Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi házikészitésű jelerősségmérő
Lapozás: OK   1 / 1
(#) sanyo hozzászólása Máj 22, 2007 /
 
Hello! Mivel igen messze vagyok a wiFi servertől így szeretnék építeni valami jelszint mérőt, hogy valamilyen jelet egyáltalán be tudok fogni. Valami olyanra gondoltam, hogy rezgőkört építeni 2,4Ghz-re és lemérni, hogy generálodik-e az antennámban jel vagy nem, hát valami ilyesmi előre is kössz a segitséget!
(#) Gory válasza sanyo hozzászólására (») Máj 22, 2007 /
 
Nézz körül a mondjuk Maxim honlapján. Ott is vannak ilyen rádiós vevő IC-k 2,4Ghz-re is. Ezeknek van RSSI kimenetük, ami a rádiós jelerősséget szolgáltatja neked. Ezt egy AD konverterre téve számadatot is kapsz.

szerk: Megnéztem a Maxim-nál csak használhatatlan tokozás van és datasheet is csak kérésre. Más gyártót kell nézni.
(#) Kera_Will válasza sanyo hozzászólására (») Máj 23, 2007 / 4
 
Felesleges építeni térerő mérőt.

Rakjál be 1 Wifi kártyát a gépedbe 1 antennát rá és a NETSTUMBLER progi mindent megmond a környéked wifi forgalmáról.

(Ha másnem akkor kérjél kölcsön 1 kis időre ilyen kártyát legjobb ha 1 notebbok + PCMCIA Wifi kártya és külső antenna csatijára 1 jobb antenna
pl.: helikalis akkor polarizációra sincs gondod.)
' biztos Optikai rálátás szükséges , távolság növekedésével egyre nagyobb nyereségű antenna )

Csatikra jelszintekre eszközökre védett/védetlen állapotuk stb ..stb .. .. mindent látsz --- gyártók tipusok ..stb ..stb SSID

Attól hogy vhol vmi 2.5 gigás térerőt látsz az nem mond semmit az lehet 1 fröcsögősebb mikro sütő is .

Vagy bármi más szomszéd wifi eszköze akármi ...

Mivel impulzus üzemű a modulációs rendszer akkor meg pláne nem tudsz 1értelmű térerőt látni .

Építeni meg elég macerás 2.5 gigára bármi eszközt háztáji körülmények közt.

Esetleg keresgéljél 2.4Ghz 13 cm sávú amatőr adóvevő berendezés leírásokban. 2,4Ghz ATV adó vevő leírásokban 2,4Ghz ATV átjátszók
De tuti nem hozod ki 5 ezer Ft amibe bármelyik USB/PCMCIA/PCI eszköz kerül !
(#) Lucifer válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 23, 2007 /
 
Szia!

http://www.mrx.com.au/wireless/TestGear2_4ghz.htm

Itt van egy ilyen amit írtál. Megfelelően gyors diódát nehéz hozzá találni. Meg szerintem csak szórakozni jó. Fogadd meg az előttem szólók tanácsait, és fogj egy WLAN kártyát, és azzal kísérletezz.
(#) Kera_Will válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 23, 2007 /
 
No igen ez arra jó hogy fél centire meg lesd a wifi adód kimenetét , esetleg arra is jó hogy 1 mikrósütő által kibocsátott szmog relatív szintjét mérd meg.
(#) Lamix1982 hozzászólása Júl 27, 2007 /
 
Hali mindenki! Nekem is hasonló a problémám csak annyia változás hogy én software-be keresek ilyet de mivel nem látom a képet igy hangos jelerősségmérő kéne. Előre is köszi a segitséget
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem