Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1120 / 3960
(#) MaTe193 válasza Grabovszky2 hozzászólására (») Jan 7, 2011 / 1
 
Hali!
Jól számoltál!
Máté.
(#) Szebence hozzászólása Jan 7, 2011 /
 
Sziasztok!

Neten keresgéltem, de nem találtam szinte semmilyen információt következő hangfalról: Beag HX 301-8
Ennyit találtam róla: Bővebben: Link
Szeretném megkérdezni, hogy valaki ismeri-e ezt a típust, vagy tud-e róla valamit? Pl teljesítmény, hangnyomás, stb.
(#) Lpeti válasza Action2K hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Köszönöm a gyors választ. A tökörszerkezet sajnos nincsen meg hozzá. A képcső a következő: 40CB4Bővebben: Link
Leirást sajnos nem találtam róla.
Egy kép az eszközről: Bővebben: Link
(#) Hercooles válasza edison14 hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Szia!

Sajna semmit se találtam SP E120-ra, ami a nyákon található. 4 darab dióda megvan, szóval elvileg 9 Voltról üzemel, igaz? Találtam egy adaptert ami papírforma szerint 6V 300 mah-es, de multimétert rákötve majdnem 9 Voltot ad le. Megfelel ez, vagy terhelés alatt lehet kevés lesz?

Köszi
(#) edison14 válasza Hercooles hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
A nyákon kell hogy legyen egy 8 lábas IC. Annak kellene a típusára rákeresni.
(#) ECL82 hozzászólása Jan 7, 2011 /
 
Sziasztok, minap megelégelte a laptopom tápkábele az állandó hurcolászást, megtört a csatlakozó mellett. Szeretném kicserélni a csatlakozót, de hozzá zavaróan közel van egy fekete henger a kábelen. Az a fekete henger micsoda, s mire szolgál? Elhagyhatom? Általánosan az adatkábeleken is van ilyen. Előre is köszi!
(#) zolika60 válasza ECL82 hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Zavarszűrő fojtótekercs. Ha kihagyod, lehet, hogy zavarja a rádió TV vételt. De meg is lehet toldani azt a drótot és máris maradhat.
(#) proli007 válasza ECL82 hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Hello!
De lehet ezt a "vacakot" kapni is amit utólag rápattinthatsz..Pld. itt..
üdv! proli007
(#) gkari válasza c27 hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Szerintem a hosszabítóban meg van cserélve a 0 a védővel-nagyon veszélyes! Nézd meg, ha így van-szereld át!
(#) janikukac hozzászólása Jan 7, 2011 /
 
Csáó ! Csináltam egy LED füzért, mivel ki akartam rakni a szobába. Rákötöm a 4V elemet, de nem működik. Mindenkét felét polaritást próbáltam de nem megy. Mi lehet a baj. 23-24 LED van. A mellékletben van , hogy hogy kapcsoltam össze a LED-eket.
(#) zolika60 válasza Szebence hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Ott van fölötte néhány adat, de nem voltam sosem 3-asnál jobb oroszból. Az is100éve volt.
Idézet:
„800гр.-пара.50вт.,30-7000гц.97дб. 30гц.резонанс.Магнит-Кобальт(экранированные)”

Amit érteni vélek: 50W, 30-7000Hz, 97Db. Talán 30Hz rezonanciafrekvencia?
(#) MaTe193 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 7, 2011 / 1
 
Hali!
Ezeket szépen sorba kapcsoltad.Általános iskola,fizika óra.Soros kapcsolásnál a feszültség megoszlik a fogyasztókon.Tehát egy leden most 4V/23=0,17V esik.A LED nyitófeszültsége úgy 2,5-3V körül van.Ezért nem világít.Javaslom a segédprogramoknál az előtét-számoló programot.
Máté.
(#) janikukac válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Kipróbáltam 11 volton, és így sem megy. Akkor valószínűleg azért nem Több tápot összekapcsolok, akkor úgy jó lesz ? Nem tudom, butaság -e, de ha eléraknék valamilyen tranzisztort? Mondjuk egy " nagyfeszültségű " BD243 C-t?
(#) MaTe193 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Ez így felejtős dolog.Számoljunk utána! Ha egy LED 3V-on nyit,akkor 23*3=69V-os tápegység kellene.Másik megoldás a párhuzamos kapcsolás.Így ~2,5-3V-os feszültségre van szükség.Itt azonban figyelni kell az áramerősségre.Ha egy LED 20mA-t vesz fel,akkor minimum:23*0,02=0,46A-es tápegység kell.Ez már egy kicsit csábítóbb szerintem.De akár egy áramgenerátorral is meg lehet próbálkozni.
(#) janikukac válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Na akkor semmit se ért a munkám Csak ez az egy tápom van. Output-ja : 5-11 V . Esetleg máshogy kössem a ledek ~ +--++--++--+ ? !
(#) proli007 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Hello!
Jani! Tanulmányozd egy kicsit az alapokat. Mert ezzel cserélgetős a stílussal, 10 év alatt sem fogsz egy centit sem előre haladni..
üdv! proli007
(#) MaTe193 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Ilyet nem szabad mondani!
Milyen terhelhetőségű a tápegységed?
(#) janikukac válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Annyit ír rajta hogy : Input: 60-250 V , Output: 5-11 V .

Hja, és köszike, hogy te is mondtad, hogy ilyen csúnyát nem szabad mondani!
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Szia!
Kösd őket párhuzamosan úgy, hogy mindegyikhez használsz előtétellenállást.
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Valahogy így: Bővebben: Link
(#) janikukac válasza kadarist hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Az milyen? Hogy kell? Köszi :O
(#) janikukac hozzászólása Jan 7, 2011 /
 
Aztadurva, ez mi? Nekem ez nagyon magas, lehet jobb ha hagyom az egészet
(#) MaTe193 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Ezen mi a 'durva'?Minden LED-hez egy 100Ohm-os ellenállás,párhuzamosan az 5V-ra kötve.
(#) janikukac hozzászólása Jan 7, 2011 /
 
Na , ez nekem nem ér ennyit . Akkor hagyom az egészet. Nincs itthon semmi ellenállásom
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Veszel és lesz ellenállásod. Filléres dolgokról beszélünk. Nagyon szépen világítanak, érdemes velük foglalkozni.
(#) fantom45 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Itt van ez a Vu méter. Elég egyszerű nekem működött. Tölts le egy EAGLE-t, itt van a nyák is.
(#) janikukac válasza fantom45 hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Ó, köszi ! Kedves vagy !
(#) Action2K válasza Lpeti hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Ha jól sejtem a lila-sárga vezetékpár az egyik eltérítés, a kék-piros a másik. Hogy épp melyik a vízszintes, fogalmam sincs. A nyákból forraszd ki az egyik párost (jegyezd meg melyik szín hol volt), majd mérd meg (szakadásmérővel), hogy valóban egy tekercs két pontja-e. Ha igen, forraszd vissza őket felcserélve. Ha eltaláltad nyertél, ha nem akkor a másik az, de ezt is cserélheted vissza.
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Ahogy elnézem az alkatrészek :
LM3915 IC,
10 db LED
Jack dugó ? ! az audio input?!
10k Potenciométer ( trimmer?)
1.2k ellenállás
(#) fantom45 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Ennyi. A jack szerintem 3.5-ös legyen.Trimmer legyen mert a nyákon is ilyen van. Mind megkapod a HEStorban.
Következő: »»   1120 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem