Fórum témák
» Több friss téma |
hogy lessz ebből 400V és 800-1200W? Már csak ezt nem értem...
Ne haragudj,de nem sokat értek az ilyenekhez. Viszont szeretnék. És erre a készülékre is szükségem lenne. Nem vagyok elektrotechnikus és műszerész sem. Villanyszerelő vagyok
.
Szia
Ha most kezded fontos lenne, hogy megismerd a kapcsolóüzemű tápok lényegét. Nem akarlak elijeszteni, de 0-ról indulva egy szinuszos inverter több mint kihívás. Ha tudsz angolul tudok javasolni néhány angol leírást. Magyarul nemsokat találni a neten. Mit szeretnél üzemeltetni az inverterről? Mert talán elegendő lenne egy sima 50Hz-es négyszög konverter.
Örlnék neki ha mondjuk tudnék róla fúrni flexelni stb. De más célra is is kellene.
Szia!
Érdekelne engem is egy ilyen invereternak a rajza. 2 kw-os gépet szeretnék hajtani akksiról.A munkámhoz kellene,mert olyan helyeken is szeretnék dolgozni,ahol nincs áram. Ha felraknád ide,vagy a klaszlo69@gmail.com címre,megköszönném. Üdv: Laci
Szerintem jobb ha e-mailt írsz neki, mert már elég rég látogatta az oldalt.
Üdv.!
Tudnátok ajánlani tranzisztort szinusz inveterbe? 100V 20A 500W Köszi!
Szia!
2N3772-t szoktak inverterbe építeni. Az 500W-os teljesítményhez 10 db-ot kell hogy felhasználj.
Nagyon köszönöm.
Én egy ellen ütemű megoldásra gondolok. Lényegében, mint egy Sokol rádió „végerősítője”, csak nagyobban. Szerinted életképes lehet ez a megoldás?
Úgy érted, hogy a tranzisztorok bázismeghajtása transzformátoros csatolással legyen megoldva? Szinusz vagy négyszög-meghajtással szeretnéd működtetni?
Igen.
Trafóval szeretném megoldani. Szinusz feszültségről lenne szó. Valami egyszerű szinusz generátor adná az ötven hercet.
Próbálkozhatsz szinusszal, de én a négyszöget választanám.
Ennek az oldalnak a végén találsz egy korrekt megoldást.
Köszi a linket.
Nekem fontos a szinusz a hűtők és egyéb motorok miatt. A PIC nekem kínai. Így nem próbálkozom PWM-el.
FONTOS kérdés - bárkihez.
Van egy olcsó - módosított színuszjeles - 12-200 V inverterem. Egy LCD tévét kötöttem rá : hibátlanül megy. a kép tökéletes. Ám amikor egy DVD lejátszót kötök rá (ami 12 voltos, és ugyanazon az akkunk van, amin az inverter), akkor a kép szaggatottan ugrál. Hozzáteszem a 12 voltos DVD lejátszón van saját LCD kijelző, és ott a kép tökéletes, ám az RCA kábelen átvitt videojel az LCD tévén már szaggatottan ugrál. Ki kellene zárnom ezer százalékra a hiba okát, anélkül hogy vásárolnék egy 50 ezer forintos - nem módosított színuszos invertert - . Tehát lehet az inverter az oka, ha egyébként a TV képe nem ugrál (mikor pld. a menüt behívom), de amint video forrást kötök rá, akkor a kép ugrál ? Köszönöm a válaszokat.
Földhurok lehet a probléma oka! Az inverter valószínűleg leválasztott, és a kimenetét a DVD-n keresztül visszacsatolod a betápra! Szerintem a galvanikus elválasztás segítene a problémán!
Sziasztok! Üdvözlök mindenkit!
Én sajnos nem vagyok otthon az elektronikában és az iskolában tanultakra sem emlékszem már... Azonban nagyon érdekel az energetika kérdése, így az inverterek is. Lehet, hogy butusnak tűnök, de meg szeretném kérdezni, hogy inverterek teljesítményét lehet-e növelni azok párhuzamos, vagy sorba -kötésével? Kérem szépen: aki tud válaszoljon legyen szíves! Köszi!
Sima invertereket nem lehet.
Hálózatra tápláló, invertereket lehet párhuzamosítani.
Köszönöm válaszod, de mint említettem gyatra vagyok elektrotechnikából.
Elmondanád légyszi mi a hálózatra tápláló inverter ismérve, meg egyáltalán mi különbség van a két fajta között? Meg az is érdekelne, hogy a hálózatra tápláló típust, amellet, hogy "táplál a hálózatra" -lehet használni a háztartás energetikájában? - Vagy csak kimondottan hálózatra táplál? Előre is köszi a választ.
Galvanikus elválasztás DVD videojelnél LCD-re nem lehetséges, mert a video kompozit jelet nem lehet leválasztani kondival, vagy trafóval.
A sima inverterek feszültséggenerátoros kimenetűek.
Van bennük egy alapjel ami alapján előállítják az 50Hz-es frekijű 230V-os feszültséget. Ezeket sziget ütemben használhatod, így hogy a hálózatról teljes mértékben le vagy választva. Létezik belőle színuszos illetve "módosult színuszos" változat. A lényeg ezeknél, hogy a kimeneti feszültséget mindig 230V értéken tartsa. A hálózatra tápláló verziónak nincsen belső alapjele. Az alapjel a hálózati feszültség amire rákapcsolják. Ha nincsen feszültség a hálózatban (áramszünet) akkor be sem kapcsol. Ha van feszültség akkor azt veszi referenciának és a feszültséggel arányos áramot tol bele a belső hálózatodba vagy közvetlenül a villanypóznákba. A sima inverterek viszonylag olcsóak, a hálózatra táplálóknak többszöröse az ára.
Szóval, ha jól értem a hálózatra tápláló verzió arra is alkalmas, hogy esetleg áramot adjak el az elektromos szolgáltatónak, ha én nem használom fel teljes egészében a megtermelt energiát? Bocsi, hogy ennyire fárasztó kérdéseket teszek fel...
Igen.
Amit az az invertel előállít azt a legközelebbi fogyasztók fogják felzabálni. Az lehetsz te is, de lehet a már villanyórádon kívüli szomszédok stb. A lényeg, hogy ami a villanyórádon kívül megy azt kifizeti neked az áramszolgáltató, de csak akkor ha olyan órád van ami visszafelé pörög. Ezek a dolgok már inkább jogi, dolgok nem sok köze van az elektronikához
Mégis mibe kerülhet egy ilyen kütyü, mondjuk egy 2kW-os? S ez csak kizárolag egyenáramot alakít át?
Erre a linkre kattintva megnézheted Tesla switch -nevű találmányát: http://fenykapu.free-energy.hu/pajert/index.htm?FoAblak=../pajert55...eo.htm Szerinted erről is meg lehetne hajtani az invertert? Mert ha igen, ezt megcsinálni jóval olcsóbb beruházás lenne, mint egy szélerőmű, vagy napelemek telepítése.
Olyan 200e-körül.
Amit már engedélyeztettek is. SMA inverterek azok még drágábbak. Keress rá Grid tie inverter.
Erre a linkre kattintva megnézheted Tesla switch -nevű találmányát:
http://fenykapu.free-energy.hu/pajert/index.htm?FoAblak=../pajert55...eo.htm A "tartalom" -fülre kattintva kikeresheted a Tesla switch működését tartalmazó szövegrészt. Szerinted erről is meg lehetne hajtani az invertert? Mert ha igen, ezt megcsinálni jóval olcsóbb beruházás lenne, mint egy szélerőmű, vagy napelemek telepítése.
AZ ilyen ingyenenergiás gépekhez, nem nagyon értek.
Talán tedd fel itt a kérdésedet róla: Bővebben: Link
Azt talán inkább kihagynám, mert beleolvastam az ingyenenergia -gépekkel kapcsolatos részekbe itt az oldalon és inkább vitatkozás volt, mint emberi hangvételű eszmecsere. Én senkit nem kívánok azzal felháborítani, hogy esetleg hiszek ilyen gépek működőképességében. Neked azonban nagyon köszönöm az eddigi segítségedet, ha lesz más kérdésem; talán nem bánod, ha először neked teszem fel.
Üdv: Gababa.
Hali.
Segítséget szeretnék kérni. Aki jár a szélgépes topicban, tudja hogy építek egyet. Szinte mindent úgy akarok, hogy ne kelljen készen boltban drágán megvenni. Ilyen az inverter is. 1500-2000W teljesítményt szeretnék 24Vról. Fontos, hogy a ház villamos rendszerét rá szeretném kötni. Nem visszatáplálni, szigetüzemben csak. Gondolom szinuszosat kellene, a módosított szinusz nem jó. Nem akarom vele tönkrevágni a készülékeimet. Igaz jobbára kapcs.tápos cuccok, tv-k, pc, kompaktcsövek. Kevés sima trafós dolog van köztük. Azt nem tudom, milyen módon állítsak elő szinuszos feszt 2kWon. Amin gondolkoztam: 1. Kapcsitáp 75kHzen 400V-ot csinál, majd H-híd FETekkel, szinusszal vezérelve. 2. Sima táp 50-100HZen sima 24/230 trafóval egyenirányítva 400v, H-híd... 3. 50Hz szinusszal hajtva a sima trafó és kész 50Hzes trafóm van, 75kHzre nem tudom honnan szerezhetnék ekkora magot, ami elvisz 2kWot. Ja, mégegy lehetőség, veszek egy ilyet vagy hasonlót. Na, mit gondoltok?
Vegyél!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |