Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC programozás
 
Témaindító: G-Lex, idő: Okt 24, 2005
Lapozás: OK   32 / 66
(#) misi93 hozzászólása Dec 30, 2010 /
 
Működik az égetőm és sikerült az első picemet felprogramozni(pic18f2550), így mehet pk 2-be.
(#) watt válasza misi93 hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Ez jó hír, (bár nem ebbe a topicba vártam.), örülök, hogy sikerült!
(#) Fittnessz hozzászólása Dec 30, 2010 /
 
Hali!

Írtam egy nagyon egyszerű megszakító rutint. A megszakítás az RB0 lefutó élére történik. Ezután beállítok egy uzemallapot byte-ot, és szeretnék a fő programomba visszatérni ahol egy végtelen ciklusban vizsgálom az uzemallapot tartalmat és e szerint hívogatok meg különböző fv-eket. Ez viszont nem történik meg, valamiért a megszakításban marad a program.

  1. void interrupt HI_ISR(void)
  2.         {
  3.                 if (RB0 == 0){         
  4.                         uzemallapot = 1;
  5.  
  6.                 }
  7.  
  8.         }


Az megszakításokat így állítottam, be ha esetleg ez számít valamit

  1. IPEN    = 1 ;              // Megszakítás prioritások engedélyezése
  2.                 INTCON  = 0b11010000 ;
  3.                 INTCON2 = 0b10000000 ;
  4.                 INTCON3 = 0b11011000 ;
  5.                
  6.                 PIE1    = 0;
  7.                 PIE2    = 0;
  8.                 PIE3    = 0;


Segítségeteket előre is köszönöm!

üdv: Fitt
(#) watt válasza Fittnessz hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Törölni kell a megszakításjelző bitet(INT0IF). A megszakításban sem az RB0-t kell vizsgálni, hanem az INT0IF-et. Megjegyzéskén még annyi, hogy a prell mentesítésről gondoskodni kell, ha nyomógombról van szó.
(#) misi93 válasza watt hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Elméletileg sikerült, mert ki tudtam olvasni. Egy kérdés: a PIC-et ha végeztem a programozással akkor csak ki húzom vagy valami "spec" eltávolítása van. (Figyeltem hogy ne legyen bekapcsolva a Vdd és a Vpp)
(#) watt válasza misi93 hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Csak kihúzod, semmi extra.

Ha kiolvasta, akkor össze is hasonlította és kiírta, hogy egyforma a tartalom, nem? (zöld volt minden?)
(#) Bell hozzászólása Dec 30, 2010 /
 
Sziasztok!
Vettem pár PIC16F1823-at, de sem PICKIT2-vel, sem MPLAB-al nem tudom programozni.
A PICKIT2 programmer nem ismeri fel, nincs is a listán, de egy doksiban a támogatott chipek közt megtaláltam. Az új MPLAB hallani sem akar ennél a chip-nél a PICKIT2-ről.
Ezek szerint ez nem fog menni.
Csak ezért nem vennék egy 3-as verziót.

Valami ötlet?
(#) Fittnessz válasza watt hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Köszönöm Watt !!

Milyen oktondi vagyok , de mindig átsiklottam a probléma felett.
(#) El_Pinyo válasza Bell hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
A PICKit2 saját kezelőprogramjának 2.61-es verziójával elvileg tudod programozni. Közvetlenül MPLAB alól sajnos nincs támogatva.
(#) Bell válasza El_Pinyo hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
A verzió 2.61, de sajnos nem ismeri fel az IC-t. A listáról sem választható.
Remélem a tok tápfesz úgy helyes, ahogy a doksiban írják. (1:+5V, 14:GND)
Nem csatlakozás probléma van, mert más típussal, a szükséges módosításokkal működik.
(#) watt válasza Bell hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Ez a típus nincs a listában sajnos. Elvileg fel lehet venni. Hp41C már vett fel új típusokat korábban, keress rá(PIC miértek), ha jól emlékszem le is írta hogyan, de ha nem akkor biztosan elárulja!
(#) trudnai válasza watt hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Az az erdekes, hogy a listaban ott latom. De mintha azt irna, hogy ez a 2.61-es alkalmazas ugyan, de a 2.62.3-as eszkoz tarral. Tehat valoszinuleg azt kellene letolteni es hasznalni.
(#) El_Pinyo válasza watt hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Pedig a Microchip PicKit2 oldalán szerepel a listában. Bővebben: Link


szerk.: trudnai megelőzött
(#) Bell válasza trudnai hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Találtam néhány tuningolt PICKIT2-t de más néven fut. Megvan a hozzávaló oprendszer is, de persze nem hex, nem ugyanaz a hardver, így semmit sem tudok vele kezdeni.
(#) Bell válasza El_Pinyo hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
MEGVAN!
A PK2DeviceFile.dat fájlt nem a PICKIT2-be kell beégetni, elég csak az installált mappába másolni a régi helyett...
NAGYON köszönöm mindenkinek az inspirációt és a segítséget!
És persze BUÉK!
(#) watt válasza Bell hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Linkjét felteszed?
(#) watt válasza trudnai hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Én úgy értettem, hogy a 2.61-es program listájában nem láttam a gépemen. Ezek szerint csendben fejlesztgetik, szerencsére!
(#) vilmosd válasza watt hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
(#) Bell válasza watt hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Kicsit megkavart, hogy a korábbi fejlesztések másik PK. oprendszer letöltésével voltak elérhetők.
(#) watt válasza Bell hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Igen, engem is...
(#) fotomen32 hozzászólása Jan 6, 2011 /
 
Üdv mindenkinek.
Lenne egy kérdésem PICKIT2-vel kapcsolatban.
Már egy ideje használom gond nélkül most a következőket produkálja,16f628A szeretnék égetni de nem megy olvasás törlés megy írásnál viszont hibát ir ki már a legelején,sajnos a program íráshoz nem értek elméletileg a program jó.
Kipróbáltam laptopon asztali gépen a feszültségek megvannak a pic körül nincs semmi a 10láb földre kötve
program frissítéseket megcsináltam végső ötlet ként letöltöttem pár HEX et amik 628a-ra voltak írva és itt jött a meglepetés ha a HEX valami kisebb állomány akkor hibátlanul beégeti ha nagyobb akkor nem.
Találkozott már valaki hasonlóval?
(#) icserny válasza fotomen32 hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Idézet:
„ha a HEX valami kisebb állomány akkor hibátlanul beégeti ha nagyobb akkor nem.”
Triviális eset, ha szimplán nem fér bele. Meg kell nézni az utolsó címet.

De jó volna látni a hibajezést is! Legjobb volna a PICkit2 saját kezelő programjának a képernyőképét lementeni.
(#) fotomen32 válasza icserny hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Köszi a gyors választ.
A program egy 1 csöves nixi progija amit láttam működés közben így gondolom belekel férnie a vfd-s változatot még sikerült sokadszorra beírni de most már azt sem írja be.
Csináltam 2 képet megpróbáltam felrakni remélem sikerült.
Kép: Hivatkozás
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
url=http://kepfeltoltes.hu/view/110106/pickit22_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]Kép: Hivatkozás[/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
(#) icserny válasza fotomen32 hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Idézet:
„ha a HEX valami kisebb állomány akkor hibátlanul beégeti ha nagyobb akkor nem. Találkozott már valaki hasonlóval?”
Igen, ha pl. nincs ott a megfelelő kondenzátor (100 nF kerámia) a VDD és VSS lábak között.

Más tippem most nincs.
(#) watt válasza fotomen32 hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Vedd ki a Fast Programming pipát!
(#) fotomen32 válasza icserny hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Köszi
Sajnos a 100nf is rajta van.
(#) fotomen32 válasza watt hozzászólására (») Jan 6, 2011 / 1
 
Köszönet
Isten vagy kivettem a pipát és elsőre jó lett.
Eddig 2 napom ment rá erre a pipára.
Elárulnád nekem hogy ez mit csinál mármint a fast programming?
(#) icserny válasza fotomen32 hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Idézet:
„Eddig 2 napom ment rá erre a pipára.”
Pedig a dohányzáskáros az egészségre.
(#) watt válasza fotomen32 hozzászólására (») Jan 7, 2011 / 1
 
Az égetés sebességét befolyásolja. Néhány 16F-et nem lehet rendesen programozni bizonyos sebességnél gyorsabban, márpedig a PK2 eléggé gyors! Aztán függ a sikeresség az áramkörtől is. Én pont most futottam bele egy 16F627A-nál. Két 627A és egy 628A közül az egyik 627A-t nem tudtam beégetni. A pipa volt a megoldás. Azóta se tettem vissza, mert alig érezhető a teljes égetési folyamaton a lassulás, de azért ha méri az ember, akkor 1-2 sec-el tovább tart, de függ a kód méretétől is, hogy észrevehető-e.
(#) frigo833 hozzászólása Jan 7, 2011 /
 
Sziasztok!!!
Tudna valaki nekem esetleg 16c711 hez valamilyen tartalmat küldeni valaki? (kipróbálás céljából!!!)

Előre is nagyon köszönöm!!!
Következő: »»   32 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem