Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Témaindító: Müszi, idő: Okt 19, 2006
Témakörök:
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Mérgező, másod sorban pedig letapad a tüdőben! Valami maszk foghat egy kevéskét..
Tudom, nem kértél tanácsot, de... a műgyanta nem teszik? Tartós, bármilyen színű, és könnyen felmosható róla a tonerpor !
Az előző munkahelyemen az összes helyiség ezzel lett leterítve. Az egyik barátom pedig két hete burkoltatta be vele a műhelye aljzatát. De csúszágátlót is tetetett rá, mert nála olajveszély is fennáll.
Eltört a satum. Érthetetlen miért most, hiszen csak egy 20x3-as laposvasból hajlítottam bilincset. Talán már régen készül rá, csak most lett végleg elege, mert korábban volt nagyobb terhelés is, de a satu éppen azért van, hogy abban kalapáljon az ember.
Őtlet? Új satu 35000Ft, tehát ez kizárt? Hegesztés nem tartós megoldás? Valahonnan kellene szerezni egy másikat. A jelenlegi 120-as volt, de nagyon nyitott vagyok a méretben, ha valakinek van elfekvőben fölösleges, akkor én tudnám hasznosítani (ha kicsit kopott, vagy esetleg a színe nem harmonizál, az nem kizáró ok) .
Üdv!
Írnál erről a műgyantás megoldásról? (pl: tartósság, elektromos szigetelő képesség, vízállóság, ütés/vegyszer/olaj/stb állóság) Köszi
Sajnálom, hogy kár ért, de...
talán van olcsóbban is: 150-es fix áras Ezt fél perc alatt találtam. Szerintem, ha kicsit körülnéznél a használtak között, még sokkal olcsóbban is lenne.
Hol tört el? Apám is volt ilyen ügyes, és csak a menetet kellett cserélni, egy leesztergált fejű csavar volt az ára. A mozgó fej végén kell, hogy legyen egy "szög" ami a menetes szárat rögzíti a fejhez.
A másik a festékpor; fénymásolóból bányáztam ki utoljára, nem is keveset, egy kétliteres befőttesüveg 3/4ig lett. A körülötte levő alkatrészeket elég nehezen tudtam letisztítani a portól, ez sajnos ilyen.
Egy ügyes hegesztő meghegeszti. Nekem is van ily módon "patkolt" satum. Érdeklődni kell, hol-, ki van felkészülve öntvény szakszerű hegesztésére. Hozzá való pálca, begyökölés, hegesztői rutin, szakszerű előmelegítés, majd hűtés. Meg lehet jóra csináltatni, csak kell találni rá embert. Nekem ismerős csinálta, munkahelyre vittem be neki (tehát neki sem saját berendezések), aztán ott készült el.
Hol tört el lehet tudok segíteni.
Az öntvény is hegeszthető csak nagyon érteni kell hozzá. Egyépként a belinkelt satut ismerem nem egy rossz szerkezet és még van benne anyag . A multkor akartam venni egy gépsatut amikor megemeltem akkor vettem észre hogy aluból van . Ha veszel nézd meg jól mit veszel nehogy valami kínai legyen.
Egy valamirevaló jó állapotú hagyományos mindenütt e-körül van. Vagy mázlival ki lehet fogni néha olcsóbban.
Én csak arra reagáltam, hogy nem feltétlenül a 35.000,- az utolsó szó.
Ha nincs ismerôsöd, nem gazdaságos a javítása. Az öntvény-hegesztés súlyos ezresekbe kerül - centinként...
Ja az öntvény pálca darabja nem semmi akár 1000-2000 forint is lehet ,nem beszélve arról hogy az öntvényt nem egyszerű hegeszteni mert elő kell melegíteni amit házi körülmények közt nem is tudsz megoldani mondjuk egy jókora satunál.
Aztán még ott van az öntvény széntartalma ami nem mellékes ezért a hegesztés végeredménye nem biztos kielégítő lesz ? Így nem hegeszteném , bármi más megoldás előnyösebb , akár még egy régi használt satu vásárlása is , amit szépen rendbe teszel .
Részleteket hivatalos forgalmazóktól tudhatsz meg. Pl. Novia KFT.
Személyes tapasztalataim: - tonnás tömegű áruk állandó mozgatását békával (raktári igénybevétel) gond nélkül bírja. Gyakorlatilag az összes raktár már ilyen aljzattal készül. Vagy az összes áruház. (nézz meg egy TESCO-t... vagy...) A beton közben porlana, töredezne. - Tisztítása egy felmosó ronggyal: hipp-hopp. - Leterítése amatőröknek is rém egyszerű: kiálló részek eltávolítása, portalanítás, zsírtalanítás, bekeverés után elterítés, glettvassal, teddy hengerrel, vagy "léccel" lehúzás (vastagságtól függően). - A felület tükör síma, de alapjában nem csúszik. Ha zsíros, olajos műhelybe használják, akkor csúszásgátlót (kvarc homok) érdemes belekeverni - Elektromos szigetelő képesség? Nincs adatom, de... műgyantával öntenek ki minden nagyfeszültségű alkatrészt (pl. sorkimenő trafó) - Vízállóság? Ilyenből kíszítik az úszómedencéket, fürdőkádakat - Ütés? Ha ráejtesz egy kovács üllőt, hát bizony kilyukad (a betonnal együtt...) - olaj / vegyszer? Most hirtelen nem tudok olyan anyagról, ami megtámadja. De a hangyasav.... talán...
Igen, én sem bíznék a hegesztés mechanikai tűrôképességében, erre nem is adnak garanciát. Anno' egy szétfagyott motorblokkot szerettem volna megcsinyáztatni, de olcsóbb lett egy komplett bontott motort hivatalosan berakni...
Hmm, köszi a választ, ez nagyon jól hangzik! Milyen árba mozog?
Mindenkinek köszönöm a javaslatokat.
Amit elektrorudi és Doncso ajánl, az egy elég fura szerkezet. Elismerem, olyan mintha stabil lenne, de amihez nekem volt "szerencsém" az borzalmas volt. Annyira bizonytalan a megvezetése, hogy a mozgó pofa (ami itt éppen a külső) jobbra-balra billeg. De nem kicsit ám, közel 1mm-t. És ez tovább romlik ha nagyobbra nyitja az ember. KTobi, albinolynx, dobo! Mellékeltem képet a törésről, most már látszik, hogy nem hirtelen történt, mert a töret felületén jól látható, hogy már közel 1/3-a régen be volt repedve, csak nem vettem észre. Minden hegesztéssel kapcsolatos lehetőségre nyitott vagyok, de egyáltalán nem bízok ebben. szamóca! Pont ilyen volt ez is (első képeden), stabil fecskefarok megvezetéssel, tökéletes stabilitással. Ilyen lenne jó, de nem válogatok igazából. Idő közben azért itthon is szétnéztem, és találtam egy "satunak látszó tárgyat". Békebeli, nagyjából 30-35kg. Erről is teszek fel fotókat. Sajnos van vele 3 gond, amiből az első kettő még nem is lenne olyan nagy baj. 1- Az egyik oldalán van egy hosszú hegesztés a fecskefarok oldalán. Belül nem látszik repedés, de gondolom volt vele valami, azért hegesztették meg. Egyébként a varrat igen szakszerű. 2- A felfogatása nem felülről történik 4 csavarral, hanem kettő homlokról, és egy felülről. A satupadom nem ideális ehhez a kialakításhoz, de ezen egy kis alakítással tudnék segíteni. 3- Ez a fő gáz vele. A mozgó pofa fel-le mozog. Jobbra-balra alig, de fel le legalább 1,5mm-t. Elsőre azt hittem ez nem is baj, de mikor fogtam bele valamit, akkor már rájöttem, hogy baj van. Mikor a két pofa közelít, akkor a tetejük nincs egy vonalban, mikor megtörténik a szorítás, akkor a belső pofa "hozzáeemelkedik" a külsőhöz. Gyakorlatilag bármit is fogok bele, a szorításkor az meg fog billeni, nem lesz soha vízszintes vagy függőleges.
Ennek az ára engem is érdekelne.
De annó mikor néztem, teljesen horrorisztikus volt. Az hogy szigetelő, nem biztos, hogy jó, lásd ESD védelem.
Tudsz olyan módszert, amivel gazdaságosan lehetne a talált satum fecskefarok kotyogását csökkenteni?
Esetleg "felhúzni" egy érintővel a felső felületét, és egy vékony hézagolólemezt közé tenni? Vagy "felrakni" szintén a felső felületet, és ezt lemunkálni pontos méretre?
Nekem is pont ilyen satum van (igaz az nem tört el, gondolom nem kis részben azért mert eszembe sem jutna rajta 3-as laposvasat kalapálni :no: ).
Arra van nagyobb műhely, nagyobb asztal nagyobb satu... Megprobálhatod meghegesztetni, különösen ha valaki bevállalja. Utána még sokáig kiszolgál abban amire való: Menetmetszéshez, fúráshoz megfogatni, stb.. Vagy, bár ez nagy eretnekség: Összefogod a két törött darabot, átfúrod alulról (javasolt oszlopos fúrógép) kétoldalon és fúrsz bele menetet (a felső felébe). Az alsó felén pedig átfúrod nagyobbra és süllyeszted. Ezután a törésfelületet sebbenzinnel lemosod, száradás után kétkomponensű műgyantával (vagy jobbal) bekened és két csavarral összehúzod izomból. Kicsorduló ragasztót letörlöd. Egy hét múlva lefested és örülsz. És soha többet nem kalapálsz rajta laposvasat...
A hézagoló lemezelés az a kézenfekvőbb megoldás a hegesztést nem ajánlom az előbb felsoroltak végett .
Ne bolondozz már! Mi bajod van a 20x3-as laposvassal? Azt miért ne lehetne hajlítani egy 120a-as satuban? Inkább a 30x5-ös volt a baj, amit eddig rendszeresen kalapáltam benne. 20 évig bírta, mostanra elfáradt.
De itt a hegesztés csak nyomásra lenne igénybevéve, nem pedig hajlításra, tehát a merevségi aggályok itt nem érvényesek. Sokkal inkább a széntartalom a gond, és az se a merevség miatt, hanem ha felkeményedett részek alakulnak ki a hegesztett felületen, akkor azt nagyon nehéz lenne megmunkálni.
A hézagolólemez meg azért problémás, mert a siklás miatt könnyen elmozdul, nehéz ügyesen rögzíteni. De valóban ez tűnik egyszerűbbnek, mondjuk 1mm-es bronzlemez, és mondjuk ragasztással rögzítve. (egyenlőre nem kapkodok, mert talán lesz még egy másik satu is)
Ha a 120-as satu alatt 120 Kg-ot értesz akkor azon tényleg lehet kalapálni ahogy tetszik
Ha 120 mm pofaszélességet, akkor csoda hogy eddig húzta...
Nem ragasztanám inkább csavar és ehhez tökéletes BK csavar ami süllyesztett
Laci, miért rontana a helyzeten a ragasztó a csavarozás mellett kiegészitésként?
Nem ront semmit , most ezzel a fecskefarok fel újítására vonatkozó hézagoló lemez felfogatására utaltam .
1mm vastag lemeznél ez elég határeset lehet, de majd meglátom.
Nézz körül a "műgyanta" vagy a "hol kapható" fórumokon, esetleg fordulj egyből valamelyik forgalmazóhoz az áráért (google).
Nézd, se rá- se le- beszélni nem akarlak. Miért is tenném?
Az ár mindíg relatív. Mihez képest horrorisztikus? Most az építőiparban dolgozom. Tudom, hogy az elmúlt másfél évben, a beruházók a saját sza...kat megennék, csakhogy olcsóbban kijöjjön a beruházás. Ennek ellenére, eszük ágában sincs semmilyen más anyagot használni. Vajon miért? ESD: Nem ismerek olyan ipari létesítményt, ahol az ESD védelmet a padló vezetővé tételével oldották volna meg (vaspadló?). Annak idején, az ESD védett munkahelyek kialakítását, az asztal vezető gumival történő borításával (földelésével), és földelt karperecekkel oldottam meg. |
Bejelentkezés
Hirdetés |