Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM3914
 
Témaindító: 3653, idő: Nov 21, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 20
(#) Darkness válasza laszlo987 hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Igen.
(#) nagyra válasza Darkness hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Cseffó arra gondolt, hogy miről veszed a bemeneti jelet...
(#) Darkness válasza nagyra hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Erosito kimeneterol. Az az erdekes hogy ugyan igy mar mukodott egyszer amikor elkeszitettem.... Masnap csak kiprobaltam egy masik tranyoval, ami allitolag helyettesitoje a BC219 nek azzal nem mukodott. Amikor visszaraktam a BC140 et amivel elotte jo volt mar meg sem villant.
(#) cseffo válasza Darkness hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
A led meg hajtó az maga az IC és ahogy nagyra kolléga fogalmazott én úgy értettem. Minden földet kössél össze gondolom hangal hajtod mivel vu merter a hang minuszát is kösd össze az áramköröd minuszával.
(#) nagyra válasza Darkness hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
És mi volt a "helyettesítője"?
(#) Darkness válasza nagyra hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
a minusz mindenhol ugyanaz. A helyettesitoje szinten NPN tranzisztor 2N2219.
(#) cseffo válasza Darkness hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Akkor hagyd ki a bementi dódát és a dióda utáni kondit és úgy probáld meg. Nem a tranyóval lesz a gond mert meg van a feszültség mert az egy szelep / áteresztő tranzisztoros fesz stabilizálás szval hogy ha ott meg van a 4.7-5.2 V akkro az a rész az jo.
Az ic müködik mert mikor taperoltad ki jelzett.
Kösd a hang bemenetet a trimmer re .
(#) nagyra válasza Darkness hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Hülye kérdés, de az erőlködőd ad ki jelet?
(#) Darkness válasza cseffo hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Semmi nem tortenik.
(#) cseffo válasza Darkness hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Biztos hogy a hang minusza is össze van kötve a ledmeghajtó tápjának minuszával? Mert eddig ahogy leiratd müködik csak a közös test a hiány szeritnem.
Vagy társulok nagyra kollégához hogy van e mit kijeleznie, az az szol-e az erösitöd vagy amiröl veszed a hangot
(#) Darkness válasza nagyra hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Igen. Hangszoro is van rakotve...
(#) Darkness válasza cseffo hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
A minusz az kozos. A nyak is ugy van megtervezve hogy a minuszok ugyan oda mennek. A hangszoro szol, tehat jel van a kimeneten, Probaltam foljebbhangositva, a trimmer potit allitottam,.... Eleg erdekes.
(#) cseffo válasza Darkness hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Esetleg az elkészült nyákrol képet tölts már fel .
vagy a nyáktervet
(#) proli007 válasza cseffo hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Hello!
- Mérd meg az IC referencia feszültségét, a GNG (2-es láb) és a Ref-Out (6-os láb) között. Kb. 5,4V a megfelelő érték.
- Majd kösd a bemenetet (1N4001 anódját) a ZD5,6 katódjára. (itt kb. 5,6V van) Most ha a bemeneti 20k potit tekergeted, akkor szép sorban ki kell gyulladnia a Led-eknek.
Ha ez működik, akkor jó az áramkör.
üdv! proli007
(#) Darkness válasza proli007 hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Rajottem mi volt a baj. Ic-t kellett cserelnem. Meg nem talalkoztam ilyennel, de 2 percnyi hasznalat utan elromlott az IC. Valoszinu selejt lehetet... Amint kicsereltem mukodott. Azert koszonom mindenkinek a segitseget!
(#) nagyra válasza Darkness hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Rossz IC... Elvileg Cseffó kolléga tapogatós módszere ezt a hibalehetőséget küszöbölte volna ki, de úgy látszik semmiben nem lehet biztos az ember az elektronika világában
(#) proli007 válasza nagyra hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Hello!
Egy IC szinte soha nem rossz ha nem követsz el lenne valamit. Nem gondolod, hogy több millió legyártott áramkörben mindenféle hibák vannak? Ez az elmélet, csak a kezdők, és a bátrak (mint a ló, aki nem vak, csak vakmerő) teóriája. Ez nem ezoterikus tan, ezek fizikai elvek alapján működő áramkörök.
üdv! proli007
(#) nagyra válasza proli007 hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Szia!
Remélem, hogy az előző hozzászólásodat nem nekem akartad "címezni", mert ismerem a félvezetők emberi "problémáit" (nem ma kezdtem...), és nem is hiszek az ezoterikában...
(#) cseffo válasza Darkness hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Akkor jó ha sikerült megcsinálni csakhát akkor valahol sántít a dolog mert ha megtapogattad az ic bemenetét akkor azt irtad hogy kijelzett akorr nem az ic a probléma. Csak azokat a tapasztalatokat irtam le amikkel már találkoztam és az elmondottak alapján nem függnek ösze a dolgok.
Ez az én szerény véleményem.
(#) Spinboy hozzászólása Feb 13, 2011 /
 
Sziasztok!

Megépítettem az LM3914 adatlapja alapján a legegyszerűbb kivezérlésjelzőt, bar üzemmód hibátlan, de a dot mód nem akar normálisan üzemelni. plusz tápfeszen sem és az egyes lábon sem! Ennek gyakorlatilag üzemelnie kell?
(#) proli007 válasza Spinboy hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Hello!
Kicsit olvasgatni kellene pld. itt.
üdv! proli007
(#) Bassmester hozzászólása Feb 26, 2011 /
 
Megcsináltam és éppen most teszteltem ezt a kapcsolást, de a bemenetre tettem sorba egy 47k-t.
Szépen működik, jól lehet kalibrálni, de kikapcsoláskor gyorsan végigfut a kijelzés egy pillanatra. Tapasztalt valaki hasonlót?
Végül is nem zavaró, meglehet szokni, de ha ki lehet küszöbölni a jelenséget, akkor érdekelne hogy hogyan.
(#) proli007 válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Hello!
Nem tudok a választ, de..
Gondolom nem az áramkör bemenetére tetted a 47kohm-ot, hanem az IC bemenete és a poti közé. Én egyébként a bemenettel sorba is tennék egy kis értékű ellenállást, hogy a kondi gyors töltése na hasson vissza az erősítő kimenetére. Mert ez így nem korrekt megoldás.
De volt aki azt kérte tőlem, hogy bekapcsoláskor viselkedjen így az áramkör. Legjobb ha plusz szolgáltatásnak veszed a dolgot, már is nem zavar..
üdv! proli007
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Üdvözöllek! A kijelző felvillanása az erősítő leállásakor keletkező belengést indikálja. A potenciométer letekerésével meg tudsz róla győződni. Nekem a Quad 405 pontosan ezt csinálta.
(#) Bassmester válasza proli007 hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Igazatok van, végül is nem zavar, csak elsőre volt furcsa látvány lényeg hogy jól működik.
A bemenettel sorba tettem az ellenállást, nem az IC bemenetére. Lehet hogy nem kellene ekkora, de valahogy mégsem akartam direktbe ráakasztani a végfok kimenetét.
Mellékelem a nyákot amit sztereóra csináltam, hátha megtetszik valakinek.
(#) proli007 válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Hello!
Az, az érdekessége a dolognak, hogy a dióda és kondi az eredeti szándék szerint csúcs-egyenirányítóként működik. Tehát a zenei jel pillanatnyi csúcsértékét próbálja mutatni. Jelenleg a nagy bementi ellenállással a kondi integráló tagot alkot, tehát közel a zenei jel időben integrált átlagértékét látod. Vagy ha úgy tetszik valami átlagos zenei teljesítmény értéket.
De hogy ezt hogyan lehet "jól kalibrálni" arra nem tudnék választ adni. Bár más átlagértéket mutató kivezérlésjelzők esetében sem. (De ebbe nem mennék mélyebben bele, mert csak ideológiák születnének..)
üdv! proli007
(#) Bassmester válasza proli007 hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Hali!
Biztos úgy van ahogy írtad, de nekem jó lesz így az egyik PA erősítőm előlapjára villogni
Ez lineárisan jeleníti meg a feszültségszintet, 200W-ig skáláztam a feliratozást és úgy állítottam be (8Ohm-ra), hogy 40V effektív feszültségnél villanjon fel a piros led, ami a 200W maximumot jelzi. Nekem megfelel a pontossága, a gyáriak sem különbek.
(#) Mybuster válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
ŐŐ nekem úgy van megoldva hogy van egy PC 2.1 hangfal szettem annak a jack dugójára "Y" elosztót teetem az megy a laptop hankimenetére és úgy használom vgy MP5 lejátszó hankimenete !
Amúgy LM3915 st használok !!
(#) Davidd válasza Mybuster hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Enis eloszor a 3915re gondoltam de nem volt a boltban olyan.Igaz 3914 sem de hat ezt rendeltem meg .Nem baj jo lesz ez nekem elso vu meterem testnek nagyon is jo En ezt a vumetert a laptopbol kijovo jellre kotom ugy hogy a vu elott trimmer meg az egytranzisztoros erosito es ha maxira huzom a laptopot akor mennyen fel teljesen a ledsor es akor latom mekkora vezerlest kap majd az erositom.
(#) Mybuster válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Aha vágom én is így csináltam hogy maxon az egész led sor világítson aszt pedig a 10K ellenálásal tudod szabályozni
Következő: »»   7 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem