Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   294 / 1160
(#) Ricsi89 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Zavarszűrő.
(#) Sanyesz5 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Köszönöm szépen
(#) granpa válasza kojano hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Szia "kojano"!
Köszönöm a fáradságodat; Ezeket az IC-ket jó 30 évvel ezelőtt kaptam, vagy bontottam. Elég idős vagyok ahhoz (sajnos), hogy már elfelejtettem miből v. mihez. Nemrég kerültek elő, és kíváncsi voltam, mire tudnám esetleg használni. A TM 188-ról ezt találtam:Fuse programozható PPROM, WORDS 32, bit/words 8 (Action Tungsram Inc). A K1LB556-ról semmit nem írtál (n. találtál?, nem olyan mint az NE556= 2x555? Az eszközök most 200kM-re vannak(Pesten telelek). A jelöléseket tavasszal megnézem, de szerintem jól írtam le (én még tanultam "ruszkíj jazikot!", sőt használtam is),de már "radír".Majd az alsó felén a feliratot is megnézem, mert most láttam, hogy a régi jelzést néha ráírták, és lehet, hogy úgy azonosítható. Még egyszer köszönöm.
Szia: Kálmán :worship:
(#) kadarist válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Szia!
Zavarszűrő tekercs. Bővebben: Link
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Szia!
A K1ЛБ556 egy 2x4 bemenetű TTL ÉS-kapu. Újabb kori nevén: К155ЛА6 Bővebben: Link
(#) yello hozzászólása Jan 28, 2011 /
 
Hali!
Hoztak hozzám egy szub erősítőt, a végfokában volt ellőve 2 tranzisztor, az egyiket megtaláltam hogy hol lehet beszerezni de a másikat nem, név szerint 2SC 3902.
Keresem az esetleges beszerzési forrást, vagy akár a helyettesítőjét, vagy hasonló paraméterekkel rendelkező tranzisztort!? Minden nagyobb boltot megnéztem már,
A párja 2SC 1507!
Üdv Gábor!
(#) sprofan válasza yello hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
(#) yello válasza sprofan hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Ohh köszönöm, próbáltam keresni, de ezek szerint rosszul kerestem rá, még egyszer köszönöm!
Üdv Gábor!
(#) HA3GX hozzászólása Jan 29, 2011 /
 
Szép estét!

Most bontottam egy NEUSAT beltériből egy KA317-et. Ez egy állítható feszültség szabályzó?
(#) kadarist válasza HA3GX hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Igen, ez nem más, mint egy LM317.
(#) HA3GX válasza kadarist hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Hali!

Túlbonyolítottam. Köszi Mindenre gondoltam, de erre nem.
(#) granpa válasza kadarist hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Szervusz István!
Köszönöm, figyelmedet; remélem még nem kérdeztem túl sokat, és ha lesz még homály, megvilágítod.("kojano" kollégával együtt). Pontoznám a segítségeteket, ha lehet. Nem tudom hogyan megy.
Szervusz: Kálmán
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Szervusz Ferenc!
Szeretném, ha kérdeznél, mert így együtt tanulhatunk
(#) Dániel X hozzászólása Jan 30, 2011 /
 
Üdv!

Az lenne a kérdésem hogy a tüskesorra csatlakozó csatlakozóházba hogyan tudok vezetéket belerakni? Valaki elmagyarázná mert nagyon értem vagy nem lehetséges és csak a gyárilag összeépített vezeték+csatlakozóház létezik? Illetve ha lehetséges és megcsinálom akkor utána az szétszedhető mármint vezetékre és csatlakozóházra?

Köszönöm.
(#) qvasz2 válasza Dániel X hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Ilyenekre gondolsz?
Bővebben: Link
(#) Dániel X válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Igen. ÉS nem értem hogy lehet összerakni szétszedni ha lehet egyáltalán és nem csak a gyári létezik.
(#) qvasz2 válasza Dániel X hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Összerakni könnyű, csak egymásba kell tolni az érintkezőt és a házat. Eredetileg krimpelni kell rá a vezetéket, de lehet forrasztani is.
Szétszedni már nehezebb, és a sok szétszedéstől letörnek a kis fülek-pöckök, amik összepattannak és megtartják.
érintkező
ház
(#) Dániel X válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Most már megvan. Köszönöm. Azt hittem bonyolultabb.
(#) qvasz2 válasza Dániel X hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Viszont ha forrasztod, és nem krimpeled, akkor fogóval összébb kell hajtogatni a kiálló füleket, hogy összemenjen !

ndr-t.jpg
    
(#) Dániel X válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Arra majd figyelek akkor. Köszi.
(#) dr prof hozzászólása Jan 30, 2011 /
 
Sziasztok.
Van egy CY7C63001A ic-m. Állitolag USBn kezel perifériákat. Tudnátok hozzá irni egy pár tanácsot (pl. programozzni kell? ) ?
Koszi elore is.
(#) Medve válasza dr prof hozzászólására (») Jan 31, 2011 / 1
 
Így igaz, USB-s mikrokontroller, adatlapja letölthető, egyszer programozható. Én egy joystickben találkoztam vele. Ha ez már üzemelt valamiben, akkor nyilván van beleégetve valami, az adatlap szerint tégy rá egy USB csatit és uccu! Ha joyként jelentkezik be, akkor vannak további ötleteim.
(#) gasparrobi hozzászólása Jan 31, 2011 /
 
hello

nem tudjátok hogy ilyen csatlakozót honnan tudnék szerezni??

ez egy hangszóró kábel vége amit az erősítőbe kell dugni, de sehol nem találok ilyet.
(#) granpa hozzászólása Feb 1, 2011 /
 
Helló Hozzáértők!
Egy régi VTTV-ben (működött) találtam,ezt7243CP IC (ez a hibája). A gugliban AD7243-at találtam, de annak nincs hűtőfüle, és sorban vannak a lábai (nincs a 3. után hely mint a hűtősnek), hogyan rakjam be (hogy hűtsem)? valamint jó-e helyette? ÍC foglalattal be lehet berhelni, de a másik is elmelegedett! Még két darab amiről nem találtam adatotGI) DF12 242M; RB-156 61C (7x6x15-ös tégla: csak kis kerek, minit matat a gugli); Graetzek.
Köszönöm:Kálmán
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Feb 1, 2011 /
 
Szia!
Milyen Videoton tévében volt ez 7243 és mi volt a funkciója?
(#) geordie hozzászólása Feb 1, 2011 /
 
Helló Mindenkinek!
Lenne egy kérdésem! Van egy BTA 24 800V 25 A Triak.
A szerepe egy 3000W-os fűtőbetét szabályozása lenne 0-3000W-ig. Helyettesítőként használnám, mert az eredetit már nem gyártják. A leírás szerint a gyújtóárama 35-50mA. A kérdésem az lenne, hogy a G-n mekkora feszültségnek kellene lenni, mert az általam mért adatok szerint A1- G=0V A2-G=35V . Felcseréltem az A1 és A2 bekötéseit akkor egyszer elindult, azóta viszont nem. Érdekelne a véleményetek. Előre is köszönet!
(#) kadarist válasza geordie hozzászólására (») Feb 1, 2011 /
 
Szia!
Ha több áram folyik a gate-be, mint a max. megengedett, akkor bizony tönkremegy a triak. Mindig valamilyen ellenálláson keresztül kell a gyújtófeszültséget a gate-re kötni, ami korlátozza az áramot.
(#) geordie válasza kadarist hozzászólására (») Feb 1, 2011 /
 
A gate árama egy elektronikán keresztül van megtáplálva, ami egy potméterrel szabályozható. Ez gyárilag van kitalálva, de, hogy valójában az elektronika miből áll azt nem lehet tudni, mert gumiba öntötték.A valóságban úgy néz ki, mint egy radírgumi! A potméter akár minimumon vagy maximumon áll a jelenség ugyanaz. Nulla helyzetben nem kellene a fűtésnek üzemelnie, viszont max. állásban nagyon. Azt nem tudom, hogy a gate-n mekkora feszültségnek kellene lenni, mert a potméterrel a feszültség nem változtatható!
(#) kadarist válasza geordie hozzászólására (») Feb 1, 2011 /
 
Ha jó triak mellett nincs szabályzás, akkor rossz az elektronika.
(#) granpa válasza kadarist hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Helló István!
Bocsi összekevertem, nem abba volt, az egy keleti TV-ből van, nem tudom, hogy került a kezembe. A VTTV-t szétkaptam, más baja volt.
Az RB-156 megvan a guliból.
Szia: Kálmán
Következő: »»   294 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem