Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   696 / 1679
(#) Mybuster válasza Tibi98 hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Hát ige sajna de ez ilyen vidi lett túlgyors volt a villogás mikor felvettem így volt a vidibe egy kis kéleltetés! :yes:
De élőbe nagyon szép!
(#) Mybuster válasza Directors hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Szia!
Ezek nem Power ledek inkább "hideg kék SMD lednek nevezném" elég erős fénye van azt meg kell mondani! valami ilyesmi..
(#) janikukac válasza Rumcájsz hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Igen. A lényeg az, hogy akkor villog, ha lenyomom a gombot. Gazdaságos.
(#) gg630504 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Háttérnek szürke vagy fehér papírt ajánlok. Esetleg háztartási csomagolót. Csak fényképezésekhez, sokáig eltart.
(#) janikukac válasza gg630504 hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
És azt mire használjam ?
(#) totti91 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
A fénykép hátterének
(#) vanzerr hozzászólása Feb 6, 2011 /
 
Sziasztok!

Készítettem egy 5V-os tápegységet a próbapanelomhoz, miután a "bedugdosós" módszert alkalmazva el nem szállt egy PIC-em. Siettem, nem figyeltem a stabIC bekötésére és telibekapott a PIC kb.14V-ot, ami nem tetszett neki. Nem nagy dolog, de hasznos...
(#) fantom45 válasza vanzerr hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Nagyon jó ötlet. Szép lett.
(#) Doncso válasza vanzerr hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Nagyon szép munka, szép a nyák is és a beültetés is.
(#) borvendeg válasza vanzerr hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Szép munka!!!
Nekem is ilyen "tuningolt" bread bordom van.
[OFF]Hol a kalapemelős smile?
(#) Topi válasza borvendeg hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
(#) kowi hozzászólása Feb 6, 2011 /
 
Sziasztok.Egy ledes lámpát csináltam mert meguntam cserélni a hőelemet a trafójába ugyanis kétszer tettek bele 50W-os tűlábas halogént a 20W-os trafó nem díjazta.
(#) kowi hozzászólása Feb 6, 2011 /
 
és még egy pár kép.
(#) Topi válasza kowi hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Nem rossz, de áramgenerátor kellene!
Nem véletlen van az, hogy fehér ledet szinte csak áramgenerátorról hajtunk.
(#) vanzerr válasza borvendeg hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Köszi mindenkinek, a nyáktól egy kicsit féltem, már ezer éve nem csináltam vasalásos módszerrel, a kicsi NYÁK miatt pedig nem akartam a levilágító berendezésemet "beizzítani".
(#) soos csaba hozzászólása Feb 6, 2011 /
 
Sziasztok, ma lettem teljesen kész az erőlködőmmel, ez egy Quad 405-ös erősítő, át spékelve 200W-osá (úrban féle), +- 60V-ról járatom, két 350W-os trafóról, két darab 15 A-es Gratz hídról és 2 darab 20000 µF/90V-os kondi az alimentálás. Kapott még két darab reflex RX 500-as védelmet is, aminek külön csináltam egy stabilizátor egységet ami pont 37V-ot stabilizál a védelmeknek. Az erőlködő tökéletesen működik 8 ohmról, de ha le terhelem 4,5 ohmra akkor nagyobb hangerőnél a zene közbe be produkál ilyen kis furcsa koppanás szerű recsegéseket. Szerintetek mivel lehet a probléma. Ez az erősítő kell hogy menjen 4 ohmról is az Urbán leírása szerint.
(#) soos csaba hozzászólása Feb 6, 2011 /
 
Még két kép. Ja és egy észrevétel, a Reflex RX 500-as védelme, nem valami jól működik, ahogy Alkotó is jelezte, ugyanis ki kapcsoláskor nekem valamiért nem kapcsol ki azonnal a védelem csak pár másodpercre utána, de ha a váltóáram bemenetelét le válaszom a trafóról akkor azonnal elbont a relé. És az R 16-os ellenállást 15 kiloohmra kellet hogy le cseréljem, túl hamar el kezdet nekem klippel ni. Százszor jobb a Quad eredeti védelme a reflex RX 500-asétól.
(#) beeerka hozzászólása Feb 6, 2011 /
 
Üdv!

Készül a Heed Canamp klónom, ez az első műnyomó használatával készült vasalt nyákom. Még nincs élesztve, illetve a doboza is készülőben van. OPA 177-el készül, 2X9V-os puskás trafó lesz még benne.
(#) vicsys válasza beeerka hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Kár, hogy lelógnak az alkatrészek...
(#) beeerka válasza vicsys hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Igen, először vágtam a panelt, és utána vasaltam, sajnos kicsit el is csúszott, bár ez nem befolyásolja. Az egyik ellenállás kb. 1mm-el lóg ki, a kondit meg direkt hajtottam ki, mert nagy volt, és hogy messzebb legyen a nagy ellenállástól. Jobb lett volna egy 4700/16V, szerintem annak lett tervezve a hely, utólag vettem észre.
(#) sany válasza kowi hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Megnyugodtam. Akkor nem csak én fúrom szét az asztalt.
(#) potenciameter válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Szép munka! Biztos jó sok munka volt vele
(#) soos csaba válasza potenciameter hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Szevasz, hát igen, az volt vele, kb egy jó hónap.
(#) MaTe193 hozzászólása Feb 6, 2011 /
 
Üdvözletem!
Végre előkaptam a fotómasinát és megörökítettem a 'műveimet'.Már egy jó ideje készen van a forrasztóállomásom,az oldalon található kapcsolás alapján készült,ez úton is köszönet érte! Nagyszerű eszköz! Képek:itt.
A másik ma készült,ez egy detektoros rádió,hatvanasjocó fórumtársunk kapcsolása alapján.A rádió kissé halkan,de szól.A műszer csupán disznek,illetve csévetestnek van ott.Képek:itt.
Remélem tetszik! Máté.
(#) Müszi válasza MaTe193 hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
A forrasztóállomásnál bőven elfért volna az előlapon a pákacsatlakozó, így a tetején nem igazán szép! Amúgy az összkép egész jó :kalap:
(#) MaTe193 válasza Müszi hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Köszönöm!
Azért került a tetejére,mivel nem volt elég nagy fúróm.A tetején meg csak néhány rácsocskát kellett kicsípnem.
Máté.
(#) Müszi válasza MaTe193 hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Ha egy tanácsot megengedsz: legközelebb körzővel jelöld fel a csatlakozó körvonalát, és kisfúróval körbefurkodod, és átszakitod. Utána már csak egy kis reszelés, és kész is!

Igaz pepecsebb kicsit, de szebb.

Müszi
(#) san398 válasza MaTe193 hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
A külalak egész jó lett. Egy belső képet is tehetnél fel az állomásról. A 230V-ot sima "V"-vel írjuk és nem duplával! :yes:
(#) MaTe193 válasza san398 hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Köszönöm!
A belseje...Huhh! Majd holnap 'kibontom'. A feliratról tudom,hogy hibás,mert wattot jelöl.A doboz egy ismerősömé volt,neki van egy gyereke,aki szeret irosgatni.
Máté.
(#) Tiggey válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Üdv. A reccsenést a túláramvédelem produkálja. A legegyszerűbb megoldás, ha a 0,1R5W-os ellenállásokat kicseréled kisebb ellenállásúra.
Következő: »»   696 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem