Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WPB égetőszoftver fejlesztése/tesztelése
Lapozás: OK   11 / 22
(#) S.Roland válasza watt hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
A 10K benne van.
WLPT mini bekapcsolva rajta
Sebességet leveszem megpróbálom úgy
A program nem írja mikor kell bekapcsolni nem?
Ahogy a cikkedben van úgy kapcsolom a kapcsolókat
(#) watt válasza phowwad hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Nem akarlak bántani benneteket, de ez a topic az égető programot tárgyalja nem az áramköröket. Arra ott a belinkelt topic, ami meg pont az áramköröket tárgyalja. Nem szerencsés összekeverni a kettőt, mert a lényeg elvész a káoszban.

A kérdésedre a válaszom, hogy teljesen felesleges a tranyó, miután a PIC nem fogyaszt semmit azon a vonalon. Emellett hibás a terv, mert a tranyót nem zárja le semmi. Ha meg lezáratod, nem lesz teljesen leválasztott kimenet.
(#) watt válasza S.Roland hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Idézet:
„A program nem írja mikor kell bekapcsolni nem?”

Nem írja ki? Ki kéne, ha be van pipálva a VLPT mini támogatása!
(#) S.Roland válasza watt hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
De igazad van kiírja , levettem a sebességet és ugyan ez a szitu nem értem mi lehet a probléma. Ha a PIC halott lenne akkor mit ír ki vagy kijelzi valahogy?
Mit jelent az ha rákattintok a PIC beolvasására , hogy csak egyenként lehet kiolvasni a tartalmat?
(#) watt válasza S.Roland hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Ha halott, akkor pont ez történik.
De még előtte mérj mindent le újból, úgy is, hogy rajta a PIC és a szuper lassú be van pipálva, akkor van időd méregetni. A szuperlassú tesztről is tettem említést a leírásban.

Azért lehet egyenként beolvasni a Flasht, EEPROM-ot, ID-t, Configot, mert kézzel kezeled a Vpp-t. Ha olyan égetőáramkört használsz, aminek a program vezérli, az be tudja olvasni.
(#) S.Roland válasza watt hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Ebben a részében tudsz segíteni, megnyitom a programot beolvasom vele a hex file-t be van kapcsolva a WLPT_mini , visszaveszem a sebességet rákattintok , hogy PIC írása és ugye ezt az üzenetet kapom " csak egyenként lehet írni a tartalmat" , hogy kell ezt a részét használni ?
Köszönöm az eddigi segítséged.
(#) watt válasza S.Roland hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Hát egyenként a másik 2 gombbal. (EEPROM írása, Flash-Config-ID írása). Az egész PIC-et egy menetben nem lehet a fent említett okok miatt. De szerintem addig, amíg nem ismeri fel, ne próbáld írni!
De majd a következő verzióban leszürkítem a két gombot, ha a mini támogatás be van pipálva, mert úgy látszik zavaró... (Megjegyzem, hogy feltételezem, hogy aki PIC-et akar égetni, tisztában van azzal milyen részei vannak az égethető memóriának.)
(#) S.Roland válasza watt hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Hello,
Gondoltam megpróbálom programozni a PIC -et amikor írta nem jelzett problémát de amikor visszaolvastattam vele akkor teljesen más volt illetve "üres" esetleg ha halott a PIC akkor nincs neki valami jelensége. Tegnap ahogy mondtad végigmértem ismét az égetőt ismét átnyálaztam a NYÁK-ot de minden rendben van rajta úgy müködik ahogy le van írva nem kelett invertálni sem. Van másik PIC-em de nem merem megpróbálni vele , vagy ha minden érték passzol akkor lehet valami baja?
Válaszodat előre is köszönöm
(#) S.Roland válasza S.Roland hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Hello Watt
Sikerült megírnom végre, lerövídítettem a vezetéket és sikerült megírni. A PIC szerencsére nem volt halott. A te programodat használtam remekül működik. Visszaolvasva a fájl-t egyeznek a beleírtal.
Köszönöm a segítséged a programmal és az égetővel kapcsolatban is.
(#) watt válasza S.Roland hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Örülök, jó égetést!
(#) mate_x hozzászólása Jan 18, 2011 /
 
Szia Watt!

A programoddal kapcsolatban szeretnék kérdezni.
A támogatott PIC típusok közé nem lehetne betenni a PIC16F88-at is, mert nekem pont arra lenne szükségem .
A választ előre is köszönöm.

Üdv.: mate_x
(#) watt válasza mate_x hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Meglátom mit tehetek...
(#) watt válasza mate_x hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Csatoltam a programot, kérlek teszteld le(Flash, EEPROM, User ID olvasások, írások és Törlés)! Ha hiba lenne, próbáld leírni mit csinál rosszul és mikor.
(#) mate_x válasza watt hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Ezt is nagyon szépen köszönöm!
(#) watt válasza mate_x hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Majd akkor, ha jó! Így látatlanba fejleszteni, elég bátor a részemről, remélem nem égek be vele!
(#) mate_x válasza watt hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Ugye itt a data jelet az lpt port a D1(3.láb)-al kezeli?
Mert, akkor meg kell cserélnem az égetőmön.
(#) watt válasza mate_x hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Az kezeli, amit beállítottál. Alapból a D0 a Data. Hogy van beállítva a port? (kép). Esetleg elkötötted a csatlakozóban...
(#) mate_x válasza watt hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Tényleg megtaláltam, ez nagyon profi program! Köszi.
(#) watt válasza mate_x hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Most látom, hogy a 18F-es ablakot lecsúszva hagytam, korrigáltam...
(#) ucsreen válasza watt hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Szia Watt !

Javítottam a hardver hibát. Mostmár jó értékek jönnek az icsp-re.
De természetesen nem ismeri fel a pic-et.
Átnéztem újra a weblapodon az élesztés beállításait, és találtam egy hibát, amit nem tudom, hogy a programban hol kell beállítani.
Idézet:
„A PGD vonal ellenőrzésekor figyelni kell az adat vonal visszajelzését. A WPB esetében ez az üzenet ablakban megjelenő 1 ill. 0 értékkel követhető nyomon. Akkor kell 1-et látnunk, ha a PDG vonalon H szint(4V-nál nagyobb feszültség) van. Ha ez fordítva lenne, akkor az adat vonal fogadását invertálni kell(program beállítása).”
[/b]
Nekem a H szintnél pont 0 van, hol kell az adatvonalat
invertálni a programban ? Mert ha a port beállításnál megváltoztatom invertálást akkor sem jó.
Előre is köszönöm.

Üdv.,
(#) watt válasza ucsreen hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Neked van a 7405-ös verzió?
Akkor a Vpp, Vdd nincs pipa, a többi 3 pipa.
Azt hiszem elírtam ott valamit, holnap átgondolom és korrigálom, mert a visszajelzés a bemenet valós állapotát figyeli, ami invertáló erősítő esetében azt eredményezi, amit te mértél, és nem reagál az inverz pipára. Az inverz pipa csak belül hatékony. Tehát neked pont fordítva kell legyen, tehát úgy, ahogy most mérted. Holnap kijavítom a leírásban, illetve még átgondolom, hogy egy plusz visszajelzőt teszek be, ami a belső logikai szintet mutatja, nem a bemenet valós értékét. Így a kettő jól értelmezhető lesz! Köszönöm az észrevételt, ezzel is kristályosodik a program! Na megyek aludni...
(#) watt válasza ucsreen hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Még annyit, hogy az általad választott kapcsolásban két Vpp kör van miután a tervezője foglalatos égetőnek tervezte. A WPB nem támogatja a két Vpp-s égetőket(és nem is fogja), mert az én értékrendem szerint a foglalatos égetők nem illeszkednek a gyár ICSP elképzelésébe. Tehát ha te foglalatos nyákot építettél és a WPB programot használod, akkor minden PIC égetése előtt meg kell vizsgálnod az adot PIC Vpp igényét és annak megfelelően ki kell választanod, hogy melyik Vpp vonal legyen aktív. Ezt a port beállításoknál tudod megteni. Jelzem, hogy ha egyszer is rosszul választasz, a PIC tönkre fog menni!
Javaslom az égető ICSP módon történő használatát, illetve ha foglalatban akarsz égetni, nagyon oda kell figyelni, égetés előtt mérni!

Azt már jeleztem, nem tudom mennyire vetted komolyan, hogy a 7405 az elektromos adati szerint nem alkalmas 12V kapcsolására, azaz nem jó ide. Jellenleg milyen IC-t használsz?
(#) ucsreen válasza watt hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Szia !

Köszönöm a gyors választ!
A Vpp igénynél a Vpp láb kiosztása máshova kerül ? Szerencsémre a port beállítás alapban jó volt.
Mert azt most is pontosan kimértem, és így csatlakoztattam.
Megcsinálom hozzá az adaptert is, csak szeretném látni, hogy fog működni.
Az IC, amit bele tettem az 75LS05. Ezt akkor cseréljem ki 75LS06-ra vagy 75LS07-re ?

Előre is köszönöm.
Üdv.,
(#) watt válasza ucsreen hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Nézd meg a rajzod, láthatod, hogy két Vpp van amit két külön LPT port láb vezérel. Az égető programnak tudnia kellene, hogy melyik PIC-hez melyik lábat használja. Ezt csak a hozzá való program tudja korrekten kezelni.
Ha adaptert építesz, akkor is inkább olyat, illetve olyanokat, amik egyszerre csak egy féle tokozású PIC-et tudnak fogadni. Ezekre az adapterekre tegyél ICSP portot és kész. Csak rá kell dugnod a megfelelőre az ICSP csatit és nincs meglepetés és bármilyen programmal tudod kezelni, már amelyik működik egyáltalán az új PC-ken...
Megjegyzem semmi értelme az adaptereknek, mert ha egy programot próbálsz fejleszteni, azt csak az áramkörben lehet. Az ide-oda dugdosgatás nem szerencsés megoldás, erről sokat írtunk régebben más topicokban.

Igen, javasolt a csere, és ha már csere, akkor 7407, vagy 74LS07. Ebben az esetben minden vonalat a mostanihoz képest invertálni kell majd a programban.
(#) ucsreen válasza watt hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
OK. köszönöm, megértettem.
Megcsinálom az IC cserét, és jelentkezem.

Üdv.,
(#) ucsreen válasza watt hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Szia Watt !

Megcsináltam a változtatást, és program beállítás is jó.
Felismeri rögtön a PIC-et. Ami idáig nem volt jó.
Megbróbáltam az írást többféle sebességgel, de mindenütt csak nullákat ír. (másik gépen is )
Mi lehet szerinted még a baja ?

Előre is köszönöm.

Üdv.,
(#) cNobody válasza ucsreen hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Helló!

Azt honnan tudod, hogy nullákat ír?
Az írás utáni visszaolvasásból? Mert akkor lehetséges hogy a kódvédelem van bekapcsolva. Kódvédelemmel nullákat olvas ki.

Mit próbálsz beégetni? Egy kész hex-et?
Ha igen akkor tesztnek egy saját magad készített hex-el próbálkoznék, vagy egy olyannal amiben tuti nincs kódvédelem aktiválva.

üdv
(#) ucsreen válasza cNobody hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Szia !

Igen, visszaolvasáskor nem stimmel.
Egy kész hex-et töltötem le, és próbáltam ráírni.
Hogyan tudok én készíteni egy rövid próba fájlt ?

Üdv.,
(#) icserny válasza ucsreen hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Idézet:
„Egy kész hex-et töltöttem le, és próbáltam ráírni.”
Meg kell nézni a HEX fájlt, hogy mit ír a konfigurációs bitekbe! Akár a Notepad.exe-vel is kivehető belőle az írásvédelem.

Az INTEL hex formátumának leírása itt megtalálható. A konfigurációs szó címe és bitjeinek jelentése pedig az adatlapból kiolvasható.

A konfigurációs bitekre vonatkozó rész többnyire a HEX állomány végén helyezkedik el.
(#) ucsreen válasza icserny hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Szia !

Köszönöm a válaszodat.
Ez még jelenleg magas nekem.
Becsatolom a fájlt, megtennéd, hogy megnézed, és javítod ?


Előre is köszönöm.
Üdv.,
Következő: »»   11 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem