Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1135 / 3963
(#) Ghoost válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
S ha mindent elkakarsz tuntetni a laprol akkor DROTKEFE
(#) David.zsombor válasza janikukac hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Zsebkendő (én azzal szoktam)
Szerk:Ja hogy ez rászáradt én forrasztókrémet használok.
(#) slave557 hozzászólása Jan 15, 2011 /
 
Tehát akkor ahhoz, hogy a peltier modul áramot termeljen az kell, hogy az egyik oldalát hűtsük, a másikat meg melegítsük, ha jól értem...
(#) David.zsombor válasza slave557 hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Miért akarsz te ezzel áramot termelni?ha sikerül is szerintem 1-2v-nál nem lesz több.
(#) edison14 válasza slave557 hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Ha hővel szeretnél áramot termelni akkor hőelemet kell használnod, de ezt Ghost kolléga is megemlítette!
(#) kadarist válasza Ghoost hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Áramot is tud termelni a Peltier-elem.
(#) Ghoost válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Akkor en tudtam rosszul, sorry...


Latni mar lattam, -igaz nem mukodes kozben- ,de nem hasznaltam.
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Sajnos még most sem működik a munkám. Az ideg összeroppanás szélén álok, fel adom lassan. Talán elviszem valakihez, aki ért hozzá.
(#) kadarist válasza edison14 hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Áramtermelésre inkább a hőelektromos telepet lehetne használni. Jó régi találmány ez is, mint a Peltier-elem. Bővebben: Link
(#) David.zsombor válasza janikukac hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Csak hogy lelket öntsek beléd én is így kezdtem kb másfél éve építettem egy poloskát.természetesen nem jött össze.aztán elment a kedvem az egésztől és egy fél évig nem is csináltam semmit.Aztán csináltam egy kétledes villogót és egyre bonyolultabb kapcsolásokat.Most jutottam el odáig hogy neki merek állni egy fejhalllgatóerősítőnek.Holnap küldök neked képet egy érdekes kütyüről ami tetszeni fog.
(#) David.zsombor hozzászólása Jan 15, 2011 /
 
Amúgy szerintetek ez működhet?Link Janinak jule thief majd rakok fel képet az enyémről az kicsit jobban átlátható.
(#) Pali79 hozzászólása Jan 15, 2011 /
 
Sziasztok!
A következő problémára keresek minél egyszerűbb megoldást: egy sivatagi terráriumba kellene világítást automatizálni. A világítás és a fűtés kézen fogva jár, mert egy 200 W-os izzó adja a fény és a hő nagy részét valamint a sivatagi UV sugárzást egy 30 W-os fénycső adja. A felkelő napot szeretném utánozni. Az elképzelésem a következő: egy időkapcsoló bekapcsol reggel, az izzó 0-ról fokozatosan kb 30 perc alatt érné el a teljes fényerőt. Ha az izzó már max-on világít, felkacsolódik a fénycső. 13-14 óra múlva a fénycső lekapcsol és az izzó 30 perc alatt max-ról 0-ra megy.
Mivel az elektronikához nem nagyon értek csupán egy NYÁK terv alapján össze tudom rakni a cuccot, ezért ha lehet a PIC-et és társait kihagynám
(#) janikukac válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Óh, köszike ! Ez mi amúgy? Énis készítettem egy kétledes villogót már, és működött is!
(#) David.zsombor válasza janikukac hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Elvileg 0.3-1.5v-ról világít vele a led(távirányítóból lemerült elemmel is teljes fényerőt produkál
(#) janikukac válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Hűha. Várom, mit küldesz holnap Amúgy én is 14 vagyok
(#) c27 hozzászólása Jan 15, 2011 /
 
Sziasztok.
Sb2040CT schottky diódához keresnék helyettesítőt, mert nem nagyon tudom beszerezni, nem lenne baj ha többet tudna a másik, csak nem találok megfelelőt.
(#) c27 válasza c27 hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Esetleg az MBR20100-as jó lenne nem?
(#) David.zsombor válasza janikukac hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Én már nem sokáig
Ez így jó szerintetek???Köszi.
(#) djhua hozzászólása Jan 15, 2011 /
 
Üdv . Lenne egy kérésem .. ha tudnátok hogyan,miböl tudnák késziteni egy olyan áramkört ami azt tudna , hogy egy kijelzö segitségével kiirja , hogy mennyi mA , fogyazt egy készülék .

Én ezt az akú töltömbe akarnám . Egy fokozat kapcsoloval allitanam az áramot .. s amit akarnák annak csak az a dolga hogy irja ki mennyi mA re van kapcsolva .
Max 800 mA es 4 fokozatú vagyis ( 200 . 400 . 600 . 800 ) .. Ennyit kéne kiirnia ... Koszonom elöre .
(#) djhua válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Koszonöm szépen ... De én ugy akarnam hogy en keszitsem el ... mert ez egy hazi feladat volt s az volt a feltétel hogy mi magunk készitsük
(#) maTaKee válasza djhua hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Helló!
Itt egy amper mérő műszer
(#) rolandi350 hozzászólása Jan 16, 2011 /
 
Üdv.
R2 4,7k-s poti helyett berakhatok 470k-st?
És akkor az R1 240-es helyett is valamilyen mást?
Azt már nem tudom milyet abban kérném segítségeteket.
Ez érvényes erre a feszültség regulátorra.
VOUT = 1.25V ( 1+R2/ R1 ) + IADJ R2
(#) djhua válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Waw koszonom ... Ilyenre gondoltam . Koszonom megegyszer .
(#) ECL82 válasza rolandi350 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Szia, egy kis segítség.
(#) banyaiakos válasza Pali79 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Hali! Nem akarlak elkeseríteni, de ez pic nélkül elég bonyolult lenne.
Más. Egy optokaput szeretnék csinálni, amin ha átmegy az autó akkor 1 percig kapcsoljon egy lámpát. Az áramköri részével nem lenne baj. A probléma az, hogy nem tudom milyen módon hidaljam át azt a 6 métert. :no:
Köszönöm.
(#) rolandi350 válasza ECL82 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Köszi szépen!
(#) slave557 hozzászólása Jan 16, 2011 /
 
Tehát akkor a Peltier modul lényege, hogy az egyik oldaláról átviszi a másik oldaláról a hőt??
(#) gg630504 válasza slave557 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Pontosan, azaz hőszivattyú.
Illetve fordítva is működik: ha az egyik oldala melegebb mint a másik, akkor áramot termel.
(#) slave557 válasza gg630504 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Köszönöm
(#) qvasz2 válasza banyaiakos hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Vehetnél kész fotocellát, amiket a motoros kapuhoz használnak: ezt erre találták ki
Bővebben: Link
Mert otthon nem nagyon találsz hozzá fényszűrő plexit, meg lencsét, meg tükröt, amiket a gyári cuccokba tesznek.
Következő: »»   1135 / 3963
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem