Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszóró probléma
Lapozás: OK   19 / 42
(#) shalafi.66 válasza szulek hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Az nem probléma, hogy az egyik 125 a másik meg 100mm-es?

Nincs nagy különbség, de a külön magashangszóró miatt az LG-nél nagyobb membránkitérés engedhető meg.
(#) shalafi.66 válasza rolitechno hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Hogy úgy mondjam szabadon választható. A terhelhetőség szabvány szerint mérve névleges 35W, zenei 55. Ez pl. Visaton szintjén marketingwattokban gondolkodva a BG20 kétszeresét jelenti.
(#) rolitechno válasza shalafi.66 hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Elhiszem neked...hány cm es? És egy képet légyszives ha tudsz+körülbelül az árát,de ha nem akarod itt akkor azt mail ben is közölheted
(#) shalafi.66 válasza rolitechno hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Ok, majd az újévben. Audiodiy fórumon pl. használják már páran.
(#) nagy_david1 hozzászólása Jan 4, 2011 /
 
Üdv!

A Peavey márkáról mi a véleményetek? Esetleg RH Sound és Blue Tech-hez viszonyítva.

PEIYING mond valamit (kezd a piacon elterjedni)?
(#) rolitechno válasza nagy_david1 hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Üdv.Van a rokonságomban zenész ,aki régebben peaveyt használt. Elég jól szólnak ,mármint gitár terén. És ahogy elnéztem ,nincs belőle nagyon kispórolva semmi. A többit még nem láttam,mivel nem is vagyok zenész.
(#) nagy_david1 válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Szia!
Köszönöm, hogy megosztottad tapasztalataid.
(#) rolitechno válasza nagy_david1 hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Nagyon szívesen. Egyébként ha gitárhoz akarsz hangszórókat én tudok neked tökéleteset ! Viszonylag nagyon olcsón.

Goodmans2.JPG
    
(#) nagy_david1 válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Szép példányok az biztos de egyelőre csak érdeklődtem a márkákkal kapcsolatban. Amúgy meg gitárban nem gondolkozok.
(#) shalafi.66 válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
És megáll az idő?
(#) rolitechno válasza nagy_david1 hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Köszi amúgy univerzális
(#) rolitechno válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Ha megállítod
(#) gida hozzászólása Jan 4, 2011 /
 
vélemény eröll??? milyen láda jo neki amiben szép mély a hangja

03159.jpg
    
(#) rolitechno válasza gida hozzászólására (») Jan 4, 2011 1 /
 
Hűtőládát átalakítod nyomókamrás hangládává, hogy dB is legyen azért.Amúgy nyomókamrás láda szerintem mert hangnyomást azt nem nagyon tud produkálni
(#) skero válasza gida hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Volt szerencsém a nagyobb testvéréhez és nem tetszett.
(#) koboraram1221 válasza gida hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
én a papírra esküszöm. somogyinál zenekari hangszóró ként lehet kapni ha érdekel linkelek.
(#) rolitechno válasza koboraram1221 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Inkább akkor vegyetek videotont.Jobban jártok sokkal.Bővebben: Link

422g.jpg
    
(#) shalafi.66 válasza koboraram1221 hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Nem a membrán anyaga a legfontosabb, hanem az, hogy hogyan használják.
(#) gida hozzászólása Jan 10, 2011 /
 
Sziasztok! Ez a hangszóró milyen dobozban adna normális mély hangot??
Ez egy SAL SPA4050 lenne.
Esetleg terv rajzot is csatolnátok ami megfelelö lenne hozzá? Elörre is köszönöm a válaszokat.

04170.jpg
    
(#) rolitechno válasza gida hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Szia ! Mi az ami normális? te milyenre gondoltál pontosabban...gondolom nem áll szándékodban 120Hz től 30Hz ig egyenletesen előállítani a mélyhangot Szerintem (szobába) a legtisztább egy 110L es zárt láda lenne kellemes. Rezonancia csökkentő szivacs, 20 as pozdorja. (belső...) 50x50x45mély
(#) ptesza válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 10, 2011 1 /
 
Az 50x50x45 nem ajánlott , a szivacs meg térfogat csökkentő hatású. Inkább vatta ,de mégjobb a vatelin mert nem szöszöl.
(#) koboraram1221 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
nekem ez vált be
(#) rolitechno válasza ptesza hozzászólására (») Jan 10, 2011 1 /
 
Akkor mért nem azt írod le neki ,hogy mi az ami ajánlott szobában egy 40cm es mélyhangszórónak
Nyomókamrás vagy sub csöves ,mint általában szokás, hogy még azt is hallja az illető amit nem akar Jah szivacsot azért írtam,mert annál a méretnél nem baj ha csökkent 2-3 L-t...
(#) gida hozzászólása Jan 10, 2011 /
 
Akkor végülis mi lenne nekem a legmegfelelöbb doboz terv???
(#) rolitechno válasza gida hozzászólására (») Jan 10, 2011 2 /
 
Kérdezd ptesza-t.Ő biztosan tudja csak még nem teszi közzé. Amúgy ha rám hallgatsz és tiszta hangot akarsz,akkor azt építed és úgy. Ha durva kellemetlen és erős hangot akarsz a szobádba akkor ahhoz is tudok pár ötletet. Azért egy 40cm es hangszóróhoz nem illik kajak ládát csinálni szobai zenehallgatáshoz,hacsak nem olyan hangképre vágysz ami szétbuhogtatja a szomszédot is
(#) gida válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 10, 2011 1 /
 
Kiváncsiságbol várom azokat a terveket ötleteket is.
(#) rolitechno válasza gida hozzászólására (») Jan 10, 2011 1 /
 
Persze ,sőt inkább neked is keresgélni kéne a neten pár rajzot,mert lehet hogy ami nekem vagy nekünk tetszik az neked nem. Én jobban szeretem a tisztább,kellemesebb hangot,természetesen megfelelő képen kiterjesztve. Régen azt szerettem ha a villanyórában ütemre ugrálnak a számok ,mivel a 30as tűzfal annyira átvette a rezgést. Ma elég a 2x70W high end is Majd elfelejtettem...1 vagy két ilyen ládát akarsz,mert amit én megadtam csak single mono sub módban érdemes.
(#) ptesza válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 10, 2011 1 /
 
Nem kell berágni. Arra gondoltam ,hogy az oldalak aránya nem igazán jó. Gondolom te már kipróbáltad és személyes tapasztalatokkal támaszod alá. Habár nekem más tapasztalataim vannak 15-18" os hangszórókat használókat semmilyen paraméter nem érdekli. Van egy 15" os hangszóróm milyen ládát építsek? iIlyent. De jobb lenne egy 18"-os...
(#) gida válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 10, 2011 1 /
 
1 db ra gondoltam. csak sajna ötletem nincs hogy mi lenne a legjobb azért várom a tippeket terveket.
(#) ptesza válasza gida hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Name: !spa4050_mért
Company: SAL
Fs = 28.96 Hz
Qms = 6.115
Vas = 261.4 liters
Cms = 0.252 mm/N
Mms = 120 g
Rms = 3.571 kg/s
Xmax = 2.2 mm
Xmech = 6 mm
Sd = 855.3 sq.cm
Qes = 1.059
Re = 7.8 Ωs
Z = 8 Ωs
BL = 12.68 Tm
Qts = 0.903
no = 0.578 %
1-W SPL = 89.77 dB

Ahol ezt találtam , ott le van írva hogy nincs olyan alkalmazás ahol használni lehetne. 1 körüli teljes jósági tényező , 2.2 mm lináris kitérés , de mechanikailg sem képes 6-mm-nél nagyobbra. Ennél jobb 30 cm-es hsz ek vannak.
Következő: »»   19 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem