Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   546 / 1385
(#) mazso1988 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Bocsika én nem teljesen lemásolni akartam, de nagyon megtetszett ez az elrendezési mód azért használtam én is ezt. (remélem nincs harag )
(#) mazso1988 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Köszönöm az infót, akkor én is ezzel az üzemmóddal fogom megpróbálni a laminálást.
(#) mazso1988 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Legfontosabbat el is felejtettem.
Még egyszer gratulálok remekül kitaláltad és megvalósítottad főleg a szoftver részéhez gratulálok!
(#) Attila86 válasza mazso1988 hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Semmi gond, nem azért mondtam mert baj lenne hogy lemásoltad! Pont hogy ez tetszik benne.
(#) patexati válasza mazso1988 hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Szia! Nagyon igényes kidolgozott munka Sok időbe telik mire ilyen szép lesz ezt én tudom
(#) pcroland hozzászólása Feb 4, 2011 /
 
Hello! A levilágítóhoz csinálom a nyákot és ezt egy ajándékba kapott 4W-os UV csővel világítom le.próbáltam lefújni P20-al,de nem terül rendesen és mindig ahova leg utoljára fújom ott üres lesz.Pedig nagyon sokat csiszoltam sűroló porral(hiper dol) és ma vettem a nyákot is a Lomex-ban úgy,hogy nem volt oxidálódva mi történhetett,hogy nem sikerül?
(#) shield válasza mazso1988 hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Szép munka, gratula hozzá!
Ráadásul nagyon gyorsan elkészítetted. Köszi a képeket.
Remélem hamarosan már a spéci panelek képeit rakod fel.
(#) sprofan válasza pcroland hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Miután csiszoltad tedd vízszintesen folyó víz alá majd vedd ki ugyanúgy tartva, ha egybefüggően megmarad rajta a víz akkor jó lesz, ha foltos lesz a nyákon a víz, hol van hol nem foltokban, akkor valami zsíroldóval menj át rajta. Ha sikerül elérned hogy a víz megáll rajta egybefüggően, akkor a lefújást NEM! lehet elrontani, maximum ha direkt megforgatod porban a lefújt nyákot. Nem kell sokat sem fújni rá, ha láttál már gyári fotós nyákot, na attól egy fokkal sötétebb legyen.
(#) pcroland válasza sprofan hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
úgy csináltam víz tesztel! Víz megmarad.Szerintem ösztönből azt akartam,hogy ahogy lefújtam egyből szét terülve legyen.Ezért egyre többett fújtam.De már szét terült.Csak látszik,hogy sok van rajta.Szedjem le és fújjam inkább újra?
(#) sprofan válasza pcroland hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Szép lassan terül csak el pár másodperc alatt, ha szépen lapított S formában fújod. Ha nem gyári előhívót használsz akkor keversz egy tömény adagot, és abban le tudod oldani a p20-at róla.
(#) Attila86 válasza shield hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Bizony mazso1988, várjuk a laminálóddal készült panelok fényképeit! :yes:
(#) pcroland válasza sprofan hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Le szedtem körömlakk lemosóval és újra csiszoltam és most rá tettem arra amin fújom és a maradék vizet nem letörlöm hanem elpárolog.Így nem kerül rá szennyeződés.Így jó?
(#) mazso1988 hozzászólása Feb 4, 2011 /
 
Köszönöm mindenkinek.
De az érdem nem az enyém, köszönettel tartozom Attila86 társunknak.

Még élesben nyákot nem lamináltam vele. De a hétvégén megpróbálok laminálni vele nyákot is,természetesen képeket teszek majd fel!
(#) Zoli_bácsi válasza pcroland hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Száraz törölközővel le lehet törölni róla a vizet. A lényeg a tiszta felület, no meg a pormentes fújás. Ezt a következőképpen lehet elérni. Mielőtt lefújod a nyákot, élfénnyel, vagy más néven elég lapos szögben, a nyák élében világított súrló fénynél azonnal meglátszik akár egyetlen porszem is. Na ezek eltávolítása (lesöprése) után már tökéletes, gyári lakkozott panel minőséget lehet fújni.
(#) pcroland válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Újra fújtam miután letöröltem törölközővel.De most sem folyt össze rendesen még várok 10 percet az alatt össze kéne follyon.De a videódban szép nagy egybefolyt pöttyök vannak nekem meg kis pacák amik most csíkokba folytak össze,de egyre jobb.Már egy kisebb nyákot le fújtam ez előtt próbának nagyon szép lett egyenletes.A szélén egy nagyon kicsit vastagabb,de az jó.Remélem ez is jó lesz.Mi az a súrló fény?
(#) Zoli_bácsi válasza pcroland hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
A nyák rézfelületével párhuzamos, vagy nagyon kicsi szöget bezáró a fény sugár, a súrló, vagy élfény. De inkább az élfény az ismertebb kifejezés. A nyák élét világító fény tulajdonképpen.

Szerintem túl sok lakkot fújsz, azért folyik össze csíkokba. Én elég vékonyan lakkozom. Még soha nem volt gondom vele. Mióta ezzel az eljárással lakkozom, azóta tökéletesen lakkozott és tökéletesen egyenletes felületet kapok.

1., Kb 45fokban tartom magamfelé a nyákot.
2., Lentről (!) felfelé haladok, szakaszos fújással.
3. miután lefújtam azonnal lefordítom kb 1 percre, míg meghúz a lakk. No meg a felfelé szálló illó oldószer nem tud hirtelen elillanni, ezáltal van ideje a lakknak szépen terülni.
(#) pcroland válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Na most megnéztem és: vagyok.Valahol kis pöttyök keletkeztek úgy,hogy nincs ott festék.Mégis zsíros lehetett valahol.És van ahol kis pöttyök lettek kis lakk kiállásokból.Mitől van?
(#) Zoli_bácsi válasza pcroland hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Vagy buborék keletkezik és az kidurran az hagy ilyen nyomot. Ez a lakk miatt van, nem zsíros szerintem. pici zsírpöttyök nem keletkeznek. Inkább egybefüggő pacák, ujjlenyomatok.
(#) pcroland válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
De az zsíros kell legyen(a lakk)?És akkor most mit csináljak?
(#) mazso1988 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Azt szeretném kérdezni tőled, hogy láttam az oldaladon a laminálóról szóló kis videóban, hogy a te laminálód 1.02 verziószámú programmal működik.
Ami viszont az oldaladon fent van ha jól tudom 1.01 verzió.
Esetleg megtudnád mondani mi a külömbség a két verzió között gondolom nincsen nagy külömbség?
(#) gulasoft válasza pcroland hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Vegyél dry fóliát. Azzal nincs ilyen macera. egy lamináló kell, és mindig egyenletes a réteg.
(#) pcroland válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Nem akarok.Most már megvan a P20-as meg nehéz beszerezni dry fóliát.És most vegyek laminálót is?
(#) Ricsi89 válasza pcroland hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Akkor viszont kísérletezzél, más nem tudja helyetted megoldani a problémádat. Mit gondoltál? Azt, hogy fogod lefújod és jó is lesz? A p20-nál sajnos ki kell kísérletezni a fújást és tisztítást. Igaz ez minden technikára, csak nem mindegy mennyibe kerül hozzá az alapanyag, jelen esetben a p20.
Mindenki átesett ezen, és régebben ,amikor nem volt a net, meg 60000 leírás, akkor fogta az ember és addig próbálta, amíg jó nem lett. Csak manapság sokan elkényelmesedtek, nem tud gondolkozni, hanem inkább jön és kérdez és bámul bambán, hogy mért is nem sikerül valami elsőre.
(#) pcroland válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Hát jó,de azt nem értem,hogy az első amit lefújtam mitől lett jó?És5-ödszörre sikerülnie kéne,nem?
(#) gulasoft válasza pcroland hozzászólására (») Feb 5, 2011 1 / 1
 
Én azért álltam át a dry fóliára, mert p20-al nem sikerült 2* egyformát fújni.
Dry fóliával 100-ból egy rossz.
Ha figyeltél volna, volt beszerzés dry fóliára 60Ft per a4 alatti áron, és pl. simpi is a 2000Ft-os tescos laminálóval nyomja fel rá.
Tuti hogy csak ezekkel a kísérletekkel kifújtál a p20-ból 3-4 a4-esnyi dry fólia árát, de tudod mit, mindenki a saját kárán tanul. Mondogasd magadban szorgalmasan, hogy nem lehet dry fóliát szerezni, nem lehet dry fóliát szerezni, nem lehet olcsón laminálót venni, nem lehet olcsón laminálót venni, és közben azért fogadd meg azok tanácsát akik adtak ötleteket mitől lett rossz a p20-as fújásod.
Ha 5-ödszörre sem sikerül lehet hogy 5* rontottad el.
Vegyél 2000-es csiszolópapírt, vagy a baumaxban van ilyen fémháló szerű izé.
Nem kell víz, nem kell semmi. Valamelyikkel csiszold le úgy hogy tükör legyen.
NAGYON alaposan töröld át az egészet szilvia papírtörlővel, vagy több réteg wc papírral (az a legolcsóbb), tedd be egy szekrénybe, hogy leölepedjen a por.
20 perc után vedd elő, és töröld le újra, és azonnal fújj.
Utána tedd be a szekrénybe 10 percre, majd szárítsd meg hajszárítóval. Ez eddig cirka 30 perc.
Ha ezután is rosszul terül akkor csapd agyon a szívlapáttal a gonosz manókat akik direkt bezsírozzák neked.
(#) pcroland válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Bocs!Én neten 10-en valahány ezerért láttam laminálót és dry fóliát is drágán ebay-en.Miért van most befagyasztva a fólia rendelés?Tesco-ba most is 2000Ft a lamináló?Ok.kipróbálom a techinát,de ha nem kell víz akkor miért kell csiszolás után és fújás elött betenni szekrénybe?Nem értem
(#) agressiv válasza pcroland hozzászólására (») Feb 5, 2011 1 /
 
Idézet:
„tedd be egy szekrénybe, hogy leölepedjen a por.”


Világosan leírta, hogy miért kell. A hiba az ön készülékében van.
(#) elektromos válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Szia!
Meg szeretném kérdezni, hogy milyen típusú lézer printert használsz, ami már 135 fokon is jó nyomatot készít? Eredeti, vagy utántöltött tonert használsz? Nekem OKI B2200-as nyomtatóm van, de az csak 200 fokon készít jó nyákot.
(#) Attila86 válasza mazso1988 hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Ugyan az a verzió (1.02) van fent az oldalamon amit én is használok.
(#) Attila86 válasza elektromos hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Szia!
Samsung ML-2010PR-t használok utángyártott tonerral.
Következő: »»   546 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem