Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1129 / 3970
(#) nagytom14 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
igen, 4,7µF/50v
(#) peti12 hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
hello mindenkinek. Most kezdtem el tanúlni a PIC programozást és egy olyan kérdésem lenne hogy, milyen parancsal mondom meg hogy melyik láb legyen kimenet és egy másik kimenet.(BASIC ben tanulok) Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) vilmosd válasza peti12 hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Hali
Eloszor is van "PIC kezdoknek" topik, masodszor keress a konyvek kozott.
(#) benji01 hozzászólása Jan 13, 2011 /
 
SZiasztok
Ha egy alkatrészt kivonnak a forgalomból ,(tehát nem gyártják ) attól még raktáron lehet igaz?
Vagy valaki aki bespájzolt belőle annak otthon lehet nem?
csak nehezen beszerezhető igaz?
(#) kadarist válasza benji01 hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Szia!
Igaz, igaz.
(#) puli122 hozzászólása Jan 13, 2011 /
 
Sziasztok!

A csatolt kép alapján raktam össze egymás mellé 5 db infra adó-vevő párost ( vonal érzékelő lesz ). Jól is működnek külön-külön. A gond az hogy ha minden körülmény egyforma mind az ötnél ( egy magasságban vannak, ugyan olyan a visszavert felület stb... ) akkor is nagyon nagy a szórás, a megjelenő feszültség között. ( egyiknél 2,52 V, de mellette lévőnél már 3,57V ). Az "optikai" körülmények pedig egyformák. Rossz a kapcsolásom, vagy gyárilag ennyire eltérőek a fototranyók egymáshoz képest ? Amúgy ez a páros: foto tranyó, infra led.

Köszi

infra.JPG
    
(#) proli007 válasza puli122 hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Hello!
A vevőnél oda van írva hogy "On State Collector Current) ami minimum 0,1mA de átlagosan 0,5mA . Ez bizony 1:5 szórást is jelenthet..
üdv! proli007
(#) puli122 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Úh, hát ez probléma.
Köszi
(#) janikukac hozzászólása Jan 13, 2011 /
 
Segítség. Az LM3915-ös VU metert elkészítettem, kimértem a multival a hibákat, és már nincs hiba , de nem működik. Három tippem van, hogy miért nem . : 1. Kicsi a táp ( nekem 5-11 V , neki pedi 12-20 V kell ) 2. nem kellet volna a kettőt összekapcsolnom ( melléklet kép ) 3. az, hogy a jack dugó rosszul van bekötve ( én egy kék drótot a GND-be azaz a jack középső lábjába forrasztottam, egy fehér drótot pedig a bal oldali lábba. A 4. lábra kötöttem a kék (gnd) a fehér bal lábhoz csatoltat pedig az 5. hez. ) Szerintetek?
(#) fantom45 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
A mind a kettő gnd egy pontba kell kötni(az elem negatív sarkához.) szerintem 11V-al is működhet. És a jack dugó eleje a gnd, a leghosszabb része.
(#) janikukac válasza fantom45 hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Hát, igen a leghosszabb része GND. Én is úgy csináltam. Ahogy a nyíl mutatja, én azt úgy egybekötöttem, csak kérdeztem, hogy jó -e . Na nem tudom... (
(#) yohnsee válasza janikukac hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Szia! A két földpontot össze kell kötni, amit rajzoltál, az nem hiba, annak úgy kell lennie. Ugyanerre a pontra megy a jack dugó földpontja is. Ha magad elé raksz egy jack dugót, akkor attól függően, hogy stereo vagy mono, a kábelhez közelebbi gyűrűje mindig a föld. Ha stereo, akkor a középső gyűrű és a hegye az a bal/jobb csatorna pozitívja. Ezek egyike (te választod ki) megy a rajz szerint az IC 5. lábára. Ha így sem, illetve megfelelő tápfesszel sem működik, akkor nagy valószínűséggel kivégezted az ic-t.
Üdv
(#) janikukac válasza yohnsee hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Stereot kértem. Akkor csináljam azt, hogy a középső GND-t odakössem, a többi GND-hez, és a két kicsi( jobb és bal oldalit) oda kössem a 4-5 lábhoz???
(#) mex válasza janikukac hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
A 4-es láb a rajzon is testen (GND)-n van. Neked csak az 5-ös lábra kell kötnöd valamelyik csatorna melegpontját.
(#) janikukac válasza mex hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Hát, azt csináltam, és nem akarja, a bal oldali kis lábat kötöttem rá, és nem működik. :S
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Az IC-t multiméterrel hogy lehet kimérni, hogy jó -e vagy tönkrement?
(#) CIROKL válasza janikukac hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Sehogy !
(#) LGS94 hozzászólása Jan 13, 2011 /
 
Üdv Van egy olyan gyújtás elektronikám amit programozható És a COM1 port 2-es 3-as 5-ös lába kell hozzá de nem saikerül programozni többen mondták, hogy kell hozzá egy szintillesztő!Bővebben: Link
Ezen vannak a csatlakozók a VCC-t a gyújtásom áramkörének az 5V-os tápjára kell tennem amit egy 7805 állít elő és a GND az a test az Rx pedig oda megy ahová eredetileg a com1 2-es a Tx pedig ahova a com1 3-as lába megy?
(#) mex válasza janikukac hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
A 10k potit állítgattad?
(#) janikukac válasza mex hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Nem, mivel nem tudod mivel nyuljak hozza.. :SSS
(#) janikukac hozzászólása Jan 13, 2011 /
 
Állítgattam, nemmegy. :S esetleg , lehet hogy a potit rosszul kötöttem be??? Úgy kötöttem be, hogy az ellenállásba megy az egyik lába, arról az oldalról,ahol két láb van, a másik láb, pedig csatlakozik a másik végén található egy lábhoz és megy a 2 lábba...
(#) neogeo2 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
A ledek biztosan nincsennek fordítva berakva?
(#) janikukac válasza neogeo2 hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Nincsenek, leelenőriztem nagyon sokszor. ! Multiméteren, ledteszterrel is.
(#) mex válasza janikukac hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Csavarhúzóval-gondolom én....
Végeredményben az érzékenységét állítod, ettől függ mekkora bemeneti jelre gyullad fel az első, és a többi led.
Köss kettő 10k ellenállást sorba, az egyiknek a szabad lábát a testre, a másiknak a szabad lábát pedig a pozitív tápfeszre kösd. A közös pontjukat pedig az 5-ös lábra. A tápfesz ráadása után nézd meg hány led világít, ezek számát tudod növelni, csökkenteni a potival.
(#) janikukac válasza mex hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Állítgattam nemmegy. Olvass vissza 3-al, nézd meg jól kötöttem -e be egyáltalán?
(#) neogeo2 válasza mex hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
De akkor 2x5k jobb lenne nem?
(#) neogeo2 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
A középső és valamelyik szélső lábat kösd össze és ezt kösd testre. A megmaradt üres lábat pedig az ic 8. lábára kell kötni és az 1.2k egyik lábára.
(#) janikukac válasza neogeo2 hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Milyen testre? :O Az nem a kettes lábra megy???
(#) neogeo2 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Igen, a 2-es láb is testre megy. Sőt még a 4-es is Valamint a tápod negatívját és a jack negatívját is ide kell kötni...
(#) janikukac válasza neogeo2 hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Jack negatívot a 4re kötöttem, de az a kettessel össze van kapcsolva...
Következő: »»   1129 / 3970
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem