Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1128 / 3975
(#) kadarist válasza Dániel X hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Arra tekerj sokkal többet. A legjobb lenne egy tranzisztoros zsebrádió belső ferritantennája. Csak vezetékes telefonnal működik a dolog, mert annak van szórt mágneses tere, amit összeszedhetsz egy tekerccsel. Pillants be ide: Bővebben: Link
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
És a LED polaritását biztosan tudod? Szánj rá pár ezer forintot és végy egy multit.
(#) Dániel X válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Itt olyan zsebrádióból kioperált vasra van rátekerve. De akkor sem értem mért mondták hogy vezetéket is lehet vele keresni.
(#) janikukac hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Nah, lényeg a lényeg = ma valószínűleg veszek egyet..
(#) kadarist válasza Dániel X hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Lehet vele, ha jól van elkészítve. Egy ferritantenna tekercs már jó lenne. A kondit ne felejtsd e ki.
(#) David.zsombor válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Az enyém 2000 volt és már régen jó (régen egy led mindkét lábára tettem egy 1kohm ellenállást és úgy mertem polaritást )
(#) Dániel X válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Tehát akkor valószínű semmit nem rontatom el kapcsolás és nyák ügyében mindösszesen a tekercs a rossz. Akkor ferritmagra sok menet plusz utána kötni egy kis kondit és már működik is.

Köszönöm válaszod!
(#) Dániel X hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Üdv!

Ha egy fotoellenállásnak nem tudom megmérni az áramát amit fejleszt fény hatására (60w izzó alatt) akkor az meghalt? Illetve ellenállást sem tudtam mérni rajta.

Köszönnöm a válaszokat
(#) kadarist válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Felesleges mindkét lábára ellenállást tenni még próbából is. Az teljesen mindegy, hogy a katódjára vagy az anódjára kötöd az ellenállást, mert így is, úgy is ugyanaz az áram folyik át rajta.
(#) kadarist válasza Dániel X hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Ha nem tudsz ellenállást mérni rajta, akkor az szakadtnak tekinthető.
(#) dudzsi válasza blackdog hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
ER900 nincsen csak a helyetesitése DB3. Elvileg ugyan az. Vagy tévedek. Igazábol azt nem értem hogy tök jol müködöt és egyszer csak elkezdte ezt csinálni. Valamikor begyujta valamikor nem.
(#) kadarist válasza dudzsi hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Akkor csökkentsd az ellenállást. A tirisztor jó benne? Nem zárlatos?
(#) Dániel X válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Köszi!
(#) dudzsi válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Azt probáltam. 360K-s ellenállás. De akkor se gyujt be ha nagyobb akkor még annyira se izzik fel a fénycsö vége. A tirisztor passz hogy jo e. Valami egyszerü modszerrel kilehet probálni?
(#) kadarist válasza dudzsi hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Ellenállásmérés az anód-katód között. Akkor izzik a fénycső vége, ha vezet a tirisztor. Normál fénycsőgyújtó patronnal begyújt?
(#) David.zsombor válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Tudom (de akkor ez nem nagyon érdekelt)
(#) kadarist válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
De most már tudod és ez a fő.
(#) euroset2 hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Kedves Barátaim

Van egy kis SMD-s panelem, ami arra szolgált, hogy az autómban ha nyitva van az autó, akkor harang hangot hallatott. Égen földön nem találtam kapcsolási rajzot.
A helyzet az, hogy a gyári kis hangszóró helyére tettem egy nagyot, ami miatt két kis SMD tranzisztor elfüstölt, így annak a számát sem látom már eképpen.
A panel egy kis IC központú, melyről szintén semmit nem találtam a neten.
Ez van az IC-re írva:

ELEX 16101
3278A 3495


Mivel gondolom egy egyszerű kis erősítő volt ez a két tranzisztor, ezért nyilván lehetne valamivel javítani.
Lerajzoltam a tranzisztorok egy részét, hátha valaki tudja milyen kis tranzisztorokkal (nem SMD) tudnám helyettesíteni.
Gondolom -én- hogy egy közönséges kis erősítő ez a két tranzosztor, de hogy melyik az E B C pólusuk, és melyik NPN melyik PNP, és vajon milyen típus lehet...
Na ezekre várnék választ.
Ha valaki a fenti IC alapján tud valamit, az is óriási volna.

Itt a kép a tranzisztorokról: http://kepfeltoltes.hu/110112/erosito_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszönöm mindenkinek !
(#) dudzsi válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Igen azzal begyujt. Holnap majd megnézem hogy jó e a tirisztor. Anod és katod között szakadásnak kell lenni?
(#) kadarist válasza dudzsi hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Igen, szakadásnak kell lenni.
(#) nagytom14 hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
üdv Valaki tudna linkelni egy beültetési rajzot a cikkek közt található aluláteresztő szűrőhöz, mert ami ott van az nem jó, nem stimmel az alkatrész listával és a kapcs rajzal! előre is kösz.
(#) kadarist válasza nagytom14 hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Szia4
Linkeld be légy szíves azt a cikket!
(#) nagytom14 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/subwoofer_-_alul_ateresz...l?pg=3
ez a cikk, a végén van a nyákterv és a beültetési rajz, de nem nagyon stimmel az alkatrész listával.
(#) kadarist válasza nagytom14 hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Nem teljesen stimmel, de értelem szerűen beültethető a lista alapján is.
(#) nagytom14 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
például ami a nyák közepe táján van , két kört(4,7-szerintem kondi lesz)nem építem bele-mert az nincs a listán-akkor is működni fog?
(#) kadarist válasza nagytom14 hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Inkább építsd be azt a két 4,7µF-os tápfeszültség-szűrő kondenzátort. Attól csak javulhat az áramköröd.
(#) janikukac hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Vettem egy multimétert ..
(#) nagytom14 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
rendben , hál istennek találtam itthon ilyet,köszi a segítséget :worship:
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Igen - igen. Már találtam egy hibát a munkámon...
(#) kadarist válasza nagytom14 hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
A kondenzátor feszültsége is illeszkedik a tápfeszültséghez? Nagyobb annál?
Következő: »»   1128 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem