Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   741 / 2514
(#) szamóca válasza emersys hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
A kérdés, hogy mit szeretnél?
1. Olyan készüléket amelyik a lehető legegyszerűbben, és optimálisan oldja meg a szintillesztés szabályozás problémáját?
2. Olyat ami tele van csicsákkal, kapcsolókkal tolantyúkkal, tekerentyűkkel, hogy jó bonyinak lássék. Az ezt "mind ÉN csináltam" érzés miatt.

Alapelv: " A szép berendezés tele van gombokkal lámpákkal, az okos berendezésen, egy sincs!"
(#) emersys válasza szamóca hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Szerintem egy előerősítő attól h VU meter-es kivez jelzőt és, esetlegesen egy kiegészítő áramkört kap a szintillesztő mellé, amiben helyet foglal egy vu-driver meghajtás az nem feltétlen jent túlbonyolítottságot, Én magam is a tiszta letisztult forma híve vagyok, csak annyi csicsával szeretném majd felruházni aminek hasznát is veszem.
Amit szeretnék, az tág fogalom, amit meg is tudok ebből majd valósítani itthoni célszárszámokkal az viszont a valóság lesz, úgyhogy igyekszem majd a lehető legesztétikusabbá tenni, az egyszerűsége mellett
Az idézetet még sosem halottam de pofás nagyon
(#) velegiistvan hozzászólása Feb 18, 2011 /
 
Sziasztok!

a segítségeteket szeretném kérni. Videoton ra6363-as erősítőmet Pioneer sa-540-re szeretném cserélni. Rs85-ös akai lemezjátszómhoz mlenne kpmoaptibilis a pioneer? Mennyire lenne gond az, hogy a 2x25 W-os vidi hangfalait a 2x30 W-os erősítővel használnám? Csak mert az új erősítő annyit tudna. Meg szabad venni ezt a készüléket?

A főbb műszaki adatok:
2 x 30W (8 Ohm)
frekvenciaátvitel (phono): 20 Hz - 20 KHz +-5 dB
frekvenciaátvitel (line): 20 Hz - 40 KHz +1-3 dB
harmónikus torzítás (20Hz-20KHz): 0,05 %
jel/zaj arány (phono): 69 dB
jel/zaj arány (line): 85 dB
Kaphatók még hozzá alkattrész, ha elromlik bármi?

Előre is köszönöm. Üdv!
(#) vologya válasza velegiistvan hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Szia
miért ne lenne szabad?-Ha az erősítő nagyobb teljesítményü mint a hangládáid,nem kell koppra tekerni a potmétert Amugy emlékeim szerint diszkrét elemekből áll a cucc,ergo az alkatrészek utánpótlása nem tünik kivitelezhetetlennek..
(#) szamóca válasza emersys hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Nem a kivezérlésjelző az ami miatt írtam, hanem a hangszínszabályzós rész. Amit saraha belinkelt, jól megoldja az illesztést, és a szabályzási feladatokat. Oda mást nem érdemes berakni. A berendezések hibáit nem oldja meg a h.színszabályzó. Esetenként lehet hasznos az akusztika miatt nagyobb térben pár dB szabályozhatóság, de alapvetően a készüléklánc a meghatározó. Ha azoknál nem stimmel valami, akkor azt nincs az az EQ ami odavarázsolja. Rontani viszont könnyen lehet vele. Nekem is volt fiatalon parametrikus digit EQ-m, építettem girátoros 10sávost, meg effektprocis bigyuleszeket, de ma már csak nevetek ezeken a "sós sópótló sókon".
(#) andras1 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Az egyik HI-Fi magazin közepén volt egy ilyen rajz, mindenféle csicsa-micsa - phono1, phono2, székelyphono, gombok, tekerentyűk tömkelege.
(#) Jaksi hozzászólása Feb 18, 2011 /
 
Sziasztok, elkészült a VUmeterem a készülő PA300-hoz. Nagyon jó lett, teljesen jól működik. Az egyikröl csatolok is egy képet.
A kérdésem az lenne ha a bemeneti jelet megosztom és az egyik fele megy az erősítő felé a másik pedig a VUmeter felé az jár e valamilyen hangminőségbeli csökkenéssel?
(#) vologya válasza Jaksi hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Szép müszer
A meghajtóárakör proli Mester müve netán?
(#) Jaksi válasza vologya hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Igen ezt csináltam meg.:

http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/analog_kivezerlesmero_ol...3.html

Ez a műszer. Ebayes.

http://cgi.ebay.com/2-pcs-new-VU-meter-attractive-warm-back-light-/...f41151

Akkor mit javasoltok? A bemenő jelet meg lehet csapolni a Vu meter számára?
(#) david91 hozzászólása Feb 18, 2011 /
 
Sziasztok!

Első erősítőmet szándékozom megépíteni nemsokára, ebből kifolyólag nem vagyok még túlságosan jártas e-téren. Éppen ezért egy nem túl bonyolult (remélem) TDA-s végfok a cél. Sok mindennek utána néztem már, de szeretnék valamit kérdezni. A bemenő jel RCA csatlakozói általában olyanok, hogy hozzáérnek az erősítő fém dobozához, ezáltal galvanikus kapcsolatba kerülnek a jelfölddel. Ez okozhat bármiféle zavarokat, zajokat egyes esetekben? Ha igen akkor, hogyan lehetne szigetelten beszerelni őket, vagy más módon kivédeni a problémát?

üdv. Dávid
(#) agressiv válasza david91 hozzászólására (») Feb 18, 2011 / 1
 
Okozhat problémát, de nekem például csak olyan aljzatom van ami szigetel. Szóval ilyet kell beépíteni.
(#) petemazi válasza agressiv hozzászólására (») Feb 18, 2011 / 1
 
Nálam például nem okoz problémát, ha lehúzom a forrást a végfokomról, nem hallani semmiféle zajt, brummot, pedig ez csak végfok, nincs a dobozban semmi más.
(#) david91 válasza petemazi hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek a gyors válaszokat!
Szigeteltet fogok beépíteni akkor, így a legegyszerűbb! Csak eddig nem láttam még olyat.

üdv!
(#) nasgoon hozzászólása Feb 18, 2011 /
 
Feszültség növelő áramkör:
Ezzel lehetne erősítőt táplálni?

12to30VDC.jpg
    
(#) sprofan válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
78L15 mindössze 0.1A-re terhelhető, így ebben a felállásban ez a kapcsolás nem jó erősítőhöz.
(#) nasgoon válasza sprofan hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
És ha azt az ic-t kicserélem benne?
(#) kadarist válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Ez varikap-hangolású rádiók hangolófeszültségének előállítására való áramkör, erősítőkhöz alkalmatlan.
(#) nasgoon válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Légyeg: van 12VAC ebből nekem 20VDC kellene 4A.
(#) nasgoon válasza kadarist hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
És ez?

12to20VDC.jpg
    
(#) kadarist válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Erre az áramra már komolyabb, induktivitást (tekercset) tartalmazó DC-DC konverter kellene.
(#) nasgoon válasza kadarist hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Szia!
Hol találok ilyesmi kapcsilási rajzot?
(#) nasgoon válasza kadarist hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Talátam egy ilyet is:
(#) sprofan válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Csak 20V jó? Építsd meg ezt: Bővebben: Link Ezzel kb. 25V-od lesz, sok puffer kell hozzá, kivehető áramot csak a trafó és a dióda szabja meg.
(#) nasgoon válasza sprofan hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Max 25VDC kellene, az a max amit a tda2050 elbír..., de nem kell GND a kapcsoláshoz.
Trafó adatai: 12VAC 300Watt 25 Amper.
(#) sprofan válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Valamit nagyon elnéztél, mert +-25V-ról megy maximum, ami 50V, és igenis kell neki kettős táp gnd-vel együtt. Bár mehet szimpla tápról is, de ha duplán használod, akkor megoldódik a feszültség probléma.
(#) nasgoon válasza sprofan hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Miért gázos?
(#) nasgoon válasza sprofan hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Szia!
Nem néztem el, a TDA2050V-t lehet hajtani Single Supply-val is, az adatlapja szerint.
(#) sprofan válasza nasgoon hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Akkor még mindig nem érted... szerintem olvasd el párszor a hsz-emet. Valóban lehet, de ha túl nagy a fesz, konkrétan semmi értelme mert csak kinyírod, pláne ha ott a kettős táp...
(#) Hevi85 hozzászólása Feb 18, 2011 /
 
Sziasztok.
Kezdőként sikerült építenem egy erősítőt tda 7294-el (5x100, 1x200. lényegében 6 erősítő egy dobozban). Analóg, ami a dvd-n teljesen jó. A hangerőt is a lejátszón állítom. A problémám az, hogy pc-re (sztereo) hogyan tudom bekötni. A fórumokat nézegettem, de nem találtam megoldást.
És a hangerőre sem. Az 5.1 et hogyan tudom egy hangerőpotival állítani?
Előre is elnézést, ha én voltam figyelmetlen a fórumban, és köszönöm a válaszokat is.
(#) Jaksi hozzászólása Feb 18, 2011 /
 
Következő: »»   741 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem