Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   48 / 199
(#) Zoli_bácsi válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
A tervezést miért nem tárgyaljátok meg privátban egymás között? Ahogy a cím is mondja, egy megtervezett nyák ellenőrzésében lehet segítséget kérni, nem pedig itt megtervezni a nyákot. Bocsánatot kérek. Már a második oldalon olvasom a tervezés újabb fázisait.
(#) David.zsombor válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Bocsi igazad van.Sajnos mostmár mindegy de gondoltam másnak is jól jöhet majd a rajz.
(#) _JANI_ válasza fantom45 hozzászólására (») Jan 15, 2011 / 1
 
Tegyél az alkatrész helyére nagyobb forr-szemeket és arra tedd rá az alkatrészt. Így tetszőleges forr-szemeket adhatsz az alkatrésznek.
(#) David.zsombor válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Jó de akkor kéne az új brd.Mert a másikkal már próbálkoztam de nem tudtam odébb rakni az alkatrészt.És hogy tudom pdf-be rakni?Köszi.
(#) fantom45 válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 15, 2011 / 1
 
Igaz, szerintem is privátba elküldöm a nagyobb forszemes változatot. Nem sokára kész lesz.
(#) David.zsombor válasza fantom45 hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Köszönöm szépen.
(#) Istuuu válasza proli007 hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Hű hát köszi a kimerítő választ pedig néztem a t1 adatlapját de akkor benéztem Azt hiszem elolvasom még egyszer kétszer a válaszod ,hogy minden részletét értelmezni tudjam aztán jöhet az építés
(#) Istuuu válasza proli007 hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Módosítottam a nyáktervet a tanácsaid alapján. A potikat nem ültetem be.Remélem így már jó lesz. Köszönöm a segítséged.Megnéznéd ezt is?köszi előre is.
(#) proli007 válasza Istuuu hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Hello!
Most jó a nyák, bár a T1 C-E lába most már helyesen van bekötve, de felirata még mindig fordított. (Gondolom másik tranyóképet kellene keresni..)
Egy kis rendezés, még nem árthat a nyáknak. Pld, az R9-nek felesleges átugrálnia a sávokat, mikor a T2 alatt (kissé jobbra ott a helye függőlegesen. Ekkor az R9 alatti átkötés is elmaradhat. De az R1/R2-őt is el lehet fordítani függőlegesre...
üdv! proli007
(#) David.zsombor hozzászólása Jan 15, 2011 /
 
Na megoldottam amihez értek azeagle ben azt megcsináltam és leellenőriztem.Mostmár csak arra kérek egy harmadik személyt hogy nézze át a rajzot hogy tényleg semmi baja. Rajzok
(#) Istuuu válasza proli007 hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Hello! Köszönöm a segítségedet.Még egy-két kérdésem lenne.A töltőkondi akkor maradhat 2200-n? mekkora trafót válasszak? Van egy amire rá van írva h 12 v 2 amper ez terhelés nélkül olyan 16v ot ad le. Van egy másik az is 12 es csak az 2.5 amperes.Az első az képes 24v 2 amperre is.Szóval ezek közül fel tudom használni valamelyiket a kapcsoláshoz?Másik meg ,hogy BFY 34 est mivel tudnám helyettesíteni? Sajna Hestore-n nem tartanak belőle.De itthon van nekem olyan ,hogy 2n 3440 . Szerinted ez jó lenne? . Előre is köszönöm
(#) _JANI_ válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
HA az EAGLE-s SCH-t is mellékelnéd az sokat segítene az áramkör ellenőrzésében. Felületes ellenőrzés után még mintha lenne pár kötéshiba az erősítő nyáktervében...
(#) David.zsombor válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Sch az szerintem nekem nincs csak pdf azt fantomtól kérd el én nem változtattam semmit csak kicsit esztétikusabba raktam a vonalakat a gndt meg csináltam rögzítőfuratokat.
(#) fantom45 válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 16, 2011 / 1
 
Nem autorouttal csináltam hanem úgy hogy néztem ezt a kapcsolási rajzot és a nyáktervező résznél pedig routtal behúztam az alkatrészeket és utána kezdtem el a nyákrajzot csinálni.
(#) proli007 válasza Istuuu hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Hello!
- A 220µF 1,5A esetén, még éppen hogy csak de megfelelő lehet. (Ez attól is függhet, hogy 1,5A terhelés mellett, mekkora a trafó feszültsége és mekkora maximális kimeneti feszültséget szeretnél elérni. Ha a kimeneti feszültség max 12V és a trafó terhelve eléri, de inkább meghaladja a 12V-ot, akkor megfelelő lehet.)
- A BFY34-et ne sajnáld, helyette bármely NPN kistranyó megfelelő. A 2N3440 300V-os tranyó, azt kár ide elpazarolni..
üdv! proli007
(#) David.zsombor hozzászólása Jan 16, 2011 /
 
Sziasztok ugye ez így jó?Autoroute-val csináltam de azért jobb ha más is látja.
(#) Zoli_bácsi válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Igen, jó a huzalozási terv. Ez mi, egyébként?
(#) David.zsombor válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
0.5-1.5v ról működteti a ledet most tettem be az egyszerűbb változatát a ki mit épített be. Bővebben: Link
(#) _JANI_ válasza fantom45 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Sajnos sikerült a szinkronizálást kikapcsolnod az EAGLE-ban. Így nem tudta neked a hibákat jelezni...
PL: az alkatrészek sorszámai sem egyezik meg az elvi rajzon és a nyákterven...
Pedig az elvi rajz jó. ( Bár a külalakon még lehetne kicsit dolgozni... )
RCA: Csak az 1-es kivezetés a jelcsatlakozás. A többi mind GND. ( Szerintem. )
- Tápfeszültség.; A negatív tápfeszültség forrpontja rossz helyen van a nyákon!
5. Láb: A COMP miért van testre (GND-re) kötve?
Hirtelen ennyi...
(#) fantom45 hozzászólása Jan 16, 2011 /
 
Igen tényleg a neg. tápfeszültség rossz helyen volt! Azért különbözik a kapcsolási rajzomtól mert azt nem egy időben készítettem, jóval előtte csináltam. Köszönöm a hibák észlelését!
(#) David.zsombor válasza fantom45 hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Akkor elküldöd a brd-t? vagy mit tegyek hová?
(#) fantom45 válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Hoppsz, persze csak lemaradt
(#) David.zsombor válasza fantom45 hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Meg tudnád csinálni ezen én sajnos nem tudom mi a baj de ezen kicsit finomítottam
(#) _JANI_ válasza fantom45 hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Az RCA-t miért nem teszed ki a nyák szélére!?
S törekedj a tiszta minél rövidebb nyomvonalra.
A tápvezetékeket kicsit meg lehetne vastagítani. ( +, -, GND. )
(#) David.zsombor válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Én kihúztam azon kéne megcsinálni ami nem jó.
(#) David.zsombor hozzászólása Jan 17, 2011 /
 
Ez jó így?Köszi.És ezt lehet audio kivezérlésjelzőnek használni?
(#) pityu_18 hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Sziasztok.Szükségem lenne egy nyák rajzra,azt szeretném kérdezni hogy van e itt olyan aki tud ebben segíteni?Köszönöm.

Névtelen.jpg
    
(#) san398 válasza pityu_18 hozzászólására (») Jan 21, 2011 / 1
 
Csatoltam a nyákrajzot Sprint Layout formátumban.
(#) lajos1969 hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Sziasztok!
Ez meg van valakinek sprint layout-ban? Vagy van Valakinek kedve s ideje megtervezni?
(#) pityu_18 válasza san398 hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Nagyon Köszönöm.
Következő: »»   48 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem