Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   13 / 145
(#) LGS94 válasza Norberto hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Értem akkor szerintem megépítem a főoldalon lévő erősítőt hozzá!
(#) hapro válasza petemazi hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Mert úgy még véletlenül se kerülhet rá ha nincs a panelon az egyenirányítás?
(#) belganarancs hozzászólása Dec 27, 2010 /
 
Sziasztok! Lenne egy eléggé láma kérdésem.Megépítettem ezt.
Arra lennék kíváncsi,hogy ráköthetem-e a PC-m line out-jára.Most a fülhallgató kimeneten használom,itt is jó,de ha át lehetne tenni,akkor áttenném..

Üdv.:Zoli
(#) storm válasza belganarancs hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Teljesen mindegy hova kötöd a lényeg az hogy amire rákötöd abból jöjjön ki elég jel a kreálmány meghajtásához. Jelen esetben a gép de abból tuti kijön anyi
(#) Kriszdm hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
Találtam egy kapcsolást amit szeretnék megépíteni de nem találok sehol olyan IC-t ami benne vanBővebben: Link Érdekelne hogy lehet-e helyettesíteni LM 386-SMDvel :miaz: Sennheiser HD 418 fülhallgatóhoz szeretném megépíteni :smile: ha valakinek van jobb ötlete szivesen meghallgatnám
(#) CIROKL válasza Kriszdm hozzászólására (») Jan 2, 2011 / 1
 
Lehet pedig kapni igaz nem 2 forint darabja : Bővebben: Link
(#) l48 válasza Kriszdm hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Az LM 386 egy más vílág, fentről nézve, de azt látod az árából is.
(#) Kriszdm hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
akkor inkább építsem meg ezt a fajta erősítőt? olcsóbb is és a célnak megfelel apropó mennyivel szól jobban az OPA2132PA IC ?? És hol lehet beszerezni LM-1086-os IC-t ? jó sok bajom van mi?
(#) Kriszdm hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
Bocsánat a sok hülye kérdésért csak ez lesz az első dolog amihez hozzáfogok és szeretném ha tényleg jól sikerülne
(#) hapro válasza Kriszdm hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Rakjál bele NE5532 IC-t. kb 100Ft, vagy TL072 IC-t azt minden boltban kapni, ha az OPA-t sokallod, vagy nem tudod beszerezni. Messze nem lesz olyan jó hangja mint OPA-val (valószínű), de működni fog, és ha foglalatba rakod az IC-t akkor bármikor kicserélheted, ha majd veszel egyet helyette.
Ja és elektronikai alkatrészboltban kapsz ilyeneket. vagy online felületen megrendeled, és házhoz viszi jó pénzért a postás. hqvideo, lomex, elektronikai-alkatresz, elektrokontha, hestore, stb...
(#) Kriszdm hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
** és még vmi hogy a gitár jack-je helyett betehetem azt a jacket amit majd az Ipodba dugok az erősítőből nem?
(#) bakos13gab válasza Kriszdm hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Annak a kapcsolásnak elvileg az az IC a lényege (nekem működik TL072-el is szépen). Amúgy fel kell hívni őket (Elektrokontha és Lomex), hátha olcsóbban beszerzik.

Töröltem, bocs az előbb marhaságot írtam. A 2134 és a 2132 nem egy széria...
(#) Kriszdm hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
Ebbe az áramkörbe hova kéne raknom a hangerőszabályzót és a ledet? Eredetileg ezt az erősítőt szerettem volna megcsinálni de észrevettem hogy ebben a kapcsolásban csak 1 jack dugó van valaki segítene? Akkor vagy az első áramkört kéne segíteni át variálni,vagy a másodikba belerakni a jack foglalatot.Melyik lenne egyszerűbb és h csináljam? :nemtudom: tudnátok küldeni egy olyan nyáktervet amin 2 jack dugó van,hangerőszabályozó,kapcsoló és led ami jelzi milyen állapotba van a készülék? lehetőleg 1, maximum 2db 9V elemre tervezve? :wow3:
(#) bakos13gab válasza Kriszdm hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Azért egy jack-es, mert hogy ez mono (tulajdonképpen az egyik oldal). Az OPA2132 IC-ben két "olyan háromszöges ()" rész van. Mivel két műveleti erősítős, ezért IC-ből elég egy darab, de minden mást kétszerezned kell. A hangerőszabályozót a bemenetre kellene kötni a 0,22µF-os (mindenképpen jó minőségű MKP kondenzátor) elé. Ezt a részt lemásolhatod bármely más erősítőből. A táp meg nincs a rajzon, így azt ebben ne kösd sehova. Hogyan akarod használni? Hordozhatóan két 9V-os elemről, vagy adapterrel és trafóval táplálnád?
Ezt az oldalt legalább a rajzok szintjén nézd át. Ebben van a táp is hozzá. Szimpla 9V-ról és 2db 9V-os elemről is.
Én nem készítettem hozzá nyákot, egy próbanyákon raktam össze.
(#) Kriszdm válasza bakos13gab hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
A link amit küldtél az tetszik de ott nincsen hangerőszabályozó csak 2 kapcsoló vagy tévedek?Én Ilyet szeretnék összerakni annyira részletes és mindne szépen van rajta elhelyezve
(#) bakos13gab válasza Kriszdm hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Én is ilyet akartam, de ez lett belőle...
Hát kéne egy doboz, hogy tudd a méretet. Én a lomexben vettem pici előre gyártott nyákot, amin összedrótoztam. Van a rajzokon is hangerőszabályozó, anélkül veszélyes lenne. Hát nem egy vészes kapcsolás, próbálj meg rajzolni hozzá, mondjuk Sprint Layoutban.
Elsőként rakd össze "deszkán", hallgasd meg és csak utána dobozolj.
(#) Kriszdm válasza bakos13gab hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
"Próbálj meg rajzolni hozzá," Nem sok esélyét látom 2 éve tanulok eltechet és csak kondira meg ellenállásra tudok feszültséget és egyebeket számolni műhelyen meg drótokra kell ráforrasztani az ónt szal sok szakmai tudás nem szorult belém Hajnal 3 óta keresem azt a kapcsolási rajzot de eddig semmi csak kész erősítőkről találok képet azzal meg nem sokat érek el sajnos
(#) belganarancs válasza Kriszdm hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Talán ez alapján menni fog.

Üdv.:Zoli
(#) Kriszdm válasza belganarancs hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Ez jó csak az a baj h értékek nincsenek rajta nincs meg ennek a a kapcsolási rajza?
(#) bakos13gab válasza Kriszdm hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Hát ugyan az lehet, mint az alap esetben. Próbáld meg visszakövetni. Van kb. 16-20 alkatrész. Ennél többet akkor tudnék segíteni, ha összeraknám helyetted.
(#) Kriszdm válasza bakos13gab hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Jogos
(#) JZoli válasza Kriszdm hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Miért nem építesz egy olyan áramkört meg, amit itt a fórumon már valaki megépített? Egy ilyen esetén biztosan több segítséget kapnál a megépítőtől. Ha ennyire kezdő vagy úgy sem megy részletesebb leírás és komolyabb segítség nélkül. De ha panelt nem tudsz csinálni hozzá úgy is "halott" ügy ez.
(#) bakos13gab válasza Kriszdm hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Ha megveszed az eredeti kapcsoláson lévő alkatrészeket, akkor passzolniuk kell. Fogj egy IC adatlapot, abban benne van a lábkiosztás. A legtöbb OPA-nál azonos (legalább is az említetteknél). Én javaslom, hogy egy NE5532-vel nyiss vagy egy TL072-vel. 100 Ft elfüstölése nem fáj annyira, mint 2000Ft-é. Ezzel is szuperül kell működnie. Tegyél be egy precíziós foglalatot és ebbe süllyeszd az IC-t, így nagyon egyszerűen lehet pakolászni, ahogy előttem javasolták. Szerezz a PDF-ben lévőhöz hasonló próbanyákot és rakd azon össze. Ha kell ilyen eredeti Altoids-os doboz, abban is tudok segíteni, de mindjárt fenékbe rúgnak a reklámért.
(#) Kriszdm válasza bakos13gab hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
A doboz jól jönne mert nekem túl pici van amúgy próbapanelen rakom össze és az IC-t foglalatba rakom így legalább könnyebb lesz mindent cserélni
(#) bakos13gab válasza Kriszdm hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Ha kell valamiben majd segíteni, nyugodtan írhatsz!
(#) Kriszdm válasza bakos13gab hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Köszönöm
(#) bakos13gab válasza Kriszdm hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Na itt egy kép, arról hogy is nézne ki, meglehetősen ronda kivitelben. Már szedtem belőle ezt-azt ki. Még 2009 vége felé csináltam.

P1110752.JPG
    
(#) Kriszdm válasza bakos13gab hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Hogy müködik ha csak 1 Jack dugó van rajta? mármint hogy dugod rá a lejátszóra és a fülesre is az erősítőt?
(#) belganarancs válasza bakos13gab hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Vagy így.
Bővebben: Link
(#) bakos13gab válasza Kriszdm hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Hát úgy, hogy az kellett egy másik projektbe és levágtam róla.
Azt nem mondtam, hogy működik is, csak hogy működött és így kell kb. kinéznie.
Következő: »»   13 / 145
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem