Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítő táplálása 230V-ról
 
Témaindító: szum, idő: Márc 18, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 26
(#) kamaro hozzászólása Jan 7, 2011 /
 
Nem tudnék valaki hozzáértővel chatelni ?
MSN-en vagy Skype-on ???
(#) kamaro válasza honyike hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Ha úgy kapcsolom be a tápot hogy nincs rajta sehol terhelés akkor nem megy tönkre ??
(#) honyike válasza kamaro hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Pár percig járathatod üresjáratban maradandó károsodás nélkül, de azt ne feledd, hogy ez jót nem tesz neki!
Én max 1-2 percet javaslok, ennyi ideig már én is járattam a tápom és nem lett baja...

Grat a kiszedéshez, az első a legnehezebb! A többinél már tudod, hogy mit kell csinálnod...
(#) kamaro válasza honyike hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Nem tudnák közvetlenl beszélni??
(Gyorsabb lenne ...)
(#) kamaro válasza honyike hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Ma volt egy próba ...
Úgy tűnik elbírja a táp, nagyon szépen szól
Ma estére tervezem a hosszab próbát hogy nem-e melegszik fel ...
(#) honyike válasza kamaro hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Tudni tudunk, csak nem tudom előre megmondani, hogy mikor leszek gép előtt...

A nevemre kattintva az adatlapomon kint van az e-mailcímem, ott elérsz és akkor tudunk beszélni MSN-en...
(#) kamaro válasza honyike hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Értem ,nem probléma...
Felvettem a címet.
(#) kamaro válasza honyike hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Teszteltem az erősítőt már legalább 3 órát ment és most is megy
Nem melegszik semmi de basszusnál leesik a feszültség mondjuk nem számottevő pl.: 11,39V ről 11,20V ra
Nagyon kicsi alapjaza van ...
Van itthon két 4700µF-es kondim ...
Arra gondoltam hogy bekötök eggyet elé csak nem tudom hogy nem-e töltődhet túl és ha igen akkor ezt hogy lehet kivédeni??
(#) kamaro válasza honyike hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Hogyan kössem be a kondenzátorokat ???
(#) tycy hozzászólása Jan 14, 2011 /
 
Sziaszok nekem olyan a gondom ami hasonló a témához .Én autós ventillátort szeretnék müködtetni,230 rol .Fogtam egy 50hz es 20 v os Ampert nem tudok adaptert ami 12 v os tettem rá egy 10 A os graetz hidat és beindult a venti problémám hogy nagyon melegszik a híd tegyek rá hűtést?? Nem lessz baja az adapternek mert azt mondják hogy melegedhet de ez nem melegszik.Vagy tegyek még rá kondit ha igen hova tegyem és hogy kössem be??Válaszokat előre is köszönöm.
(#) Doncso válasza tycy hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Helló, ha 20v-os trafóra kötöttél egy graetzet, akkor is sok feszültséget kap a ventillátorod, ha az csak 12v-os, az autós ventillátor alatt mit értesz? Szivargyújtós kis venti, vagy mondjuk hűtő ventillátor? Nem mindegy. Hűtőventi lehet simán 100w-os is, akkor meg persze, hogy melegszik a graetz. De nem jó ez így szerintem. Kondi semmiképp nem kell rá, mert felpufferolnád a feszültséget kb 28v-ra és azonnal megölnéd a ventillátort. Sima 12v trafó és egy graetz kellene neked.
Idézet:
„Fogtam egy 50hz es 20 v os Ampert nem tudok adaptert ami 12 v os”

Ez mi? Van egy 20v-os trafód, amiről nem tudod mekkora A-t képes leadni és 12v-os ? Vagy hogy?
(#) kamaro válasza Doncso hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Nekem egy autós erősítőm van és ATX tápról hajtom ,de amikor jön a a basszus leesik egy kicsit a feszültség...
Ezért nem is adtam rá még hangot ...
Van itthon két 4700µF-es kondim amivel szeretném pufferelni hgy ne essen a fesz basszusnál...
Úgy gondolom hogy elég egy is ezért ráforasztattam plusszra mínuszra egyegy kábelt és bekötöttem párhuzamosan a vezetékhez ahol megy az áram az erősítőbe de valamiért nincs semmi hatása ... :no:
Rosszul kötöttem be vagy mi lehet a baj ???
(#) honyike válasza kamaro hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Ha rosszul kötötted volna be, az kiderült volna büdös, sűrű fehér füst jelenségében...

Azért nem érzel jelentős javulást, mert az egy elég kicsi kondenzátor... Autókba 1, néha 2 Farad-ot tesznek... Neked ez as 4700mikroFarad nem sok...

Mekkora az erősítő (esetleg típus? ) illetve milyen mélynyomó és milyen a táp?

Amúgy ATX táppal ne is várj jelentős hangzást, ahhoz torroid-trafó kell... Ha gondolod, privátban leírom, hogy mi a különbség és miért...
(#) kamaro válasza honyike hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Megasound típus 250Wattos erőlködő + 300 W ATX táp
Két MAX.250Wattos Pioneer 3utas hangszóró
+ Hidalva egy MAX.200Wattos Bandpass mélynyomó
Nagyon nagyot szól az erősítőn teljesen le van tekerve a poti és csak az MP3-as lejátszón álítom a hangot ,de így is nagyon hangos
És ha a két kondit összekötném ???
Vagy ha ez nem jó milyen kondit vegyek ???
Ha jó hogy kössem össze ??
És egyébként hány mikroFarad egy Farad ??
(#) Tomi20 válasza kamaro hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Szia

Nálad az a probléma, hogy a tápegységed az 5V-os ágat figyeli nem a 12V-ot. Szét kellene szedni, és átkötni a visszacsatolást a 12V-ra, meg akkor már feljebb is lehet vinni a feszültséget 14V-ra.
(#) kamaro válasza Tomi20 hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
És ezt pontosan hogy csináljam??
Mert ha nem túl bonyolult akkor megtudom csinálni ...
De a feszültséget szerintem nem kell feljebb vinni csak az kéne hogy ne ingadozzon és az jó lenne hogyha ez megoldaná...
De akkor hogy kösem át ??
(#) kamaro válasza Tomi20 hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
És ha ezt át kötöm az Amper szám nem fog leesni ??
(#) Tomi20 válasza kamaro hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Hát ezzel csak annyit változtatunk, hogy a 12V-od lesz a stabil kimenet, így a terhelő áram marad a tápegységen feltüntetett érték. Nem tudom mennyire vagy jártas az elektronikában, igazából nem nehéz átkötni, de figyelni kell, mert pl a bemenő tápnál 300V-ra töltődött puffer kondik vannak, amik kb 5 perc alatt sülnek ki maguktól. Ha gondolod, akkor el tudom mondani, de szerintem itt a topicban biztos leírták már páran.
(#) kamaro válasza Tomi20 hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Nagyon megköszöném ha elmondanád
(#) Kovidivi válasza kamaro hozzászólására (») Jan 14, 2011 1 /
 
(#) kamaro válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Ezt már én is megnéztem...
Azért kértem segítséget hogy segítsetek nem azért hogy keresésre ösztönözzetek... már kerestem
(#) Tomi20 válasza kamaro hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Első körben meg kellene nézni, hogy milyen típusú IC végzi a vezérlést. Utána megkeresni az 5V-ról visszacsatolt vezetősávot, ami egy ellenállásra megy, majd a vezérlő IC-be, ha TL494 a vezérlő, akkor ez az 1-es lábra fog menni. Csatolok egy képet, hogy kapcsolási rajzon is lásd, hogy mit kell keresned. Itt a 12V, és az 5V is figyelt, de ez nem biztos, hogy a tiedben is így van, de az 5V az biztos.
(#) kamaro válasza Tomi20 hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Fhúú ezt nem nagyon értem
Mindárt szétszedem a tápot és megnézem...
(#) kamaro válasza Tomi20 hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Ez van az IC tetejére írva : RE43C alatta : KA7500C
A többit nem értem amit mondtál...
(#) Kovidivi válasza kamaro hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Csak szerettelek volna ösztönözni arra, hogy legalább olvasd el a pc-táp átalakítása témát itt HE-n, mert ott lepésről-lépésre le van írva minden, csak olvasni kell. Másrészt ez itt szerintem off, az ajánlott témába pedig nyugodtan írhatsz! Az biztos, hogy a leggyorsabb megoldás, ha utánaolvasol.
(#) kamaro válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Nem hinném hogy túl gyors megoldás lenne 57 oldanyi kommentet végiolvasni....
Másrészről viszont ha leírnák pl.:1, ezt kösd át ide
2,ezt az ellenállást kösd ide
de nem rengeteg kérdés aminek semmi köze nincs hozzá és örülhetek hogyha mire a végére érek összeáll a fejembe valami.
(#) kamaro válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
És egyébként itt a Akkutöltővé való átalakításról van szó
16volt és 6,7 Amper de nekem csak az kell hogy a 12 Volt stabil legyen és megmaradjon a 16 Amperem ...
És ennyi erővel le is írhattad volna hogy hogy csináljam
(#) Kovidivi válasza kamaro hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Tomi20 már leírta... Bővebben: Link <- itt még erősítőhöz kell...
(#) Tomi20 válasza kamaro hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Az biztos, hogy sokkal egyszerűbb lenne, ha utánaolvasnál, és kicsit átlátnád, hogy mit miért kell módosítani, hogy jó legyen. Az a gond, hogy mindent részletesen leírni elég nehéz, ha nem érted az alapokat. Sajnos nem csak annyi, hogy ezt ide ezt meg oda kötöm, próbálgatni, méregetni kell, hogy mikor jó.
(#) kamaro válasza Tomi20 hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Én már olvastam de nincs olyan ahol leírná hogy mit is kéne csinálni, vannak találgatások talán ez, az egyik aztmondja ez, a másik azt hogy ez nem jó, a harmadik megint mást mond, és így semmi értelme az egésznek...
Következő: »»   17 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem