Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nyomtató probléma
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Ápr 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   22 / 116
(#) vilamvili válasza tranzisztor hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Heló köszönöm hogy foglalkoztál a problémámmal, meg oldódott, az USB kábel volt a hibás. Öregesen megkerestem, bocs a zavarásért, tiszteletem mindenkinek szép napot kívánok az Öreg.
(#) anagma válasza tranzisztor hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Heló, köszönöm a segítségedet,lefuttatom a fejtisztítást,a meleg vízben való áztatást értsem jól?Tehát az egészet belerakom vízbe?Az alján lévő rézfóliás résznek nem lesz baja?Üdv
(#) tranzisztor válasza anagma hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Hello !
Csak kb 1 cm-re merüljön el a vízben az érintkezőket nem muszáj áztatni ! A víz lehet úgy 5O-6O fokos ! A patron felállitott pozicióban kell , hogy legyen magyarán szólva csak a fúvókákat kell aztatni ! Sok sikert !
(#) anagma válasza tranzisztor hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Szia, már elkezdtek megjelenni tintadarabkák a vízben,az jót jelent?Meddig áztassam?Hagyjam száradni vagy megtörölhetem?
(#) tranzisztor válasza anagma hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Áztatod , leitatod , megnézed , hogy egyenletes nyomot hagy-e kipróbálod , hogy milyen minőségben nyomtat majd ha kell megismételed ! Volt-e szervizmenüből fejtisztitás végezve ?
(#) anagma válasza tranzisztor hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Elvégeztem a fejtisztítást, áztatás előtt és után is,de nem lett jobb a helyzet talán rosszabb,mert zsepin már nem hagy nyomot.Este még megpróbálom megint áztatni,lehet nem volt elég meleg a víz bár jött tinta...
(#) jhony12 válasza tranzisztor hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
a Fekete patronom 37, a szines 38 as
(#) perlaci válasza tranzisztor hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Köszi, kipróbálom a módosított firmwarrel.
(#) perlaci válasza chrismis hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
A 4-5 lap után működik rendesen hibával találkoztam már. Az égető termisztora adja meg magát és nem melegíti rendesen fel. Valami oknál fogva egy kis idő után bemelegszik és meleg is marad. Ha utána állni hagyod 20perc és újra nyomtatsz megint elkeni először, legalábbis ami nálam járt ezt tette.
Laci
(#) tranzisztor válasza jhony12 hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Hello !
Az a szitu , hogy a 37 , 38-as patronok nem mindenkor újratölthetők alább beteszek egy linket emlitést tesz arról , hogy a 37-est újratöltve nem fogadja el mindenik canon nyomtató lehet az a problémád !

Patronok

Esetleg próbáld meg az alábbi reszetelési módot !

Reszet
(#) tranzisztor válasza perlaci hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Hello !
Sajnos a hp égető kemencék ilyen "instant" melegitők hatásfoka nagy mértékben függ a hálózati feszültségtől . Előfordult , hogy ugyanaz a nyomtató a szervízben kifogástalanul működött a kliensnél meg vacakolt míg rájöttünk , hogy a villamos hálózata alulméretezett és egy nagy elektromos radiátor annyira megszívta a hálózatot , hogy nem volt elegendő feszültség a tápvonalon ! Mert még érvényes az képlet Q=U*I*t !
Megjegyzem a készülék nem volt régi csak egy pár hónapos . Amúgy amióta a gyártók (Hp , Canon) fokozatosan megnövelték a nyomtatási sebességet a fixálás elég kritikussá vált mivel termikus tehetelensége a fixálónak elég alacsony még a nedvesebb papír is gondot okoz néha ! Megjegyzésemet csak kiegészitésként fűzöm a hozzászólásodhoz ! Üdv !
(#) chrismis válasza tranzisztor hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Hali

Nos, rámértem a feszültségre. Alapesetben 219V ami nyomtatás alatt max 3V-ot esett. Bekapcs után nyomtattam pár tesztoldalt. Első kettő üres lap, a következő három a képen látható minőségben jött ki, utánna a tübbi tökéletes volt és nem állt ki hibával nyomtatá után.

01.JPG
    
(#) chrismis hozzászólása Feb 6, 2011 /
 
itt van a 3. és 4. is
(#) tranzisztor válasza chrismis hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Hello !
Tudtommal az unióban a szabványos hálózati feszültség értéke 23O V . Valószinű , hogy addig van nálad baj míg felmelegszik a gumihenger utána már rendesebben égeti rá a festéket a papírra . Ha van mód rá én kipróbálnám egy autótrafóval vagy egy szimpla 1O voltos trafóval megnövelni a feszültséget és tesztelni a nyomtatót . Még van egy szitu amikor túl nedves a papír és elvon elég sok hőt , lehűti a kemencét ilyen alkalommal még gőz is száll ki a nyomtatóból ! Ha van mód rá próbáld ki fentebb leírtak alapján . Sok sikert ! Üdv !
(#) chrismis válasza tranzisztor hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
A papírral nem hiszem h gond lenne, sztem is a lassú felmelegedés lesz a hibás. Hát igen, nálunk kicsit kevesebb a hálózati fesz, de ilyen csekély különbség nem okozhatja szerintem a hibát. Melyik gumihenger melegszik ami a nyomtatóban vagy ami a tonnerban van?
(#) tranzisztor válasza chrismis hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
A kemencének a papírt nekipréseli egy gumihenger aminek továbbitási szerepe is van ! Itt van egy link egy régebbi hozzászólásomkor töltöttem fel v-mi fotókat , így néz ki a henger !
Gumihenger
Az történik , hogy amíg a gumihenger nem forrósodik fel addig a tonert elmaszatolja !
(#) chrismis válasza tranzisztor hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Akkor valószínű h a kemencével lesz a gond... Köszi a segítséget! Hasznos volt...
(#) tranzisztor válasza chrismis hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Próbáld ki , hogy 23O volton a hiba mutatkozik -e nem kell azonnal ráfogni , hogy a kemence hibás ! Még egy teszt az első papírt ami átment már a gépen tedd vissza gyorsan újból és próbálj rá másolni másodszor is ! Üdv !
(#) perlaci válasza tranzisztor hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Üdv
Köszi a segítséget sikerült feltöltenem a módosított flast.
Kicsit nehezen akart bemenni a szerviz módba. Nagyon gyorsan kellett a gombokat nyomogatni, egyébként maradt a beállítások menüben.
Most szépen megy és törölhető a memóriával a számláló is.
Köszi Laci
(#) tranzisztor válasza perlaci hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Nagyon szivesen , máskor is ! Üdv !
(#) tranzisztor válasza chrismis hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Hello !
Ma volt egy kis időm kisérletezni egy nyomtatóval (hp lj22OO ) lecsökkentettem a tápfeszültseget úgy 1O volttal és valóban nem rögzitette jól a festéket ! A gép saját menüje megengedi a fixálóegység hőmérsékletének vagy 3 szinten való beállitását ! A te esetedben viszont meg lehetne próbálni a nyomtató beállitásokban . A papír fajtáján kellene változtatni mondjuk a sima A4 helyett kartonra állitani valószinű ezáltal szoftból megnövelné a fixálóegység hőmérsékletét ! Üdv !
(#) jhony12 válasza tranzisztor hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Reseteltem de semi javulas. En dondoltam hogy valami kapcsolast csinalni , pl. hogy lekapcsolni "ki iktatni" azt a aramkoret amej nezi hogy telivan a patron vagy nincs es esetleg rakotni egy elektronikat hogy mindig azt higye a nyomtato hogy teli van a patron. A nyomtatom canon pixma MP 210.
(#) tranzisztor válasza jhony12 hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Sajnos csak egy megoldás van , vásárolsz egy PG4O és egy CL41 -es patront nem éri meg ilyen trükkös elektronikát fabrikálni amúgy is az utántöltések száma sem végtelen egyszer csak kipurcannak a patronok ! Ha ezt megoldották volna a megoldás is elérhető lenne már . Nem javaslom senki számára a tintasugaras nyomtatókat mert amig első pillntásra olcsónak tünnek az üzemeltetésük drága ! Üdv !
(#) madazg77 hozzászólása Feb 12, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy HP2100 nyomtató ami most került hozzám. Az a bajom vele, hogy ha nagyobb felületű fekete részt nyomtatok vele akkor olyan a nyomtatási kép mintha a festék hozzá tapadna egy görgőhöz. Ez a hiba kb. 2mm vastag és a lap teljes szélességében jelentkezik. Ha csökkentem a fekete felület nagyságát akkor ez a hiba csökken. 1mm-es vonalnál még látható , de 0,4mm-esnél már nem. Nyomtatott áramkörökhöz szeretném használni.
Mellékelek egy képet ami kb 1/2 A4 nyomtatás.

Tud valaki segíteni, hogy mi lehet a probléma?

Üdv.

000_0408.jpg
    
(#) Brian88 hozzászólása Feb 13, 2011 /
 
Sziasztok

Segítségeteket kérném egy Okidata B4200 Nyomtató szétszedésében. Lehet furán hangzik, de nem tudom a műanyag házat szétszedni. Egy árva csavar sincs benne, de a szét pátingatás sem jött be mert valami még fogja. Esetleg service manual-ja nincs valakinek?
Vagy valaki szedett már szét ilyet?
(#) tranzisztor válasza madazg77 hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Hello !
Ha megjelölnéd a papír haladási irányát akkor többet lehetne tudni !
Üdv !
(#) tranzisztor válasza Brian88 hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Hello !

A készülék hátán van egy csavar egy kis műanyag ajtót tart azonkivül ki kell venni a fényhenger egységet majd meglátod , hogy van még 4 db fekete műanyag csavar ha ezeket kivetted akkor a felnyíló ajtót ki kell a sarkából emelni majd le lehet venni a felső boritó kávát !
Sok sikert ! Üdv !
(#) madazg77 válasza tranzisztor hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Szia.

Jogos amit írtál. A két csík között a távolság 24mm. Ki számoltam belőle a henger átmérőjét: 7,7mm Ekkora hengert nem láttam a gépben. Az is lehet hogy egy nagyobb hengeren ekkora távolságra van valami hiba.

Üdv.

000_0408.jpg
    
(#) tranzisztor válasza madazg77 hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Az a helyzet , hogy valamelyik hengered két csíkot hagy ! Legegyszerübb ha felcsavarod a lapot , hogy a dupla csíkok fedjék egymást a kapott henger megfelel a nyomot hagyó hengernek a te esetedben a fényhenger lesz mert ahogy te közelitetted meg a problémát akkor az egész lap hosszán kellene 24mm távolságban csíkoknak lenniük ! Mérd meg a képen megjelölt távolságot ! Nézd meg alaposan a fényhengert az egész felületén netán van valami eltérés egy-egy mattab csík ?

csik.jpg
    
(#) madazg77 válasza tranzisztor hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
95mm. Az kb. 30mm-es henger átmérő lehet.
Következő: »»   22 / 116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem