Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 500W erősítő
 
Témaindító: vtsoftware, idő: Szept 2, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 6
(#) magyarka hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Igaz, de most rázzon meg a 220, vagy égjek el? Ha választhatok inkább összedobok előtte valamit Mikor hálózattal dolgozom (vagyis onnan nyert 12 volttal) akkor mindig használok kapcsolós elosztót és csak akkor kapcsolom be amikor nincs benne a kezem.
(#) AnonymNo1 válasza sound.man hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Hello!
Ehez a 350W-os erősitőhöz nemtudsz csatolni nekem egy előfokot?
Nemtudom,h.milyen lenne hozzá megfelelő!
Válaszod előre is köööszi.
(#) krissz555 hozzászólása Márc 9, 2010 /
 
Üdv! Érdekes ez a "Romacsek" Végfok főleg az a 2x1800w, meg a belső felépítése! Valaki le tudná vázlatolni ennek a működését?
Minek bele az a 70-80 kondi és az a 2x "4kW"-os DC-DC
(#) erikabanhidi válasza krissz555 hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Üdv! http://romacsek.uw.hu/ találsz róla infót és képeket a kérdéses termékről! Amúgy nagyon szép hangja van!
:eljen:
(#) Gyozo92 hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Sziasztok!

PA célokra szeretnék építeni egy 2x500 watt vagy nagyobb erősítőt. Tudnátok ajánlani valami jó kis kapcsolási rajzot, amihez van panelterv is, és valaki megépítette már, szóval biztosan működik?
Előre is köszönöm.
Építettem már 2x200 wattosat, nem az első lenne. A teljesítmények, ahogy megszoktuk, RMS
(#) erikabanhidi válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Üdv! Mindenképp a gyári olcsóbb, de persze ha nem a pénz számít hanem az építés szépsége és a siker dicsősége, akkor érdemes csak...
(#) Gyozo92 válasza erikabanhidi hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Természetesen nem akarok gyárit, hanem a saját igényeimnek megfelelőt. (hűtés terén, kimenetek terén stb...) Egyébként nem feltétlenül olcsóbb a gyári. A titok, hogy nem kell rontani, és elpufogtatni a feteket Egy 2x200W RMS-t ha nem rontasz, és jól sikerül alkatrészeket szerezned, kb 5-6-7 ezerból meg van kapcsolás függően persze. Ehez jön a trafó, ha szerencséd van 5-6-7ezerből megvan. A doboz, csatlakozók kb egy tizes, kicsit több. Itt még jóval alatta vagy még a gagyi kínainak is, ami RMS tudja 8 ohmra ezt a teljesítményt. És persze elmondhatod, hogy "én építettem"
(#) erikabanhidi válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Az építés szépsége és a siker dicsősége, akkor érdemes csak... EZT írtam is! Amúgy Német még olcsóbb is. Én 40-ért vettem egy HOLLYWOOD IMPACT-2000 MKII-t. meg vagyunk elégedve vele, és fiam elég szépen nyúzza egy 2x 500W (Rms ) hangfallal. Én még mindig kétlem, hogy ennél olcsóbban összehozol egy ekkora végfokot. Ja és ahhoz már min. 1,5kW-os táp dukál, ami nem jön ki 10 alatt!
Ha viszont te építed, ott az építés öröme és a sikerélmény megfizethetetlen, még ha drágább is, mert az lesz....
(#) pinyó39 válasza erikabanhidi hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
40ért vetted papírral? Megadhatnád az üzlet számát. Viszont ha nem garanciális már, készíthetnél a belsejéről pár fotót, ha nem gond. Köszönöm.
(#) djgombi válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Nekem van teljes leírásom 100-600ig használható fetes végfokról.
(#) erikabanhidi válasza pinyó39 hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Most nem tudok a belsejéről képet rakni fel, mert fiam a mamájánál tartja a végfokot, ugyan is az van neki közel a kultúrházhoz, hogy ott "tomboljon" vele. A végfokot nem papírokkal vettem, de karc- és por menetes állapotban van! Ha lesz alkalmam és időm linkelek be képeket róla.
(#) dragon0 hozzászólása Jan 25, 2011 /
 
Helló! szeretnék kérni egy kis segítséget van egy
TDA8920BJ ic hogyan tudom meg mérni hogy jó e
(#) djgombi válasza dragon0 hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Szerintem nagyon sehogy.
(#) dragon0 válasza djgombi hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
hu az baj mert közel 3000ft ba kerül egy ilyen ic!
(#) djgombi válasza dragon0 hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Ez be van építve valahova?
(#) dragon0 válasza djgombi hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
igen panasonic sa-ht990 házi moziba van benne de sajnos nemigazán melegszik ezért gyanakszom rá hogy ö a ludas mert nem szólal meg a center!
(#) djgombi válasza dragon0 hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Az, hogy nem melegszik még nem jelenti azt, hogy az íc rossz. Csak a center nem szól? Egy olyen ic van vagy több?
(#) dragon0 válasza djgombi hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
4 darab ilyen ic van benne ja igen surround sem megy :no:
(#) zolika60 válasza erikabanhidi hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Ez biztosan 500W?
(#) ujfalusi válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Miért ne?
(#) erikabanhidi válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
2x450W 4Ohmon annyit tud
8A bizti van benne ill. magasított 13cm-es toroid
Én még megtoldottam 40000µF kondival
Toshiba (bipoláris) tranzisztorral van szerelve.
Ennyi, és hogy tud-e ennyit nem tudom. Szép hangja van az egyszer biztos. Nem felső-kategóriás, de fiamnak bulizni elég. 500W-os dobozai vannak és a kultúrházban egy nagyobb teremben éppen elég.
(#) erikabanhidi válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Papírja:
(#) pinyó39 válasza erikabanhidi hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Köszönöm hogy nem felejtetted el a képeket!
(#) erikabanhidi válasza pinyó39 hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Nincs mit. Már boltban is lement az ára: ~52000,- Ft
(#) Szabi1 hozzászólása Szept 12, 2011 /
 
Hello!
Nekem kéne egy kb 600w os erősítőkapcsolás amit 8 ohmal lehet terhelni. Hangosítási célra kellene.
(#) deadlyroberta hozzászólása Szept 12, 2011 /
 
Szia én ezt kezdem pa-nak megépíteni quad elven működik, de h osztályba vagy veszel egy quadot tranyókat elkezded párhuzamosan kötni, bázisra kell tenni egy fél ohm-es 5w os ellenállást és monyuk 4et így párhuzamosan kötsz felviszed 72 voltra és lead 4-5 száz wattot 8 ohm en egy oldal működik nem gagyi én ezt fogok építeni vagy a fetes quadot de ha van tudásod a kettőt összetervezed... tanulj, és akár a quadot a végtelenségig tudod tervezni és nagyon kicsi a torzítása.Anyit hozol ki belőle menyit tudsz
(#) Szabi1 válasza deadlyroberta hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Szóval a quadbol ki lehet hozni sokat? Tranyós erősítőket nemnagyon építetem, kezdetnek egy olyan 80w ost építek, majd eladom.
(#) Tök Ödön válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
válasz nem csak neked. mindenkinek. 200w-ig bárki zud erösitök fabrikálni. a problémák e fölött exponenciálisan sokszorozodnak. ha nincs generátorod és szkopod neki se állj! egy 10%-os 300-500 khz gerjedést nem tudsz észrevenni közben az összes fet megsül.
ha van müszerezettség néhány jotanács. áramtükör bemenetü felejtös. amiben nincs korrekt védelem ugyszintén. csak 0.1ohm alatti fetet rakj bele, max kettöt.
a panelon a nagyáramu csikok legalább 4mm szélesek legyenek és vastagon onozd be. a nyugalmi áramot szabájozo trimmer csak helipot legyen.
sok sikert.
(#) Szabi1 válasza Tök Ödön hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Akkor egy 200w os erősítő és 2 db tda 7294 közül melyik olcsóbb? Ugy akarnam hogy tobb kisseb erősítőt csinálni és így könnyebb hangszórókat is találni nekem.
Következő: »»   5 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem