Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   211 / 607
(#) Alkotó válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
A műszerek többféle metódust is használnak a váltófeszültség mérésre (mostanában néztem utána). Sem a négyszögjel, sem ettől bonyolultabb forma sem hozza zavarba a többségüket.
Akartam mérni "maszek" módon egy hálózati áramfelvételt, és mikor ehhez kerestem megoldást, akkor kellett szembesülnöm azzal, mennyire komolyan veszik a műszergyártó cégek a "görbe alatti terület" nagyságának meghatározását.
(#) Bassmester válasza Zosi hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
A 600-as toroid primerjébe? Tegyél mondjuk 3,15A-es lomhát. (3,15A-T)
(#) Bassmester válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Ez így van. Ha hangfrekire akarunk használni egy multimétert, akkor le kell tesztelni szkóppal és egy generátorral, hogy mire képes. Ennek tudatában már leegyszerűsödik a dolgunk :yes:
(#) fidelcastro válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 16, 2011 3 /
 
Tisztelt Bassmester!
Úgy látom te semmit sem értettél abból amit én írtam neked! Szerintem te nem vagy tisztában alapvető dolgokkal. Én itt be is fejezem a további magyarázást mert látom semmi értelme.
További szép napot!
(#) Hurkafej1 válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
TDA 1558Q 4x11W, hidalva 2x22
(#) feccus hozzászólása Jan 17, 2011 /
 
Sziasztok
A szimpla mikroshop-os tda kapcsolásra lehet valahogy ledes kivezérlés jelzőt kötni.
Köszi.
(#) ODU válasza feccus hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Én ezt tudom ajánlani ha nem kell semmi komoly, csak a desing miatt
(#) feccus válasza ODU hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Nézegettem már,gondolom kicsiben is meglehet építeni,nekem kb 15cm-es kéne.
(#) ODU válasza feccus hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
hát persze, 3mm-es LED vagy SMD. Szinte csak a LED-ek száma és mérete határozza meg a méretet, azon tudsz spórolni
(#) mephisto hozzászólása Jan 19, 2011 /
 
Sziasztok!
nem akartam új témát nyitni és végül is idevág a kérdés. van egy Beag apt 100 asom és ebből szeretnék egy izom sztereo végfokot faragni illetve csak a házából és a toroid trafójából. elméletileg 300w os de 3.15 A bizti van rajta.
A Grac után mérve +- 53 v felet teljesít terhelés nélkül.Eddig a tda7294 ( akár hidba kötve is) és ez a kapcsolás került a látó körömbe:

http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/80w-os_hf_erosito_darlin...l?pg=1

melyiket javasoljátok inkább illetve tudtok jobbat ajánlani? rms be 100-150 w körül kéne ha elbirja táp a 200Wtól se ilyednék meg. cél hogy tiszta lehetőleg széles frekis erölködő szülessen ezért a teljesítményt is beláldoznám!
Előre is Köszönöm!
(#) kadarist válasza mephisto hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Szia!
Az az 53V egy kicsit sok lesz. +-40V-nál többet nem érdemes ráakasztani.
(#) Alkotó válasza mephisto hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Ez a trafó Quad-ért "kiált". Aztán abból akár lehet az RLudwigos is, ami 8 ohmon kb. 140W tisztán szinuszban. (Na jó, kicsit lehetne nagyobb a trafó, de a toroidok nagyon túlterhelhetőek, nehéz őket túlgerjeszteni.)
(#) ptesza válasza mephisto hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Vagy lehet inkább VF6 ami eléggé széles tápfesz tartományban használható.
(#) feccus válasza ODU hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Az a gondom hogy nem tudom hova kell csatlakoztatni a kivezérlésjelzőt,mert előerősítőt nem haználok és gondolom oda kellene.?
(#) Robi85 válasza feccus hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Az erősitő bemenete és a hangerő poti közé kössed be. Ugy jólesz. Ez csak akkor jó, ha vonalszintű jellel müködik a kivezérlésjelződ.
(#) mephisto válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
igen éreztem én hogy sok lesz az a feszkó. Erre még keresem a megoldást. tudnátok mutani egy ilyen Quad os LRludwigos kapcsolást meg egy VF6 kapcsolást amit javasoltok.csak mert még nem tudom hogy néznek ki ezek sajnos ilyen mélyen nég nem értekhozzá. lelkes "amatör" építgető vagyok Köszönöm!
(#) mephisto válasza mephisto hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
VF6 már megtaláltam
(#) Alkotó válasza mephisto hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
A QUAD-nak van külön topikja, ahol találsz erről terveket (a sajátomra mutat a link). Viszont kezdő erősítőnek elég nagy falat.
(#) mephisto válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Köszönöm! építek vf6 ot vagy valmit és addig meg okosodok ehhez a qaudhoz mert nagyon tetszik
(#) vologya válasza mephisto hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Offtopic,de találtál nyákrajzot is a VF6-hoz?
(#) ptesza válasza vologya hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
VF3 ból ki lehet indulni , de ha jól tudom akkor pont jó hozzá.
(#) Fecni válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Szép munka. A nyák saját készítés?
(#) Bassmester válasza Fecni hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Köszi. Igen saját, vasalással csináltam alul-felül.
(#) Bassmester válasza Fecni hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Ha kell, akkor itt van LAY-ban. Nincs rajta a (szerintem) felesleges stanby/mute, viszont van rajta tápáganként biztosíték és polarításvédő (6A-es) dióda.
Utóbbi elhagyható, csupán azt a célt szolgálja, hogyha fordított tápot adunk a panelra (amennyiben nagyon hülyék akarunk lenni ) akkor nagyon gyorsan kicsapja a biztit, adva egy esélyt az ícéknek.
(#) Fecni válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
és mivel, hogyan "zöldeltél"?
(#) Bassmester válasza Fecni hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Zöld "K1" réteg a sprint-ben, tükrözve, színes lézerrel nyomtatva, alkatrészoldalra felvasalva.
(#) Zosi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Hát igen ez a nyák tegnap nagyon jól jött volna mert nagyon hülye voltam akkor szerinted mert sajnos sikerült fordított polaritással bekötnöm én inkább balfa...nak mondanám magam... De legalább volt egy szép tüzijáték
(#) Zosi válasza Zosi hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Nagyon tetszik ez a biztosítékkal meg diódával ellátott nyák perecka nagyon! Diódának mindegy milyet teszek be polaritáshoz? Neked milyen van?
(#) Bassmester válasza Zosi hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Legutóbb 6A-eset tettem bele. Elvileg egy 2A-es is ki kell hogy vágja a 4A-T biztit, mert zárlati áramot sokkal többet lead mint a névlegese.
Legalább a pufferek is eldurrogtak benne, vagy csak az ícé robbant fel?
Csináltam már én is efféle tüzijátékot kapkodásból, figyelmetlenségből. Ebbe azért raktam diódát mert nem magamnak építettem, így hát muszáj volt "golyóállóra" megcsinálni.
(#) Zosi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Kondinak elvileg nem lett baja nem púposodtak fel meg nem lövöldöztek de az ic az rendesen durrogott volt amelyik félbe tört de mindből hiányzik egy darab.
Következő: »»   211 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem