapterről leműtesz egy törésgátlót, azt ráhúzod a kábelre, majd kiöntöd epoxival. Egyik oldalt a dugó, másik oldalt pedig a törésgátlón keresztül a kábel lóg ki belőle. Lefested feketére, és mint ha gyári lenne Az hogy folyós, az meg nem gond, sablonba kell önteni és kész. Meleg ragasztó nem jó, mert az túl rugalmas, és előbb-utóbb letörne a forrasztásról a kábel, meg igazság szerint sosem fogja meg olyan szépen a csatit mint valami erősebb ragasztó.
(#) b-max válasza flyingdoctor hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Nekem az a bajom a melegragasztóval, hogy nem tudom rendesen beledolgozni a 2 polus közé, lévén meleg, és szétégeti az ujjjam .
Azért gondoltam hideg megoldásra, elkenem, és ráér megszáradni.
(#) mex válasza b-max hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Sokszor használok UVERAPID ragasztót. Ez kétkomponensű anyag, van belőle 20, és 5 perces kötési idejű változat is. A két komponenst egyenlő arányban összekeverve a kitöltendő részbe öntöd és vársz a kötés megszilárdulásáig. A ragasztó kissé rugalmas marad a teljes szilárdulás után is. Hígfolyóssá én némi melegítéssel teszem (ha szükség van rá), ezt hajszárítóval érdemes végezni. Ilyenkor a kötési idő is felgyorsul, erre oda kell figyelni.
Papír és festékboltban található.
(#) PICer hozzászólása Dec 27, 2010 /
 
Hello, hallottam hogy Vácott van a rendőrség környékén egy elektronikai üzlet. Tudna valaki pontos címet és cégnevet mondani? Google-be már néztem. A Bajinál meg nincs amit venni akarok. Köszi!
(#) Mybuster hozzászólása Dec 27, 2010 /
 
Sziasztok!
Debreceni vagyok nem tudtok valami elektronikai boltot ahol LM3914 IC tudnék venni! Köszi!
(#) PICer hozzászólása Dec 28, 2010 /
 
Nagyon örülnék, ha valaki mondana egy üzletet Budapesten a Nyugati PU környékén, ahol lehet 38kHz-es quarz-t kapni. (LOMEX, HQvideo kilőve)
Hestore-ban tudom hogy kapható de az túl messze van..
A google-ben való keresés már nekem is eszembe jutott!

PICer
(#) Frankye válasza PICer hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Például.
Bár nem értem, miért van messze az Örs vezér tere a Nyugatitól...
(#) PICer válasza Frankye hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Köszi a linket. Azért hestore túl messze van, hogy 1500ft-ot elköltsek útiköltégre 2db 38kHz xtal -ért- remélem megválaszoltam a kérdésedet PICer
(#) slogan válasza PICer hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Valamit valamiért !
(#) Frankye válasza PICer hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Van futárszolgálatis, de szerintem ha megkérsz itt valakit, akkor szívesen elhozza Neked a saját rendelésével együtt, és elküldi postán. (Én is segítettem már így másoknak sokszor.)
(#) hadnagyakos válasza Frankye hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Ha már postázásról van szó, akkor ajánlom a postás szállítást. Előreutalás után 480Ft a szállítás. Szerintem ilyen olcsón nem jön ki sehogy a szállítás. Én is mindig így rendelek.
(#) Sir-Nyeteg hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
UV-festéket keresek, elektronikai panelek megjelölésére. Mindenhol UV golyóstollat dob ki a kereső.
Nem nedvszívó felületre kell, így eléggé korlátozott a dolog, legalábbis szerintem.
Ezt az egyet találtam. Nettó ár, szállítással 7000ft. Kicsit sok.
Van valakinek tapasztalata UV festékre?
Köszönöm!
(#) Szebence válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Szia!
Van a régi fajta sárga színű sorkiemelő filc... Az nem UV, mondjuk nyákról simán le is törölhető
Minden esetre próbáld ki, egy fehér lapra húzol vele egy halvány csíkot, UV alatt teljesen látható lesz.
(#) Sir-Nyeteg válasza Szebence hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
OK, helyesbítenék akkor:
nyákról nem letörölhető, és sima fényben nem látható festéket keresek
Köszi!
(#) Zozi85 válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Kreatív boltokban van kis kiszerelésben ilyen festék.
Villanykapcsolókat dekorálnak meg csillagokat festenek vele hálószobák plafonjára.
Conradban is láttam már, de nem tudom ott milyen árban mérik.
(#) Sir-Nyeteg válasza Zozi85 hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Köszi, eddig még nem találtam ilyen helyeken. Conradban is olyan van, ami alapból valamilyen színű.
Azért köszi.
(#) westhorses hozzászólása Dec 30, 2010 /
 
Tudna nekem valaki segíteni hogy hol tudok a neten erősáramú cuccokat rendelni ? Olyat mint pl a Hestore!
Választ előre is kösz
Következő: »»   130 / 434
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem