Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   94 / 254
(#) pcroland válasza sooty hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Viszont segítened kéne majd a rendeléssel.Honnan tudják,hogy én küldtem a pénzt?Közleménybe a nevem?És van egyáltalán bankszámla számuk lehet arra utalni,de nem találom sehol.Hol van?
(#) sooty válasza bbazs hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
A szellemképességet (ha nagyon figyelem 5cm-ről látom, de normál távolságból és fényviszonyok mellett alig látható) én is tapasztalom a Tom025 óránál. Ha valakit nagyon zavar, akkor szerintem a szoftver módosításával kiküszöbölhető ugyanis az ugyanezzel a szoftverrel üzemelő pinball clock-nál is lehet halványan látni a h10-ben az s1 változását. Javíthat a dolgon az anód előtét ellenállás növelése (fényerő csökkentése) is. Ha egy ilyen óra zavarja a kábel tv-t ott a ktv rendszer árnyékolásával nagy bajok lehetnek (a kapcsolási rajz szerinti leválasztó trafós táppan építetted, vagy közvetlenül az egyenirányított 230-ról hajtod a csöveket?) próbából rátettem a tv tetejére az enyémet (2 trafós), semmit nem csinál. Azt elképzelhetőnek tartom, hogy a tápon keresztül zavarja tv-t, ha nincs leválasztva a második trafóval.
(#) sooty válasza pcroland hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
[/OFF]Hát ezt az eladótól kell megkérdezni, de általában a közlemény rovatba be szokták írni, hogy ki küldi és, hogy mire, ha nem a sáját számlájáról utal az ember. Kérdezd meg a bankszámlaszámát is emailben. [OFF]
(#) Honki válasza bbazs hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Szia!

Az én órámmal ugyanez a helyzet. Mondjuk ebben nincs még benne a 74141, hanem tranyával van megcsinálva a szegmenskiválasztás is. Lehet hogy valamelyik tranya nem zár rendesen vagy a nyákon a huzalozás túl közel lehet. Aztán mikor megjöttek a 74141-ek ororsz megfelelői, akkor csináltam egy áthidaló nyákot az ic-vel és úgy néztem meg. Ekkor érdekes módon megszűnt az áthallásos hiba. Persze a mai napig nem tudom mi a baj. A srácok itt adtak többféle ötletet, de egyik sem segített sajnos. Ez saját tervezésű hardveresen és szoftveresen is. Öcsémmel gyártottuk.
(#) frecsko hozzászólása Jan 6, 2011 /
 
Sziasztok.
Ha jól olvastam, működik az óra DCF nélkül is, csak nem szinkronizál ezáltal pontatlan lesz??
Vicsys, létezik valami bővített funkció az órádhoz?? Ébresztési funkcióra gondoltam, ha már szép legyen hasznos is . Mondjuk a látványért már megéri megcsinálni, de a feleségemnek ez nem elég .
(#) vicsys válasza frecsko hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Jajj, hát mi elég a feleségednek? Tán, kávét is főzzön?
Viccen kívül: nem foglalkoztam azóta vele. Így is nem véletlen a címválasztás...
(#) frecsko válasza vicsys hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Na annak örülne a legjobban .
Kár, pedig nagyon tetszik az építményed.És sok időbe telne kibővíteni ilyen funkcióval?
(#) Hp41C válasza frecsko hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Szia!

Építs inkább Mulle2 órát, ahhoz írtam ébresztős, dátumos programot (dcf77 szinkron lehetőség van, de nem kell feltétlenül).

Ha a kávé főzési lehetőség is szükséges, akkor a mostanában tervezett 6 csöves 16F886 óra lesz a neked való, 230V -os fogyasztó kapcsolási lehetőséggel...
(#) pcroland válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Ezek a mule cuccok hol vannak?Nincs cikk?Mert hallottam pár verziójáról.
(#) Hp41C válasza pcroland hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Szia!

Kapcsolási rajz és panel tervek itt vannak a topikban, a programot már tesztelik. A cikk is készül...
(#) frecsko válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Szia.
A kávéfőzés nem követelmény, de előnyös ha reggel 5-re már az ébresztés kávéval történik

A program tesztelés alatt van? Az topicban fent van?
(#) frecsko válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
50. oldalnál tartok és még semmi Mulle2 kapcsrajz vagy valami...Gúúgli sem segített...első találat valami lovas oldal volt
(#) kisgeri válasza frecsko hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Keress csak ebben a témában, és csak 1 "l"-el van, mule.
(#) bbazs válasza sooty hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Leválasztás nélkül, közvetlenbe csináltam. Bár nemhiszem hogy ez lenne a baj, mert ma kipróbáltam szünetmentesről, hidegindításba, és úgyis bezavarja elég rendesen a tv-t.
Lehet hogy a multiplexel lesz a gond, bár nemtudom mennyire kellene villódzás mentesenk lennie, de az enyém viszonylag közelről is észrevehetően villódzik.
Teljes egészében az oldalon lévő nyák szerint csináltam, icbő az orosz helyettesítővel.
(#) pcroland válasza frecsko hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
(#) sooty válasza frecsko hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Itten van-e (Egy átkötés hiányzik a paneltervről. A 4028 8-as lábát át kell kötni a 11-essel) :yes:
(#) pcroland válasza sooty hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Szereztem 10csövet(Z573)és 10db 17141-es orosz helyettesítő és 1db sn17141-es.Megérte 10200-ért?
(#) sooty válasza bbazs hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Szia! Ennyire szellemképes... ha ennél jobban, valamelyik tranyó nem jó... :no: (Bocsánat a telefonos videóért, de csak ez volt kéznél)
(#) sooty válasza pcroland hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
10 csőből és IC-ből kijön 1 vicsys és egy másik 6 csöves óra is akár multiplex nélkül... Az árakban nem vagyok kompetens, én is hirtelen felindulásból szoktam nixicsöveket venni.
(#) Norberto válasza sooty hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Idézet:
„én is hirtelen felindulásból szoktam nixicsöveket venni.”


Feszültség-levezetésképp?
(#) pcroland válasza sooty hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Igen.Két óra.A követkető olyan kéne legyen,hogy gombokkal lehessen állítani,de dcf is működjön.6 cső és multiplex nélkül.Van olyan itt?
(#) sooty válasza pcroland hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Háát... nagyon gyorsan haladsz. Ha a kritériumokat halmazelméletileg elemzem az eredmény = üreshalmaz. (Most még)
(#) kisgeri válasza sooty hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
De készül, fórumtársakkal összefogásban Elméletileg a nyákot már lehetne készíteni hozzá, bár még rendesen le kell ellenőrizni a tervet.
(#) sooty válasza kisgeri hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Tudom-tudom, de a halmazok között ott volt a jelenidejű létezésre vonatkozó kritérium is (én is tartogatok ahhoz csöveket)
(#) Hp41C válasza sooty hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy 0. verzióm már van - áramköröm (már megint) nincs még... Vállalkozó egyének, akiknek már van felépített 16F886 órájuk, tesztelhetnék...

// A kávéfőzés már menne... //

Hiányosságok:
- Menürendszer, gombok kezelése,
- Csőregenerálás,
- PC oldali kezelő program..

+ egy rakás hiba...
(#) frecsko válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
vettem a célzást
(#) frecsko válasza sooty hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Köszi sooty , már 79. oldalnál tartottam
(#) frecsko válasza frecsko hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Kérdés...IR vevő...van hozzá távfajtány is??
(#) frecsko válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
#884628 hozzászóláshoz.
Ha 16F877A-ra írod a programot és elmondod, hogy mit csinál akkor firkantok hozzá kapcsrajzot és meg is építem
(#) pcroland hozzászólása Jan 7, 2011 /
 
Hello! Akinek a csövekkel kapcsolatban írogatok kitöröltem az e-mailét és nem jegyeztem meg.Ha olvasod írj egy e -mail-t.
Következő: »»   94 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem