Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   698 / 2505
(#) M.Béla válasza saraha hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Nem értelek

Maga a kifejezés nem tetszik?
(#) saraha válasza M.Béla hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Írtam pü-t mert az itt már OFF lenne.
(#) Bassmester válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Ez egy rossz vicc ebben a formában :no:
(#) Bassmester válasza M.Béla hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Az a BSS féle TDA leírás tényleg egy baromság, de emiatt még nem kell leírni ezt az IC-t.
Volt már rendesen megépített TDA 7294 hidad, vagy csak azért fikázod mert ícé?
Nem lehet tőle sokat várni? Azt is nézd, hogy mennyiért tudja azt amit tud. Egy 200W-os modul 2500Ft-ból is kihozható és bizony jópár "jó kis fetes" erősítőt képes lealázni ebben a teljesítmény osztályban, még a gyáriak közül is. Csak jól kell megcsinálni, amit az egyszerűsége miatt kevesen vesznek komolyan.
(#) M.Béla válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Persze,volt már TDA-s erősítőm 7294-el hidalva is ,nem is a teljesítménye miatt nem szeretem,csak az nem tetszik benne hogy olyan pici az a tok a 100W-hoz hogy nemigazán lehet kellőképpen hűteni hamar megszalad és akkor vége.De az igaz hogy egy jó tervezésű panellal és hűtéssel elég jól teljesít.
(#) Bassmester válasza M.Béla hozzászólására (») Jan 9, 2011 / 1
 
Ezért kell hűtőtönk az ícé és a szigetelőlap közé, majd így kell a bordára csavarozni. Ha egy hídból ki akarjuk hozni a 200W szinuszt tartósan, akkor ehhez hasonló megoldással lehetséges a dolog, no meg persze egy olyan táppal, ami nem esik +/-36V alá teljes terhelésen sem (minimum 300VA/csatorna)
Tudom hogy sokan kételkednek a leírtakban,
ennek ellenére szívesen segítem a TDA építőket a tapasztalataimmal
(#) M.Béla válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Hűtőtönkös megoldást még nem alkalmaztam , nem gondoltam hogy ennyit számít de ezek szerint igen,lehet hogy ki is próbálom egyszer, aszem van itthon réz sin-em az még jobb is mint az alu nem?

(még a végén kedvet csinálsz itt nekem a TDA hoz )
(#) Bassmester válasza M.Béla hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Igen, a réz az igazi. Én az olcsósága miatt használok 20x6mm-es Al laposrudat, ami szintén megfelelő, de kétségkívül a réz a jobb :yes:
(#) M.Béla válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Ezen az IC-n már régóta gondolkodom,igaz csak 50W de a panel kialakítása tetszik nagyon,lehet meg is építem.
(#) Bassmester válasza M.Béla hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Nem csináltam még ilyet. Ebben van valami integrált feszültségemelő kütyü... és vannak rajongói is
(#) Gyozo92 válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Azért gondoltam, mert szereznék még olyan kapcs tápot, amin nem esik vissza a fesz, és úgy hajtanám. 4 db-ot tennék bele a tápból, 400 watt/táp. Igaz, nem a legolcsóbb megoldás, de nagyon jól tartja a feszt. De természetesen fetes is szóba jöhet, csak 40 volttal nálam jóval 200 watt felett adott le a híd, így ha szakszerűen csinálnánk meg, akár 450-500 watt is kijöhetne belőle simán.
Persez a jó PWM lenne az igazi, mert nem kéne attól tartani, hogy valaki leadja a vastelepen az alu miatt
Csak sajnos ne ismerem eléggé, hogy ekkora teljesítményre tervezzek egyet.
Egyébként ez a híd valóban sok feteset bealáz, pl nálam is az Ágota DS300-at, ami azért egy korrektül összerakott cucc. Hangminőségre is.

Valóban kicsi a tok ehhez a teljesítményhez, ha nagyobbra csinálták volna, sokkal jobb lenne.
(#) Hercooles hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Sziasztok!

Remélem belefér a topikba. Egy PC hangcuccba kiment a transzformátor (9V 300 mah), pótolni szeretném lehetőleg minél olcsóbb megoldással.
Kaptam egy infót miszerint az erősítőn található IC alapján lehetne megtudni mekkora feszültségen képes üzemelni, ám semmit se találtam róla:
SJ2025
070519C

Valami ötlet?

Köszi
(#) Gyozo92 válasza Hercooles hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Az ötlet: kell neked egy trafó, ami 9 voltot ad és minimum 300mA-t
Egyébként mi lett a transzformátorral? leégett?
(#) Bassmester válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
A régebbi, toroidos DS300-nak elég gyatra a tápja. Komolytalan 6A-es graetz és ici-pici puffer, kb 400-as toroid. Az újabb kapcsolótápos, már nem rossz, de a használati értéke még így is az ára alatt van sajnos.
A TDA hídból csak iszonyat veszteségek árán lehet 200W-nál többet kisajtolni, de tény hogy képes rá ha eléggé "meg van erőszakolva"
(#) Gyozo92 válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Valóban, 400 wattos táppal sikerült kierőszakolni a 200 watt felettit. De szépen vitte. Nem tudom sajnos mérni, de szépen fölé mentem, igaz a hőmegfutás az nagyon kockázatos ott már.
Egyébként az jó ötlet, hogy 4x200 vagy 2x400 hídban, töröm a fejem a legjobb megoldáson. Talán kicsit nagyobbra is lehetne venni. Nekem ugye adott a kapcs táp, ha veszek még belőle, így nem lesz fesz visszaesés, és 4 db már 1600 watt.
(#) Bassmester válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Nem tudod mérni? Akkor saccoltad hangerő alapján?
Csinálj legalább egy 8 Ohm-os műterhelést cekászból, vagy kantálhuzalból és küldjed meg szoftveres szinusszal. Digitális multival AC módban kb 4-5 kHz-ig tudsz hangfrekis feszt mérni.
Bár a klipp határt így nem fogod érzékelni, ezért jó ha ráraksz egy szkópot is. Hangfrekin lehet pc hangkártyás, szoftveres szkóp is. Az is jobb mint ha csak saccolnál.
(#) szamóca válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Meg nem árt egy szkóp a kimenetre hogy lássa hol vágja a csúcsot.
szerk: szerkesztgetünk, szerkesztgetünk.
(#) nasgoon hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Sziaztok!
Összetoltam egy hekit16-ot. 2X20W erősítőt.
Még nem teszteltem, de a stabil 16V biztos jól hajtja majd...
(#) Hercooles válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
És milyen árban lehet ilyen kapni kb.? Neten 1500 Ft-ért láttam, valós ez? Adapterrel nem helyettesíthető esetleg? Abból van pár...
Nem kaptam kézhez a a gyári transzformátort, csak a burkolólapja van meg amint az adatok voltak.
(#) Bassmester válasza szamóca hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Ez így igaz :yes:
(#) nasgoon hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Sziaztok!
Mi a véleményetek a TDA2005R IC-ről? Van valakinek tapasztalata?
(#) rolitechno válasza M.Béla hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Erre C.Laci egyszer azt mondta nekem hogy elég jól szól. Én még nem hallottam,de biztos úgy van. Ha IC set akarnék csinálni a TDA-k és az STK-k után,biztos kipróbálnám.Bővebben: Link
(#) Gyozo92 válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Á amikor még én találkoztam vele anno, még olyan csúnya volt... úgy tűnik level up történt a Hestore-nál
Grat!
(#) nasgoon válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
A dobozt és a "kőrítést én csináltam!
(#) Gyozo92 válasza Hercooles hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Mire gondolsz? A kapcs tápra? Azt én 7ezer körül vettem (megjegyzem ez nagyon jutányos ár volt, ilyen teljesítmény, felszereltség-re)
Róla van szó. HA másra gondoltál, javíts ki A4-es lapon van, abból lehet saccolni a méreteire.

táp.JPG
    
(#) nasgoon válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
És köszi!
(#) Gyozo92 válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Mérni tudom, csak most pont nem tudom Jó, ez hülyén hangzik, de kiment a multimon a váltó mérés... Az a fránya mikrosütő trafó volt... Véletlen sikerült belesokkolnom szegénykébe De már tervezem, hogy veszek újat

Nasgoon: Szép doboz, csak így tovább!
(#) Bassmester válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Jópofa az a dobozkeret...
Miből van? Rack sín, vagy asztalláb? Ötletes, de a hátulján a bordázást lehagyhattad volna.
Egyébként ügyes
(#) nasgoon válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Köszönöm! Multiplay-alusín. Plakáttartó keret.
A teljes doboz így fog kinézni:

DSCF1159.JPG
    
(#) Gyozo92 válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Nem látom pontosan, mekkora az a hűtőborda, de ha 16 volttal hajtja, akár jól is jöhet a bordázás Nekem is melegedett anno már 16 volt körül. Igaz, én adtam neki többet is
Egyébként most a fénypultomban teljesít szolgálatot, ő erősíti a jelet a hangvezérlés számára
Következő: »»   698 / 2505
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem