Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   700 / 1679
(#) Ricsi89 válasza David.zsombor hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Szerintem csak a nem beállított idő miatt lépett át a következő napra. Említette is zenetom, hogy nem volt az idő beállítva, csak a dátum részt tesztelte.
(#) vicsys válasza David.zsombor hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Az óraépítőknél, gyorsabban telik az idő.... Ez van.
(#) Abukodonozo hozzászólása Feb 13, 2011 /
 
Sikerült bedobozolnom az itt bemutatott RIAA korrektoromat, bár az itt látott remekművekhez képest ez jócskán elmarad. Röviden: egy régi BASF audiokazettás doboz ad neki otthont. A feliratokat nyomtattam, az egyik felükre sima átlátszó ragasztószalag került, a másikra meg kétoldalú. A sima szalag védelmet hivatott biztosítani, de egy kész rémálom volt úgy felragasztani, hogy ne maradjanak benne kis légpárnák. A kapcsoló egy tesla lemezjátszóról való. Került rá egy erősített és egy erősítetlen kimenet is. Egy orsós magnó felvevő bemenete előtt fog szolgálni, mert sokszor van úgy, hogy kapok kölcsön egy bakelit lemezt és átmásolom magnószalagra.

Egy pár kép:
(#) Abukodonozo válasza Abukodonozo hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
És még egy:

1.JPG
    
(#) MaTe193 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Szép munka,gratulálok!
Esetleg a kapcsolási rajzot megosztod velünk?
(#) Abukodonozo válasza MaTe193 hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Köszönöm! Természetesen mellékelem a kapcsolást, itt találtam. Gondolkodtam cikk írásában is, nem tudom, hogy volna-e rá igény...
(#) Erick hozzászólása Feb 13, 2011 /
 
Helló Kollégák!

Nemsokára befejezem a VF3-am építését, teszek fel róla pár képet, hátha érdekel valakit. Vélemény?

Üdv Erik!
(#) David.zsombor válasza Erick hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Szép lett.Tetszik az analóg kivezérlésjelző.
(#) Doncso válasza Erick hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Jó ez a forma, olyan mint az enyém. Bővebben: Link
Apropó, írtam egy kis cikket róla, ha érdekel valakit: Bővebben: Link
(#) Erick válasza Doncso hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Jaja, könnyen előfordulhat hogy hasonlít a munkáitokra, ugyanis valamiből ihletet kell meríteni!!

Egyébként Te is nagyon sok szép művet készítettél már!

Gratulálok hozzájuk!
(#) Erick válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Köszi szépen a dicséretet, egyébként, úgy tervezem hogy a fa oldalak éleit úgy hagyom, mert így passzol a csöves mellé, ahova kerül a "toronyba"!
(#) lajos1969 hozzászólása Feb 13, 2011 /
 
Még elég csupasz de már működik.
TDA7293 2X100W

SDC15022.jpg
    
(#) janikukac válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Szép. Ha lehet egy kérdésem, mennyiből jött ki az erősítő?
(#) lajos1969 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
A TDA 7293 kaptam nem tudom milyen árban van. https://www.hqelektronik.hu/info/hu/tda7293v.html
A többi alkatrész minden vot itthon.
(#) janikukac válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
És még csak egy kérdés: mivel hajtod meg? Milyen trafó illetve táp?
(#) lajos1969 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
2 X 27V váltó 250W, 2X 20000µF puffer kondi, 25A greatz.
(#) janikukac válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Köszi szépen.
(#) vicsys hozzászólása Feb 13, 2011 /
 
Készítettem egy időzítőt, ami max 99 másodpercet kezel. Itt van egy rövid kis video: Bővebben: Link
Csatolok 1-2 képet is a nyákról.
(#) Abukodonozo válasza vicsys hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Szokásosan profi! Milyen konkrét célra szánod?
(#) vicsys válasza Abukodonozo hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Nem én fogom használni. Egy ismerősnek lesz. Konkrétan nem tudom...
(#) David.zsombor válasza vicsys hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Szép lett.Hol veszel ilyen szép fehér müanyagos nyákot?És milyen lakkal kezeled a panelt?(majd mondd meg az ismerősödnek hogy gyorsan fusson mert 99 másodperc alatt nem könnyű elég messzire jutni..... )
(#) Gafly válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Köbi,
szerinted mit szólna Vicsys ha kapna egy órát?
Olyan Gafly-sat
(#) leocska66 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Szép.Igényes munka grat
(#) vicsys válasza David.zsombor hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Ez konkrétan a HEstore-ból van, gyárilag fotólakkos nyák. Semmilyen lakkal nincs kezelve.
Azt hiszem, valami vegyészeti keverőhöz kell neki, vagy valami.
(#) David.zsombor válasza vicsys hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Én nem fotózok. És csak egyszer rendeltem a hestoréról nyákot azzal is jól megszívtam....
(#) Tibi98 válasza Erick hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Szép munka, gratulálok! Láthatunk esetleg a belsejéről is képeket? (Pár építő jellegű kritikát ha mondhatok: A hűtőbordák elhelyezkedése hőáramlás szempontjából nem túl ideális, majd figyelj oda mennyire melegszik, nehogy probléma legyen. A másik az oldallapokkal kapcsolatban: Nagyon ötletes, mutatós megoldás a fa, viszont szerintem legközelebb valamilyen keményfát válassz, vagy ha nincs rá lehetőség, fatapasszal dolgozd el a forgácslap éleit, szerintem szebb lenne. Esetleg még egy lakkréteg feldobná. Hangsúlyozom, ezek csak szerény véleményeim, mindezzel együtt, korrekt kis erősítő lett! :yes: )
(#) zoly15 válasza Erick hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Nagyon szép munka! Engedj meg egy két észrevételt, kritikát. A bútorlap vágott szélét én a helyedben kikenném pl késtapasszal, majd csiszolnám és úgy festeném. Látom hogy a bordát lefestetted. Sok esetben nem tesz jót ez a bordának, főleg akkor ha a festék műanyag alapú, ugyanis szigetel..
(#) Erick válasza Tibi98 hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Köszi szépen a kritikákat, igyekeztem saját szájízem szerint alakítani, remélem hogy nem fog melegedni, szerintem elég nagyok lettek a bordák, hogy a kis VF-et elvigyék. A fa oldallap, nos így sikerült, nem nagyon vagyok berendezkedve fa megmunkálásra, így nem is foglalkoztam vele sokat, így is elég jól mutat. Az erősítő még nincsen befejezve, semmi vezeték nincsen benne, majd a jövő hétvége tárgya. Majd ha kész, és működik, akkor teszek fel képet róla!
(#) Erick válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Köszi a dicséretet megint csak, de a famunkával kapcsolatban már előzőleg leírtam mi a helyzet, a hűtőborda nos, nem fújtam rá sokat, remélem nem rontja annyira a hővezetési képességeket, hogy ne menjen el vele az erősítő.
(#) morzsa15 hozzászólása Feb 14, 2011 1 /
 
Sziasztok!
Most fejeztem be egy 2x3 w-os erősítőt ic-vel működik pontos száma 2025 egy régi hangszóró burkolatába tetem még a nyák nem fér bele a hangszórót már bele hajlítottam jól szól nem torz vélemény ?
Következő: »»   700 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem