Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   292 / 1163
(#) Ricsi89 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
De ez csak 23 lábú és Hitachi, ő meg 28 lábú Sony IC-ről írt.
Inkább HA13156-ot akartál írni, nem? Ezt talán?
(#) kadarist válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Most erre mit mondjak? Számolja meg még egyszer a lábakat. Bővebben: Link
(#) kadarist válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
De igen!
(#) Ricsi89 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Akkor jó. Rákerestem és a második találatra kidobta a gugli. Nem értem a kérdező hogy nem találta meg.
(#) kadarist válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Elnézést a félrevezetésért és köszönöm a kiigazítást.
(#) peti16biro válasza kadarist hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
28 lábú az ic.
Akkor a HA13156 és a sony 448-61 7C1 ugyanaz? Ugyanaz a lábkiosztás?
(#) baloghvl hozzászólása Jan 22, 2011 /
 
Üdv Mindenkinek!

A képeken látható trafókról kérdezném, hogy használhatóak-e hálózati transzformátorként? Azonkívül ami a képeken látszódik annyit tudok róluk hogy épületi hangosítórendszerben voltak használva, hangszórók előtt. Gondoltam megérdeklődöm a dolgot mielőtt rákötném a 230V-t.

Köszönöm a válaszokat!
(#) kadarist válasza baloghvl hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Szia!
Ezek nem biztonsági trafók, úgyhogy ne használd hálózati célra!
(#) zoly15 válasza baloghvl hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Ha hangosító rendszerben voltak, akkor ezek nem hálózati transzformátorok! Hanem illesztő trafók!
(#) jdani hozzászólása Jan 22, 2011 /
 
Helló. Ez lényegében egy 16F876A?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Azt írják róla, hogy az.
(#) baloghvl válasza kadarist hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Szia!

Köszönet a gyors válaszért!

Kicsit szerintem túl hamar rövidre zártad a kérdésemet. Ezért szeretném másképpen feltenni. Mondjuk hogy nem tudjuk hogy ezek hangosító rendszer béli illesztőtrafók, és azt mondom hogy a kisebbik primer oldala 130ohm-s. És 48V-tal kipróbálva a szekunderen 2,2V-t adott. Tehát szerintem az lenne a lényege a dolognak hogy a primer oldali tekercselés kibírja-e a hálózati feszültséget.
(#) kadarist válasza baloghvl hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Én rád bízom, de 230V-ra ne kösd rá, mert a szigetelései nem alkalmasak hálózati alkalmazásra.
(#) Ricsi89 válasza baloghvl hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
A primer és szekunder tekercs közötti szigetelés nem a hálózati feszültségre van kialakítva, ezért nem ajánlott a használata. Na meg ennek primer tekercse 100V-os feszültségre lett készítve, lehet hogy 230V-on túl gerjesztődne a vasmag.
(#) baloghvl válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
A primer és szekunder között van egy kis papírréteg. Valamennyire látszik a képen is. Na meg azért van ott zománc is. Ez a túlgerjesztődés mit is takar?
(#) Ricsi89 válasza baloghvl hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Csak az nem mindegy mekkora az a papírréteg. Ha túlgerjed a vas, akkor felmelegszik és csökken a hatásfok is. Nem jó ilyenekkel játszani.
(#) baloghvl válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Értem én hogy mindenki le akar beszélni róla. De nincs szükségem illesztőtrafóra, a hálózatinak látom igazából értelmét. Szóval ha jól értelmezem amit mondasz akkor a következő a helyzet: ráakasztom a hálózatra és ha nem csinál azonnal zárlatot és nem is melegszik akkor jöhet rá a terhelés is.
(#) Ricsi89 válasza baloghvl hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Nagyjából, de a primer és a szekunder közötti szegetelést ne vedd életbiztosításnak. És nagy teljesítményt se várj tőle. Pár W-ot kivehetsz belőle, többet nem.
(#) granpa hozzászólása Jan 23, 2011 /
 
Szervusztok!
A következő elemekre nem találtam semmit (google, Alldatasheet): 40 U820, 2 lábú, TO2xx tokozású, dióda (kimértem) Mexico gy.; MCA660 Tesla IC 16 lábú; RL22 (alatta 29) dióda (axiális). Hátha valaki megtalálja ott, ahol én nem is tudom, hogy kereshető.
Köszönöm: Kálmán
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Szia!
Az MCA660 a TCA660-al azonos. Adatlap: Bővebben: Link
A két lábú dióda: Bővebben: Link
(#) Nicolas hozzászólása Jan 24, 2011 /
 
Van egy STK392-910A alkatrészem és nem tudom hogy mi lenne ez .PDF-et vagy más adatokat nem találtam róla,kérlek segitsetek ha valakinek van valami infólya pld.:
láb bekötés
táp feszűlség
Tisztelettel: Nicolas
(#) Hp41C válasza Nicolas hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Szia!

Néhány STK392 variáció adatlapja itt található, de pont az STK392-910A nincs köztük...
(#) tpeter hozzászólása Jan 24, 2011 /
 
Sziasztok!

Remélem jó topicba írok. A kérdés az lenne, hogy a csatolt képen milyen fajta csatlakozó látható?
Egyébként ez egy Skoda Fabia-ban található, Ez megy rá a szivargyújtó / konnektor csatlakozóra. Szerintetek lehet ilyet venni (és hol) vagy ez valami szabványon kívüli megoldás?
Előre is köszi! Péter
(#) geordie válasza tpeter hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Én megpróbálnám megnézni autós boltokban, vagy talán skoda bontóknál. Valahol biztos, hogy kapható!
(#) granpa válasza kadarist hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Helló "kadarist"!
Köszönöm a gyors reagálást (ez a TCA eszembe nem jutott volna). Az U820-at megtaláltam a javasolt helyen; köszönöm. Még néhány dolgot szintén (kimerítettem a napi keretet). :worship:
Üdvözlet: Kálmán
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Örülök a sikeres keresésnek!
(#) knnorbixxx hozzászólása Jan 25, 2011 /
 
Hali!
Valaki megtudná nekem mondani, h milyen alkatrészt takarnak az alábbi orosz IC-k?!
K1ЛБ551
K1ЛБ553
K1ЛБ554

Előre is köszi
(#) kadarist válasza knnorbixxx hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Szia!
K1ЛБ553--->К155ЛА3=SN7400
K1ЛБ551--->К155ЛА1=SN7420
K1ЛБ554--->К155ЛА4=SN7410

Forrás:Bővebben: Link.
(#) granpa válasza kadarist hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Szervusz István!
2 órát birkóztam a forrással: semmi eredmény. Nem értek a gép kezeléséhez;ez tény! Ha van időd (és kedved), van ez a néhány SU IC-m: KR580IR82(táp.és reg.?); KR621(index nincs v. lekopott), K555 (szintén<); K1LB556; K155PA2; K155TL3; TM188(prog.PROM ?). A K561LA7=4011(& kapuk)? Nincs cirill betűm (l.f.), mind latin átírás. Nem sürgős!
Üdvözlettel: Kálmán >
(#) szepnorbee hozzászólása Jan 26, 2011 /
 
Sziasztok! Megint segítségést fordulok hozzátok! Egy PDA-t szeretek és van egy SMD alkatrész ami gyanusan melegszik, de nem találom mi lehet az?! Lefotóztam: KÉP

A PDA így be sem kapcsol, csak villog a készenléti LED-je.
Help!
Következő: »»   292 / 1163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem