Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1121 / 3960
(#) janikukac válasza fantom45 hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Aham, akkor rendben. Én sajnos nem ott veszem meg, de talán hétfőn minden meglesz. Köszike, mivel ez sokkal olcsóbban kijön, mint a tranzisztoros.
(#) fantom45 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Az IC-hez használj foglalatot!!
(#) janikukac válasza fantom45 hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Milyen foglalatot, mivel több fajta van ? ! :/ Abban esetleg tudnál még segíteni, hogy hol lehet műnyomó illetve "tojáspapírt" venni, hogy a NyÁK-ot el tudjam készíteni ? Ha fénymasolós üzletbe megyek? !
(#) bankimajki válasza janikukac hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Ezzel csak finoman, mert van olyan fénymásolóhenger amire ráolvadhat a műnyomó. (Az meg nem kis pénz.) Javaslom a lézernyomtatós megoldást. Már nekem is csinálták fénymásolóval és működött, de utána rákerestem a kockázatokra is.
(#) janikukac válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Félreértettél! Én is a lézernyomtatós trükköt szeretném csinálni, csak a megfelelő papírt nem tudom, hogy hol lehet venni.
(#) fantom45 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
A foglalat pl. Hát ha fénymásoló üzletbe akarsz menni ott nemfognak műnyomóra nyomtatni csak sima papírra. Azzal is lehet nyákot csinálni de elég rossz minőségű lesz. Ha esetleg van valakinek lézer nyomta arrafelé akkor azzal csinálj ha nincs marad a fénymásoló papír. Még itt a műnyomó.
(#) fantom45 válasza fantom45 hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Ezt ugye még ki kell maratni pl.:vas-kloriddal és ki is kell fúrni.
(#) Lpeti válasza Action2K hozzászólására (») Jan 7, 2011 / 1
 
Köszönöm.
A napokban kipróbálom...
A tapasztalatomat majd leírom.
(#) saraha hozzászólása Jan 7, 2011 /
 
Üdv.Nem találtam alkalmas topic-ot ezért megkérdezem itt,hogy van e rá esetleg valami egyszerű mód,hogy ezt az IC-t kimérjem,hogy működik-e?
(#) vilmosd válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Miert olvadna ra? Ez sima papir alapu papir, csak kretaval es mas adalekokkal kezelik, azert olyan fenyes. Ennek gyulladaspontja van, nem olvadaspontja.
(#) janikukac válasza fantom45 hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Már megint félre lettem értve Nekem csak papír kellene, amit én itthon elkészítek. De akkor nem is tudok venni papírüzletben db. számra? :'(
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Bemész egy papír-írószer boltba és kapsz. Vagy próbálkozz fényes magazinra való nyomtatással. Az is működhet.
De...
[off]
Biztos, hogy nyákot akarsz készíteni?
Két éves regisztrációval a hátad mögött olyan kérdéseket teszel fel amikre a választ fizika órán megtanulhattad volna.
Vegyél egy dugaszos próba panelt és előbb azon kísérletezz. Majd előre fúrt próba nyákon. És utána maratás. Biztonsági okokból is!
(#) bankimajki válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Nekem több helyen is ezt mondták. (És úgy vagyok vele hogy jobb félni, mint megijedni.) De most már utánanézek alaposabban, hogy miből készül. Akkor nem fogok félni.
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Akkor keresek olyat ! Őőőő, még csak 14 vagyok, és 8.-ba járok Fényes magazinlap? Mint pl.: egy KépesSport újság lapja? *Versenyre készülök*
(#) vilmosd válasza saraha hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Hali
Aramkoron kivul eleg nehez lesz megmerni, mert a szabalyzo kor nelkul leall. Viszont bele tudsz merni az aramkorbe. Merd meg a "ByPass" labon mennyi a fesz. jol mukodo aramkornel 5,8 voltnak kell lennie. Ebbol kiderul, hogy a primer kor mukodik-e. A szekunder kornel meg kellene nezni nincs-e zarlat, vagy probara ki kell cserelni a szuro elkokat. Az elko csere lehet hogy elsore segit, ha nincs zarlat. Ja es ajanlatos a meresek ideje alatt egy levalaszto trafo!
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Nem tudom, hogy ma hogyan működik az oktatás, de én anno már hatodikban tanultam fizikából a soros, párhuzamos kapcsolás alapját. Most ez lényegtelen.
Igen, olyan magazin lapja ami fényes nem túl vékony és nem is túl vastag jó lehet.
Én egy lenullázott kisvárosban lakom, de kaptam 5 ft/db áron műnyomó papírt. Biztos vagyok benne, hogy te is kapsz. De mondtam inkább egyenlőre a próba panelen kísérletezz. Több sikerélmény és kevesebb kudarc. Hidd el!

De az ilyen kérdéseid ide valók szerintem.
(#) saraha válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Köszönöm,ahogy mondtad 5.9V-ot mértem.De megvan a hiba az optocsatoló ledje égett ki szerintem.Egyébként mosógép volt a páciens.Nem semmi kis mütyűr, van hatásfoka rendesen, van belőle 6W-os is.Megtetszett majd kipróbálom más környezetben.
(#) nagy hoho hozzászólása Jan 8, 2011 / 1
 
Szedett szét már valaki varrógép pedált? Mi szabályozza a fordulatszámot?
(#) Action2K válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 8, 2011 / 1
 
Én régit, abban grafit/szén ellenállás volt, olyan szelénrúd szerűen összerakva, s minél jobban összenyomtad, annál jobban vezetett.
(#) spepe válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Még varrógép pedált ugyan nem de a múltkor szétszedtünk egy régi USB-s kormányt amihez pedál is volt. Abban úgy volt megoldva, hogy volt egy normál poti egy fogaskerékkel a végén és a pedál felső részéből pedig kiállt egy kis rúd amin szinten fogak voltak.

Egy rugó tartotta a helyén a pedált és amikor lenyomtad a rúd elforgatta a potit.
(#) nagy hoho hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Köszönöm, motorom van csak pedál nincs és egy kis kőrfűrészt szeretnék csinálni de a motor 5000-et pörög és az műanyaghoz sok.
(#) weak hozzászólása Jan 8, 2011 1 /
 
Sziasztok,

mindenütt kerestem - eddig sajnos sikertelenül - olyan fóliát amely elektromosság hatására elsötétedik, vagy kivilágosodik. Pár éve hallottam ilyenről - még amikor autómániás voltam - és most már konkrét igény fogalmazódott meg bennem egy kis darab ilyenre

Mint az eddigi kérdéseim 100%-a, az akvarisztika témakörében szeretném használni, árnyékolásra

Esetleg tudnátok valamiféle megoldást a problémámra?

Köszi,
w
(#) Hercooles válasza edison14 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
SJ2025
070519C

16 lábas, semmi info róla...
(#) Moderátor hozzászólása nikolatesla hozzászólására (») Jan 8, 2011
 
Ennek itt a helye: Ez milyen alkatrész? Az OFF-okat kiszedtem.
(#) Doncso válasza janikukac hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Magazinos, vagy vinyettás nyomtatásos nyákkészítés : Bővebben: Link
(#) hackerfish hozzászólása Jan 8, 2011 1 /
 
Hát itt meg mi történt?
Mért van minden topicban bejelölve az összes :eljen: és :levele: -jel? Valaki nagyon unatkozott, vagy mi?
(#) Doncso válasza hackerfish hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Nem, a fórum mostmár lehetőséget ad, hogy jelezd a modiknak, hogy nem ide való a hsz vagy segített a hsz.
(#) hackerfish válasza Doncso hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Ja, aha! Klasz!
(#) B.I hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Sziasztok. Van egy STK4362 IC-vel épített erősitő aminek csak a paneljét kaptam de rajta van a táp diódái és a puffer kondik. Na most az lenne a kérdésem hogy az IC adatlapján az van irva, hogy 33V a tápfeszültsége, de az is oda van irva, hogy max. 50V. Akkor most lehet pl. 45V-ról is működtetni?
(#) gabi20 válasza B.I hozzászólására (») Jan 8, 2011 / 1
 
Lehet, de valami izmosabb hűtőbordát kell használni
Következő: »»   1121 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem