Fórum témák
» Több friss téma |
WinAVR / GCC alapszabályok: 1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile" 2. Soha ne érjen véget a main() függvény 3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van 4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron 5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás 6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et Bővebben: AVR-libc FAQ
Bár nem tudom, de gondolom ez avrstudio-val van így, én viszont a winavr-t használom, csak akkor veszem elő az avrstudiot, ha a fuse biteket kell állítani. Ha félreértettem, akkor elnézést.
Sziasztok!
Régóta keresek már egy olyan kapcsolást ami egy AVR PWM kimenetét felhasználva áramgenerátorként működik, mondjuk egy FET-el és egy fojtótekerccsel. Tud valaki ebben segíteni? Az is jó ha PIC-re van, a programot már biztos meg tudnám írni.
Sziasztok.
Megtudnátok mondani hogy ezt az avr-t ,milyen típusú programozóval lehet írni?AT42QT1110 Meg valaki tudna küldeni egy kicsi bemutatót ,hogy kell kezdeni a programját? Köszönöm előre is:Suhanc
Sziasztok megépítettem a Topi féle AVR dopert, de a gépem nem akarja felismerni. Letöltöttem a szükséges drivereket, beleraktam a C:\driver könyvtárba, telepítéskor hibát ír ki. Viszont kihagytam két zener diódát amik a D+, D- vezetékekre vannak kötve, mert nincs itthon. Ez okozhatja a problémát?
Szia!
Rossz hírem van... Vétek volt kipróbálni a zenerek nélkül. Nem a programozót károsította bizonyára, hanem a PC USB illesztőjét. Az USB felület 3.3V -os, a táp, amit kiad 5V. Zenerek nélkül 5V -os jel ment a PC illesztője felé. Most azt kellene megnézni, hogy felismer-e még egyáltalán valamit ez a port, de már ez a művelet is veszélyes lehet arra, amit fel szeretnél ismertetni... Másik portba nem tedd, csak ha rajta vannak a zenerek!!
Szia az USB port túlélte a műveletet szerencsére, akkor majd holnap kerítek hozzá diódákat. Köszi a választ üdv
Szerintem te rossz tipusszamot irtal, mert ez nem avr.
Ezen nincs mit programozni, ez egy érintés érzékelő vezérlő ic, olyan mint pl az lcd-nél a hd4478-as ic. uc-vel pedig SPI-on tudsz vele kommunikálni. Mindenképpen érdemes elolvasni az adatlapot, mert abban kiderül, hogy SPI-on milyen üzeneteket kell küldened ahhoz, hogy működésre bírd (control, setup, report command) Leírásnak elégnek kell lenni az adatlapnak, mert ha még nem dolgoztál ilyennel, akkor szépen az adatlapban ajánlott kapcsolást megépíted, és azzal tudsz játszani, módosítgatni.
Oké értem. És szerintetek muszáj elküldeni neki beállítást vagy be van állítva? És gépről is betudom-e állítani? Vagy ezzel a kérdéssel másszak más topikba?
Ne máshova másszál, hanem az adatlapba! Adatlapot nem olvastam át részletesen, de biztos taglalják a alap beállításokat is. Én nem ismerek olyan konvertert, amit ha rádugsz a pc-re, akkor tud SPI-t kezelni. Én mindenképpen egy avr-t illesztenék a pc-hez soros kommunikációval, és az avr beszélgetne ezzel a cumóval SPI interface-en.
QTouchhoz van egy komplett library az atmel honlapjan, hasznald azt. (AppNote is van.)
Sziasztok!
Egy problémához szeretném kérni a segitségeteket. Szeretnék egy Atmega8-at felprogramozni.Sajnos teljesen járatlan vagyok az Avr programozásban.Általában csak PIC-ket programoztam idáig (pickit2). Viszont van AVR DROPE usb-s programozom,fel van telepitve a AVR STUDIO és a WINAVR De sajnos ismeret hiányában nem merek neki állni a felprogramozáshoz. A kérésem a következő lenne. Mivel Veszprémi vagyok keresnék olyan forumtársat aki segiteni tudna,vagy olyan forumozot akivel Skype-n vagy MSN-en tudnánk beszélni,aki közvetlen segitséget tudna adni a beállitásokban és az esetlegesen felmerülő kérdéseket megtudnám beszélni. Előre is köszönöm a segitségeteket
Szerintem itt minden le van irva, amire szukseged lehet.
Üdv!
Elkövettem egy "apró" hibát. Eddig atmega8-at használtam, de most cseréltem atmega88p-re. Az avr-studioban nem állítottam át a processzor tipust programozáskor, így sikeresen kiírtam rá egy programot, mintha atmega8 lenne. Azóta a programozás hibát jelez, bármit is akarnék vele tenni. Még a signature-t se hajlandó beolvasni. A programozó egy avr-doper, azzal nincs gond, mert a korábbi cpu-t visszatéve működik. Miként lehetne életet lehelni az új prociba? Kösz előre is.
Ha szerencsed van, akkor csak az a gond, hogy orajelet var. Probalj meg eloszor egy RC oszcillatort rarakni. Ha ez nem segit, akkor kulso orajel forrast kossel ra(4 mega korulit).
A próbapanelen levő 8 MHz kvarc nem segített, a Topi féle órajel generátorhoz meg nincsenek alkatrészeim. Kénytelen leszek a jövő hétre halasztani a további kísérletezést.
Sajnos alkatreszek nelkul nehez barmit is kezdeni. Esetleg meg az RC oszcillatort probald meg, mert az is egy lehetoseg. De egy jo tanacs: minek valamibol venni egyet, ha dupla penzert lehet kettot (azaz legyen tartalekod).
Üdv Mindenkinek!
Megint segítséget kérek. Hogyan lehet egy AVR-t alaphelyzetbe hozni.Pontosabban arra gondolok hogy ha már olyan mértékben sikerült elpuskázni (szerzői javaslat szerint)hogy nem tudom csak olvasni az avr-t. Készítetem egy egyszerű avr scopot és a szerző azt írta hogy kapcsoljuk ki a jtagen-t és kérjünk külső "Crystal"-t. A baj az hogy nem igazán jó amit választottam és most már nem tudok rajta változtatni.Én igazán kezdő vagyok de a PIC-el semmi gondom nem volt.Építettem több pic égetőt mind jól működik, közöttük egy ICD2 is .Az LCD-k miatt kezdtem foglalkozni az AVR-rel de sokkal problémásabbnak itélem az avr-t.A lényeg az hogy szeretném megtudni hogyan lehet olyan helyzetbe hozni az AVR-t mintha most vettem volna?A segítséget előre is köszönöm. Üdv:Árpád
Sziasztok azt hogyan lehetne megoldani hogy negatív feszültséget is tudjak mérni ADCn keresztül AVR - el?
Hozzáadadod a feszültséghez a méréshatár felét (ohmikusan), majd pedig a programban kivonod a hozzáadott értéket.
Pl. ha most 0 - 10 V a méréshatár, akkor ezt eltolod 5 V-tal - kapsz +/- 5 V-t, a programban meg ezt kezeled.
Vagy használod a differenciális mérést...
Aha ezen gondolkoztam hogy el kellene tolni a feszültségszintet. A differenciális mérés az mit takar?
Bővebben: Link
201. oldaltól olvasd, innentől tárgyalja az ADC-t, a differenciális mérés a 213. oldalon található.
Az a helyzet állt elő, hogy rádugom a pc-mre az avr dopert amit a hestoreban beszereztem régebben. Felismeri, h új eszköz, de nem ismeri fel hogy avr-doper, és azt írja nem működik megfelelően. Másik pc-re rádugom ott felismeri, h doper, és működik is. Rádugtam a picki2 klónomat ugyan erre az usb portra, és azt megy hibátlanul. Innentől én nem értem a dolgokat, esetleg valakinek vélemény, tapasztalat a gondomról?
Ha tudod olvasni, akkor nem zartad ki magad, csak lehet hogy lockoltad. Az erase all (erase chip) paranccsal fel lehet oldani a lockolast.
A differencialis meressel nem megy sokra, mert egyik labra sem kothet 0V(GND)-nal alacsonyabb feszultseget.
Akkor inkabb mar muveleti erositovel -1-es szorzo (meg negativ tap sem kell hozza).
Igazad van... Elolvastam azt a részt, amit linkeltem. Nem gondoltam át, mit is jelent a differenciális mérés, csak rémlett, hogy lehet negatív az eredmény. És valóban alkalmatlan GND-hez képest negatív feszültségek mérésére! :yes:
AVR Studió4-el és Hekit 301 a Hstore-hól.Az a helyzet hogy amíg nem kapcsoltam ki a jtagen négyzetet és nem álítottam át külső kristályra addig tudtam írni olvasni stb.Most nem tetszik neki az isp mód és mindíg az a gyorstippje hogy ellenőrizzem a tok bekötést vagy az isp kábelt.Próbáltam egy párhuzamos kábellel és Poniprog 2000-el de ott sem ismeri fel.Lehethogy egy másik párhuzamos kábellel menne, nem tudom.Az is lehet hogy ennyi volt?
Ennyit tudtam összeszedni.Egyéként Zoli, az eoscoppal ott tartok hogy a kijelzőmet nem tudtam kijelzésre bírni.Tudom hogy jó mert átrakom egy eredeti meghajtó panelre és működik.Csak itt nem.Illetve az Atmega 162-t kéne rendesen felprogizni és szerintem jó lenne.Az Xc9572, úgy ahogy mondtad, rendben van és programozás után ki is adja az atmega 162-nek a leosztott külső órajelet csak a hibás progizás miatt az nem működik.(Hát így jött ide az AVR). Azért köszi a türelmet és a segítséget.Egyszer csa beindul ez az eOscop. Üdv:Árpád
Hogyan programozod ? A rajzon, ha jól látom nincsenek kivezetve az ISP lábak. Ha external osc.-ra programoztad, akkor az ISP csak akkor müködik, ha van órajel. Ha áramkörön kívül programozod, gondoskodni kell órajelről. Én funkciógenerátorról szoktam 1-2MHz-et adni neki. Esetleg a programozót kicsit lassítani kell ilyenkor.
Üdv. Zoli
Sot, muveleti erosito sem kell, csak ket ellenallas sorbakotve. A kozos pont megy a uC bemenetere, a maradek labak pedig a merendo feszultsegre es a +5V-ra. Az ellenallasertekeket ugy valaszd meg, hogy amikor a legkisebb a merendo feszultseg akkor legyen 0V a kozos pontban.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |