Fórum témák
» Több friss téma |
Nekem meg a DoZ.
![]() ![]()
Nem dobtam hátast tőle !
![]() ![]()
Nahát azt mondtad hogy nem tudsz hasonlítani mert nem hallottad
![]()
Állítsd már le magad, azt mondta, hogy nem épített, hallani hallotta az AAÉT2-n, és fejezd már be ezt az A-classt, idegesítő, A osztályú erősítő, ez a neve.
A hiragát nem halottam még , a B5-öt már igen , sőtt még mérés közben is láttam és a mérésről az adatokat is láttam.
A HTA.30 az AB -osztályú .
Na mostmár tervbe veszem ezt a HTA-30-at, mindenki állítja döbbenet, egyébként érdekes, hogy Alkotó B5-je és Szami HTA30-asának szinte ugyanaz volt a freki átvitele, a hangzása mégis más tészta. A VF-el hogy állsz? Őszintén.
Neked csak is neked mondom az a kis VF megdöbbentő!
Az ár értéket nézzük akkor meg... Az 500E ,1 milkás gépeket megalázza azzal a semmit mondó picuri paneljével és azzal a tizenegy néhány alkatelemeivel . ![]()
Hát Lacim, akkor más a fülünk, nekem a B5 inkább, de legjobban a hybrid, valahogy ez a VF és az ilyen minimálok nem igazán. Ár értékbe bomba! Ez tény. De ízlések.
![]()
De Doncso nem azt írtam hogy ez a favorit , csupán annyit mondtam , megdöbbentő azzal a pár alkatrésszel !
A hibridek azok más tészták azok egészen másvilágot képviselnek nálam is igaz sajnos csak 2 darabom ami igazi hibrid , de az egyiket neked nem kell bemutatnom , hisz neked is van . A másiknak meg kellene hallanod a hangzását , (Nálam az is előkelő helyen szerepel .) Az igaz íc-és a vége de szerintem nagyon is ütőképes ez a konstrukció.
Nagyon jól tudom mit mondott és hogy hallotta már! Nem hozzád beszéltem és ha vmi különösebb gondod van gyere el hozzám és beszélj itt
![]()
Így már értelek, nézegettem egyébként azt az STK- hybridet is, na azt még meghallgatnám egyszer, illetve a HTA érdekel, összességében nem is tudnál legjobbat mondani nem? Szóval mindegyik másért jó.
Látom , érzem ,kezded az álláspontomat megismerni , igen mindegyiket másért szeretem , (még a DoZ-t is pedig az kemény hangzás világú) ezért is írtam nem oly rég hogy még nem találtam meg az igazit , bár közel vagyunk de még nem találtam meg!
Na ez a szubjektivitás Doncso! Nálam a B5 15 percet ment kb, és kapásból vissza vöfö 3-ra, az STK-kat be sem kapcsoltam azóta, A conduktor jobb, ez hasonlít leginkább hozzá. Nyersebb, talán loudosabb egy FET-es vég hangja mint egy bipoláris tranyósé úgy veszem észre, de ez nekem jobban bejön, csak finomítani kell még rajta.
Talán a most készülő AEM 600-asom, amihez ma jöttek meg a speckó dual FET-ek, de a trafó ára miatt, még váratni fog egy darabig magára. ![]() ![]()
Így már értem
![]() ![]()
Amennyi ember mind más és más vélemény , általában amikor kettőnél többen mondanak ugyan arról hasonló véleményt akkor már jó !
Megint olyat mondok ami lehet nem fog tetszeni egy pár embernek de , nekem általában azok az erősítők amiket erőszakosan favorizálnak sosem jönnek be , és ezeket a nagy általánosságban csak is az üzlet végett nyomják a tervezőjük semmi másért . Pont nem régen jártam egy nagyon jól favorizált erősítővel úgy hogy minden áron , alig kemény melóval összedobtam és akkorát döbbentem rajta hogy iszonyat . mondhatnám egyáltalán nem jön be a hangképe , már hasonlítani nem is mertem szinte semmihez mert ön ön magában is elég...
Egyetértek, én is így jártam. :yes:
Még annyit, hogy a találkozón összehasonlítottuk Moszkvai, CirokL tranyósát, és csövesét, és az én csöves HTA-mat. Mind máshogy szólt, és mindenkinek más tetszett! Pedig ugyanaz a kapcsolás, csak.... ![]()
Nos ott voltam de csak fizikailag , valami rémlik , sajnos olyan nagy volt az érdeklődés hogy csak az maradt meg bennem hogy hol ezt holt azt vitték el hallgatózni , összehasonlítani .
Mintha arra emlékeznék hogy a tranzisztoros volt a nyerő ? Meg ami megdöbbentő még a mai napig is számomra a GU50pp ami ott nagyon tetszett itthon meg egyáltalán nem! Lehet itthon nem tetszik neki a hangszóró amit ráakasztok ? ![]()
Aha, nekem igen. De a Moszkvai szakiénak volt olyan mélye, testes hangzása hogy csak lestem. Neki meg az enyém tetszett.
![]()
A főnököm vett most egy ilyen YBA YA201 típusú erősítőt, ami ugye elég elismert hifi berkekben. Nos ezt, és a Dali C8-asait fogjuk egy szeánsz erejéig használni amint jobb idő lesz, (és a készülőfélben lévők is működőképesek lesznek) az én építményeimmel összevetve. Lesz egy jó kis hallgatózós napunk.
Laci, azért azt vedd figyelembe, hogy Moszkvainak a doboza más azért, egy Tannoy azért na, illetve ott volt tér, tény hogy döbbenetesen szóltak azok a dobozok együtt, egy rosszabb sugárzó irtóra bele tud rondítani.
Szami, ettől szép az egész, a szubjektivitásról, ha egyformák lennénk és objektívek, akkor mindenki egy tökéletesen kiforrott kapcsolást építene meg, egy hangsugárzót használna, az se lenne jó! Nemigaz? Érdekes egyébként, hogy a VF-en nem mindegy, mit hallgatok, egy két szám brillírozik, néhány nem tetszik, atól most eltekintek, hogy mennyi alkarész van benne, mivel a tisztességes erősítők táborába vettem, így helyt kell tudnia állni, szóval érdekes tákolmány, kóstolgatom folyamatosan, jó jó, valóban szépen szól, de nekem olyan rideg, olyan FET-es, nem tudom miért, á még mindig a hybrid nálam az ász. Hiába na.
Erdekes jatek ez az erosito osszehasonlitosdi, de csak jatek, nem szabad komolyan venni ... az eredmenyt sem, ha valaki 1-1 ilyen szeansz alkalmaval elorukkol valamilyen tetszesi sorrenddel. Rendkivul sokmindentol fugg, hogy az adott erosito(ke)t milyennek hallja adott helyen, adott idoben, adott korulmenyek kozott az ember. Emlitek nehany peldat:
- a sajat keszitesu B5-os erositomet a 2009-es Hifi shown nehanyan nagyon jo csoves(!!!) hanggal jellemeztek es elismeroen nyilatkoztak rola ![]() ![]() - masik pelda: ket B5-os erositot hasonlitottunk ossze egy alkalommal mero kivancsisagbol. A ket erosito alapveto hangkaraktere hasonlo volt megis elso hallasra igen nagy kulonbseget velt felfedezni az osszes hallgatozo raadasul mindenki nagyon hasonlo velemenyen volt azaz hasonlonak hallotta a ket erosito kozti kulonbseget. Tudtam, hogy erositok kozott lehetnek nagy kulonbsegek, tudtam azt is, hogy ket azonos erosito kozott is lehetnek kulonbsegek, de hogy ket azonos erosito, azonos felvezetokeszlettel (igaz mas tapegyseggel, mas kabelezessel, mas nyugalmi aram beallitassal) is ekkora kulonbseget produkaljon az nekem is meglepo volt. Mindenesetre ki-ki eldontotte melyik erosito hangja allt kozelebb az izlesehez amiben mar korantsem volt akkora egyetertes mint a kulonbseg erzekeleseben! Oszinten szolva en nem tudnek valasztani a jelenlegi erositoim kozul melyik tetszik a legjobban, mert mindegyikkel egyforman tudok zenet hallgatni annak ellenere, hogy mindegyiknek mas a karaktere. Ezek az erositok a kovetkezok: A osztalyu JLH, B5, Conductor, TDA7294, Sansui TA300. Van amelyik egyik hangfalon van amelyik masikon teljesit jobban, ez sem egyertelmu. Raadasul az en testi es lelki allapotom is befolyasolja mikor melyiket hallgatom szivesen. Szoval nem egyszeru kerdes ez es nincs altalanos vagy egyetemes igazsag. Borzalmasan sok tenyezotol fugg az adott hang megszolalasa es ezeknek a tenyezoknek csak egy reszet ismerjuk.
Milyen nagyszerű lenne ha a fórumon mindenki így gondolkozna
![]() ![]() ![]()
Idézet: „...egyébként gondolom azért a TDA7294 ed nem sűrűn van bekapcsolva nem elfogultságból de szörnyű hangja van,ráadásul a fogyasztása mint egy tanké” Nekem mas a tapasztalatom ezzel az IC-vel. Az igaz, hogy nincs surun bekapcsolva mert ugyanazt a tapot kapta meg egy ideig ami a conductornak van, szoval a ket erosito egyszerre nem is mehet. Mostanaban pedig a conductoron van a tap, tehat az TDA-nak nincs tapja. Egyebkent mindketto deszkara van csak szerelve ![]()
Nekem hídban voltak a 7294 ek sub nak.És amikor egyszer rákötöttem a szélessávút kíváncsiságból,cseppet meglepődtem...de az is lehet hogy én csináltam valamit rosszul vagy hídban olyan pocsék nemtudom. Azt tudom hogy fűtött rendesen mint egy A class hangerő nélkül is
![]()
Ezekben teljesen egyetértünk... Az erősítők hangjában én most két kategóriát különböztetek meg, van a visszacsatolt hang (gainclone-ok, szokványos tranyós kapcsolások,stb. ) és a visszacsatolás nélküli hang (b5,b8,hibridek, bufferek, suprampli, zen, stb.) Csöveset még nem hallottam. A visszacsatolt hang is szólhat ugyanolyan szépen mint a visszacsatolás nélküli, de óriási különbség van abban hogy a térben hogyan jelenik meg a hang. Az előbbinél hallom hogy a hangfal szól, a hangtér a hangfal mögött van, az utóbbinál pedig kijön előre és minden irányba, és zavarbaejtően valóságos lesz. Csukott szemmel nem is lehet megmondani hogy hol vannak a hangfalak, mert a szólista a szoba közepén jelenik meg, a hangszerek itt-ott, minden a térben van. Ezért lettem függője ennek a hangnak. Neked van b5-öd, hogyan írnád le a hangját ?
Szia, a B5-ben én úgy tudom, több lokális visszacsatolás is van. Egyébként én is egyetértek lamalassal, tökéletesen.
A B5-el kapcsolatban annyit szeretnék csak mondani, hogy meg kell építeni és meghallgatni, ahogy ismerlek, és hallottam a minimál conceptjeidet én szerintem tetszene neked a B5, nagyon is. Idézet: „Az erősítők hangjában én most két kategóriát különböztetek meg, van a visszacsatolt hang ... és a visszacsatolás nélküli hang...” Ez igy nem teljesen jo megfogalmazas mert az olyan erositokben is van visszacsatolas (tovabbiakban vcs.) amiket Te vcs. nelkulinek mondasz. Pontosabb lenne ugy a meghatarozas, hogy atfogo negativ vcs. nelkuli erosito. Az ilyen erositokben is van vcs. csak az altalaban lokalis es az adott fokozat parametereit, stabilitasat hivatott javitani. En egyebkent nem veltem felfedezni azt a jelenseget amit mondasz, azaz nem talalom ugy, hogy egy atfogo negativ vcs nelkuli erositonek (pl. B5) jobb/masabb a tere mint egy hagyomanyos vcs.-al rendelkezo erositonek. Persze csak azokrol az erositokrol tudok nyilatkozni amik nekem otthon vannak. En nem mennek bele egyik erosito jellemzesebe sem. Regebben volt, hogy csinalgattam AB jellegu teszteket, komolyabb meghallgatasokat. Mostanaban nem csinalok ilyesmit mert jonnek/mennek nalam a hangsugarzok, nincs allando, referencianak tekintheto hangsugarzom ami nelkul nehez barmifele esszeru kovetkeztetest levonni az audio lanc hangsugarzot megelozo elemeirol.
Azt olvastam valahol, hogy van olyan hangsugárzó aminek kifejezetten jót tesz az átfogó visszacsatolás mentes meghajtás, és van amelyiknek nem. Ezek szerint az enyém nagyon szereti a bufferemet, mert nagyon látványos a különbség.
Bocsánat hogy közbeszólok ,de mondták hogy ez egy fórum tehát szabad ilyet
![]() A hangja kifejezetten kellemes, picit talán jó alkatrészekkel és táppal egy csöves erősítőjére húz. A magas tartományokban nálam legalább is selymes hangot produkál ,a középben tiszta torzitásmentes, és mélyben is kifejezetten nyomatékos. A QUAD405 öt már gondolom hallottad.Attól jóval különlegesebb és kiterjesztettebb ,természetesen tisztább,kifinomultabb.A mély hangok nem olyan durvák,kifejezetten lágyak és dinamikusak. Állítólag a "visszacsatoló kondik és a teljesen szimmetrikus kapcsolás" miatt olyan pontos a hangja...Sajnos mindezt kb.30W ig tudja,mintha a 6.érzékünk szólalna meg hogy valami megváltozott.60-70W körül már mintha QUAD405 öt hallgatnánk csak hangszínnel. A kondik és az ellenállások minősége sokat számítanak.Ezt viszont leírni már nem tudnám,mert azt hallgatni kell. WIMA-MKP10 el hallgatom,előtte volt benne még 3 fajta. Ez nem a legdrágább ,de sok minőségi audio gyártó használja és meg is értem. Az sem árt ha az emitter ellenállások (Mills,Ohmite,Multicomp,stb) indukciószegények ![]() ![]() |
Bejelentkezés
Hirdetés |