Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   69 / 1679
(#) bbatka hozzászólása Máj 29, 2007 /
 
A forrasztási oldalt én sem mutatom meg sohasem.
(#) vzoole hozzászólása Máj 29, 2007 /
 
Sziasztok!

Én most azt mutatom meg hogy mit fogok csinálni.

Ez egy erősítő doboza lesz.
Gáz hogy fából van, de ez ingyenbe kerül (csak sok munka).

Remélem jól fog kinézni (azaz addig csinálom még "tökéletes" nem lesz)

Ja és a két nagy lyuk között lesz a hűtőborda, amit 2 cúggenerátor hűt.

doboz.jpg
    
(#) fureszk válasza vzoole hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
eddig jól néz ki, sok sikert hozzá! :yes:
(#) Frankye válasza bbatka hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
A régebbi autómon (FIAT Uno) az "immobilizer"-t home made módban úgy oldottam meg, hogy a gyújtáselosztóból kijövő négy kábelt kicsit "felecserélgettem". Én tudtam a szisztémát, de hogy más be nem indítja egy jó darabig, az tuti...
A másik megoldás, hogy a gyújtáselosztó egyik (vagy több) kábelját kiveszed, "zsebre vágod". (Kevés ember jár autót lopni komplett gyújtáselosztó-kábel szettel... )
Még egy jó módszer, bár ez inkább a tartósan leállított autóknál "jön be": Kiveszed az akksit. Ha a tolvaj nem hozott magával tartalék akksit, kevéssé bolfogul. Ha meg igen, akkor meg is érdemli, hogy vigye az autót! (Bár megnézném, amelyik lopicsek egy komplett gyújtáselosztó-kábel csomaggal, akksival, műszerrel jön az autót elvinni... )
(#) Frankye válasza vzoole hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
Idézet:
„cúggenerátor”


Ez nagyon tetszik!
(#) Brandyman válasza Frankye hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
Érdekes módszerek

De ha valaki nagyon akarja az autót, hidd el, az el is fogja vinni. Ha muszáj, akkor teherautóplatón.

Mert ilyenek "ezek".
De azért nem adjuk könnyen nekik
(#) bbatka válasza Frankye hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
Azon sokat filóztam hogy immobillizeres kocsit , beélesített riasztóval hogy a fenébe tudtak elvinni úgy, hogy senkinek nem tünt fel. Az egyik kolegámmal történt meg. Ráadásul a lakás ablaka alatt állt a kocsi.
Szerintem ehhez ismernie kellett a riasztórendszert. Na én ezért támogatom a saját magam által kitaláltat.
(#) Slope válasza Frankye hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
Aki egy kicsit is ismeri az egészséges otto motor hangját, annak nem gond felismerni a "hiba" okát. A kábeleket helyretenni nem nagy cucc, szóval egy "képzett" egyénnek kb. 5 perces "meló"...

Ja a kábelek pótolhatóak... ideiglenesen (amíg elviszik egy tuti helyre). Ennél sokkal viccesebb, ha lepattintod az eloszófedelet, és lehúzod a gyújtáselosztó kalapácsot...
(#) MPi-c válasza Slope hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
Idézet:
„és lehúzod a gyújtáselosztó kalapácsot...”


Már ha van olyan a motoron
(#) Frankye válasza Slope hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
Persze. Meg még tutibb, ha szerzel egy kerékbilincset (esetleg 4-et) és felteszed.
De olyat is lehet, hogy az akksitól a pozitív (tehát nem test) kábelt egy kapcsolón vezeted át, ami az utastérben, mondjuk egy belső világítás kapcsolónak van álcázva. Ember legyen a talpán, aki rájön...

No de ne OFF-oljuk szét a topicot, nem erről szól...
(#) MPi-c válasza vzoole hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
Szerintem nem gáz a fa doboz. Volt már itt a fórumon egy hivatkozás (megvan), ahol fa dobozba épített c64 látható. Nem is akármilyen! Úgyhogy, csak a festésen (tapétázáson) múlik...
(#) ndavid87 válasza bbatka hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
Valóban a házi készítésű riasztó (ha jól működik)
a legjobb egy autó védelmére.
Ha tudják, hogy milyen riasztó van az autóban
(van olyan tulajdonos, aki "elrettentés" céljából fel is
tünteti rajta), akkor azt pár pillanat alatt hatástalaníthatják.
Olvastam egy fórumban, hogy nappal, zárt
udvarból vittek el éles riasztóval, és kormányzárral
egy 3-as mazdát (a tulaj otthon volt).

A házi készítésű autóriasztó azért hatékonyabb, mert
annak működését, elhelyezését, nem ismeri a
tolvaj. (A kevés idő miatt nem igazán fog nekiülni
tanulmányozni a szerkentyűt, főleg ha a riasztó is megszólal)

(Ezt egy "szakmabeli" ember mondta.)

Az is igaz viszont, amit Brandyman mond.
Ha nagyon el akarják vinni, el is viszik!

(Régen a ladánkban egy naggyon okos home made
riasztót építettünk: egy darab piros villogó led

Nem is lopták el )
(#) vzoole válasza ndavid87 hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
"Az is igaz viszont, amit Brandyman mond.
Ha nagyon el akarják vinni, el is viszik!"

Ez szerintem csak akkor igaz ha valami extra autód van.

Mármint ha a "kedves" autó tolvaj meglátja az átlagos autódat (pl suzuki) és látja hogy egy számára ismeretlen riasztórendszer van benne...

akkor inkább sétál 50 métert és talál egy ugyanolyat "gyári" (számára ismert) riasztóval, vagy akár riasztó nélkülit is.

Én régebben kicsavarozható sebességváltókart akartam csinálni, de csak ötlet maradt.

(#) tatabike hozzászólása Máj 30, 2007 /
 
Sziasztok,

Mr. Bean módszere sem rossz, ki kell venni a kormánykereket, és elvinni. Amúgy ismerek embert, aki tényleg a kerékbilincset használja...

TaTa
(#) lidi hozzászólása Máj 30, 2007 /
 
Én az LM324 essel készült labortápot építettem meg.
Nálam csak két tranyó van benne, a 2N1613, meg vmi combosabb darab, de mar nemtom milyen, mert be van epitve 2db borda közé. Amugy szivtam vele, mert ami volt itthon abbol eloszor ket kisebbet elfustoltem.
A trafó Epson nyomtató maradvány, zavarszűrőjével, kapcsolójával, csatlakozojával, egyenirányítóval, pufferrel kompletten. Csak átraktam egy masik panelra. A doboz rétegelt lemez + laminált parketta. Mondjuk látszik hogy nem vagyok asztalos. Isostat kapcsolókon a nyomógombokat 1 farúdbol daraboltam, majd ezüst filc+lakk
(#) Slope válasza tatabike hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
utoljára offolok, ígérem!

Én ismertem egy olyan fazont, aki anno a ladáját a lámpaoszlophoz láncolta a lökhárítón keresztülfűzve
(#) Márk válasza lidi hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
Ott van a szeren. Hasonlót szeretnék majd én is.
(#) ndavid87 válasza vzoole hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
Igen, és is ilyen "extra" autóra gondoltam.


(#) ZLED hozzászólása Máj 30, 2007 /
 
Hello.

Elkészült a Multi Vibrátorom. Tudom csipogtatni, és rákötöttem +ba egy fénképező trafót amivel egy kis glimmet hajtok meg, de van kivezetése is.
Állítható a váltakozás is.
(#) MPi-c válasza ZLED hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
Csak símán egybe és kisbetűvel "multivibrátor". Így nem érthető félre...
(#) gtk válasza ZLED hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
Laza
Hany voltrol hajtod?
(#) Skip hozzászólása Máj 30, 2007 /
 
elkészült ma végre a tranyos kivezérlésjelzőm! az ötletet itt ebben a topicban kaptam (ne haragudjon meg nem tudom most a nevét kitől). jó hosszan szét húzva 18+1 led... (a +1 az power ledként üzemel!)

pénz hiányában az alsó zöld ledek gagyiból vannak aztán felfelé már brutálok főleg a 3 db zöld! (4 volt de egy vmi oknál fogva villant kettőt és megszünt létezni )
köszönetet mondok: Travoltának és Szabinak, mert segítettek elég sokat!
köszííí

DSCF5358.JPG
    
(#) szabi83 válasza Skip hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
nm, amugy fain lett! grat!

azok a "nem gagyi" ledek milyenek? biztos nem standard
(#) angelero hozzászólása Máj 30, 2007 /
 
Most csináltam a honlapon is található PIC égetőt. Hát, a belsejéről nincsenek képek, lusta voltam már szétszedni .Ja már csak a 18 lábas ic foglalalatot kellene beszerezni.
(#) Skip válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
hát az az igazság hogy kétszínű ledek... "egy nem tom milyen berendezésből "valók szal nem tudok róla adatokat! nem 5 mm esek hanem kisebb sztem 2(nem mértem meg). nem olyan erősek az a baj.
(#) szabi83 válasza Skip hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
3 mm-es biztos, kár, hogy nem tudod, mert elég jól néz ki.


(#) Skip válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
van még belőle pár darab (100 körül) vmi mátrixot akarok majd belőle összedobni aztán nem tom összejön-e! meg hogy megéri-e!?
(#) ZLED válasza gtk hozzászólására (») Máj 31, 2007 /
 
4,5V-ról.
(#) Müszi hozzászólása Máj 31, 2007 /
 
Sziasztok!

Végre elkészült az első csöves áramköröm, a varázsszemes ritmusra villogóm.
Rajzot itt találtok
A rajzon annyit módosítottam, hogy 15Mohm helyett 13,9Mohm-t raktam az ák.-be
A csövem: TUNGSRAM EM84
A csatolmányban egy kép és videó.
A videó QuickTime playerrel játszható.
Zenernek elég 5 Wos.

Üdv,.: Müszi
(#) MPi-c válasza angelero hozzászólására (») Máj 31, 2007 /
 
Azok a nyákon furatok :eek2: a foglalatnak?
Vonalzó és pontozó ( pl: egy 2-es fúró egy kiskalapács-koppintással ) kiegyenesítette volna a sort!
Ha rám hallgatsz, nem fektetsz be foglalatba ->ICSP...
Következő: »»   69 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem