Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   16 / 114
(#) zolika60 válasza Mazsika hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Szép darab, látom egyből a karácsonyfa alá tetted.
(#) Mazsika válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Hát igen... úgy kb 25 évet vártam erre a napra...... Nagy öröm ez! Igyekszem is megosztani. Valóban szép gép a TEAC, és egy rövid próbát tettem, működik is rendesen. Majd takarítgatni kell bizonyára, tettek bele valami szerviz alkalmával olyan zsírt, ami ragad, így a görgők behúzása kissé lassú és elengedni is lassan engedi le. Lehet hogy nem megfelelő a kenőanyag.
(#) elektrorudi válasza Mazsika hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Gyönyörű készülék, gratulálok hozzá!
A fejek, twin fejek? Vagy esetleg kombinált fejek vannak benne? Bár azt, azért nem hiszem...
(#) zolika60 válasza Mazsika hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Lehet, hogy a gyártás során zsírozták utoljára, és a "megkövült" zsír okozza a problémát. De egy alapos tisztítás kenés helyrehozza.
(#) Mazsika válasza elektrorudi hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
köszönöm szépen!

a fejek száma itt ebben a gépben 6 , mert ez mindkét irányban képes rögzíteni. tehát balról jobbra: törlő - felvevő - lejátszó - (reverse : lejátszó - felvevő- törlő) fordított sorrendben, ha visszafelé jön a szalag.
(#) Mazsika válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
lehetséges, majd megnézem, bár az eladó azt mondta, hogy valaki szervizelte a gépet és ő tett bele zsírt.
(#) zolika60 válasza Mazsika hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Az sem lehetetlen persze. Majd látod.
(#) Mazsika válasza elektrorudi hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Gyorsan szereztem hozzá egy pár orsót is:

és íme:

4.jpg
    
(#) Action2K válasza Mazsika hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Persze NAB-osat. Ha már lúd... Mi meg sárguljunk mint az akril? Ejnye-ejnye.
(#) veroka válasza Mazsika hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Érdekes elrendezés, hogy a capstanok előtt vannak a törlőfejek...Ez pedig még jól jöhet

Kicsit irigykedem, a lakás dísze lesz ez a gép. Gratulálok.
(#) Mazsika válasza veroka hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Szia, köszi a linket letöltöttem.
Bizony hasznos lesz.
köszi a gratulációt. Hát szép darab az biztos, de lesz vele sok munka mire helyrehozom. Vannak nyűgjei
(pl. a görgőknél egy két helyen hiányoznak azok a kis távtartó alátétek amelyek a görgővezetést biztosítják. Még nem tudni, honnan fogok szerezni )
(#) elektrorudi válasza veroka hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Jó, hogy felraktad a kapcs. rajzot. Ha előbb látom, nem is kérdezek ilyet: (#875564)
De a fényképen nem láttam a törlőfejeket. Egyébként biztos, hogy a capstainok előtt vannak a törlő fejek? Mindkét görgő feszíti a szalagot? Vagy csak amelyiknek az aktuális irányba húznia kell?
(#) veroka válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Mazsika majd felel a görgős kérdésre, nekem sajnos még nem volt szerencsém TEAC magnókhoz. Hasonló fejekről itt találsz képet, bár az egy X-2000. A képek alapján egyébként szerintem mindkét görgőt rányomja a tengelyre.
(#) Mazsika válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Igen, ez dual capstan rendszer, két görgő egyidejűleg végzi a szalag továbbítást. A törlőfejek a capstan előtt helyezkednek el. AZ X-10R fejrendszere úgy tűnik, nagyjából ugyanaz mint a belinkelt X2000-esé.
(#) Abukodonozo hozzászólása Jan 4, 2011 /
 
Hozzáértőbbek, sziasztok!

Egy régi Philips stereo magnóm van, minden tökéletesen működik rajta, egy dologgal van csak gondom. A magnóval készített felvétel visszajátszásakor az egyik csatorna egy kicsit mélyebb, pont annyira, hogy zavaró legyen. A szalag jó amire veszek, a jelforrás rendben, a fejek is jó állapotban vannak, tiszták. Egy fejpolírozás segítene rajta, vagy az előmágnesezéssel lehet a baj? Más felvétellel nem csinálja, csak azzal amit rajta veszek fel...

Előre is köszönöm a segítslgeteket!
(#) Rober_4 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Akkor a fejen nincsen kopásnyom?
(#) Abukodonozo válasza Rober_4 hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Nincsen, nem értem miért csinálja...
(#) gkari válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Annak a csatornának, amelyik "mélyebb", meg kéne mérni a felvételi karakterisztikáját, lehet, hogy ott a bibi.
(#) Mazsika válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Kellene egy teszt szalag, vagy egy jelgenerátor és egy szkóp a hiba feltárásához (szerintem) de majd a nálam okosabbak kiegészítik.
(#) zolika60 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Kombinált fejes, vagy külön van felvevő és lejátszó fej?
(#) Abukodonozo válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Sziasztok!

Külön van felvevő és lejátszó fej benne.
(#) gkari válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Szkópnál pontosabb, ha mV. mérővel méred a felvevőfejen a szintet. Mérőszalaggal a fejbeállítások, szalagvezetés és a lejátszóerősítő(kb.!)mérhető.Persze a beállítás egy szalagtipusra lehet csak ideális, ha ez az adott gépen nem kapcsolható, akkor ált. egy jóféle FeO-hoz kell belőni. Javasolom tanulmányozni:"Sztereo magnók szervízkönyve", és "Magnósok kiskönyve"c. könyveket, letölthetők:innen -"elektronika" mappából.
(#) zolika60 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Akkor lehet, hogy a felvevőfej beállítása hibás.Ha van olyan üzemmódja, hogy a felvett jelet azonnal lejátssza akkor könnyen beállíthatod. Ha nincs kissé macerásabb. Szkópod van?
(#) Abukodonozo válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Nem, sajnos szkópom nincsen, de ha minden kötél szakad, akár egy számítogépes szkóp program is megoldás lehet. Tételezzük fel, hogy a felvevő fej a hibás, véleményem szerint ez lehet. Már nekitápászkodtam a Csabai Dániel féle Hangtechnika amatőröknek könyvnek, de amíg a velősebb részekig eljutok, addig is milyen úton induljak el? Ha a felvevőfej jó akkor ott nem lehet hiba, marad a vezérlő(?) elektronika. A vevőfej beállítása alatt mit értesz pontosan?
(#) Abukodonozo válasza gkari hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia gkari!

Köszönet az irodalomért amit linkeltél, nincs mérőszalagom, e nélkül kell boldogulnunk...
(#) gkari válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
A felvevőerősítőhöz nem is kell mérőszalag, csak hanggenerátor, és cca.100kHz-ig mérő mV mérő.Szerintem nem ártana az előmágnesezést is ellenőrizni-ide már jó,ha van szkóp, de nem muszáj, feszejméréssel is megy(vigyázat, itt 10,vagy még több V-nyi lehet).Mérőszalagot egy hiteles magnón lehet készíteni. Zolinak jó az ötlete, mert ha ez lehetséges, akkor az egész valóban egyszerűbb. Jó volna, ha meg lenne a"service manual". A fejek beállítását az ajánlottakban megtalálod, de a két csatorna különbözősége csak akkor lehetséges, ha a felső fejmag(bal csat.) nincs a szalag által teljesen "takarva".
(#) Abukodonozo válasza gkari hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Az előmágnesezésről kell dokumentálódnom... A gyakorlatban, hogy tudom ezt ellenőrizni? Láttam már magnókat, amikben ezt piszkálták, egy nyákon lévő potencióméter(ek) seítségével. A legjobb az lenne, ha a napokban készítenék egy stereo digitalizált felvételt arról, hogy mit is produkál a magnó. Szerintem biztos, hogy valamelyikőtök kapásból megmondja a probléma okát, csak én nem hallom, mert most kezdtem el "magnózni"... Rossz ötlet?
(#) gkari válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Hát az ötlet nem az igazi, mert a hangzásból ezt nem lehet megállapítani. Az lenne a jó, ha tudható lenne a készülék jellemzői közül:fej(-ek) tipusa-minden fejre megadja a gyártó pl. az előmágn. fesz.-t, vagy(és)áramot-, oszcillátor jellemzői(ha jól töröl, nagy baja nem lehet). Apropo, áruld már el végre, hogy mi a tipusjele a gépnek, hátha valaki villantja a "manual"-t!
(#) Abukodonozo válasza gkari hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Magnócskám típusa: Philips N4414; sajnos még nem volt időm utánanézni semminek...
(#) gkari válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
A 4418 leírása megtalálható:"sztereo magnók szervízkönyve 1"-ben-letölthető ugyanonnan-szerintem alig van különbség ez, és a tied között.
Következő: »»   16 / 114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem