Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   109 / 308
(#) Alkotó válasza patexati hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Egyetértek, satura szükség van (nekem is van már másik).
A kalapácsnak nem csak a tömege számít, hanem hogy mekkorát ütsz vele és pláne hová.
(#) zozz12 hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Üdv!
Tudom a Dremel gépek nem elsősorban ilyenre vannak kitalálva, de azért ha már vennék egy Dremelt (pl. 300 -ast; moddinghoz) akkor jó volna, ha panelt is tudnék vele fúrni; amit jobb állvány segítségével végezni. (bár a multkor normál fúrógépet kézben tartva fúrtam panelt ) A probléma annyi, hogy nem tudom, hogy lehet ez megoldani, a Dremelnek sincsenek gyári állványai. Van valami ötlet?

(#) zozz12 válasza zozz12 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
No közbe addig kerestem, míg mégiscsak találtam gyári állványt...megoldható ez házilag is? (elég furán van rögzítve)
(#) szkrep válasza zozz12 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Hasonló árban van Proxxon is (100W körüli teljesítménnyel), és jobb minőségű az állványa is. Tudtommal egy árkategóriában vannak; a befogható szerszámok meg úgyis csereszabatosak.
(#) zozz12 válasza szkrep hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Hát nem tudom...engem nem győzött meg ennek a jó márkának ez a része, de köszönöm az ötletet. Szétnézek ma, hátha találok valamit, ami jó lenne állványnak.
(#) BarnaPili válasza zozz12 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Mi( édesapám és én)ÍGY oldottuk meg.Ennek a fúrónak se volt rendes megfogatási lehetősége.
István
(#) bokanyim válasza Doszpot hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Üdv. az a "kicsi-olcsó digi-multi" amit belinkeltél az elektrokonthában 1300 Ft,-ba kerül..ha ez a 600 forint számitana valamit valakinek
(#) p_istvan válasza zozz12 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Már hogyne volna: Bővebben: Link
(#) zozz12 válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Köszi, de mint közbe írtam, már én is megtaláltam. Most inkább az érdekelne pl. a Dremel 300-ast milyen felfogatási/rögzítési rendszerrel lehet "csatlakoztatni" ehhez az állványhoz => hogyan lehet házilag megépíteni az állványt.
(#) p_istvan válasza zozz12 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
A fúró nyakán lévő menet segítségével lehet rögzíteni. Ehhez előbb le kell csavarni a rajta levő műanyag elemet.
(#) vikipapa hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Helló mindenkinek. Kicsit fejlődött a "műhelyem", gondoltam felrakok róla egy képet, hogy legyen min nevetni a profi fórumtársaknak.. Tudtam venni egy "kattogós" Weller-t, meg meglett az új asztalom. A panelek az épülő labortápba kapnak majd helyet.

műhely.jpg
    
(#) Norberto válasza vikipapa hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Ne hülyéskedj, nincs ezen semmi nevetnivaló.

Teljesen jó, nincs káosz, viszont van hely, szerelgetni.
(#) vikipapa válasza Norberto hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Helló. Kösz a dicséretet Nemsokára lesz is mit szerelgetni, ha megjön a csomag. Majd ha meglesz az új táp, egész "épkézláb" lesz felszerelés.
(#) nagy hoho válasza vikipapa hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Nagyon tetszik az íves sarok asztal, jó ötlet. Úgy jó az egész ahogy van.
(#) nagy hoho válasza vikipapa hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Minek van akkora fénye az asztalodon?
(#) koboraram1221 válasza vikipapa hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
szép cuccok, irigylek is egy kettőt
(#) vikipapa válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Helló. Tényleg jól tud jönni a sarok, direkt így terveztem, hogy minden kézre legyen. Ha az adatlapomon lévő képre gondolsz az egy 100W-os izzó és egy kis fényképezőgép-becsapás
(#) nagy hoho válasza vikipapa hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Én ledre tippeltem.
(#) koczka válasza zozz12 hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Hello

Én is pont a napokban nézegettem a dremel-eket el is határoztam hogy a közeljövőben beszerzek egyet, ez a házi állvány "project" engem is érdekel bár elnézve ezt a videót kérdéses hogy érdemes -e nekiállni ?
(#) zolika60 válasza koczka hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Ha csak az ára miatt nem. Bővebben: Link
(#) zozz12 válasza vikipapa hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Helló!
Szép műhelyed van, nem tudom mi szégyelni valód volna rajta! Szóval te voltál az aki megvetted azt a Weller! Na nembaj, majd építek egy forr.állomást.
Koczka: melyik Dremelt vennéd és milyen célra? Szerintem érdemes megépíteni azt az állványt, mert a gyári drágább mint maga a gép. Ha van állványod akkor szerintem nem lehet nehéz átalakítani (kell egy megfelelő méretű és menetű csavaranya, meg egy kis támasztás körbe a gépnek, a biztonság kedvéért). Ha nincs állványod, akkor meg úgy próbáld megcsinálni, hogy jó legyen normál fúrókhoz meg a dremelhez is...szerintem.
(#) vikipapa válasza zozz12 hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Helló. Kösz szépen Hát ha szerintem nem én vettem meg a Wellert előled mert az egyik ismerősömtől vettem Dinnyésen
(#) Georgee válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Nemrég vettem a lidl-ben 3500 ért a fúróállványt. Állvány Eléggé pontos szerkezet, szerintem megérte, a dremmeleknek meg nem sok értelmét látom ilyen célokra. Elsősorban, ha komolyabb munkadarabot akarsz megmunkálni, lehet, hogy a dremmel nem lesz elég (saját tapasztalat). Egy kicsit sokallom a dremmel állványért azt az összeget.
(#) Doszpot válasza Georgee hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Szia!
Van ilyen állványom. Szerettem, de a csavarnál, amivel az oszlopra szorítod rá a csúszka-részt, eltört az öntvény. Szerencsére nem vészes, ugyanis a csavaranya alatt roppant el, így átesik a csavar, de hosszabb csavarral és egy nagy alátéttel javítható. (mondjuk én 3-4 éve vettem, és előfordulhat, hogy csak én fogtam ki egy rossz darabot, de azért légy résen )
Ettől függetlenül fúrj vele sok pontos lyukat, használd egészséggel! (a 3500-at mindenképp megéri )
(#) Georgee válasza Doszpot hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Tudom, azért is vettem meg. Van egy fúróm, fixen benne akarom hagyni, ne kelljen állandóan cserélgetni. Még a menetfúró/metszó készletet vettem meg, az se rosz, próbáltam keményebb anyagokba is használni, az is megérte az árához képest.
(#) Doszpot válasza Georgee hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Azzal is szemezgettem már. Ha éppen akciós, akkor elég jó áron adják a holmikat, és nem is szoktak annyira bóvlik lenni. Elektromos gépet még nem vettem ott, de a hagyományos kéziszerszámok (csavarhúzó, fogó) egész jók.
(#) Georgee válasza Doszpot hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Én is megvagyok elégedve az árakkal is meg a minőséggel is, ha ilyen akció van, akkor ki is használom, nem tudom, hogy nagyobb igénybevétel esetén mit mutatna az adott szerszám, de hobbi célokra mindenesetben megéri.
(#) koczka válasza zozz12 hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Jelenleg egy ehhez (18W) megtévesztésig hasonló fúróval "dolgozok" a fő probléma, hogy 0.7mm-es fúrónál kisebb nem megy bele (Dremelbe elvileg 0.4-es is ) és a másig gyerek hibája, hogy borzasztóan gyenge ha ráeresztem komolyabban a panelra éppen, hogy nem fullad le. Szóval most a Dremel 300-as az elsődleges célpont.

Georgee: Mondjuk én nem a flexet akarom helyettesíteni vele, de mit értesz a komolyabb munkadarab alatt?

Ja és az állvány.
(#) Georgee válasza koczka hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Mivel gravírozok is az elektronika mellett, pl üvegfúrás, egy pisztolyfúrót nem visel meg annyira, mint egy kis barkácsgépet. 120W-os a gravírozóm, de pl a fém marás megfogja a gépet. Nekem is volt ilyen kis gépem, szerintem semmire nem jó. A flexet meg érdekes lenne dremmellel helyettesíteni, kissebb vágásokra jó, bár nagyon érzékeny a korong.

Idézet:
„fő probléma, hogy 0.7mm-es fúrónál kisebb nem megy bele”
Belemegy a kissebb fúrószár is csak külön kell befogó patront venni hozzá.
(#) bankimajki válasza Georgee hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Hol lehet befogó patronokat venni? Mert az engem is érdekelne.
Következő: »»   109 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem